Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » pát bře 31, 2023 13:29

@EjdouuRotacak:
takže se dají považovat za echt českou firmu
:smt023

A mají pravdu - koncem devadesátek to šlo s našimi textilními závody rychle do kytek, o plastech ani nemluvím, ale tam jsme byli vždycky pozadu...

Ty zipy byly, jsou a asi ještě budou ošemetná věc, přestože se kvalitativně dost posunuly k lepšímu; na druhou stranu, je dnes reálné, aby někdo používal zip denně 8 let v kuse...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » pát bře 31, 2023 14:26

Quido píše:je dnes reálné, aby někdo používal zip denně 8 let v kuse
No, neni to uz "dnes", ale ja jsem jeste pred nejakym tym rokem mel Deuter TransAlp 25, co jsem nosil do prace, do mesta, na nakupy, ... jen krome vyletu denno denne. Casto byl nalozeni doslova k prasknuti tezkym nakupem nebo i vecmi do prace. Vydrzel mi (zip!) o neco vice nez 8 let, kym mu jeden nebo dva zuby doslove predreli a vytrhly latku zipu. Ruksak je jinak v naproste pohode, jeste tak 10 let by asi vydrzel, jen by potreboval vymenit ten zip (nechce ho nekdo jen za postovne - ja jsem si uz koupil jiny?).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » ned dub 2, 2023 16:47

apuka píše:[No, neni to uz "dnes", ale ja jsem jeste pred nejakym tym rokem mel Deuter TransAlp 25, co jsem nosil do prace, do mesta, na nakupy, ... jen krome vyletu denno denne. Casto byl nalozeni doslova k prasknuti tezkym nakupem nebo i vecmi do prace. Vydrzel mi (zip!) o neco vice nez 8 let, kym mu jeden nebo dva zuby doslove predreli a vytrhly latku zipu. Ruksak je jinak v naproste pohode, jeste tak 10 let by asi vydrzel, jen by potreboval vymenit ten zip (nechce ho nekdo jen za postovne - ja jsem si uz koupil jiny?).

aha, takze jsou lidi, co jeden zip pozivaji 8 let denodenne... ja si to nedokazal predstavit, jelikoz mam tu uz zminenou uchylku na batohy, a ty ses ten stastlivec, co ji nema...
mam sice nektere batohy i vice nez 8 ci 10 let, ale nenosim je denodenne...
do prace nosim jeden, ale kdyz "musim", mam aktovku/brasnu;
na vikendy na kratsi vylety ale nosim jiny, dalsi jiny na dvou ci tridenni akce, a na delsi akce zase jiny... jiny, kdyz cestuji za nekym na navstevu atp., takze u mne se neda rict, ze bych nejaky pouzival denodenne
Urcite bych velky armadni batoh, kdybych ho teoreticky pouzival, nenosil denne 8 let v kuse... tudiz, pokud se zip poskodi po tak intezivnim pouzivani takovou dobu, je to dostatecne predimenzovane
:smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 7:57

Stejny D Transalp 25 nosil syn taky cca stejnou dobu, ten ho mel jeste pul roku prede mnou. Do skoly, do prace, do mesta, on obcas i na kolo nebo na kratsi turistiku. Na jeho batohu neodesel zip ale se mu jej podarilo sedrat na hadr - ale on to mel prakticky kazdy den (a pouzival jej jeste casteji nez ja) az preplnene, choval se k nemu "ponekud vice prasacky"... (Na druhe strane plati, ze je to jeden z mala kusu vybaveni/obleceni, ktere mu vydrzelo opravdu dlouho. Byl by skvely "tester odolnosti", jemu odchazi za pul roku veci, ktere skoro kazdmeu vydrzi dlouha leta...)
Tim jsem jen chtel ukazat, ze se delaly batohy, kterych zip neco vydrzi.

Na druhe strane nedokazu rict, jestli stejny zip by vydrzel noseni v prirode, s obcasnym uspinenim "prirodni spinou", atd. Tam je prece jen trochu jine "zatezovani" - napr. kdyz se dostane blato/prach nekde mezi zuby, Ty to jen setres kapesnikem, tj. neco tam zustane dlouho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 17:39

apuka píše:Na jeho batohu neodesel zip ale se mu jej podarilo sedrat na hadr

Stejný osud potkal všechny mé batohy se zipem. Prošoupal a prodřel jsem ho, na to "umřel". Zip stále držel. Tedy až na výjimku Corazon, tam šel zip do kopru dřív, než zbytek batohu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 19:02

Zpet k teme vlakna a puvodnimu dotazu....

Myslim, ze kdo hleda v CR sity batoh (nejspise jakekoliv velikosti), mel by se zacit ptat ve Vietnamskych prodejnach. Asi by mu nejpozdeji do par dnu "neco", co vypada jako batoh usili :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 20:33

Firmy tu byly, zamrzly v čase a vývoji, posléze šly do kopru. Teď už je made in CZ jen několik malých výrobců, ale ti zas dělají něco poněkud jiného, než jsme zvyklí z "klasických" batohů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Batohy