Pinguin Explorer 60

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pinguin Explorer 60

Příspěvekod Petras » sob bře 17, 2007 18:04

Co říkáte na tento bágl. :((
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » sob bře 17, 2007 18:26

Kupoval som ho bratrancovi a za tie prachy je podla mna vyborny. Je fakt, ze ten chrbtovy sytem mohol byt lepsi, ale za cenu cca 2800,-Sk som proste nic lepsie nenasiel. A bratranec sa zatial nestazuje... :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 18:35

Rujir píše:Kupoval som ho bratrancovi a za tie prachy je podla mna vyborny. Je fakt, ze ten chrbtovy sytem mohol byt lepsi, ale za cenu cca 2800,-Sk som proste nic lepsie nenasiel. A bratranec sa zatial nestazuje... :ú


Tak ho doporuč papunovi místo toho Corazona v jiném vláknu, ať je veselo.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » sob bře 17, 2007 18:37

zbuddy píše:Tak ho doporuč papunovi místo toho Corazona v jiném vláknu, ať je veselo.


Corazon je podla mna lepsi. Ale zase aj drahsi... A neda sa kupit na SK. Ja by som aj tak bral Deutera... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » sob bře 17, 2007 18:46

Rujir píše:
zbuddy píše:Tak ho doporuč papunovi místo toho Corazona v jiném vláknu, ať je veselo.


Corazon je podla mna lepsi. Ale zase aj drahsi... A neda sa kupit na SK. Ja by som aj tak bral Deutera... :mrgreen:


Jo, u toho Pinguina nevidím na čele ty úchyty na hůlky či cepíny. Ale má nahoře poutka na karimatku a tak nějak vymakané kompresní popruhy a boční kapsy na rozdíl od Corazona. Kvalitu materiálu, zpracování a nosného systému nehodnotím nebo neumím porovnat.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » sob bře 17, 2007 18:50

Povedal by som, ze kvalita materialu zodpoveda cene tj. nic extra ale za tu cenu dost dobre. Kvalita spracovania sa mi zdala byt O.K. S Corazonom porovnavat nemozem, pretoze ten som nikde nevidel...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned bře 18, 2007 12:04

Rujir píše:S Corazonom porovnavat nemozem, pretoze ten som nikde nevidel...


A to já zase jo. Tenkrát zbrusu novej Corazon vs. novej tučňák. Corazo měl plusy v materiálu, kvalitě zpracování, tučňák měl mínus v kopresních popruhách a kapsách. Takže tak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 12:08

Přípluv píše:
Rujir píše:S Corazonom porovnavat nemozem, pretoze ten som nikde nevidel...


A to já zase jo. Tenkrát zbrusu novej Corazon vs. novej tučňák. Corazo měl plusy v materiálu, kvalitě zpracování, tučňák měl mínus v kopresních popruhách a kapsách. Takže tak...


takže "Přípluv"měl jen plusy a "tučňák" jen mínusy? :D :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » ned bře 18, 2007 12:11

jo :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zeměhranol » ned bře 18, 2007 12:50

tak jsem se chtěl podívat na stránky http://www.corazon.cz a ejhle ono tam je něco jiného něž batohy :-) ale obsah je taky zajímavej.
zeměhranol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte pro 19, 2006 10:48
Bydliště: Libeň

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 12:56

zeměhranol píše:tak jsem se chtěl podívat na stránky http://www.corazon.cz a ejhle ono tam je něco jiného něž batohy :-) ale obsah je taky zajímavej.


Ale to jsem já nedávno uváděl, možná že dříve i někdo jiný. Takže batohy Corazon
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 13:04

Corazony se mi taky docela líbí, navíc jsou za skvělou cenu. Ale u toho, který se mi zamlouvá nejvíc (Rock 80+) mě trochu zaráží vhodnost použití - velký člověk s malým člověkem na rovince (5/5) a velký člověk na horách (5/5) jsou sice v pohodě, ale proč jsou u velkého člověka se stanem jen 3/5? (nezdál by se mi ani velký člověk s malým člověkem na hradě - 3/5, ale beru, že je tam ten hrad jen jeden, takže asi jedou hned zas domů)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 13:06

schnappi píše:Corazony se mi taky docela líbí, navíc jsou za skvělou cenu. Ale u toho, který se mi zamlouvá nejvíc (Rock 80+) mě trochu zaráží vhodnost použití - velký člověk s malým člověkem na rovince (5/5) a velký člověk na horách (5/5) jsou sice v pohodě, ale proč jsou u velkého člověka se stanem jen 3/5? (nezdál by se mi ani velký člověk s malým člověkem na hradě - 3/5, ale beru, že je tam ten hrad jen jeden, takže asi jedou hned zas domů)


non capisco :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Schnappi » ned bře 18, 2007 13:09

No když jede velký člověk na nějakou dobu pod stan, tak se mu spousta místa v batohu hodí, ne? Ledaže by jezdil jen po campech (=nuda) a nakupoval si průběžně zásoby... :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » ned bře 18, 2007 13:16

schnappi píše:No když jede velký člověk na nějakou dobu pod stan, tak se mu spousta místa v batohu hodí, ne? Ledaže by jezdil jen po campech (=nuda) a nakupoval si průběžně zásoby... :((


Já jsem si uvařil kafe, abych se v klidu zamyslel nad těmi hrady ap..

Když jsem v 15 letech jel na měsíc do zeltplatzu v NDR, tak jsem jel s jednou malou taškou a chlebníkem. Čím je člověk starší, tím více cypovin táhne sebou.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod MrCooper » ned bře 18, 2007 16:09

Ahoj, mam Pinguin Explorer 80. Je fak, ze tech 20 litru navic uz je moc, vyuzil jsem je jen jednou, ale co kdyby nekdy... :)
Vybral jsem si ho pro jeho cenu a proto ze ma vse co jsem tenkrat po batohu chtel - nastavitelna zada, postranni kapsy, gumicuk vepredu, odepinaci bederak, plastenku, diru na hadicku na piti, oddelitelne komory, pristup do spodni komory, pristup z boku do batohu, zipy YYK.
Kvalita zpracovani? Nu zatim drzi a nevypada, ze by sem zacit nekde parat. Bohuzel ponekud problematicky vidim kvalitu materialu. Je zajiste dostacujici, ale ten batoh proste za chuze vrze. Je to nejaky pevny sustak se zaterem a nekde v zadovem systemu nebo kde to pri kazdem kroku vrzne. Kdyz s tim jdes nekde kde je trochu hluk, nevadi, ale v lese me z toho nekdy bere cert. Navic - ten zadovy system po upnuti neni "na fest" - kdyz s tema popruhama co jdou pres ramena zameles ze strany na stranu, tak maji asi 5mm vuli v upnuti na zadech. Neni to takova traga, ale kdyz mas batoh narvany az po strechu, mas ho na zadech a zavrtis se, predstavoval bych si to trochu stabilnejsi.
Neni to spatny batoh. Kdybych mel tenkrat dva litry navic na jiny (ktery by splnoval stejne pozadavky), koupil bych si ten drazsi. Ale jinak za tu cenu je bezkonkurencni.
Trochu problem bych videl tohle:
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=2130
ale to uz si musi kazdy prebrat sam. Ja ty prachy tenkrat proste nemel,ale nebrecim na kazdem treku, ze mam spatny batoh. Slouzi mi, vyuziju jej a to je asi hlavni.
M
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod Letec » ned bře 18, 2007 18:30

MrCooper píše:...ale ten batoh proste za chuze vrze. Je to nejaky pevny sustak se zaterem a nekde v zadovem systemu nebo kde to pri kazdem kroku vrzne.

Moje Patagonia (made in Slovakia :-)) taky vrže :wink:
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » ned bře 18, 2007 18:35

Obcas batoh vrzga, ked su blbo dotiahnute niektore popruhy. Skusite si ich skontrolovat. Obzvlast ta Patagonia by nemusela vrzgat... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Letec » ned bře 18, 2007 18:43

Rujir píše:Obcas batoh vrzga, ked su blbo dotiahnute niektore popruhy. Skusite si ich skontrolovat. Obzvlast ta Patagonia by nemusela vrzgat... :wink:

Hm, taky sem si říkal, že to nima bude, musim je správně nastavit...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod sx02 » ned bře 18, 2007 18:45

Yup, potvrzuju - moje patagonie taky vrze jak starej dedek, uz 4roky.
JInak u jinejch batohu je to taky tim kdy prezka z boku tlaci na jiny popruhy. (to se mi deje napriklad u Lowe Alpine)
Musim rict ze z tech zvuku je to opravdu k zblazneni - nejsi v tom sam coopere. Obcas zasatvuju a trebas pulhodiny laboruju jak jen se toho zvuku zbavit. Vetsinou neuspesne.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Rujir » ned bře 18, 2007 18:48

Divne... Mne sa to obcas stava na mojom Tatrane, ale prakticky vzdy je to len signal, ze mam nieco zle nastavene alebo utiahnute. Zvycajne sa to deje, ked popruhy na jednej strane su utiahnute ovela viac ako tie na strane druhej.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Letec » ned bře 18, 2007 18:53

Já to moc neřešim, je to celkem potichu, jen tak si to povrzává, aspoň neslyšim, jak mi vržou kolena :-)
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » ned bře 18, 2007 19:25

zeměhranol píše:http://www.corazon.cz
:smt071
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod TommyK » pát srp 14, 2015 14:20

Zdravím, měl bych dotaz na Explorera 60. Rozhoduji se mezi nim a Deuterem Aircontact 65+10. U Pinguina mě ale zaráží, že má ty horní utahovací popruhy (ty co přibližují batoh k zadům) vedeny jakoby zespodu navrch k ramenům (nebo jako jsou téměř vodorovně). Někde na internetu jsem četl članek, že by to mělo být právě naopak, z vrchu batohu by měly vést dolů na ramena, Deuter to tak má. Na Deuterovi se mi nelíbí, že nemá postraní prostorny kapsy, lépe řečeno má jen jednu a ta není až tak prostorná, pak je tu taky to že nevím jestli 65litrů využiji... Deuter se mi ale líbí že působí robustním dojmem a i ten zádový systém se mi líbil (Tučňáka jsem zatím na sobě neměl).

Pak by mě ještě zajímalo jestli ten Explorer má ty "kobří" postraní kapsy na zip na obou stranách, na videích to nejde moc dobře poznat. Díky
TommyK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 2, 2015 20:04

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod fps » pát srp 14, 2015 14:58

to se tedy rozhoduješ mezi kvalitativně i cenově dost rozdílný značkami, Deuter je v současnosti špička mezi batohy, stejně jako třeba Osprey, Gregory, Lowe Alpine, Vaude, kdežto Pinguin je cca průměr
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod TommyK » pát srp 14, 2015 15:32

Mám možnost toho Deutera mít jen o cca 500 Kč dráž než toho Pinguina. Jinak bych se po tak drahým batohu ani nedíval... Zase na druhou stranu po horách nelezu. Budu to mít vesměs jen na přepravu buď do kempu nebo do penzionu do Tater případně nějaký třídení vandr tady po lesích v Česku, takže nevím jestli kvality Deutera vůbec využiji. U toho Pinguina váhám právě kvůli těm dotahovacím popruhům, jinak se mi líbí asi víc.
TommyK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 2, 2015 20:04

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod mike » pát srp 14, 2015 16:36

Tenhle Deuter neni na lezeni po horach, na to je moc velky a tezky. Je na trekovani a na prepravu se samozrejme taky da. Akorat pocitej s tim, ze bude hodne velky, deuterovske litry jsou uz poradne litry ;-) Nevim jak Pinguin, ale 65 + 15 u Deutera muze byt klidne dvojnasobek nekterych 60 litrovych batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod TommyK » pát srp 14, 2015 18:02

Díky za info. Co jsem měl možnost si ho vyzkoušet v obchodě tak byl opravdu větších rozměrů ten Deuter :D. A to jsem v něm měl jen jedno lano a byl celkem postahovaný těma popruhama)

Tady posílám ten popruh ze kterého jsem u toho Pinguina tak nervózní, je to normální aby to ten batoh tak měl zespodu? Už se mi to stalo u batohu Kilimanjaro a žadným dodatečným seřízením jsem to už níjak ten sklon nezměnil.

http://www.jpeg.cz/images/2015/08/14/4e3C.png
Naposledy upravil mike dne sob srp 15, 2015 1:46, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
TommyK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 2, 2015 20:04

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod TommyK » čtv srp 20, 2015 10:13

Po prostudování více materiálů na internetu a shlédnutí několika instruktážních videí na YT si odpovím sám. Tento batoh je člověkovi na fotce malý (batoh má krátké záda), i přítelkyni co má 180cm byl malý. Batoh je zřejmě šitý na trpaslíky.
TommyK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 2, 2015 20:04

Re: Pinguin Explorer 60

Příspěvekod booze » čtv srp 20, 2015 10:30

U batohu Pinguin Explorer 60 jsou zada vyskove nastavitelna i pro postavu +-200cm.
Na te fotce, co odkazujes vis, nechapu, co maji balancni dotahy spolecne s vyskou zad.
Muzes to vysvetlit? dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Batohy