Pinguin Explorer 60

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod TommyK » čtv srp 20, 2015 13:01

Podle tohoto článku http://www.svetoutdooru.cz/rady/to-zakladni-o-batozich/ nebo např. tohoto http://www.alpina.cz/vybaveni/batohy.htm jsem pochopil, že balanční dotahy musí a teď cituji: "přicházet do úrovně ramen pod správným úhlem (mírně shora)...". U tohoto Pinguinu při mé výšce postavy (a i při výšce postavy člověka na fotce) přichazejí naopak zespodu. Co jsem měl možnost ho proměřit s Vango Sherpou 60+10 tak ten má vzdálenost ukotvení dotahů a středu bederáku o + 9cm větší, takže se opravdu obávám, že je ten Explorer spíše pro menší postavy.
TommyK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 2, 2015 20:04

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 13:07

dekuji za vysvetleni, ale nejde mi to do hlavy. vsak balancne to bude fungovat i tak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Wrchi » úte úno 16, 2016 22:57

Ahoj. Vybírám batoh na víkendové pochody u nás po CZ. Rozhoduju se mezi dvěma.
1. Pinguin explorer 60 zelený
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/explorer-60/p-49
+ civilnější provedení (ale barva zelená vhodná pro mě do lesa)
+ levnější
+ vetší
- nemá molle vazbu
- bojím se o ten materiál jak je odolný

2. Tactical pro 45 II šedý/oliv
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ba ... cal-45-ii/
+ cordura - odolnější
+ molle vazba - dá se rozšířit o různé kapsy
- asi menší (příjde mi, že každý to má značené jinak)
- dražší

Ten tactical má známý a na víkend mu stačí. Mám možnost si ho vyzkoušet. Ten explorer ale nikde v okolí Opava - Ostrava není abych se na něj podíval a zkusil. Tactical je cenově jinde ale nevím jestli i "užitkově" oproti exploreru lepší. Všemožných úchytů a stahovacích pásků mají oba skoro stejně, pláštěnka, vrchní a spodní vstup. Vyhovujou mi oba - rozhoduju se pouze mezi nima. Zvažuju objednat explorera přes nějaký eshop, porovnat je a případně poslat do 14ti dnů poslat zpět. Dělá to tak někdo?
Wrchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 16, 2016 22:39

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod remy77 » stř úno 17, 2016 7:21

No ak ho nevies pozriet na predajni, inu moznost nemas.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod booze » stř úno 17, 2016 8:54

Wrchi píše:1. Pinguin explorer 60 zelený

Proc by nemel byt material odolny? Budes sjizdet sutoviska?
Na co je ti Molle vazba? Co neses ovesene na batohu?

Wrchi píše:2. Tactical pro 45 II šedý/oliv

Mensi=Tezsi :rolleyes:
Cim vic prezek a popruhu tim vic "takticky"
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod remy77 » stř úno 17, 2016 10:09

Booze to si vystihol... =D>

Wrchi:
Ak by ti na jednej strane stacil 45 l, ako ekvivalent mas 60 l krosnu. Pritom chces batoh na vikendy.
Ak chces nieco v zelenej tak rozumnejsie riesenie by nebolo nieco taketo? :

http://outdoor.online-sport.cz/batohy/t ... 48-zeleny/

A za zvysok mozes dokupit v galanterii popruhy ... :rolleyes:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Wrchi » stř úno 17, 2016 11:13

Mensi batoh mam od Spm Liberec kde udavaji 25l. Porovnal jsem ho jednou s jinym batohem co ma 35l a ten muj byl vetsi. Sbalim se s nim na 3 dny v lete. V zime uz to ale nejde. Takze vetsi mi nevadi. Naopak to, ze se da stahnout v pripade nevyuziti prostoru se mi libi. Molle v zasade nepotrebuju. Prijde mi to ale jako prakticka vec v pripade rozsireni. Nicmene rano jsem objednal ten pinguin. Tak to porovnam a uvidim.
Wrchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 16, 2016 22:39

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod booze » stř úno 17, 2016 11:32

Udelal jsi dobre. Velikost se da upravit kompresnimi popruhy, rozsireni pomoci Molle, je dle meho nazoru nepohodlna zalezitost. Batoh tim zmeni teziste a vse ti bude spis prekazet.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Quido » pát úno 19, 2016 8:31

[quote="Wrchi"]..... Ten explorer ale nikde v okolí Opava - Ostrava není abych se na něj podíval a zkusil. ...[quote]

nebuď líný a trochu hledej - Explorer mají v Alpsportu v Ostravě (Eliass v pasáži kina Vesmír)
a mají tam hafo dalších batohů, tak můžeš porovnat... dále je tu o Exploreru napsáno plno věcí, jak pozitivních tak negativních postřehů... Za mne je tento batoh za tu cenu dobrá volba a slušná kvalita, ale upozorňuji, že to je opravdu ryze turistický batoh...
:wink:
jinak tu moll vazbu jako turista nepotřebuješ - jestli nejsi voják anebo si na vojáka nehraješ...
vojenské batohy jsou stavěny jinak a priority jsou úplně jinde, než u turistických batohů...
už tvůj dotaz na výběr z těch dvou batohů je jaksi "jedno o koze a druhé o voze"... srovnáváš nesrovnatelné
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Quido » pát úno 19, 2016 8:34

TommyK píše:Podle tohoto článku http://www.svetoutdooru.cz/rady/to-zakladni-o-batozich/ nebo např. tohoto http://www.alpina.cz/vybaveni/batohy.htm jsem pochopil, že balanční dotahy musí a teď cituji: "přicházet do úrovně ramen pod správným úhlem (mírně shora)...". U tohoto Pinguinu při mé výšce postavy (a i při výšce postavy člověka na fotce) přichazejí naopak zespodu. .... takže se opravdu obávám, že je ten Explorer spíše pro menší postavy.


....a máš správně umístěný bederák vůči ramenním popruhům - tedy správnou délku torza?
(chtělo by to asi fotku) :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Wrchi » pát úno 19, 2016 9:13

Vím o Alpsportu a ještě jednom obchodu v Opavě. Jak jsem psal, chtěl jsem ale porovnat jenom tyhle dva batohy, né jiné. Nicméně je to už jedno. Batoh mám od včerejška doma. Srovnal jsem nesrovnatelné a zjistil, že mi sedí Explorer víc než Tactical, takže si ho nechám.
Wrchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 16, 2016 22:39

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Quido » pát úno 19, 2016 9:43

OK, to je vývoj - tak hodně štěstí s pinguinem (já ho měl - tu první verzi - 10 let, nebo dýl ?) :-k
:wink:
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Batohy