Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva taťky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva taťky)

Příspěvekod ntz » pát lis 25, 2022 21:39

Nikde jsem tady podobne tema nenasel ... Rad bych trochu recenzoval nase parove reseni (byla na to tady drive otazka), myslim, ze @Mawe se ptala ..

Mame UL par, pro me Bach Molecule L a moje draha polovicka ma Bach Quark M (oba zlute), ja jsem batoh odzkousel uz nekolikrat, ted jsme bylo s batohama v Belgii nacpali tam vse (vc. veci pro deti) .. Oba bagly jsou vlastne stejna rada, takze jsou si dost podobne a myslim, ze je muzu s klidem doporucit .. dokonce fakt funguje i ten zater, akorat je debilni, ze pri vetsim a delsim desti protece bagl pres svy ..

takze:

1) UL par 50 + 30 litru (jsou ale asi vetsi)
Bach Molecule L
Bach Quark M

+ dobra zada a bederak, L je i na dlouheho cloveka, pohodlne se nosi i s 10-15kg zatezi ..
+ fakt lehouckej .. je vetsi nez 50L a ma proste kilo ale je to furt batoh, ne hadr na zada jak nektere jine UL batohy
- to snurkove pripinani/stahovani moc nefunguje, mozna snad kdyz by se vymenily ty snurky za neco silnejsiho
- nema rain cover .. ma sice zater, protece ale kolem svu, skoda .. neco ale vydrzi, takze pouzivat s dry sackem

2) Heavy par 75 + 60 litru
Gregory Baltoro 75 L - link nemam, mam tu "predchozi" generaci
Gregory Deva 60 S - dtto

+ Pan Batoh .. clovek se uplne tesi, az se s nim nekam vypravi .. tohle je proste ultimatni nastroj po vsech smerech
+ uplne vse co na nem je :) ++ ma vevnitr malej separatni summit pack, o kterym jsem myslel, ze to je blbost, neni - furt je pouzivame
- tezkej, moje Baltoro ma 2650g

mel jsem (mam) mozna desitky batohu ... myslim si, ze trosku srovnavat mam s cim .. jsme ujeti na to kupovat si parove veci, vyse uvedene mohu doporucit ..

oi
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2024
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 2:26

batohy.jpg


(ne ze by se mi moc chtelo prispivat do vlakna s takhle blbym nazvem... :roll:)

2x Lightwave Ultrahike, po letech se hodilo, ze jsem ten pranim zniceny nechal sesit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2022 8:06

mike
tve pritelkyni sedi tvoje zada? ma podobne dlouhy a podobnou stavbu tela jako ty, nebo to bylo nejak s kompromisem?

(zjistila sem, ze ac vice lidi ma ruzny preference, casto se da nejakej batoh proste pouzit tak i tak na odlisne staveny tela jen s mym nebo mininalnim nepohodlim)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 26, 2022 11:24

Mike: Můžu vědět, co je to za hory? Vypadá to tam dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 20:14

Mawenzi píše:tve pritelkyni sedi tvoje zada? ma podobne dlouhy a podobnou stavbu tela jako ty, nebo to bylo nejak s kompromisem?

Ne moje zada, ale zada Ultrahike ;-) Je o 7 cm mensi, takze je priblizne v pulce uvadeneho rozmezi, zatimco ja jsem na horni hranici. Kdyz jsem kupoval prvni, zkousel jsem M2 i M3 a vzal jsem mensi, jelikoz M3 uz mi vadilo za krkem. Docela si hrala s nastavenim popruhu a kdyz se to povedlo, tak pry sedi skvele. Vyhoda tohle batohu je hodne dobry bederak, ktery je deleny a ma dvoje popruhy, takze se da nastavit i na zenske telo. Koukam na nej a horni popruh je stazeny o par cm vic, ja je mam stejne.

Jeste chci zatrit ty prosite svy a batoh muze byt opet vodeodolny, jako muj novy. Takze se mi tenkrat ta stupidita s pranim vlastne vyplatila 8-[

@Dromedaro: Rottenmann Tauern. Mame tu na ne kratke vlakno, mozna tam hodim aktualni fotku. Jestli te to zajima, byla tu o nich rec vickrat, zkus hledat (ve zkratce: Mala Fatra na steroidech ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 26, 2022 21:07

Díky. Vyhledám si o nich něco více. Podle těch tvých fotek ty hory vypadají dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod sobb » sob lis 26, 2022 22:57

mike: a nepřipadali jste si jak dvojčata? :twisted: I když se teda taky přiznám, že ještě donedávna jsme měli dva stejné modely batohů, jen jinou barvu a velikost. To když jsem k původnímu Millet Odyssee 60+10, který mi velmi vyhovoval, koupila ještě další z inzerce tady na fóru - menší padesátku. Ta slouží doteď :) Akorát to nakonec bylo trochu komické, protože Laďa dostal mou větší šedesátku v červené barvě, a já si vzala modrou padesátku. Prý, že to má být barevně naopak :mrgreen:

Mawenzi píše:casto se da nejakej batoh proste pouzit tak i tak na odlisne staveny tela jen s mym nebo mininalnim nepohodlim
To máš pravdu. Při jednodenních výletech nebo při tahání pulku míváme jen jeden batoh dohromady. Doteď jsme měli Millety, který nám seděly dobře oběma. Jenže nový Montane Yupik je o dost lehčí, a tak vyhrává. Mi sice úplně dobře nesedí a pro sebe bych si ho nekoupila. Nicméně nalehko se nosit dá. A aspoň mám výmluvu, proč vždycky už zas přihrát batoh Laďovi.

Jinak pod názvem párový batoh jsem si při přečtení nadpisu původně představila právě jeden batoh vhodný pro pár. Nenapadlo mě, že někdo bude mít úchylku v pořizování stejných věcí jen s určením pro muže nebo ženu :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 23:36

Ani ne, obleceni stejne nemame ;-) Ale musim rict, ze kdyz ty dva batohy nekde lezely jako treba na te fotce, tak mne to obcas matlo a nevedel jsem, ktery mam vzit :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod sobb » sob lis 26, 2022 23:43

Aspoň že tak :D Jo, s tím matením jsme to měli podobně. Původně jsem měla Milleta větší červenej, pak jsem si nechala ten menší modrej, občas jsme navíc brali jeden z nich dohromady. Kdo si to měl pamatovat, co za batoh mu vlastně patří :mrgreen: Tak jsem si prostě jeden vzala dle nejlepšího svědomí a vědomí a když byl náhodou nastavenej na Laďu, tak jsem mu ho předala :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Párový batoh (pro mamku a taťku, dvě mamky a nebo dva ta

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 27, 2022 8:49

sobb
ja to puvodne z nazvvu pochopila stejne, ze jde o jeden batoh dobre prizpusobitelny dvema odlisne stavenum telum.

ale treba moje sestra kdysi mela takovou "potrebu" aby slo poznat ze s manzelem ladi, treba v obleceni, tak chapu, ze takovou potrebu muzou mit i jine zeny

mike
jak pises, svadi to k lezeni do ciziho batohu, na jednom vandru se mi to stalo:D (to sme meli s kamoskou stejnej)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Batohy