Velký batoh cca 80l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod satriani » pon srp 15, 2011 18:16

Já jsem koupil toto @@@@@@@@@ a fakt si libuju, za tu cenu to byl dobrej kauf. Uměj dělat lehčí bágly, ale když srovnám cena výkon tak good!

joey
Naposledy upravil vonkreuz dne úte srp 16, 2011 10:01, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán odkaz pro podezření z neplacené reklamy.
satriani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 15, 2011 16:52

batohy willard

Příspěvekod kráťa » stř srp 24, 2011 14:04

kamarád mi dal typ na batoh willard highlander 80l ....vypadá slušně, ale to může i občas i šmejd...netušíte někdo, jestli to má smysl?

dík
kráťa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2011 12:45

Re: batohy willard

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 24, 2011 14:26

Co tuším já, je to, že je vhodné dávat odkaz na věc, na kterou se dotazuji.
Takže odkaz je TADY.
Sloučil jsem dotaz s vhodným vláknem.
vK


Po moderátorské vsuvce následuje uživatelská rada... napiš na co ten batoh chceš, jak často očekáváš jeho užití. Přiznávám svoji nedůvěru k neověřeným a levným značkám. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Rahab » úte říj 25, 2011 6:22

Nemate nekdo alespon zkusenost s Berghaus Crusader 90:

http://store.berghaus.com/webapp/wcs/st ... Equipment_

Snad cokoliv o nem.
Dik.
Rahab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 5, 2011 9:14
Bydliště: Hataitai

Batoh nad 80 l

Příspěvekod witchgirl969 » sob led 21, 2012 21:42

Batoh nad 80 l

Ahoj, potřebuji si koupit batoh nad 80 l na Island - potřebuji do něj narvat třísezónní spacák, stan, karimatiku, oblečení, nějaké jídlo na 16 dní a další nezbytnosti. Nebudu ho tahat každý den na zádech a jedu v srpnu. Moje požadavky jsou cena do cca 3 000,-, co nejmenší hmotnost batohu (letím letadlem).

Toto jsou moji favorité:

Loap advance 85l
Lowe alpin 95l
Dolgy big horn 120l
Loap eclipse 85l

Doporučíte mi nějaký z těchto nebo jiný? Díky
Naposledy upravil šíp dne sob led 21, 2012 21:44, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz. šipka
Uživatelský avatar
witchgirl969
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 21, 2012 21:35
Bydliště: Brno

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Skimpy » pon čer 4, 2012 8:27

Vybírám batoh objem cca 75 litrů - neplánuji vícedenní přechody, ale spíše zavazadlo pro cestování, samozřejmě nějaké kilometry s ním budu muset ujít. Můj požadavek je dobrý poměr výkon/cena. Nechci investovat zbytečně moc vzhledem k budoucímu využití nejlépe do 3 tis.

Původně jsem byl rozhodnut pro Pinguin Explorer 75, ale když jsem použil funkci hledat, byl jsem docela zklamán reputací nových modelů Pinguinu zde na fóru. Pochopil jsem, že Pinguin už není ten "starý dobrý český Pinguin", že kvalita šla s novou modelovou řadou výrazně dolů. Na druhou stranu možná pro mé využití je kvalita toho to výrobku dostatečná?! Samozřejmě budu muset vyzkoušet batoh přímo v obchodě i vzhledem k mé výšce 194cm nemusí vše sednout, ale rád bych si udělal nějaký užší výběr.

díky za Vaše rady a zkušenosti...
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod rieMa » pon čer 4, 2012 10:02

A nad Gemmou jsi nepřemýšlel? Turist 75 mi tak připadá, že by odpovídal tomu, co hledáš. Navíc s nimi mám jenom výborné zkušenosti, připadá mi, že vydrží ledacos a někdy i víc :D
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Skimpy » pon čer 4, 2012 10:14

Ty Gemmy se mi moc nelíbí vzhledem, ale nepovažuji vzhled za to nejdůležitější. Zkusím se na něj kouknout v obchodě a vyzkoušet. Díky za tip

A co říkáte na Corazon Rock 75

odkaz
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod tomtom » úte čer 5, 2012 7:41

Slyšel jsem, že Pinguin po loňské méně vydařené várce batohů přehodnotil jejich zpracování a letošní modely by měly být co se zpracování týká na vyšší úrovni. Sám jsem zvědavý, možná se vyplatí počkat.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Skimpy » úte čer 5, 2012 8:32

No moc času už nemám. Kamarádka má nový Pinguin Explorer 75, ale nějak nedokážu posoudit jeho zpracování..
Naposledy upravil mike dne úte čer 5, 2012 17:19, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod j_dolezel » úte čer 26, 2012 8:44

Používám batoh Millet Expedition 65+. Je pohodlný, celorozepínací, jednokomorový, dá se rozšířit na 95l a váží pouhých 1,5kg. Mohu jen doporučit.
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Creobroter » čtv zář 20, 2012 14:07

Ahojte, planujem kupu ťažkotonážneho batohu Pinguin explorer 100l
bude to batoh na zimne taborenia a prechody, chcem nosit veškere veci v batohu oblecenie, jedlo, nadoby, spacak, stan, karimatku a to v momentalne vyuzivanom 60l deuterovi neni moznne, poprosil by som, tych čo maju s tym pingáčom skusenosti aby sa vyjadrili

odkaz na batoh http://pinguincz.cz/batohy-detail.php?ID=326#varianta
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany

Batoh - 70-80l (6-8k)

Příspěvekod Rengman » čtv říj 25, 2012 22:00

Zdravím,
Chtěl bych si koupit novej batoh na delší cesty. Cenová představa je 6-8 tis. ( potřebuju něco kvalitnějšího, příští rok je v plánu Rusko, Kavkaz a Irán). Takže kdybyste poradili bylo by to super. Zatím mi vychází vítězně Osprey Argon 70 nebo 85.
Takže pokud máte zkušenosti i s těmahle báglama tak se podělte.
Díky moc.
Rengman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 10, 2012 11:40

Re: Batoh - 70-80l (6-8k)

Příspěvekod wawrik » pát říj 26, 2012 6:03

Ak dlhšou cestou myslíš dlhší trek, dosť odporúčam zredukovať potrebnú výbavu a chodiť s ľahším báglom. Práve sa to preberá v inej téme. Do veľkého báglu zmestíš veľa veci a keď už máš toľko miesta, určite to zaplníš kopcom zbytočností. Na cesty do pár týždňov v zásade stačí niečo okolo objemu 55 deutráckych litrov (alebo ekvivalent od inej značky :-) , napríklad 70 litrov Haglöfsu).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Batoh - 70-80l (6-8k)

Příspěvekod Rengman » pát říj 26, 2012 8:20

Jasně :). Delší cesta=delší trek, napsal jsem to blbě. Tu cestu co sem psal mám naplánovanou na 6-8 týdnů, takže proto jsem dal litrové rozložení radší větší.
Dík za tip na bágly.
Naposledy upravil mike dne pát říj 26, 2012 17:38, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Rengman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 10, 2012 11:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod zbuddy » pát říj 26, 2012 8:46

@ Rengman: než založíš nové, "jedinečné vlákno" :twisted: , tak se podívej, zda se jeho téma zde již neřešilo.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » pát říj 26, 2012 8:51

Rengman: Žiadne som ti nedal, písal som všeobecne :-) Záleží aj od oblasti (a očakávaného počasia), kam ideš, ale ak nemusíš nosiť veľa jedla, bude ti aj ten 70-litrový Osprey zbytočne veľký, jeho litre sú tiež celkom poctivé. Skús nejaký menší, inak si budeš po týždni nadávať :-)

Aby som teda písal konkrétne, mám Haglöfs Matrix 70, ale ako som spomínal, nedaj sa zmiasť tým číslom, je menší. Po zvážení mal nový bágel 1650 g a stál nejakých 130 €. Oproti Deutru ACPro 50+15 je trochu menej pohodlný, ale nijako výrazne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pát říj 26, 2012 9:58

Zatím mi vychází vítězně Osprey Argon 70 nebo 85.


Esli vydržíš do jara, tak se vyplatí počkat, protože Argon bude nahrazen novým modelem (Xenith), který bude ca o půl kila lehčí přo zachování stejné kvality, odolnosti, pohodlí i litráží...

Ještě obecně k litráži - není šedesát litrů jako šedesát litrů, občas jsou ty rozdíly celkem velké, takže je vždy lepší prohlédnout is batoh naživo, popřípadě si udělat představu z recenzí a komentářů dlaších uživatelů.

na 6-8 týdnů


Tady záleží, jak to máš naplánované, protože táhnout sebou jídlo na celou dobu, by pravděpodbně znamenalo zrhuba minimálně 25 kg potravy (při sedmi týdnech a půl kila jídla na den s tím, že počítej s kalorickou hodnotou denní stravy ca 2000 - 4000 kalorií - to už je hodně individuální).

Předpokládám ale, že plánuješ doplňování z lokálních zdrojů a budeš brát třebas jídlo na 15-20 dní maximálně.

Potom platí přesně to, co píše wawrik - dej si dohromady nejprve ostatní výbavu a pokus se o redukci její váhy a objemu na přijatlenou mez. Pokud jsi ochoten investovat do batohu 6 - 8 tisíc (což si myslím, že je opravdu horní extrém, jelikož bez potíží seženeš velmi kvalitní batohy v cenové relaci kolem pěti), tak Ti asi nebude činit problém investovat více i do spacáku, karimatky a dalších věcí.

Moje rada zní - redukovat, redukovat a redukovat =).

Z batohů dostupných v ČR doporučuji obhlédnout tyto značky: Osprey, Lowe Alpine, Berghaus, Millet, Gregory, Mountain Hardweare, Arcteryx.

Každopádně, existuje plno dalších značek sehnatelných v Evropě - Granite Gear, GoLite, Lightwave, ULA,...

Osobně bych Ti doporučoval cokoliv, co Ti sedne dobře na zádech a bude to vážit max. 2,5 kg, to bych si být Tebou dal jako strop a snažil se zapracovat na tom, dostat se pod dvě kila.

Co se týče celkové nesené zátěže, pokud jde čistě o chodící výlet, kdy nebereš žádné lezení či jiný materiál navíc, měl by ses snažit váhu držet tak do těch dvaceti kil včetně jídla a vody, samozřejmě dle podmínek, v jakých se budeš pohybovat (léto / zima, sníh / led / poušťě a polopouště) a množství jídla, které poneseš.

Celkovou váhu hodně ovlivní právě plánování dopředu - jak je to se zdroji vody, kolik jich bude (a s tím související nutnost nějaké úpravy vody), v některých lokalitách to je tak super, že můžeš nést jen litr či dva, protože narazíš na zdroj třikrát za den, jinde budeš muset vodu vláčet třebas na tři dny...

A fakt, že výlet má trvat až osm týdnů vůbec nemusí nutně znamenat těžký batoh, protože jak píšu výše - pokud Tě čekají třebas max. 10-14 denní úseky mimo civilizaci, vždy pak můžeš doplnit jídlo, zregenerovat a netahat se s nějakým velkým a těžkým monstrem.

Za mě asi zatím vše.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Výběr batohu cca 80L - Deuter vs. Lowe Alpine

Příspěvekod marians » ned úno 3, 2013 13:09

Výběr batohu cca 80L - Deuter vs. Lowe Alpine

Dobrý den,
chystám se v létě na tři týdny do Gruzie na Kavkaz a zvažuji koupi nového batohu o objemu cca 80L. Momentálně se rozhoduji mezi těmito modely: Deuter Aircontact Pro 70+15 a Lowe Alpine TFX Cerro Torre 65:85.
Nemáte někdo zkušenosti z těmito batohy nebo radu k uvedeným modelům?
Děkuji
marians
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 3, 2013 12:47

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod šíp » ned úno 3, 2013 13:56

Sloučeno s vhodným tématem a zvýrazněn nový dotaz.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod aksam » pon úno 4, 2013 8:34

marians.....osobně mám lowe alpine makalu 65:85, cerro torre z tvého výběru má ještě trochu lepší bederák, batoh to určitě bude kvalitní....jen musíš zvážit jestli se ti chce, nosit na zádech batoh,co má 2,8kg. Deuter bude ještě těžší, má 3,3kg, když vyrazíš na expedici pocítíš každé kilo. Oba jsou určitě kvalitní a vydrží hrubé zacházení, ale dají se sehnat už i lehčí modely...ve vláknech toho tady na fóru najdeš dost.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » pon úno 4, 2013 8:46

marians: odporučím ti presne to, čo ľuďom pár príspevkov pred tebou - dobre si rozmysli veľkosť (objem a hmotnosť) batohu na dlhý trek. Osemdesiatka je STRAŠNE VEĽKÁ! Píšem to veľkými písmenami, lebo je to naozaj prúser. Platí pravidlo, že čím dlhší trek, tým ľahší a menší batoh treba voliť.

Na tri týždne ti musí stačiť dojtrácka 55-ka alebo ekvivalent u iných výrobcov (označené obyčajne ako 60-70). Inak vláčiš odhadom tak tri kilá navyše - po prvé je samotný batoh ťažší, po druhé si naložíš aj veci, ktoré nepotrebuješ. Veď sa ti to tam zmestí a čo keby náhodou...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod fps » pon úno 4, 2013 15:16

taky bych na tři týdny bral batoh max 60l, nosit 80l je strašně moc těžké, já víc jak 15 kg na zádech nenosím, a na to stačí ta 60l úplně v pohodě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod dudy » pon úno 4, 2013 15:45

Tak na druhou stranu, když potřebuju sbalit muj spacák, mojí matrac, stan pro dva, jídlo pro dva a k tomu junioří šláfsak, matrac, pláštěnku, holiny..... tak se mi vosmdesátka čérotóre vod LA docela šikne.
Vono sem rád, když dokopu šestiletýho smrádečka aby ťapal s pišingrem, vodou, bundou a dinosaurem v pinglu, natož aby si tahal svý krámy, lemra líná.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod grco » pon úno 4, 2013 16:08

Tak ho nechaj doma.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod marians » pon úno 4, 2013 21:37

Je fakt, že tu velikost musím ještě zvážit, ale taky je fakt, že spacák, stan, karimatka, vařič, nějaké jídlo a oblečení ... taky něco zabere.
Už ale vím, že do toho Deutera Aircontact asi nepůjdu, protože 0,6 kg navíc oproti LA cerro torre je opravdu dost.
Do lehčích batohů o stejném objemu se mi moc nechce, protože jsou vyrobeny z tenčího materiálu a slyšel jsem od pár lidí, že se jim ho podařilo při expedici protrhnout.

aksame: ty jsi s velikostí batohu makala 65:85 spokojen, nebo si myslíš, že bys mohl mýt menší ?
marians
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 3, 2013 12:47

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod aksam » úte úno 5, 2013 8:58

Dvacet litrů navíc dělá komín, takže je to variabilní podle toho, kolik máš věcí, buď ho využiješ nebo ne. Větší batoh tě může svádět tahat věci navíc, co nevyužiješ. Sám s tím mám bohaté zkušennosti, takže si už zakazuji používat komín a postupně měnit výbavu za lehčí kousky. Makalu mám 3roky, váží 2,5kg na zádech mi sedí bezvadně, kdybych kupoval dnes, chtěl bych lehčí batoh třeba něco jako osprey kestrel 68, váha 1,8kg.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » úte úno 5, 2013 11:30

Já vím, že už se to tady opakaovalo x-krát, ale stejně - pokud se člověk nechystá na nějakou výpravu, kde bude batoh dřít o žulu / házet s ním / používat jako hračku pro pastevecké psy...tak se odolnosti materiálu skutčně bát nemusí. Lidé mají tendence trochu přeceňovat zatížení, kterému jejich výbavu vystaví.

Samozřejmě pokud prostě někdo pro klid duše chce batoh z 1000D Cordury a trvá na tom, rozmlouvat mu to nebudu.

Jinak poctivých 80l, což Lowe Alpine bágly mají, je opravdu randál. 80ku (Berghaus Expedition) jsem využil loni v létě, a to proto, že jsem kromě stanu, spacáku, karimatky atp. táhl ještě 60m lana, sedák, skoby, friendy, hexy, helmu, kladivo a jídlo na ca 10-14 dnů. Kromě sandálů a helmy se mi povedlo mít vše uvnitř...

Jak píšou ostatní - chce to zvážit.

Pokud Cerro Torre sedne a váha Ti nevadí, tak není co řešit, doživotní záruka je fajn.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » úte úno 5, 2013 12:28

Jarilo píše:80ku (Berghaus Expedition) jsem využil loni v létě, a to proto, že jsem kromě stanu, spacáku, karimatky atp. táhl ještě 60m lana, sedák, skoby, friendy, hexy, helmu, kladivo a jídlo na ca 10-14 dnů. Kromě sandálů a helmy se mi povedlo mít vše uvnitř...

Koľko ti to vážilo?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron