Velký batoh cca 80l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Velký batoh cca 80l

Příspěvekod zdend » stř říj 10, 2007 7:41

Rozmýšlím se nad koupí velkého batohu. Mám Gemmu Turist 75 a jsem s ní naprosto spokojen, ale už je stará a chtěl bych decentně větší batoh. Spacák chci dávat dovnitř báglu, což zabere dost místa, takže hledám v kategorii 80+. Přemýšlím o Doldy Bighorn 80+10 Cordura - nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Dělá se ještě v provedení 100+20, ale to už si nedovedu představit. Nebo máte jiné nápady? Děkuji za všechny příspěvky.
zdend
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 13, 2007 23:32

Příspěvekod Simi » stř říj 10, 2007 8:06

Jak jsem psal nedavno, z cerstvych zkusenosti muzu doporucit Lowe Alpine Cerro Torre. Mam model 75+20. Super batoh(pokud ti sedne)!
A co se tyce spacaku vevnitr, tak jenom do spodni kapsy jsem narval - velkej perovej spacak, samonafukovaci karimatku, zdarak, lezecky, nejaky smyce a trochu dalsiho lezeckyho materialu... ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod pripluv » stř říj 10, 2007 8:42

zdend píše:Spacák chci dávat dovnitř báglu...


Což je základ a nikdy jinak!
Corazon Rock 80+ mi přijde dobrej.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod gepard75 » stř říj 10, 2007 9:18

Jo, taky uvazuji o nejakem novem batohu.
Mam Treksport Tatran 80 a spacak Prima Bivak 3D delsi provedeni a nevleze se mi do spodni komory.Takze muj hlavni pozadavek je - velka spodni komora.
Co ten Ferrino SUPERCOULOIR? Jak velky to ma spodek?
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod poldík » stř říj 10, 2007 9:26

Přípluv píše:Což je základ a nikdy jinak!
Corazon Rock 80+ mi přijde dobrej.
@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod simp » stř říj 10, 2007 9:27

zdend píše:Rozmýšlím se nad koupí velkého batohu. Mám Gemmu Turist 75 a jsem s ní naprosto spokojen, ale už je stará a chtěl bych decentně větší batoh. Spacák chci dávat dovnitř báglu, což zabere dost místa, takže hledám v kategorii 80+. Přemýšlím o Doldy Bighorn 80+10 Cordura - nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Dělá se ještě v provedení 100+20, ale to už si nedovedu představit. Nebo máte jiné nápady? Děkuji za všechny příspěvky.


důležité bude si pár větších batohů zkusit na záda. Batoh Cerro Torre je legendární batoh, doživotní záruka a hlavně Lowe Alpine jsou prostě skvělý batohy. Doldy bych vypustil z hlavy, stejně tak Hannah nebo Husky. Podívej se na zádový systémy (to bude asi důležité při větší zátěži, pokud budeš chodit plně naloženej) u těchto značek: Corazon, Lowe Alpine, Pinguin, Ferrino, Deuter, Karrimor,... :mrgreen:
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » stř říj 10, 2007 10:21

Ono je taky důležité, kolik jsi ochoten do toho investovat. Jestli se chceš pohybovat +- kolem 3k, tak na Karrimor, Deuter nebo Lowe Alpine v téhle litráži rovnou zapomeň.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Indian » stř říj 10, 2007 11:12

mam treksport tatran a na noseni je skvelej (obcas mam na zadewch i tech 30-35 kilo a uplne v pohode na rozdil od predchoziho (husky:-)

Ted bych sel asi do patagonie (nema bocni kapsy, ktery stejne nepouziju) a hlavne novej tatran ma zip uprostred a to se mi nelibi:-)
Indian
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř říj 3, 2007 18:58
Bydliště: Slatiňany

Příspěvekod swisss » stř říj 10, 2007 12:03

gepard75 píše:Jo, taky uvazuji o nejakem novem batohu.
Mam Treksport Tatran 80 a spacak Prima Bivak 3D delsi provedeni a nevleze se mi do spodni komory.Takze muj hlavni pozadavek je - velka spodni komora.
Co ten Ferrino SUPERCOULOIR? Jak velky to ma spodek?


Myslim, ze Supercoulouira muzes rovnou skrtnout - mam tu vetsi modifikaci (80+10) a na miru prodlouzeny spacak Prima Trek 3D se tam nevleze - zabira necelou 1/2celeho batohu. Nicmene letni spacak od pinguina se tam vejde v pohode..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » stř říj 10, 2007 12:05

swisss píše:
gepard75 píše:Jo, taky uvazuji o nejakem novem batohu.
Mam Treksport Tatran 80 a spacak Prima Bivak 3D delsi provedeni a nevleze se mi do spodni komory.Takze muj hlavni pozadavek je - velka spodni komora.
Co ten Ferrino SUPERCOULOIR? Jak velky to ma spodek?


Myslim, ze Supercoulouira muzes rovnou skrtnout - mam tu vetsi modifikaci (80+10) a na miru prodlouzeny spacak Prima Trek 3D se tam nevleze - zabira necelou 1/2celeho batohu. Nicmene letni spacak od pinguina se tam vejde v pohode..


Tak tak. Je to sice skvělý bágl, ale spodní komora není nijak velká na to, že jde o litráž 80+10.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Rodriguez » stř říj 10, 2007 12:07

poldík píše:
Přípluv píše:Což je základ a nikdy jinak!
Corazon Rock 80+ mi přijde dobrej.
@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((



Jestli můžu odpovědět za přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Tomáš F. » stř říj 10, 2007 12:50

zdend píše:Rozmýšlím se nad koupí velkého batohu. Mám Gemmu Turist 75 a jsem s ní naprosto spokojen, ale už je stará a chtěl bych decentně větší batoh. Spacák chci dávat dovnitř báglu, což zabere dost místa, takže hledám v kategorii 80+. Přemýšlím o Doldy Bighorn 80+10 Cordura - nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Dělá se ještě v provedení 100+20, ale to už si nedovedu představit. Nebo máte jiné nápady? Děkuji za všechny příspěvky.


Jako majitel několika velkých batohů ti dobře radím:
Na dlouhé akce NIKDY neodjížděj s batohem větším než 75 :-) Uděláš-li to, kolegové ti určitě do batohu přidají nezbytnosti, bez kterých se určitě neobejdete (a ty to dobře víš, že budou mít pravdu, takže to nakonec přibalíš). potáhneš nejtěžší sviňu ze všech!
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod tuso » stř říj 10, 2007 13:00

Tomáš F. píše:
Jako majitel několika velkých batohů ti dobře radím:
Na dlouhé akce NIKDY neodjížděj s batohem větším než 75 :-) Uděláš-li to, kolegové ti určitě do batohu přidají nezbytnosti, bez kterých se určitě neobejdete (a ty to dobře víš, že budou mít pravdu, takže to nakonec přibalíš). potáhneš nejtěžší sviňu ze všech!


A když ne kolegové, tak tvoje hezčí a lepší polovička, která si vezme 30l baťůžek a protože ji tam všechno oblečení nevleze, tak ti obsadí polovinu tvého báglu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod patentik » stř říj 10, 2007 13:05

tuso píše:
Tomáš F. píše:
Jako majitel několika velkých batohů ti dobře radím:
Na dlouhé akce NIKDY neodjížděj s batohem větším než 75 :-) Uděláš-li to, kolegové ti určitě do batohu přidají nezbytnosti, bez kterých se určitě neobejdete (a ty to dobře víš, že budou mít pravdu, takže to nakonec přibalíš). potáhneš nejtěžší sviňu ze všech!


A když ne kolegové, tak tvoje hezčí a lepší polovička, která si vezme 30l baťůžek a protože ji tam všechno oblečení nevleze, tak ti obsadí polovinu tvého báglu.


To jsou proste zenske, koncem roku bych mel jet do anglie na 4 dny ja+2 zenske, a tak jsem k letenkam zabukoval jen jedno zavazadlo na odbaveni at tech kramu nemame tolik. Ty jak se to dozvedely tak zacaly vysilovat ze se preci 3 do jednoho zavazadla nemuzeme sbalit....porad nejak nechapu kde se stala chyba :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod tuso » stř říj 10, 2007 13:15

patentik píše:To jsou proste zenske, koncem roku bych mel jet do anglie na 4 dny ja+2 zenske, a tak jsem k letenkam zabukoval jen jedno zavazadlo na odbaveni at tech kramu nemame tolik. Ty jak se to dozvedely tak zacaly vysilovat ze se preci 3 do jednoho zavazadla nemuzeme sbalit....porad nejak nechapu kde se stala chyba :)


Ty máš před sebou ještě hooooodně dlouhou cestu poznání..... :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Tomáš F. » stř říj 10, 2007 13:18

tuso píše:Ty máš před sebou ještě hooooodně dlouhou cestu poznání..... :mrgreen:

:smt023
Tomáš F.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 490
Registrován: čtv srp 2, 2007 22:42
Bydliště: Střídavě; Praha a Horní Police u České Lípy

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod patentik » stř říj 10, 2007 13:24

tuso píše:Ty máš před sebou ještě hooooodně dlouhou cestu poznání..... :mrgreen


Ja mam cestovani rad :mrgreen: Jak jsem psal ja a dve zenske, mit tri bagly na odbaveni, je jasne kdo by to tahal - takhle jsem moznou diskusi utl predcasne 8)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod poldík » stř říj 10, 2007 13:50

Rodriguez píše:
poldík píše:@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((
Jestli můžu odpovědět za přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.
Díky :prayer:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Rujir » stř říj 10, 2007 16:01

swisss píše:Myslim, ze Supercoulouira muzes rovnou skrtnout - mam tu vetsi modifikaci (80+10) a na miru prodlouzeny spacak Prima Trek 3D se tam nevleze - zabira necelou 1/2celeho batohu. Nicmene letni spacak od pinguina se tam vejde v pohode..


Mne sa zda, ze Supercoulouir by taky Deuter tipol (aj tak to inak nerobia) tak na 60+10 maximalne na 65+10. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Petras » stř říj 10, 2007 17:33

gepard75 píše:Jo, taky uvazuji o nejakem novem batohu.
Mam Treksport Tatran 80 a spacak Prima Bivak 3D delsi provedeni a nevleze se mi do spodni komory.Takze muj hlavni pozadavek je - velka spodni komora.
Co ten Ferrino SUPERCOULOIR? Jak velky to ma spodek?

Mám Doldy Pumori a do spodní komory dám Prima Tulák, nepropro bundu i návleky ale je pravda že když táhnu stan a vaření tak by to chtělo něco většího,nerad nosím věci venku na báglu,asi TOTO nebo TOTO.Jinak s Doldy mám dobré skušenosti a za 3000,- batoh z Cordury no nekup to. Ale pozor nesedí každému.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Ado » stř říj 10, 2007 18:47

poldík píše:
Rodriguez píše:
poldík píše:@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((
Jestli můžu odpovědět za přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.
Díky :prayer:


Momentálně mě trápí ten samý problém. Moje nynější dosluhující krosna no name značky můj novej "dvoukilovej" třísezóňák do spodní komory nedá. Začínám se poohlížet po novém batohu a nejvíc zatím boduje právě Corazon (rock 80+ nebo 75+). Říkáte teda že dvoukilovej třísezóňák se do spodní komory u něj vejde... Hmm... Mám asi nějakej divnej spacák, podle mně se do corazona (tedy do spodní komory) vejít nemůže (a nejen do Corazona). Můj spacák ty dvě kila sice má, ale je opravdu velký, asi abnormálně. Je to Husky (vím jak na OF máte tuhle značku rádi :wink: ) model Husky. Nemá úplnou náhodou někdo zkušenost s tímto spacákem a s tímto batohem zároveň (byly by to celkem velká náhoda, ačkoliv... Husky každý kupuje kvůli ceně a Corazon zase kvůli jejich zázračné kvalitě * (jsem teda slyšel o Corazonech :wink: ) )?
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Klíma » stř říj 10, 2007 19:34

Ado píše:Mám asi nějakej divnej spacák, podle mně se do corazona (tedy do spodní komory) vejít nemůže (a nejen do Corazona). Můj spacák ty dvě kila sice má, ale je opravdu velký, asi abnormálně. Je to Husky (vím jak na OF máte tuhle značku rádi :wink: ) model Husky. Nemá úplnou náhodou někdo zkušenost s tímto spacákem a s tímto batohem zároveň (byly by to celkem velká náhoda, ačkoliv... Husky každý kupuje kvůli ceně a Corazon zase kvůli jejich zázračné kvalitě * (jsem teda slyšel o Corazonech :wink: ) )?

do spodni komory u TJJSN 55 dam 2kilovej spacak a jeste sandaly :mrgreen: 80ka nema spodni komoru mensi...
nejakej starej Husky jsem tam jednou cpal a vesel se ale co to bylo zac :((
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » stř říj 10, 2007 19:36

vlastne jsi z Hradce :wink: vem spacak a bez ho tam zkusit narvat do prodejny :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod jedik » stř říj 10, 2007 19:45

Ado:
Ten Husky se ti do Corazonu 75+ dolu vleze. Narval jsem do sveho C jednou pujceny Ferrino Nadir 580 a ten je papirove o 1x2cm vetsi nez ten tvuj (a navic, na zivo bych rekl, ze je vetsi nez papirove). Sice natesno, ale vlezl tam.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh na dlouhodobé akce 80+

Příspěvekod Rodriguez » stř říj 10, 2007 20:24

Ado píše:
poldík píše:
Rodriguez píše:
poldík píše:@Připluv: ty máš corazona nevíš jeslti se vejde u tý 80+ vejde do spodní komory dvoukilovej třísezóňák díky. :((
Jestli můžu odpovědět za přípluva,mám taky rock 80 a ten spacák se tam vejde v pohodě a ještě s malinkou rezervou.
Díky :prayer:


Momentálně mě trápí ten samý problém. Moje nynější dosluhující krosna no name značky můj novej "dvoukilovej" třísezóňák do spodní komory nedá. Začínám se poohlížet po novém batohu a nejvíc zatím boduje právě Corazon (rock 80+ nebo 75+). Říkáte teda že dvoukilovej třísezóňák se do spodní komory u něj vejde... Hmm... Mám asi nějakej divnej spacák, podle mně se do corazona (tedy do spodní komory) vejít nemůže (a nejen do Corazona). Můj spacák ty dvě kila sice má, ale je opravdu velký, asi abnormálně. Je to Husky (vím jak na OF máte tuhle značku rádi :wink: ) model Husky. Nemá úplnou náhodou někdo zkušenost s tímto spacákem a s tímto batohem zároveň (byly by to celkem velká náhoda, ačkoliv... Husky každý kupuje kvůli ceně a Corazon zase kvůli jejich zázračné kvalitě * (jsem teda slyšel o Corazonech :wink: ) )?



mám od condora třísezoní VIIIDT a ještě o 15 cm delší a 15 cm širší,váha cca 2,5kg a do spodní kapsy se v kopresáku vejde s rezervou kterou vyplním ponožkama apod,pokud ho tam cpu bez kompresáku tak tam není tak napěchovanej,ale v tu chvíli se mi k němu už blbě dávají další věci,ale vzhledem k těžišti jsem začal dávat spacák na dno horní komory,protože pokud jsem ho měl dole tak to těžiště bylo dost vysoko a bágl se mi dost blbě nesl,ted je to OK
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Příspěvekod Ado » stř říj 10, 2007 20:41

Všem moc dík za potvrzení :D . Ano ,jsem z Hradce a tak bych tam mohl zajít (a zajdu), ale proč se nezeptat, že...
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zbuddy » stř říj 10, 2007 22:14

Rujir píše:
swisss píše:Myslim, ze Supercoulouira muzes rovnou skrtnout - mam tu vetsi modifikaci (80+10) a na miru prodlouzeny spacak Prima Trek 3D se tam nevleze - zabira necelou 1/2celeho batohu. Nicmene letni spacak od pinguina se tam vejde v pohode..


Mne sa zda, ze Supercoulouir by taky Deuter tipol (aj tak to inak nerobia) tak na 60+10 maximalne na 65+10. :ú


Chceš tím asi pro neznalé říci, co naznačoval Tuso a myslím i jiní už dříve, že Supercouloir 80+10 je asi tak velký jako Deuter Aircontact PRO 60 +15 nebo Aircontact 65+10, že? :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod hyblis » pát říj 12, 2007 12:24

Řešil jsem podobnou otázku jaký batoh na delší putování. Před kory pořízený Deuter 45+10 je sice fajn, protože se do něj nevejde moc zbytečností, ale občas prostě nestačí. Věrný značce nakonec vyhrál Deuter Aircontact Pro 70+15. Spokojenost maximální. Někdy snad přejde i ten šok z pořizovací ceny :D
hyblis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 12, 2007 11:51

Příspěvekod zbuddy » pát říj 12, 2007 12:29

hyblis píše:Řešil jsem podobnou otázku jaký batoh na delší putování. Před kory pořízený Deuter 45+10 je sice fajn, protože se do něj nevejde moc zbytečností, ale občas prostě nestačí. Věrný značce nakonec vyhrál Deuter Aircontact Pro 70+15. Spokojenost maximální. Někdy snad přejde i ten šok z pořizovací ceny :D

Vítej do klubu, hned Tě zařazuji jako člena Deuter sekce! :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Díky za tipy + reakce

Příspěvekod zdend » pát říj 12, 2007 14:19

Moc děkuji za Vaše tipy. Jen bych se ještě zeptal - co konkrétně je na Doldy špatné, co na Corazonu tak dobré? Rozmýšlím se mezi: Doldy Bighorn 80+10 Cordura, Pinguin Explorer 75 (ten se mi líbí dost) a Corazon Rock 80+.
zdend
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 13, 2007 23:32

Další

Zpět na Batohy