Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod Nachtlauf » sob úno 6, 2021 21:32

Zdravím zkušené trekaře.
Na vandry jezdím už cca 25 let a začínal jsem na vojenském vybavení, asi jako spousta jiných tady. K usárně i jiným batohům jsem byl zvyklý na letních vandrech tahat dvě litrové čutory na opasku, každou z jedné strany. Tak jsem měl vodu snadno po ruce a blízko osy těla, zároveň mi voda nezatěžovala záda a ramena, její váhu nesla jen pánev a nohy, nemusel jsem ji cpát do báglu k věcem na spaní.
Od té doby, co mám 45 litrový batoh (Karrimor) s bederákem, musím lahve s vodou cpát dozadu do batohu. Pro každé napití musím batoh shodit, váha vody je na zádech, navíc zabírá v batohu prostor.
Chtěl bych nějak systém dvou lahví u pasu obnovit a zároveň si ponechat výhody batohu s bederním pásem. Nošení vody u pasu na bocích je podle mých zkušeností nejpraktičtější a z hlediska námahy nejekonomičtější způsob rozložení váhy, když člověk táhne v létě na dlouhých pochodech. (A ne, camelbak na záda nechci přicpávat, při běhání mi ve vestě na zádech nevadí, ale to tam mám JEN ten vak s vodou a ne několik kilo vybavení a jídla navíc.)
Bederní pás u toho mého Karrimoru nemá kapsičky atd., tak bych tam chtěl umístit nějak lahve. Jen nevím, jak by to bylo nejsnáze proveditelné.
Díky za případné rady nebo tipy všem.
Carpe noctem. Run - bike - at - night.
Nachtlauf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 28, 2021 3:58

Re: Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod apuka » čtv kvě 27, 2021 12:06

Sehnat bath, ktery ma i na bederaku zvenci popruhy :wink:. Kdyz to nechces, tak si zajdi do galanterky a kup metr pasky a prisij to (poradne!!!) sam. Nebo to zanes do brasnarstvi, at TI tam nasiji kus kozeneho pasku, jako opasek - a potom uz to mas stejne jako v klahotach s opaskem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 27, 2021 13:10

Nachtlauf píše:musím lahve s vodou cpát dozadu do batohu.

Proč je nemůžeš cpát do bočních kapes batohu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod apuka » čtv kvě 27, 2021 14:08

Jen hadam, ale predpokladam, ze ten batoh nema na to vhodne kapsy, nejspise zadne. Ono je to tezke, kdyz nekdo pouziva delsi dobu ten armadni system a potom si zajde koupit "nejaky" jiny novy batoh. To ho spousta veci vubec nenapadne - no a ne kazdy je ochotny si koupit nekolik batohu, kym prijde na to, co je pro nej dobre (nebo se prizpusobi).

BTW, ja taky nedavam vodu do kapes, bo muj batoh je nema. Ale nedaval jsem ani v batohu, ktery je mel - pouzival jsem 1,5 l PET lahev a vubec mi neprislo, ze by tam byly ulozene bezpecne. Jeste hur na tom je 1,5l Nalgene lahev. Cimz ani v nejmensim nerikam, ze by tam nedrzela, jen jsem tomu neveril. (Navic u mne zase hraje roli i to, kde casto chodim a - ze pri chuzi ve VHT terenu si jednoduse nemohu dovolit, ze by lahev pri nejakych tezsich stupech (napr. lezeni po skalach) vypadla, resp. by se vrchem nekde zachytila. A kdyz jsem zkusil upevnit pomoci stahovacich popruhu, tak -pokud to vubec drzelo- me to stalo skoro stejnou dobu nebo spise jeste vice dat dole batoh, vybrat, napit, zase ulozit zpet a nahodit batoh a zabezpecit nez ji vybrat ulozenou v batohu. Navic ja zrovna nemusim pit kazdou chvili a jednou za hodinu-dve se stejne zastavim, takze otevrit batoh neni problem.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 27, 2021 14:17

@Nachtlauf: Jak vypadá čutora tuším, ale nevím, jak se připevňuje na opasek. Nemáš fotku?

Tohle není úplně odpověď na tvůj dotaz, ale tip jak mít pití po ruce a nemuset kvůli každému napití sundávat batoh. Mně to docela vyhovuje, už mám ty šňůrky asi na 4 batohách, které používám. Při chůzi to nijak nepřekáží, tím že je lahvička malá, tak ani není cítit větší zátěž na jedné straně.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Umístění vody - jak umístit lahve na bederák

Příspěvekod Semo » čtv kvě 27, 2021 16:09

Len taka poloodpoved pre OP: nosim dve 0.5L PETky v bocnych sietovanych kapsach batohu. Je to dost male, ze to drzi v kazdom batohu, ktory tie kapsy ma. Da sa to za pochodu vytiahnut jednou rukou, napit sa a zase zasunut naspat. Keby som ju pri viseni dole hlavou na ferate stratil, tak som prisiel max. len o 0.5L.

Ked treba viac vody, tak potom nosim vacsiu PET vo vnutri batohu, hore za krkom, co najblizsie mojej zvislej osi. Ked su male PETky vypite, tak zastavim a prlejem do nich z velkej. Vypit 2x 0.5L uz trva dost dlho na to, aby som dovtedy robil aj tak pauzu a daval dole batoh. Velku PETku pri vyprazdnovani mackam, aby v nej nespliechalo, inak mat nieco take za krkom je na zcvoknutie.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice


Zpět na Batohy