Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 10:36

EjdouuRotacak píše:Jsou situace a typy přesunů, kdy tě turistický ultra-light může nechat ve štychu.
Já bych teda s "turistickym Deuterem na 14 dní do Transylvánských Alp" už nejel. To jsem si už vyzkoušel někdy v roce 2010 v Jižních Karpatech
Zavisi, co nazyvas "turistickym Deuterem"... Myslim, ze v r. 2010 jeste tehdy vyrabene Deutery AirContact (resp. Aircontact Pro) by vydrzely minimalne to same jako Tvoje takticke. min. 1000D (resp. i ty "slabsi") Cordura tam byla, spony/zipy/pasy - vsechno to nejspickovejsi s nejvetsi vydrzi. Jen to nemelo zadne Molle vazby, timpadem byly o neco malo lehci. Polstrovani neskutecne dobre a klidne se v nich dalo bez sebemensich problemu (teda krome tech pripadnych vlastnich svalu :-)) nosit i 30+ kg.

Mnoha lidma odzkouseno na vypravach a podminkach, o kterych nejspise ani nemas zdani.

Tim nijak nechci shazovat ty Tebou linkovane batohy, jen mi prijde Tvoje poznamka hodne mimo. Samozrejme, pokud sis vybral nejaky batoh na lehci trekking do dobrych podminek, tak Te v tezkych podminkach nemusel podrzet, ale jakmile si vyberes spravny, tak co pises jednoduse neni pravda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » úte bře 28, 2023 10:40

@EjdouuRotacak - ja jako zeleny mozek a latentni militant, co ma mnozstvi military vybaveni vim, ze "takticke batohy" nejsou zadnej vyznamnej upgrade stran spolehlivosti pri beznem pouzivani ... Pouzivam TT (tasmanian tiger) a jejich premium batohy za nekolikanasobek normalni ceny nejsou zadnej upgrade co se tyce spolehlivosti ... hodne jsem pouzival tenhle batuzek v minulejch asi 3 letech

https://www.tasmaniantiger.info/en/prod ... a-pack-30/

a ten batuzek ma mnozstvi drobnejch vad a "zraneni" a natrzeni uplne stejne, jako jakejkoliv jinej bagl ..

Asi jsem mel na batohy stesti, ale nikdy me nic nezradilo .. dobre, kdyz nepocitam jedna Gemma, kde se rozjel hlavni zip a muj oblibenej Treksport Patagonie z cordury, kde se vyrval takovej ten horni natahovak na ramenni popruh .. Matros a kvalita Patagonie od Treksportu je uplne stejna jako na taktickejch batozich ..

Neikam, ze takticke bagly nemaj zadnej smysl, myslim si ale, ze pri mormalnim pouzivani batohu kdyz pises ``když chci mít jistotu, že mě nezradí vybavení (ie v zahranici napr.)'' naprosto zadnej smysl nemaji ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 11:32

2 apuka a ntz

dobré odpoledne, pánové,

Vašim názorům se nebráním. Máte určitě pravdu a já to nemám potřebu rozporovat. Moje subjektivní zkušenosti s turistickými batohy ale úplně nejlepší nebyly. A klidně je možné, že jsem prostě měl nějaký s**kop*delní batoh od Doldy z dob, kdy jsem ještě netušil, co od batohu chci, co ne. Co by měl splňovat a co nemusí.

Bohužel nevydržel, prošoupal jsem dno a rozjely se zipy. Řešil jsem to v lese cukpáskamama z "KPZ". Netvrdím, že mám zapotřebí přivázat krosnu na lano a to následně přivázat k autu a jezdit po poli sem a tam, abych demonstroval, že turistický batoh takové zacházení vydrží asi tak 30 sekund, to ne. Na druhou stranu, osobně- subjektivně, mám raději pevné batohy, které mohu, bude-li třeba, hodit ze skály 10 metrů dolů. A že to občas dělám.

U turistického batohu už se riziko poškození zvyšuje. Na druhou stranu - nemám žádnou zkušenost s turistickými batohy po roce 2010. Situace se nejspíš určitě změnila. Takže pánové, díky za Vaše připomínky. Možná zkusím zase po letech koupit třeba Osprey. Ty jsem kdysi tahal na kolo a byl jsem spokojen (malé 15L prcky)

S batohem Tactical Pro (Tactical 45L III) jsem osobně spokojen. Koupil jsem ho před 2 lety v barvě Olive green.
MOLLE mám rád, protože si na batoh připevním dodatečné kapsičky, kam se zrovna hodí. Osobně v tom spatřuji bonusovou variabilitu. Ale nikomu to necpu :-). Zmínil jsem do topicu českého výrobce batohů, který prokazatelně šije zde v ČR.
Naposledy upravil EjdouuRotacak dne úte bře 28, 2023 11:40, celkově upraveno 1
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 11:37

Jo, kdyby se opravdu chtel soustredovat na co nejvetsi spolehlivost, tak by mel jit do batohu Fjallraven... Tam se da nosit i spoluchodec (nekde davno tady byla fotka) a je urcena do severnich odlehlych plani, kde se nemas na co jineho spolehat...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 11:42

EjdouuRotacak píše:Turistické batohy nosím na výlety po ČR.Taktické batohy z kvalitní Cordury vozím do zahraničí, když chci mít jistotu, že mě nezradí vybavení.

Vedle jak ta jedle, jsou i odolný turistický batohy, ale přesně tohle je důvod, proč si mylně myslíš, že nejsou:
EjdouuRotacak píše:Moje subjektivní zkušenosti s turistickými batohy ale úplně nejlepší nebyly. A klidně je možné, že jsem prostě měl nějaký s**kop*delní batoh od Doldy z dob, kdy jsem ještě netušil, co od batohu chci, co ne. Co by měl splňovat a co nemusí.

Chce to se trochu porozhlédnout, co se dá sehnat, ono je těch turistických batohů hodně, i těch odolných, a nejsou na nich nesmysly typu molle... Prostě jsou dělaný pro turistiku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 11:47

2 apuka
Znám. Troufám si tvrdit, že specifikace produktů od Tactical Pro je veskrze podobná. Chovám se k tomu jako prase a zatím drží. Podobnou odolnost vykazoval jen výsadkářský tlumok s certifikáty od SPM Liberec - zátěž klidně 50kg. Kdysi jsem ho nosil rád (globální vojensko-politická situace nebyla tak napjatá). Dnes ho nosím už jen výjmečně, protože je ve vzoru. 95

2 etheric

nárůst hmotnosti nebude zas tak hrozný, tipl bych tak + 500g za MOLLE vazbu. Mám raději 5 variabilních kapes na batohu, než dvě hlavní kapsy v batohu. Lékárnu, potraviny, vařič apod. nosím na krosně, abych ji v průběhu dne nemusel vůbec otvírat. Pravda je, že to zvyšuje váhu batohu i finální cenu (batoh +- 5000kč, další dodatečné kapsy se vyšplhají klidně na dalších + 4000kč) .
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 12:56

EjdouuRotacak píše:nárůst hmotnosti nebude zas tak hrozný, tipl bych tak + 500g za MOLLE vazbu.

Půl kila je tedy secsafra rozdíl...
Já si koupím takovej batoh, aby kapsy byly jak mi vyhovují, mezi turistickými je tooolik různých řešení batohů se stejně různorodým řešením kapes...
Jinak ty kapsy na molle (obzvláště s něčím těžším v nich) jsou výborný k rozhození těžiště a zachytávání se o ledasco ..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 14:04

@EjdouuRotacak:
Opravdu TcticalPro sijou v CR?!?

Nesmíš hazet doldy a dojtr do jednoho pytle... ja prosel Rumunske kapraty nekolikrat (10-16 denni akce) a na jedne jsem mel i Doldy batoh, byly sveho casu cenove dostupne a vsude je meli - neni to zadna hitparada, hnedle po navratu jsem ho reklamoval, predtim jsem mel leta slovensky TrekSport Patagonia, snad nejlepsi batoh te doby a jeste dneska bych si lajznul s nim jit kamkoli... ale mam i letite zkusenostis jinymi trustickymi znackami, Loap, Pinguin, Alpinus, Millet, Vaude, Karrimor, Slaewa aj., a nejvice snad s dojtry - a neznam vetsi drzaky, byt jsou nektere modely uz opravdu nesmyslne tezke, zvlaste ty starsi rocniky, ale nikdy nezklamaly ve funkcnosti a komfortu...
Chapu vyznam a ucel armadnich batohu, ale pro turistiku nevidím zadny vyznamny prinos...

@apuka:
na Fjallraven nevidim, krome par napdau, nic vyjimecneho, krome ceny a mnohdy i "vahy"... :twisted:
proc zrovna tyhle?
Naposledy upravil Quido dne úte bře 28, 2023 14:12, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 14:07

EjdouuRotacak píše:nemám žádnou zkušenost s turistickými batohy po roce 2010. Situace se nejspíš určitě změnila.
Jo, situace se zmenila - v tomto smeru spise k horsimu.

Jenze ja jsem psal
apuka píše:Myslim, ze v r. 2010 jeste tehdy vyrabene Deutery
tj. o situaci do roku 2010.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 14:10

@apuka:
nelze generalizovat... [-X
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 14:14

Quido píše:a Fjallraven nevidim, krome par napdau, nic vyjimecneho, krome ceny a mnohdy i "vahy"... :twisted:
proc zrovna tyhle?
Kvuli tomu, ze pisatel zduraznoval, ze batoh nesmi sklamat - a ty FJ jsou urcene puvodne (i) do te skandinavske divociny, na dlouhatansky pohyb a pobyt uplne mimo civilizace. Tj. prave na to, aby vydrzely opravdu drsne podminky a zachazeni a to dlohodobe. Asi jako u stanu Hillebergy.

Ale netusim, jestli i FJ u batohu sel stejnou cestou "odlehcovani" a "technickych inovaci" jako mnozi jini vyrobci. V zivote jsem na sobe zadny jejich batoh nemel, nejsem jejich cilova skupina.

Tady negeneralizuji - nepisu, ze vsichni vyrobci se vsemi modely toto delaji/-ly, pisu ze "mnozi", resp. predtim jsem psal o smeru "spise horsim". No a to se i na OF docela dost rozebiralo, jak se kvuli inovacim vetsina batohu sla smerem k horsimu alespon v nejakych smerech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod milarepa » úte bře 28, 2023 14:26

EjdouuRotacak - nevím co s tím svým batohem všechno provádíš, že ti vydrží 2 roky, a házíš batoh z 10 metrové skály proč? Ty, jako nadšený survival, nemáš u sebe kus padákové šňůry pro takové případy?

Mě ty taktické batohy přijdou fajn pro lidi, co si jdou do přírody hrát na vojáky, nebo jakože na "přežítí", třeba v Beskydech :-), ale na normální turistiku mi to přijde takové celkově debilní......můj 45 l Gregory už toho zažil fakt hodně, a furt vypadá dobře.........pohodlně se do něj sbalím na 14 dní, a zvládl i několik solo přechodů po tom tvém Rumunsku.......váží něco málo přes kilo.

prostě si pořiď nějaký normální batoh od dobré značky a sám poznáš, jak ty věci fungují.........jak už psali předchozí, je rozdíl mezi Ultra light a Stupid Ultra light. Do Osprey bych, být tebou, raději nešel.....

až mi odjede, tak jeho nástupce bude zřejmě další Gregory
https://eu.gregorypacks.com/cz-en/focal-48-l-ozone-black/141327-7416.html

P.S. abych byl u tématu, tak batoh vyrobený v ČR, který by měl slušné parametry, zřejmě neexistuje, firmám, co tady batohy vyráběly už dávno ujel vlak..........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 15:10

milarepa píše:Do Osprey bych, být tebou, raději nešel

Souhlas, vsechny Osprey, co jsem mel v ruce, pusobily docela forove. Ten jediny, co mam, sice jeste drzi, ale uz jsem menil zbytecne subtilni prezku na bederaku (praskla) a zrovna jsem koukal, ze zada jsou nejaka prodrena...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » úte bře 28, 2023 16:01

Muj soucasnej bagl je Bach Baltoro a je to "pan batoh" .. je na nem sice mnozstvi zipu a prezek a mozna az prebytek ruznejch kapes (takze sance, ze se neco pokaka je nominalne vetsi), mam ale jasnou prioritu ktera zni, ze na batohu vetsim nez malem (a strednim) proste chci pritup dovnitr i nejakou predni cestou ..

trochu me desi, ze se na tom baglu muze v akci pokakat neco vitalniho typu stahovaci prezka na hlavnim popruhu nebo neco takoveho, ty "takticke bagly" ale maji ty prezky uplne stejne, stejne cerne, stejne plastove, stejne silne, takze tady proste zadnej rozdil neni .. To mi pripomina, ze bych si mohl do KPZ dat jednu nahradni plastovou prezku (nevim jak se tomu presne rika, myslim tohle) .. na druhou stranu, je to tam vsite, takze by se to asi blble opravovalo nekde v divocine a za dalsi jsem (nastesti) nikdy v zivote nezazil ani u sebe a ani u nekoho jineho, ze by tahle prezka nekomu praskla
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod booze » úte bře 28, 2023 17:40

Sry za OT
Zda se mi, ze nejaka armada ma Osprey Archeon 30 bud UK nebo Rajch.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 18:30

2 milarepa

Mílo, přijde mi, že to bereš moc šmahem. Každé zboží má svého kupce a věřím, že drtivá většina uživatelů taktických batohů si na "vojáčky v Beskydech" nehraje. Možná na Legiomarši v lednu, když jsi zmínil ty Beskydy.

Já naopak v horách taktické batohy vídám často - černé, šedé, pískové, zelené. Často jsou to propracované batohy, které jsou polstrované stejně komfortně a nabízí stejné typy vychytávek, jako batohy v turistické třídě. Mechanická odolnost je u těchto batohů bez diskuzí o řád vyšší, mnohé modely podléhají seskokovým normám a jak píše Apuka, volně po svém parafrázuji - "v některých prostředích, v některých situacích a pro některé uživatele, je takový batoh účelovější než "Dojtr".

2 Quido

Ano, myslím si, že šijou. Mě přišel s podpisem konkrétní směny. Snad se nejedná o lživou reklamu, když si Tactical Pro na "Czech made" vyloženě zakládají.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 18:43

EjdouuRotacak píše:drtivá většina uživatelů taktických batohů si na "vojáčky v Beskydech" nehraje.

Ta drtivá většina to nosí proto, že je to cool, hustý, chlapský atp...
Taky vidím taktický batohy u turistů často. Nejčastěji zabalený a ověšený tak, že to nemůže být pohodlný ani ve snu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 19:07

EjdouuRotacak píše:....
Já naopak v horách taktické batohy vídám často - černé, šedé, pískové, zelené.

Priklad - ano na Pustevnach jsem jich asi 5 zahlidl, na lidech v maskacich... ale tech ostatnich 300, kdyz nepocitam slecinky v lodickach a sandalech, melo jine batohy, nekteri i mestske...
;-)
na hrebenovkach ci VHT jsem jeste zadny takticky batoh nevidel... a vidam je vesnmes na nadrazich

EjdouuRotacak píše:Mechanická odolnost je u těchto batohů bez diskuzí o řád vyšší, mnohé modely podléhají seskokovým normám a jak píše Apuka, volně po svém parafrázuji - "v některých prostředích, v některých situacích a pro některé uživatele, je takový batoh účelovější než "Dojtr".

v jakych, z tech mirovych situaci...?
...a to mas dojem, nebo nejak overeno? (cordura se dost casto vyskytuje i na turistickych batozich, vetsinou prave v tech namahanych a ohrozenych castech batohu...

Koukej, ja nemam zajem takticke batohy v civilnim pouziti nikterak shazovat, ci hanet, maji mnoho prednosti pro sve ucely, ale IMO ty veci jsiou pro civilni pouziti zbatecne ci napouzitelne... kazdopadne zalibu v nich akceptuji, kdyz se to nekomu libi, ale nachapou proc tu vyrabet umele argumety, ze jsou pro turitiku lepsi...

EjdouuRotacak píše:...
Ano, myslím si, že šijou. Mě přišel s podpisem konkrétní směny. Snad se nejedná o lživou reklamu, když si Tactical Pro na "Czech made" vyloženě zakládají.

kde vyrabi vyslovene nepisou - nezbyva, nez se zeptat, nebo jinak overit (Hyundeee taky v jedné reklame tvrdil, ze je ceske auto) :twisted: pokud je to dulezite... pro mne je zrovna toto nedulezite, jak u taktickych, tak u turistickych batohu, ba co dim, i u aut ... :wink:
Naposledy upravil Quido dne úte bře 28, 2023 22:53, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 19:47

EjdouuRotacak píše:Často jsou to propracované batohy, které jsou polstrované stejně komfortně a nabízí stejné typy vychytávek, jako batohy v turistické třídě. Mechanická odolnost je u těchto batohů bez diskuzí o řád vyšší
Hele, nechci TI brat iluzi, ale mnoho armad v EU i ve svete pouziva batohy z "military" vyroby firem, vyrabejicich znackove "turisticke" batohy (napr. Berghaus, Tatonka, Gregory, Deuter vyrabi batohy pro specialni jednotky (napr. tento, tentoa tento), ... Jake to prekvapeni, ze mnohdy vychazi z tech turistickych batohu, nekdy dokonce jsou to ty same, ze stejnych materialu, jen v jinem barevnem provedeni - tak kde je ta "o rad vyssi mechanicka odolnost"?
Quido píše:na hrebenovkach ci VHT jsem jeste zadny takticky batoh nevidel
Ja jo - na zadech vojaku na horskych cvicenich. V Pyrenejich i rakouskych i jihotyrolskych (tam to bylo na hranicich, tak nevim, ktereho statu byli) Alpach - no a i na nich jsem obcas zahledl batohy az na barvu napadne pripominajici to, co nosili nekteri turiste :wink:
Quido píše:Hyundeee taky v jedné reklame tvrdil, ze je ceske auto
Myslim si, ze nektere Hyundai auta jsou o dost vice ceske, resp. cesko-slovenske (KIA Zilina) auto nez nektere Skody...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 20:16

EjdouuRotacak píše:Já naopak v horách taktické batohy vídám často - černé, šedé, pískové, zelené.

To asi zalezi, kde a mezi kym se pohybujes. Ja to vidivam jen u skupin lidi v maskacich, co opravdu vypadaji, ze si sli hrat na vojacky ;-) U normalnich turistu ne a v Alpach si nevybavuju, ze bych neco takoveho kdy videl. Zrovna tam mi molle popruhy prijdou extremne neprakticke, cim min se toho nekde muze zachytit, tim lip.

Proti gustu zadny disputat, ale zrovna tady moc priznivcu army stylu nenajdes. Ale to uz sis asi vsimnul ;-) Pokud to nekdo kupuje, tak prevazne jen proto, ze je to levne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 20:45

2 apuka

ano, to jsou batohy, které mám na mysli....Mystery Ranch, Tasmanian Tiger, Berghaus, Eberlestock, Arc´teryx atd.
Kvalitní zpracování, dlouhá životnost. Když si vybereš neutrální barvu, prakticky k nerozeznání od turistických krosen. Tak ve finále, kde je problém? jen jsou o pár set gramů těžší, kvůli odlišným normám.

2 Mike

já s tebou nesouhlasím. Pokud máš potřebu do toho zase tahat ožralé trampy na nádraží v low-costu od Mil-Tecu, tak jedině tolik, mysli si co chceš *
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 20:47

Co? Ja? Zase? Jake ozrale trempy? Si mne s nekym pletes, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 20:53

Jsme off, ale ve zkratce: Mám pocit, že jsme spolu už v nějakém topicu řešili army oblečení a army GTX a já psal o koze (materiály v posledních 10 letech za vyšší tisíce kč) a někdo (snad ty) o voze (jehličkový maskáče, bavlněný celty, trojité lamino, usárna, rum)

No a jak si napsal, že taktické batohy vídáš fakt jen u těch skupin lidí, co si chodí hrát na vojáčky, tak to ve mě nějak evokovalo ty trampy v jehličkách s batohem od Militecu z předešlých diskuzí :D
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 21:03

To jsem asi nebyl ja...

Potkavam je spis v terenu, ve skupinach a strizlive. Nektere dokonce s flintickama, to vypadalo na nejakou hru :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte bře 28, 2023 21:10

to byli asi tito a jim podobní, mezi ty nepatřím. Les na Točné je těch pos*najech kuliček plnej :evil:
https://www.youtube.com/watch?v=ZJ3QES5QUaM
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod ntz » úte bře 28, 2023 21:17

ja teda na lidech military gear vidam jen opravdu velmi okrajove ... mozna 1:50 .. a taktickej batoh na vylet si podle meho nazoru "normalni" clovek fakt nevezme :D .. to stejne taktickej batoh na dovolenou (na cestovani letadlem) ... co se tyce trempiku, tak ti nenosej tactical gear . alespon ne ten soucasnej .. spis nejakej vintage nebo historickej ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 21:41

EjdouuRotacak píše:ano, to jsou batohy, které mám na mysli....Mystery Ranch, Tasmanian Tiger, Berghaus, Eberlestock, Arc´teryx atd.
Kvalitní zpracování, dlouhá životnost. Když si vybereš neutrální barvu, prakticky k nerozeznání od turistických krosen. Tak ve finále, kde je problém? jen jsou o pár set gramů těžší, kvůli odlišným normám.
Kdyz k tem dvema zvyraznenym firmam pridas alespon ktere jsem jeste spomenul, tj. Deuter, Tatonka, Gregory (jeste alespon Vaude, Fjallraven, urcite i nektere dalsi), tak dostanes presne seznam uznavanych firem sijicich ty nejlepsi a nejuznavanejsi turisticke batohy.

No a jak jsem psal, vetsina jejich "military/tactical" batohu je jinobarevnou obdobou klasickeho turistickeho modelu, max. s nejakymi malymi odchylkami. Materialy stejne, takze zadnych "par set gramu tezsi", to jen kdyby nektere byly pro extra vetsi zatez s pevnejsi vyztuzi zad - ale vzhledem k tomu, ze ty modely, ktere se v military oblasti pouzivaji maji docela velkou nosnost i v turisticke verzi bych rekl, ze budou splnovat (az na barvy) i ty vojenske normy.

Podle Tvych citovanych slov a na zaklade uvedeneho potom ale vubec nechapu Tvuj "vzdech" nad malou spolehlivosti turistickych batohu, kdyz jsou to stejne firmy i stejne modely... Myslim, ze prave o to tu ted vetsine lidi jde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 22:55

apuka píše:
Quido píše:na hrebenovkach ci VHT jsem jeste zadny takticky batoh nevidel
Ja jo - na zadech vojaku na horskych cvicenich....

tvl, na turistech pochopitelne myslim #-o
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod Quido » úte bře 28, 2023 22:59

EjdouuRotacak píše:to byli asi tito a jim podobní, mezi ty nepatřím. Les na Točné je těch pos*najech kuliček plnej :evil:
https://www.youtube.com/watch?v=ZJ3QES5QUaM

tak to si fakt radsi v maskacich a molle batohem zahraju paintball, nez s tim cundrovat po horach... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Dá se koupit velký batoh vyrobený v ČR?

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř bře 29, 2023 7:47

2 apuka

Máš recht, blbě jsem se vyjádřil. Jak píšu většinou z tel., tak mám občas problém napsat, co chtěl básník vlastně říct, takže:

Tactical Pro je výrobce, který s vysokou pravděpodobností šíje zde v ČR
Já jsem měl kdysi turistické batohy od Doldy a Deuteru (+-50-70L) modely nevím, je to cca 13 let zpět. Batohy byly lehké, ale nebyly pohodlné s velkou zátěží (já 196cm/95-100kg - mám těžší a objemnější výbavu, nosim víc vody) v Rumunsku ve skalách krosna nevydržela.

Pak se ke mě náhodou dostal výsadkářský tlumok od SPM s individuální nosnou konstrukcí a já v údivu žasl, kolik mám najednou místa na výbavu a jak je paradoxně tlumok s velkou zátěži POHODLNÝ proti ultra-light Dojtru/Doldíku. Člověk přestal řešit, kde a do čeho krosnu hodí.
No, a už jsem u toho zůstal. Jen mi začal vadit maskovací vzor, tak kupují neutrální barevné odstíny.

U turistických krosen mám problém s designem. Až příliš často jsou to takoví "papouškové Ara" a mě lidi v horách navlečení do fialovejch čelenek, kanárkovejch bund a batohů s odstínem Kawasaki Green trochu ruší. Nějak mi do té přírody subjektivně nezapadají
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron