Trail running 40+ l batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trail running 40+ l batoh

Příspěvekod vojcka » ned zář 13, 2020 23:10

Zdravím všechny,

dovolil jsem si založit pro svůj dotaz nové vlákno, protože si myslím, že toto je hodně atypická skupina batohů. Snad si nikdo nebude zlobit :)

Nemohu se rozhodnout, jaký batoh si vybrat, třeba někdo řešil podobné téma již dříve. Tyto batohy mají unikátní systém zapínání, podobně jako běžecké vesty, ale zároveň jsou neskutečně multifunkční a k tomu ultralight. Jsou celkem dosti prostorné (rád bych narval pokaždé dovnitř spacák, karimatku, tarp, věci na vaření). Každý má ale nějaké pro a proti...

https://www.salomon.com/en-cz/shop-emea ... olor=13150
https://montane.cz/katalog/detail-trail ... TB44CHAO07

Třeba Salomon je super, že má přístup zepředu, bojím se pouze výšky 70 cm. Rád bych bágl jako příručák do letadla, tak snad je menší (při nejhorším odepnout vršek)
Montane zase super zádový systém, lepší matroš... ale nějak se mi nezdá ten rolovací systém.
Co se také trošku bojím, že materiály nejsou voděodolné a není přítomna pláštěnka, takže nutnost externí...
Děkuji za cenné rady a připomínky
Hezký den
S pozdravem MV
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: Trail running 40+ l batoh

Příspěvekod mitau » pon zář 14, 2020 23:52

Zkus jeste Salomon XA 35. Mam z nej pocit, ze Salomon v nem jde dobrym smerem. Ten XA 35 by mel byt z vodoodolneho materialu, ale bez podlepenych svu - tj. nejakou vodu muze propustit. U Montane bych si skoro myslel to same. Minimalne nekolik prvnich let (nez se latka batohu osoupe) bych u nich cekal pouziti bez plastenky (max spacak pro jistotu do lodaku/igelitaku). Kdyz nebudes predpokladat uplnou prutrz mracen, melo by to fungovat.

Pozor, ze u Salomonu historicky odchazely zipy - toho bych se u toho Outweeku celkem bal.

Mel jsem na zadech Montane, 30 i 44 verzi a celkem se mi (hlavne za ty penize) libily. U 44 mi uz ale vyhoda oproti batohu klasicke konstrukce (Osprey Talon 44) neprijde moc velka - ani v celkovem pocitu ani v hmotnosti, tricitka se mi celkem libla.

Za me nejlepsi moznost je Salomon XA 35, ekonomicky nejlepsi Montane 44 (ale zamysli se, jak moc budes s takovym batohem "behat", mozna je az moc velky).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56


Zpět na Batohy