Velký batoh cca 80l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pát říj 12, 2007 14:22

Odpovím co je na Corazonu dobré: kvalita materiálu a zpracování. Neprošoupeš, neprodřeš, neurveš ... nezacházím s ním nijak šetrně a za ty roky ani jeden defekt.

Kamarádka dá Doldy, už se jí tam urval zip, jakási přezka a ještě cosi. Tři defekty za pár měsíců, to je moc!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Díky za tipy + reakce

Příspěvekod Petras » pát říj 12, 2007 17:35

zdend píše:Moc děkuji za Vaše tipy. Jen bych se ještě zeptal - co konkrétně je na Doldy špatné, co na Corazonu tak dobré? Rozmýšlím se mezi: Doldy Bighorn 80+10 Cordura, Pinguin Explorer 75 (ten se mi líbí dost) a Corazon Rock 80+.

Z Pinguinem mám čerstvou špatnou skušenost,praskají mu stahovací šňůry.Doldy vlastním 3 roky a zatím (ťukťukťuk) naprostá spokojenost a na nezmara Corazon jsou tu jinačí "odborníci" :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » pát říj 12, 2007 17:38

Přípluv píše:Odpovím co je na Corazonu dobré: kvalita materiálu a zpracování. Neprošoupeš, neprodřeš, neurveš ... nezacházím s ním nijak šetrně a za ty roky ani jeden defekt.

Kamarádka dá Doldy, už se jí tam urval zip, jakási přezka a ještě cosi. Tři defekty za pár měsíců, to je moc!

Ten zip kde? Na spodní komoře? S toho jsem měl taky ze začátku obavu ale je v pohodě.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Díky za tipy + reakce

Příspěvekod charles79 » ned říj 12, 2008 20:48

zdend píše:Moc děkuji za Vaše tipy. Jen bych se ještě zeptal - co konkrétně je na Doldy špatné, co na Corazonu tak dobré? Rozmýšlím se mezi: Doldy Bighorn 80+10 Cordura, Pinguin Explorer 75 (ten se mi líbí dost) a Corazon Rock 80+.


Taky bě mě zajímalo co je na Doldy tak špatné. Koupil jsem si BigHorn 100+20 (ne-Cordura) a plně mi vyhovuje. Sehnal jsem ho v akci za 2200,- Kč. Někomu to možná přijde přehnaná litráž, ale rád mám všechny věci vevnitř. Akorát v zimě si připnu sněžnice na batoh, když je zrovna nemám na nohou.
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod zbuddy » ned říj 12, 2008 22:35

Rodriguez píše:
poldík píše:
Přípluv píše:Což je základ a nikdy jinak!
Corazon Rock 80+ mi přijde dobrej.
@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((

Jestli můžu odpovědět za přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.

Jestli můžu odpovědět za Přípluva, tak má Rock 75, pokud se nemýlím...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod pripluv » pon říj 13, 2008 5:39

zbuddy píše:
Rodriguez píše:Jestli můžu odpovědět za Přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.

Jestli můžu odpovědět za Přípluva, tak má Rock 75, pokud se nemýlím...

Jestli můžu odpovědět za Přípluva, tak od prvního dne mám batoh propojený do jedné komory...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod poldík » pon říj 13, 2008 8:13

pripluv píše:Jestli můžu odpovědět za Přípluva, tak od prvního dne mám batoh propojený do jedné komory...
no tak to jsem na tom stejně půvidně jsem si myslel že budu použivat oddělení komory ale když jsem si tehdá ten bágl dotáhl dom tak jsem komory propojil a je to tak do teď. :wink:

PS: mám Rock 80+
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod pavproch » pon říj 13, 2008 8:16

pripluv píše: Jestli můžu odpovědět za Přípluva, tak od prvního dne mám batoh propojený do jedné komory...


=D> k dokonalosti už chybí jen místo zipsu (nebo klidně i přes něj.... :shock: ) nafest zašít
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod pripluv » pon říj 13, 2008 8:55

mistr faudé promluvil :lol:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Velký batoh cca 80l?

Příspěvekod skywalker » pát kvě 21, 2010 15:47

Zdravím!

Řeším nový batoh a stále se nemůžu rozhodnout. Potřebuju velký, nejlépe kolem 80l. Bývalý batoh Salewa Pamir 90 už nemám, a i přes to, že jsem byl spokojený, zkusil bych něco jiného.

Přemýšlím nad batohy
Osprey Argon 85,
Osprey Aether 85,
Karrimor Jaguar ST 75-95.

Potřeboval bych poradit který, popřípadě něco jiného. Deutery se mi zdají dost těžké.
Pokud má někdo zkušenosti s výše jmenovanými, tak prosím o postřehy a třeba i fotky.

Předem děkuji!

sloučeno,
sobb
skywalker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2010 9:22
Bydliště: Perth, Scotland

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pát kvě 21, 2010 17:20

Osobně bych z těch tří asi šel do toho Argona, zejména pokud Ti Deutry přijdou těžké. Osprey se na nízkou váhu docela orientuje.

Argona jsem bohužel zatím nezkoušel nikde venku, jenom v krámu, ale seděl mi dobře.

Co se týče novýho Jaguara - nevím, osobně si myslím, že zlatá léta Karrimoru, kdy jeho Independenty a Jaguary byly doslova lordy mezi batohy, jsou pryč. Řadu X-lite a Air space má perfketní, ale to jsou batohy do 45l. Novej Jaguar má (stejně jako ostatní velký Karrimory) v bederáku plast, někdo to má rád, někdo ne. Celkový zpracování je takový...nevím, IMHO to už není ono, ale co člověk, to názor, takže nevylučuju, že s ním někdo může bejt spokojenej.

Doporučuju objeít krámy - nechat si naložit bágly stanama, lanama atp., projít se s tím, pořádně ošahat.

Pokud na to nespěcháš, tak si počkej, až Boll konečně naveze nový bágly - Mirage mají snad něčím nahradit (prý), tak sem docela zvědavý, neb je to IMHO naprosto úžasnej bágl. Navíc je cenově oproti výše zmíněné konkurenci přijatelnější.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod svetlovdusi » pát kvě 21, 2010 17:33

Já si teď pořídil Osprey Aether 70 v letošní kolekci 2010 a je to moc pěkný batůžek. Oproti loňské řadě přibyl rychlo držák na hůlky a přední vstup. Výhoda je horní víko přeměnitelné na ledvinku. Váha dobrá něco pod 2,4 kila.
Argon je dražší a má navíc vyndavací vak na vodní rezervoár, který si pak můžete natáhnout samostatně na záda, což mi přijde jako velmi pěkná funkce. Ale na zádech jsem ho bohužel neměl.

Nicméně předevčírem jsem byl v Hudáči, kde mne naé=padlo jen tak z hecu se kouknout na batohy. Chytnul se mne šikovný prodavač a téměř mne přesvědčil na koupi berghausu Expedition, což je 80+20, fakt velká kráva, kam už se pomalu vleze člověk :) Takže na nouzový bivak pohodička :) Nemá na sobě žádné kraviny, má jen horní vstup, záda nejsou síťované, takže se na ně nechytá sníh, má vnitřní loďák, což se někdy může hodit. Dá se odstrojit na váhu 1,45 kilo, s bederákem nějakých 1,8kg. No prostě batoh na pořádné cesty, jak mi to tak přišlo. Jediné co mi na něm chybělo, že se nedá z horního víka udělat ledvinka, ale tak to není problém si dodělat ručně.

Také jsem měl na sobě nějaký Lowe Alpine 75+20, s nafukovacím bederákem a sednul mi taky pěkně, ale už vážil 3,3 kilo. Ovšem je pravda, že těch vyfikundací co na sobě měl byli mraky.

Každopádně já měřím 195 cm a moc batohů mi nesedne a tyto tři seděli moc pěkně (v největší velikosti). Karrimor je moc krátkej a konkrétně jaguar dost těžkej. Původně jsem si koupil Karrimor panther 55+10, což je pěknej lehkej batůžek, ovšem na záda mi prostě nesednul. Deutery také nic moc, menší litráž určitě ne, 65 aircontact by možná šla, ale chtělo by to víc potestovat, jestli ta dýlka bude stačit nebo ne.

Každopádně jak ten Osprey tak ten Berghaus doporučuju, jsou to super batohy co zbytečně neváží moc. Ovšem člověk se musí smířit s pultovou cenou 5000,- Kč.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pát kvě 21, 2010 17:46

Berghaus Expedition je už lééééty ověřený model =). Mají ho například i herci ve filmu Touching the void =). Je to prostě horolezecká krysa, jednoduchej pytel, kam nahážeš vše potřebný včetně matroše a nestaráš se. Doplahočíš se pod stěnu a v báglu ti zbyde jen to nejnutněšjí, případně vytáhneš ten loďák, necháš v něm věci co nepotřebuješ a hore valíš jen s lehkým batohem.

IMHO bych na normální chození a VHT bral "klasicky" provedený batoh (oddělitelná spodní komora,...). I když věřím a znám lidi, kterým jednokomorvý uspořádání vyhovuje, Expedition je přeci jen dost specificky zaměřenej kousek...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod svetlovdusi » pát kvě 21, 2010 17:52

Jo jo.. ten loďák uvnitř je dobrá vychytávka a přemýšlím že si něco takového pořídím i do toho ospreye. Ostatně u něj mne nejvíce štve absence pláštěnky.. za tu cenu už tam prostě měla být. No.. alespoň si pořídím nějakou, do které se případně bude dát celý batoh schovat, ož se bude hodit, až ho nechám stát v dešti vedle bivaku.

uvítám tipy.. koukal jsem na fotkách, že Jurek dělá pláštěnky poměrně velké.. ale osobně jsem je ještě neviděl. Ve finále si asi nějakou stejně budu muset nechat ušít.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pát kvě 21, 2010 18:48

svetlovdusi: Pláštěnky má supr třebas Boll (ten je dává rovnou k batohům). Obecně bych doporučoval typ s pružným okrajem a ne se stahovací šňůrou, to pak zejména ve větru dělá neplechu.

Ale s tím, že Osprey nedává k báglům pláštěnky jsi mne drobet překvapil, to jsem nečekal. :((
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod svetlovdusi » pát kvě 21, 2010 22:27

No k tomu aetherovi tedy určitě není, jak je to u jiných modelů netuším. Pláštěnky prodává samostatně v několika velikostech, cena kolem 500 kč, s tím se můžou jít vycpat.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod zbuddy » sob kvě 22, 2010 6:27

Jarilo píše:Ale s tím, že Osprey nedává k báglům pláštěnky jsi mne drobet překvapil, to jsem nečekal. :((
svetlovdusi píše:No k tomu aetherovi tedy určitě není, jak je to u jiných modelů netuším. Pláštěnky prodává samostatně v několika velikostech, cena kolem 500 kč, s tím se můžou jít vycpat.

Na tomto jsem se kdysi ptal schopného prodavače v RP Perštýn, zástupce Ospreye jim to prý odůvodnil tak, že firma je z Utahu a tam neprší. Na dotaz, že šijou ve Vietnamu, kde prší dost, prý už zástupce neodpověděl a prodavače od té doby neměl rád. Myslím, že jeden z (před)předloňských modelů jako první měl defaultně i pláštěnku, nevím z voleje zda Kestrel či co...
edit: tak jsem se trefil, Kestrel ji má :supz: Koukám, že Osprey znepřehlednil stránky, předtím mi připadaly přehlednější, asi už mají více modelů, tak je chtěli takto názorně rozlišit...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod mvaldo » sob kvě 22, 2010 8:26

nemaju batohy Osprey membranu? mne sa zda, ze moj Exos 46 ma :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Semo » sob kvě 22, 2010 12:53

Na plastenky je tu velke vlakno, ale inak samozrejme Jurek.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod šíp » úte kvě 25, 2010 18:53

recenze na HD - Batoh Osprey Argon 110
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Stani » úte kvě 25, 2010 20:43

svetlovdusi píše:Jo jo.. ten loďák uvnitř je dobrá vychytávka a přemýšlím že si něco takového pořídím i do toho ospreye. Ostatně u něj mne nejvíce štve absence pláštěnky.. za tu cenu už tam prostě měla být. No.. alespoň si pořídím nějakou, do které se případně bude dát celý batoh schovat, ož se bude hodit, až ho nechám stát v dešti vedle bivaku.

uvítám tipy.. koukal jsem na fotkách, že Jurek dělá pláštěnky poměrně velké.. ale osobně jsem je ještě neviděl. Ve finále si asi nějakou stejně budu muset nechat ušít.



Vnutorny obal - lodak - ma aj velky bagel od Klattermusen a videl som ho aj u Bergans ruksaku - ale presny nazov si uz nepamatam.

Plastenka - ano musi byt velka - nezabudni - plastenka nekryje len batoh ale vsetko, co nan mas pripnute = karimatku, stan, obal s mackami, atd uz kto ako co nosi. Preto plastenka musi byt viac hlboka a do jej lemu som si vlozil tu elasticku snurku so stopperom - ked treba povolim si, alebo viac dotiahnem = lepsie sa natahuje na batoh s nakladom + dotiahnem tak aby plastenka lepsie obopinala ruksak aj ked je trebars bez extra nakladu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pripluv » úte kvě 25, 2010 21:19

a proto je nejlepsi mit vsechny veci v baglu :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod svetlovdusi » úte kvě 25, 2010 22:42

Rozhodně mám v plánu, mít vše uvnitř. Snad mi mé plány nenaruší zbytečné krámy, o kterých si budu myslet, že je nutně potřebuji :)
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod skywalker » čtv čer 10, 2010 8:59

Tak jsem pořídil toho Argona 85. Ještě jsem ho pořádně nevyzkoušel, ale snad bude vše OK.
skywalker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2010 9:22
Bydliště: Perth, Scotland

Re: Díky za tipy + reakce

Příspěvekod cvejnula » čtv čer 10, 2010 11:59

zdend píše:Moc děkuji za Vaše tipy. Jen bych se ještě zeptal - co konkrétně je na Doldy špatné, co na Corazonu tak dobré? Rozmýšlím se mezi: Doldy Bighorn 80+10 Cordura, Pinguin Explorer 75 (ten se mi líbí dost) a Corazon Rock 80+.


Batohy Doldy se rádi rozpadají. Prostě jim občas někde něco upadne, rozjede se zip nebo se něco utrhne, ale pokud ti to nevadí, tak si Doldy klidně kup. A záda taky nejsou bůhví jaké terno.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Expediční batoh Wolfgang Wedrowiec III 80 l

Příspěvekod postrageanac » úte kvě 3, 2011 9:51

chci vedet jestli je dobrej batoh http://www.affekt.cz/wolfgang-expedicni ... 25907.html ?? Mate s tim zkusenosti ??
postrageanac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 13, 2011 20:07

Re: Expediční batoh Wolfgang Wedrowiec III 80 l

Příspěvekod postrageanac » úte kvě 3, 2011 11:16

tohle asi ne, myslim ze vyber je lepsi --> corazon rock 80 l
postrageanac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 13, 2011 20:07

Re: Expediční batoh Wolfgang Wedrowiec III 80 l

Příspěvekod sx02 » úte kvě 3, 2011 12:12

Super, odpovíš si sám :mrgreen:

tak asi LOCK!
:twisted:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod duff74 » čtv kvě 19, 2011 13:08

Millet Khumbu 75+10
duff74
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 19, 2011 13:04

MILO alebo PINGUIN

Příspěvekod 5marto5 » čtv srp 4, 2011 21:11

rozhodujem sa kupit batoh na viacdene treky s vedsim nakladom a nasiel som dva batohy krote my vyhovuju MILO gander 70+10 alebo PINGUIN explorer 75prosim podelte sa o skusenosti s timito batohmy.
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy