Velký batoh cca 80l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » úte úno 5, 2013 12:40

Ani se neptej :D.

Nepamatuji si to už přesně a nemám k ruce poznámky, ale bylo to min. 25 kg (váha batohu, včetně vody 2-3l). Snažil jsem se to stlačit, měl jsem péřák ca 750 gramů, nafukovačku 550 gramů, stan pro dva vážil 1,8kg (bez kolíků a tyčí, co nesl kolega, šlo o prototyp od Bollu, vnější prutová konstrukce, hybridní tunel). Batoh samotný měl lehce přes dvě kila.

Lana nejlehčí půlky co šly, sedák pod 300 gramů, lehké presky, karabiny, friendy, hexy....

Hodně dělalo to jídlo, i když šlo o couscous, tuňák v sáčcích, trail mix...

Byla to těžká krysa :vom:.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Quido » stř lis 20, 2013 11:35

trochu oživím toto vlákno:
osobně moc nechápu batoh 80l, kdysi jsem měl Doldy, už nevím jaký model to byl, ale pamatuju se že proklamovaná litráž byla 75 - byl to největší batoh co jsem kdy měl, říkal jsem mu kamrádsky almara, a dal jsem ho rychle pryč - bylo to v období dvou-tří let, kdy jsem s ním byl na Kavkazu a na Ukrajině a v Rumunsku, 10ti a vícedenní hřebenovky či přechody, v Rumunsku jeden zimní, ale pokud mne paměť neklame, nikdy jsem, ho neměl narvaný naplno, vždy tam byla nějaká rezerva a pak jsem v něm odvážel suvenýry... spíše než s objemem, byl problém váha, pokud se člověk dostal nad hranici 18kg, začalo to být trápení...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Bágl co vydrží 75-80l

Příspěvekod vojtechned » pát led 31, 2014 15:30

Čau, začínám se porozhlížet po novým báglu.
Požadavky: Odolnost, vysoká nosnost min 30 ale spíš 35kg, Spodní komora na spacák.
Využití: treky 2-3 týdny, vandry po Čechách, zimní táboření, sněžnice, skialpy, lezení....

Chvíli už se tim prodírám a došel jsem ke dvěma závěrům:

1) Bágl do 3000 Kč kde připadá v úvahu Gemma expedition 75 cordura, Corazon rock 75 (80) a možná Doldy Pumori TR 75l

2) přitlačit tak na pětku a pořídit Lowe Alpine Cerro Torre TFX 75-95l, Deuter Aircontact 75+10l, Ferrino X.M.T. 80+10


A nebo ještě něco mezi: Karrimor Cheetah 60-85, Lowe Alpine TFX Appalachian 65:85, Wolfgang Wedrowiec IV 80 l(o tom vůbec nic netušim)

Pokud víte někdo ještě o nějaké alternativě, budu rád. A jestli mi pomůžete zúžit výběr tak taky.

Předem díky!
vojtechned
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 31, 2014 14:52

Re: Bágl co vydrží 75-80l

Příspěvekod deckardph » pát led 31, 2014 15:40

Nedavno si kamos s podobnejma pozadavkama kupoval bagl, doporucil sem mu toho deutera, proto ze je to drzak a verim ze mu dlouhldoba zatez nebude delat problem. Otazkou jsou ale discipliny jako skialpy a lezeni, protoze to proste s tak velkym a tezkym baglem bude vzdycky problem
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever


Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod šíp » pát led 31, 2014 16:10

Sloučeno s vhodným tématem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Bágl co vydrží 75-80l

Příspěvekod vojtechned » pát led 31, 2014 19:11

wawrik píše:Odolnosť + vysoká nosnosť (+ pohodlie) = Deuter.

Ale vláčiť 35 kg :(( To je naozaj nutné?




Většinou se vejdu do 25kg ale při třítýdenním treku v Norsku s nutností jídla na 14 dní jsem to pod 30kg nestlačil....
vojtechned
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 31, 2014 14:52

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » pát led 31, 2014 19:21

No, kedysi som tiež myslel, že je nutné toľko vláčiť. A kúpil som Deuter. Potom som zistil, že oveľa príjemnejšie je pri balení rozmýšľať a vláčiť menej, a Deuter som predal. Tých 15-16 kg v pohode zvládnu aj iné a ľahšie batohy...

Ku cti mu slúži, že po rokoch intenzívneho a nijako ohľaduplného používania bol ako nový. Žiadne predraté diery, žiadne pustené švy, žiadne popraskané pracky... Bol to Aircontact Pro 50+15. Ak ozaj trváš na relatívne pohodlnom vláčení ťažkých nákladov, myslím, že v tom je Deuter neprekonateľný.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod mike » pát led 31, 2014 19:24

Presne jak pise wawrik. Jinak doporucuju vypustit z vyberu Ferrino X.M.T. 80+10. Mam 45 litrovou verzi a je to mizerny sunt (a jeste maly na udavany objem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bágl co vydrží 75-80l

Příspěvekod fps » sob úno 1, 2014 8:37

vojtechned píše:nutností jídla na 14 dní jsem to pod 30kg nestlačil....

stačí cca 500g, cca 2500kcal na den, což je na 14 dní 7kg, plus všechno ostatní vybavení max 10kg, rovná se cca 17kg, tahat celí den 30kg na zádech bych tedy nezvládl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod deckardph » sob úno 1, 2014 13:04

No on se obcas najde nekdo, kdo proste MUSI mit 5 litru vody, alespon pul kila tvarohu a jogurtu, spoustu ovoce, spoustu spekacku, bochnik chleba, rolku co kdyby mel chut si ugrilovat a alespon kilo cukru a aby toho nebylo malo tak musi mit jeste rezervu kdyby nahodou po ceste potkal peknej nekolikakilovej kamen aby si ho moh vzit ssebou a to pak prosim pekne nema 30 kg na 14 dni, ale na 1 noc .
I takovy lidi se najdou :lol: :twisted:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Chmeld4 » sob úno 1, 2014 22:28

Ono totiž spousta lidí bude mít raději prázdnejch 15 litrů navíc než napěchovanej batoh že se jim rozlezaj švy :roll:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pickard » pát úno 7, 2014 1:08

Další doporučení na Deutera (Aircontact Pro nebo tak něco). Tahat těžkej proviant je vopruz, ale když je to nutný, je Deuter ideální. Festovní, sedí, nebrání v pohybu, netlačí a nepáře se.
Lidi někdy říkaj, že ten samotnej bágl je těžkej. To je samozřejmě trochu pravda. Ale podle mě je potřeba vidět, na co to je. Není to závodní sprinterskej batoh. Je to na dlouhý pomalý tahání expediční výbavy. Takže třeba já jsem na tom dycky oceňoval, že to můžu docela nešetrně pohodit v křoví/potoce/ze skály bez obavy, že se mi na tom poškrábe ultrahightech micromesh suprlight turbotkanina, co váží nula a podobně i vydrží.

Jinak u nás doma (dlouhej a mrňavá) oceňujem, že to dělaj v různejch delkách a i v rámci těch délek to má výborně stavitelný záda. Podle mě to jde namontovat na čivavu i orangutana.

DD
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pon úno 10, 2014 14:42

Možná už jsem ho tu zmiňoval, ale aktuálně nejvíc simple, light a durable velkej bágl primárně určený pro lezení v horách, je určitě Berghaus Expeditionlite 80.

Použili na něj dyneemu, osekali záda a bederák, takže bágl komplet váží kilo a půl. Když člověk sundá víko (a batoh zavře jako loďák) a vyndá výztuhu zad, dostane se na kilo.

Jo, záda jsou spartanský, bederák taky, ale je to prostě all in one bágl, dotáhneš si pod stěnu nebo do bc všechno vybavení, co nepotřebuješ necháš ve stanu / v depu, batoh odstripuješ na kilo, nebo jen stáhneš popruhama, že z něj máš 40ku a jdeš. Paráda. Odolnost je vysoká, protože dyneema. A šití super.

Od příští zimy bude i 40l verze, ale vzhledem k tomu, že není problém si z té 80ky tu čtyřicítku udělat, neviděl bych to až tak žhavě. Akorát to bude mít o něco nižší profil...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » pon úno 10, 2014 15:44

No, vláčiť 20+ kg v osemdesiatlitrovom batohu s osekaným chrbtovým systémom by som asi nechcel... To je fakt tak na privlečenie vercajgu pod stenu, nie na viacdňové treky.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pon úno 10, 2014 15:59

Jak jsem psal, je to pro alpinismus a lezení, kdy člověk zkrátka těch pár dní nástupu někam do hor přetrpí a pak je to lambáda a hlavně ten batoh může vzít i na samotný lezení, to s nějakým Deuterem neuděláš, to bys musel táhnout ještě batoh na lezení navíc a v momentě, kdy se nevracíš, ale jdeš třeba hřebenovku, tak je to dvojnásob opruz. Ale z vlastní zkušenosti vím, že jakmile jde váha batohu přes 20 - 25 kg, tak to je po dvou dnech kříž tak či tak. Měl jsem klasický Expedition s hodně pohodlnými zády Cyclops III a při 25+ kg to byl opruz. Ale tak prostě "life of an alpinist begins at the end of your comfort zone." :)

Není to batoh na turistiku, takže nemá cenu jej za to kritizovat. To je jak nadávat na silniční motorku, že s ní člověk na krosové trase pohořel a ještě ji zničil.

Jo a ty záda jsou furt lepší než třebas u legendární Adanisty, pořád drží tvar a nějaké to polstrování tam mají.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod wawrik » pon úno 10, 2014 16:23

Jo, ja som myslel, že to odpovedáš na otázku o veľkom a odolnom batohu... :mrgreen: Že sú batohy s rôznym určením a rôznymi vlastnosťami je jasné, aj mi bolo trochu divné, že na dlhé treky odporúčaš lezecký batoh, čo u teba zrovna nebýva zvykom :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Trafikant » pon úno 10, 2014 16:40

Jo tak. :) Kdepak, to byl jen obecný příspěvek.

Na dlouhé treky, to je jiná, já Deuter moc nedoporučuju, leda pokud fakt sedne ze všech nejlépe (a to je prodáváme prosím pěkně), takže za mě Osprey Aether / Xenith, případně posečkat chvilku na nové Lowe Alpine, co teď budou od jara - překopaná záda a design.

A pak nezapomenout na Millet, Gregory,...a zkoušet a zkoušet. Sto lidí, sto chutí, to už je hodně ohraná a pravdivá písnička.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod markk » pon bře 10, 2014 12:05

Ahoj,
pridam svou zkusenost s batohem Lowe TFX Cerro Torre. Poridil jsem si tento velmi drahy batoh jako nahradu sveho predchoziho (slouzil dobre 15let) s tim, ze mi bude slouzit dalsich min. 10 let. Ovsem po pul roce pouzivani se zacaly trhat popruhy, coz jsem u takto draheho batohu opravdu necekal. Mozna to byl vadny kus, ale popruhy se mi i tak zdaji docela slabe. Dale tim, ze i bederni popruh je tenky a dost hladky, dochazelo k prokluzovani ve spone a nemohl jsem tedy bederni pas mit utazeny podle potreby, coz je dost pruser kdyz ma nest aspon 50% nakladu.
Dale - integrovana plastenka stejne jako na rade jinych batohu neni nepromokava, vyzkousel jsem ji jednou a pak uz pouzival starou dobrou plastenu od Jurka.
Jeste k bedernimu pasu - je opravdu hodne dobre provedeny, akorat tim, ze ma uvnitr kovove vyztuhy aby drzel tvar, je problem batoh sbalit do busu, letadla apod. Vyresil jsem to ohybanim na opacnou stranu kolem tela batohu a zapnutim spony zezadu, ale je to dost nasilne a mel jsem obavy, aby kov vydrzel.
Jinak je batoh dost namakany a ma hodne vychytavek, pro mne az mozna zbytecnych. Kazdopadne ted koukam po jinem, asi zvitezi Deuter Aircontact.
markk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 10, 2014 11:08

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod vitumira » ned bře 30, 2014 16:43

Ahoj všem, předem bych rád podotkl, že vlákno jsem četl, ale nijak mi nepomohlo. Teď k dotazu, hledám nějaký velkoobjemový batoh, řekněme 100l+, s nosností 30Kg včetně vlastní váhy(jednalo by se o krátké přesuny mezi letištěm a hotelem, dlouhodobě takto zatížen nebude), měl by suplovat funkci normálního kufru při roční cestě na NZ. Vzhledem k nižší četnosti využití bych cenu rád dostal na hranici kolem 2500Kč. Hlavním adeptem pro mě byl Pinguin Explorer 100l (cena cca 2500 a líbí se mi možnost vytvoření ledvinky) a po přečtení tohoto vlákna ještě Doldy Bighorn 100+20(cca 3300kc). O prvním zmiňovaném jsem našel pouze zmínku o praskajících popruzích, o druhém tuším snad nic. Můžete prosím někdo poradit jaký vybrat, případně nějakou cenově odpovídající alternativu. Předem děkuji
PS Případně mi ještě objasnit jak jsou na tom objemy? Je Deuter 70+15 opravdu větší, než pinguin 100 případně Big Horn 120l?
vitumira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 30, 2014 16:29

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod patrikMM » sob kvě 10, 2014 0:40

zdravim. potreboval by som radu od skusenych ludi. precital som cele vlakno.
ja by som mal zaujem o batoh do/na ktory dam stan (HUSKY Flame pre 2os.), spacak Treksport Adventure, nafukovacku od ThermaRest nejaku dobru malych rozmerov(nemam este vyhliadnutu), jeden par topanok, sandale asi na batoh, oblecenie a hygienu + nejake jedlo max na 5 dni. na vahe mi extra nezalezi ale nechcem tahat asi viac ako 25kg
mam v plane cestovat pesi po taliansku a europe. presuvat sa trosku lietadlom a v jeseni chcem ist na Novy Zeland a do Australie. cela cesta by mala trvat cca do 2 rokov.
Za batoh by som nechcel dat viac ako 200€
po precitani vlakna som si spravil predstavu na batohy:
Osprey Aether 70
OSPREY Kestrel 68
Lowe Alpine TFX Appalachian 65:85
Lowe Alpine Cerro Torre 65:85
Deuter Futura Vario 50+10
Deuter Aircontact 55+10
a mozno aj ine deuter podobnej litraze
batohy si musim ist skust do predajne lebo nemam ani predstavu co sa tam vsetko zmesti

ak by ste mi mohli poradit konkretne a aj v materialoch trocha bolo by to super. urcite nechcem hadzat s batohom o skaly ale nechcem aby bol batoh z masla
dakujem
patrikMM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 9, 2014 16:26

Nováček prosí o radu

Příspěvekod chesburger » pon říj 27, 2014 17:24

Zdravím všechny horaly, horalky a prostě všechny lidičky co milují tourismus po horách a expedice * * ,


po příjemně stráveném týdnu pročítáním tohoto fóra, které mi do značné míry velmi pomohlo bych potřeboval rozlousknout oříšek.

Nejprve ještě chci podotknout, že jsem se snažil zaobírat všemi výrobci a následně selektoval a z důvodu nemožnosti si bohužel tentokrát batohy vyzkoušet rád bych znal Váš názor pls.

Svůj výběr jsem zkonkrétnil na:

BOLL QUANTUM 72-90


LOWE ALPINE CERRO TORRE 60:85


LOWE ALPINE EXPEDITION 75:95

Původně jsem byl pevně rozhodnut, že to na 100% bude opět Dojtřík, páč mám od něj 40 l a v poho mi vystačí na 2 denní cestování na pchdech včetně spacáku a samonafukovačky. Proč toto píši? To proto, že jak jsem psal v úvodu, že jsem hodně četl, tak jsem ho z výběru skoro odstranil kvůli váze.

Teď důležité jádro a Vaše otázka kde a na co a jak bude používán?

Jako 1 cesta je na 1,5 měsíce na Nový Zéland. Pak bude malá pauza a do budoucna to budou jakéékoli pochodováníčko, cestování se stanem i bez něj, dále chci 100% vyzkoušet i feraty atd. Po pravdě řečeno, doufám, že mi " požehnate ten cerro torre" páč ho můžu mít levněji než v ČR.
Pokud tomu tak nebude, tak se vůbec nic nestane.

Co se týče nákladů na pořízení batohu, tak mohu přiznat, že nejsou omezené, ale jsem docela normální člověk, který se nedrží hesla, že vše nejdražší je nejlepší. Spíš mám rád zlatou střední cestu, ale pokud vím, že něco opravdo vydrží rád investuji.

Na závěr bych se všem kterým tento "článeků skoro zalepil oči omluvit a pokud se s některým z Vás někdy někde setkám ať už v ČR či mimo rád pozvu na čajík.

Děkuji všem a " perte to do mě ať je po mě! :prayer: :supz: :t:t
Naposledy upravil pavproch dne pon říj 27, 2014 19:25, celkově upraveno 1
Důvod: přešibováno, kam patří (napřed sa dívám, co tu už je/bylo, pak čtu až potem píšu...)
chesburger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 27, 2014 17:06

Re: Nováček prosí o radu

Příspěvekod dudy » pon říj 27, 2014 17:34

Vem to Cerro Torre.
A čaj si vypij sám.
Piju zelnou.
:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nováček prosí o radu

Příspěvekod progym » pon říj 27, 2014 18:55

Mám obecně dobré zkušenosti s Lowe Alpine...
Mám, ale velmi dobré zkušenosti s komunikací s Boll :supz:
Řešil jsem nějaké prkotinky okolo doplňků jejich produktu a nejen že komunikace probíhala na jedničku, ale zmíněné doplňky jsem od nich dostal zdarma zaslané doporučeně...
Mám od nich 35l Mastera a pro 1-2denní treky je při poměru cena-výkon bezva bágl.

Tímto Ti sice neodpovídám na tvůj dotaz, ale chválím českého výrobce. :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod Quido » úte říj 28, 2014 21:24

vzdyt uz mas vlastne vybrano, ber bez vahani Cerro Torre - expedition je uz zbytecne velky a stejne na zadnou expedici nejdes...
neudelas chybu, a hod sem pak nejake fotky ze Zelandu :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod prcek2 » sob úno 28, 2015 9:52

Ahoj,
tak přidávám se s žádostí o rady při výběru batohu.
Chystáme se na 2-3 týdenní "pochod" přes Island a vybírám batoh pro sebe.. Půjdu s přítelkyní, která je drobné postavy a tak chtě-nechtě budu muset tahat většinu (i 30kg) váhy já. Chtěl jsem batoh 80-100 litrů, co vydrží velkou zátěž a v kterém hlavně bude pohodlné velkou zátěž nést. Nakonec se rozmýšlím mezi Lowe Alpine TFX Cerro Torre 75:95 xl a Lowe Alpine AXIOM Cerro Torre 75:95 xl. Jaké máte zkušenosti s AXIOM+ systémem? Nedaří se mi sehnat obchod, kde bych mohl oba systémy pořádně porovnat. Budu rád za jakékoliv informace k těmto batohům. Ale i k jiným v této cenové relaci. Už už jsem byl rozhodlý pro TFX verzi, ale dnes jsem tady v nějaké diskuzi četl, že se někomu prodírala látka na trácíh. Včera jsem měl na zádech dámskou verzi TFX10 a opravdu se mi zdála látka na trácích a bederáku taková fórovější (tenčí), než má AXIOM verze. Takže jsem se zas trochu začal brát vážně i AXIOM systém. Ale dokud nebudu mít obě pánské verze naložené k vyzkoušení vedle sebe, tak nevím.. :-( Taky jsem tu četl, že s pohodlím to je oproti Deuterům špatné. Opravdu je ten rozdíl takový, že bych měl rovnou uvažovat spíš o Deuteru?
BUDU RÁD ZA JAKÉKOLIV POSTŘEHY. Např. zvládne integrovaná pláštěnka několikadení déšť? Četl jsem tu, že promokne :-/
Poznámky k nesené hmotnosti na tolik dní si prosím "nechte od cesty" :-D Jsem si toho vědom :-P
Díík!
prcek2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 28, 2015 9:06

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 19:16

Řešil jsem výběr většího batohu na týdenní pochody a do budoucna nějaké dálkové pochody cca na jeden měsíc. Nakonec jsem zvolil Pinguin Explorer 75, batoh je relativně levný, má spoustu vychytávek, tady je recenze na jeho menšího brášku (všechny fifikundace jsou stejné): https://www.youtube.com/watch?v=9rbFu-gGTaQ

Batoh jsem cvičně zabalil, pošteloval záda a popruhy a vzal ho vyvenčit na půl dne v okolí plzně... Je jasné že to je nic neříkající "test" ale i tak se batoh zdál pohodlný. Až s ním podniknu něco delšího tak napíšu dojmy...

Jako první jsem pochopitelně řešil deutera, který má ty záda propracovanější, ale pro mě je to prostě drahé :oops:
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod axi12 » sob úno 28, 2015 19:35

Jojo, Pinguin Explorer je za tu cenu super volba.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod pepino89 » sob úno 28, 2015 19:43

Uvidíme co vydrží. Někdo tady má v podpisu "levně kupuješ, dvakrát kupuješ" možná že to tak bude ale doufám že ne... I když vím že Pinguin vyrábí v Číně tak s vybavením od nich mám super zkušenosti...
Kdyby to bylo moc jednoduché, dělali by to všichni...
Uživatelský avatar
pepino89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř dub 30, 2014 13:22
Bydliště: Plzeň

Re: Velký batoh cca 80l

Příspěvekod axi12 » sob úno 28, 2015 19:45

To může i nemusí platit. V případě Pinguinu to spíš neplatí, resp. časem třeba budeš chtít něco jiného (lehčí, nějaké píčoviny atd...), ale jako první batoh bez dražší investice je super a dost toho vydrží.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Batohy