Kompaktní batoh k cestování na kole

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod srs » pát pro 18, 2020 12:07

Ahoj, jsem tu nový, možná se to už někde řešilo, ale nenašel jsem...

Mám dotaz ohledně výběru batohu. Mám takovou ideu - spojit bikepacking s delšíma trekama (např. dojet na Korsiku na kole, to někde schovat a dát GR20, pak se vrátit ke kolu a pokračovat jinam) a přemýšlím, co k tomu pořídit za batoh (teď mám Osprey Kestrel 58 a s tím to nepůjde), protože rozhodně nehodlám jezdit na kole s batohem na zádech. :)

Rád bych teda zkusil sehnat batoh mezi 40 - 50 litry (výbava na týden včetně veškerýho jídla), kterej by byl nějakým způsobem kompaktní, například by se dal snadno rozebrat zádovej systém, a mohl bych ho v nějaké komprimované podobě použít jako "brašnu" na zadním nosiči na kole (případně složit úplně do brašny na kole). Zatím mě do oka padl například Gossamer Gear Gorilla, kterej vypadá, že by tohle mohl splňovat. Kdyby vás k tomu cokoliv napadlo, měli byste nějaký další tipy na jiný výrobky, nebo znáte někoho, kdo s tím má zkušenost, určitě pište. Díky. Tomáš
srs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 18, 2020 11:57

Re: Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod mitau » pát pro 18, 2020 13:19

S podobnym cestovanim nemam zadne zkusenosti, tak to ber spis jako teoretizovani.

Skladne mohou byt lezecke batohy, ktere byvaji dost minimalisticke a casto jde vyndat zadova vyztuha. Jako prvni me napadl Osprey Mutant 38, ktery mam. I s vyndanou zadovou vyztuhou se nosi dost slusne. Nebo jde zvolit lezecke batohy, ktere od vyroby ani zadna poradna zada nemaji - treba Montane Ultra Alpine 38, nebo pokud bys sel po extra nizke hmotnosti, tak Montane Hyper Tour 38 (to uz je asi moc extrem, ale napadl me kvuli dobre cene).

Napada me k tomu, ze cyklisticke brasny byvaji z pomerne odolneho materialu. Nevim, jak moc material na nich trpi a jestli by nestacila lehci latka. Mozna ze odletujici kaminky od kol jsou problem, mozna ne - vubec netusim. Kazdopadne u GG a jeho pouziti i jako cyklobrasny bych se toho mozna trochu bal. Lezecke batohy by byly z tohohle pohledu odolnejsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod malejjarda » pát pro 18, 2020 13:55

Odolnosti materiálu batohu bych se nebál. V tom by problém být neměl. Přidělat na nosič taky nějak půjde. Ale - cyklobrašny mají většinou objem do 25l. A batoh chceš aspoň 40l. To si na nosiči nedokážu představit.
Ještě by se dal vést batoh nahoře na nosiči místo horní brašny. Vezl jsem tak jednou 30l. Ale víc jak nějakých 35l asi taky ne.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod apuka » pát pro 18, 2020 13:56

Ja s tim taky nemam zkusenosti, ale hned me napadla jedna otazka - jsi si jisty, ze 40-50l batoh Ti pujde pouzit jako brasna na kolo? Podle mne nejspise jen "pres nosic". To uz jsou docela velke "pytle" a nejsem si uplne jisty, jestli je "poskladas", aby byly mensi. A, obavam se, ani celkove poskladani do brasen nebude uplne idealni, podle mne kazdy rozumny batoh Ti zabere hodne mista. A kdyz ne, tak nebude mit (skoro) vubec zadny zadovy system a na GR20 Ti (asi) budou trpet zada. Anebo pokud existuje dobre vymyslena alternativa, tak si pekne budes muset placnout pres kapsu.

Edit: Malejjarda bych rychlejsi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod srs » pát pro 18, 2020 14:10

díky za odpovědi a tipy, jdu to projít...
s tou brašnou jsem to blbě formuloval - měl jsem na mysli upevnění batohu nahoru na nosič (sic) kola, samozřejmě plně naloženou 40ku bych tam nedostal, to je mě jasný. Tam už žádné kamínky apod. nelítají, tudíž odolnost neřeším. Počítám, že asi povezu i dvě menší brašny (20l) po stranách s většinou vybavení a z batohu bych nevyužil na kole víc než 10 - 20 l. Proto špekuluju s tou komprimací a vyjímatelnýma zádama.

Edit: kámoška jezdila na vrchu zadního nosiče s Osprey Talon 44l, ale bylo to celkem krkolomný..proto zkouším nalézt elegantnější řešení. :)
srs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 18, 2020 11:57

Re: Kompaktní batoh k cestování na kole

Příspěvekod malejjarda » pát pro 18, 2020 14:12

IMG_20190602_121320(1).jpg

Našel jsem fotku, jak vypadá 30l batoh (nějaký Husky nebo co to je) nahoře na brašnách.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava


Zpět na Batohy