Batohy pro vysoke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batohy pro vysoke

Příspěvekod Welbern » ned bře 1, 2020 13:37

Ahoj procet jsem toho tady uz hodne na foru ale nikde jsem nenasel tema tohoto typu ktere by se specializovalo na nas velikany.

Mam 198cm a sehnat dobre padnouci batoh (bundu, kalhoty) je opravdu zazitek :x

Momentalne shanim mestsky/minimalisticky pusobici batoh kolem 20l na denni treky at uz v prirode nebo po meste ktery neni jak pest na oko i kdyz se vezme jen k dzinum a kosili/svetru.

Mam zkusenost s Osprey batohy a jejich nastavitelnym systemem zad, ale to jen u vetsich baglu (nikde sem nenasel jestli to maji i ty mensi).

Z tech mensich me zaujalo:

https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/apogee-30-2019
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en ... ri-22-2019
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en ... el-24-2019

pokud by se tu nasel nekdo 190+ co se podobnym problemem zaobiral budu moc rad za kazdou odpoved/radu. Diky.
Welbern
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 1, 2020 13:20

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod tsunami » ned bře 1, 2020 18:10

Mám 2m a navíc jsem i dost objemný, takže s batohy to je někdy fakt těžké. Prostě chodím a zkouším.
Kalhoty mám od Kilpi, mikinu také, větrovku od Silvini. U malého batohu neřeším nastavitelnost zad, ale to jestli ho vůbec "obléknu" (dost dlouhé kšíry, neškrtí za krkem). Když jsem lovil malý batoh, tak jsem skončil u Deuter Speed Lite 20 - používám ho na výlety na den, na kolo a motorku (enduro) s 3l vakem na vodu a věci na převlečení, nářadí a jídlo apod.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Batohy pro vysoke

Příspěvekod Kjuba » ned bře 1, 2020 18:44

Ahoj, mám taky 200cm a cca 110kg.

Kalhoty mi střihově nejlépe sedí Direct Alpine. Mám několikery různých typů. Vyhovuje mi, že v mé délce nemají pas jak pro slony.

S batohy je to těžké. U většího jsem nakonec skončil u Osprey Atmos AG 65 velikost L. Ale mám ho nadoraz. Menší mám Deuter ACT Trail Pro 34.

Ten Atmos mi sedí dobře, ten Deuter už je horší, ale z toho, co jsem vyzkoušel byl nejlepší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod Welbern » úte bře 3, 2020 17:31

Diky za odpovedi.

Ja mam na 198cm 95 - 100 kilo (podle rocniho obdobi :) ) takze nemam problem vetsinu dostat na zada

Problem ale je ze vetsina sedi tak nejak na ho... jakoze spatne proste.
Na ty Deutery jsem koukal ale ty pusobi na muj vkus (a na to jak chci batoh pouzivat) moc sportovne. Hledam prave neco "decentnejsiho".
Welbern
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 1, 2020 13:20

Batohy pro vysoke

Příspěvekod Kjuba » úte bře 3, 2020 21:06

Tak ono většina těchto batohů má prostě "sportovní" vzhled.

Pokud to vadí, tak bych se poohlédl po nějakých severských značkách. Ty na mě působí decentněji. Třeba Fjallraven apod.

Zkus napsat uživateli Michal82, ten se tím zaobíral a bude ty značky znát. Sice tu kolem toho byly nějaké vášně, ale na to se vyprdni.

Já tyhle batohy neznám, protože mě sportovní vzhled nevadí.

Jo a na ty seveřany si příprav trochu více peněz než za Deutery nebo Ospreye. A taky bude těžší si je někde u nás vyzkoušet.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2020 21:21

Kjuba píše:A taky bude těžší si je někde u nás vyzkoušet.

A taky budou tezsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod Welbern » pát bře 6, 2020 13:08

Tak jsem vlitnul na stranky lisky a samozrejme jsem hned nasel favorita :D

Greenland Top Large
https://www.fjallraven-shop.cz/greenlan ... 23151.html

presne tak si predstavuju batoh ktery shanim, velka kapsa kam dam i laptop, dve velke bocni na lahev apod. a jinak nic vic. Zadne serepeticky zipy poutka atd. trosku negativum je cena ale i tak se na nej pujdu mrknout

jinak dalsi batohy co mi skoncili v uzsim vyberu jsou

Deuter Giga EL
Osprey Apogee
Welbern
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 1, 2020 13:20

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod ret255 » ned dub 5, 2020 9:08

Sice nemam 2m iba 1,92, ale ten Deuter ACT Trail Pro 34 mi pasoval tiež najviac, akurat ho už bolo trochu citiť vahovo, plus bol over budget.

Tak som namiesto neho vzal ľahší mammut lithio zip 30
https://www.walkhighlands.co.uk/news/re ... k/0016749/
bol najdlhši a dobre sedel, to však bol asi predošli model, lebo mammut zmenil min sezonu dizajn a všetko teraz vyzera "ala tampon", fuj.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » stř zář 1, 2021 22:05

ahoj lidi,

byl jsem zde poslan z prodejny, kde si se mnou nevedeli rady :) potrebuji turisticky batoh.
radi bychom zacali chodit na vylety, ale ... nebavi me nechat nosit vsechno zenu.
jsem vysoky (198) a objemny (MNOHEM vic kg, nez tady pisete vy). mam asi i siroka zada. trika nosim 5XL.
chtel bych batoh kolem 30l na puldenni, jednodenni vylety. jak jsem zkousel, muze to byt i do 36l. vetsi nechci.
potrebuju vetrana zada, jinak ten batoh promocim.

zkousel jsem vse, co jsem dostal. a vetsi pry vubec nemaji (vetsina byla Osprey).
problemy
- neobliknu batoh na zada
- kdyz ano, siroka cast popruhu je kratka - pak to reze v podpazdi
- kdyz uz to nejak sedi pres ramena, bederni pas mam nad pasem ...

vzdy jsem na maximu prodlouzeni popruhu. a to jsem zkousel v tenkem triku.
pry potrebuju mnohem delsi zada.

uvitam jakoukoliv radu, kam zajit, kde se zeptat.

dekuji !
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mitau » stř zář 1, 2021 23:54

Bohuzel neporadim nic lepsiho nez obejit prodejny a zkouzset, zkouset a zase zkouset.

Z hlediska bederaku se obavam, ze u 30l batohu proste bederak vyjde moc nahoru. Na druhou stranu v batohu dost mozna nebudes nosit takovou hmotnost, aby to bylo dulezite. Resil jsem podony problem pri vyberu dvacetilitroveho batohu a pak jsem dosel prave k tomu, ze bederak stejne nepotrebuju (resp. je dobry na fixaci spodni hrany batohu, ale nemusi nest zadnou hmotnost). Proporcne bude ten 20l batoh na me a 30l batoh na tobe mozna vychazet podobne. Takze bych se zameril hlavne na to, aby dobre sedely ramenni popruhy:
- musi byt dost dluhe
- musi vyhovovat mnozstvi a umisteni polstrovani
- musi byt nahore nasite dostatecne daleko od sebe, aby se ti nezarezavali do krku (pokud mas i mohutny krk)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » čtv zář 2, 2021 5:11

Moc dekuji !
Ono .. kdyz tam bederak nebude, nevadi mi to.
Krk mam v pohode :) vadi mi to, ze ta polstrovana cast popruhu je vetsinou kratka a konci mi nekde uprostred ramene. kdyz se popruhy povoli regulaci nohore "od batohu", protahnou se, ale batoh vyskoci nahoru a mam bederak nad pasem.
v obchode mi 25-30l rovnou zavrhli a zkouseli jsme 34-36l a to uz vsechno melo ty siroke bederni pasy ... a stejne to melo kratke zada. prodavac rikal, ze ma L, ze potrebuju urcite XL, ale ze nic takoveho nema (rockpoint).
ok. budu obchazet dal (rad, chci nakoupit) :)
nasel jsem tu jeste jedno starsi tema pro batohy pro vysoke lidi. na zaklade jeho jsem psal do insportline (mam to relativne kousek), tak tam pojedu po domluve zkouset taky :)
jeste jednou diky ! a tipy uvitam :)
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod Lipon » čtv zář 2, 2021 9:43

omrkni někde v Hudy (na webu Hudy uvidíš, kde je skladem), Deuter Trans Alpine 32 EL, je to prodloužená verze klasického Trans Alpine 30 pro čahouny - delší záda a širší ramena
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » čtv zář 2, 2021 10:25

moc diky za tip. jakmile se dostanu do Ostravy, mrknu se tam :)

z insportline jsem dostal nasledujici tipy
FERRINO Agile 25 (pry ma nejdelsi zada z toho, co nabizeji ... )
FERRINO Zephyr 22+3 New
Deuter Speed Lite 30 SL
Deuter Speed Lite 26
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod apuka » čtv zář 2, 2021 19:37

Mozna bys na to mohl jit trochu jinak. Zmer si sve rozmery. Jen bacha, Tvoje vyska nikoho zajimat nebude, to neni relevantni udaj, potrebujes zmerit delku zad, co nezavisi primo od vysky. Jak to udelat, mas napriklad ve specializovane aplikaci od Osprey, tim si dokonce muzes (zkusit) odmerit na zaklade fotky a zadani vysky. Potom sirku ramen (resp. cca jak daleko od sebe potrebujes mit ramenni popruhy), sirku v prsou a v bocich, pokud dokazes odhadnout, tak minimalni pozadovanou delku ramenniho popruhu i jeho polstrovani (to dokazes zmerit na libovolnem batohu na zadech a pridanim prislusnych centimetru).

No a s tema datama zkus oslovit ne obchody, ale vyrobce batohu nebo jejich dovozce (coz u Hudy a Rockpoint nemusi byt moc ucinne). Zeptej se, jaky batoh by na Tvoji postavu a Tvoje pozadavky doporucili. Mozna by ses mohl nekde k necemu dospet.

Potom z ceskych vyrobcu bych zkusil napsat Pinguinu, jestli nemaji moznost upravit nektery jejich batoh podle Tvych pozadavku. Oni maji na batohy "svadlenu", ktera dela upravy a opravy. Myslim si, ze minimalne ramenni popruh by prodlouzili, mozna prisili i nejake prodlouzeni polstrovani. Ale jejich soucasne batohy neznam, nemam vyzkousene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 20:10

hamoun píše:Deuter Speed Lite 30 SL

Ne SL, ale EL. SL je naopak zkracena velikost.

Jinak cast vyrobcu dela vic velikosti, zajdi se podivat do Alpsportu na Gregory. Mam celkem standardni delku zad a L mi byla vylozene dlouha, M akorat. Podle tohodle si muzes zmerit delku a porovnat s tabulkou, jestli to ma cenu zkouset: https://eu.gregorypacks.com/cz-en/fit-and-sizing/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » čtv zář 2, 2021 21:52

dekuji vsem .. postupne to budu zpracovavat ...
"lezim" s anginou. to se fakt hodi :?

a SL vs EL .. to je pak videt, jak to prodejci znaji :(
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 21:55

https://www.deuter.com/int-en/advice/fits

SL: short line
EL: extra long
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod apuka » čtv zář 2, 2021 22:12

U Deuteru by na to prisel rychle, kdyby v obchode vzal do ruky ten ruksak - pokud je tam privlastek a na ruksaku je pripnuta zluta kvetinka, tak je to SL. Coz neni (jen) se zkracenou zadi, ale i s jinak vedenymi ramennymi popruhy - je to zenska verze batohu. Jo, je blbe, ze to oznacuji jako Short Line a v popise uvedou, ze je to pro zeny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » pát zář 3, 2021 7:06

mike píše:https://www.deuter.com/int-en/advice/fits

SL: short line
EL: extra long


nadhera .. dekuji !!! ono se pak do obchodu hned lepe jde, kdyz clovek vi, na jake pismenka koukat :)
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod aksam » pát zář 3, 2021 7:25

Gregory můžu doporučit, sám mám 195cm...u těch menších batohů bych u Gregory omezil výběr pouze na určité modely...Stout 35 nebo 45, Paragon 48, pak ještě skialpové Targhee nebo lezecké Alpinisto....ostatní malé litráže mají velikost zad uni, což bude malé.
Podíval bych se i po UL batozích jako Gossamer gear, Ula equipment.....dělají několik velikostí zad i bederáku.......u nás vyzkoušíš v Praze, Brně, Liberci v nalehko.com nebo objednáš ze Slovenska z outdoorline.sk
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod aksam » pát zář 3, 2021 7:39

Máš ještě možnost si nechat udělat batoh na míru, ale cena bude jinde. UL batohy dělá rebelt.cz

Délka zad u Gregory nebo UL batohů nebude problém, ale obávám se, že problém budou ramenní popruhy vzhledem k Tvé velikosti.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 3, 2021 9:24

a co lightwave?
mai zada tusim 55cm ty nejvetsi ale nevim co popruhy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod apuka » pát zář 3, 2021 11:15

Tak pokud 55 cm se bere jako dostatecne dlouha zada, tak Lowe Alpine. Jejich nektere Long modely maji rozsah zad az do 56 nebo 58 cm. Maji jeden model i do 61, bohuzel, to uz je velkolitrazni batoh.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 3, 2021 11:21

tazatel bude vedet, ja to samozrejme nevim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod obda » pát zář 3, 2021 13:27

mike píše:https://www.deuter.com/int-en/advice/fits

SL: short line


nee, SL: slim line
Kromě tvého odkazu i zde: https://www.deuter.com/us-en/advice/fits/forwomen

apuka píše: Jo, je blbe, ze to oznacuji jako Short Line a v popise uvedou, ze je to pro zeny.


Jelikož ani slim, ani short to nevystihuje přesně, je lepší brát SL = sexy lady :wink:

Jo, ten rozdíl je podstatný třeba pro moji drahou polovičku, která má sice krátká záda, ale široká ramena. Takže chlapský model je na ni dlouhý, zatímco u "dámského" ji řežou popruhy do krku, protože je dělají blíže k sobě. Naštěstí jsou i jiné značky :)
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 16:02

Hmm, prisahal bych, ze tam jeste vcera bylo short line, protoze jsem se nad tim zarazil, cekal jsem prave slim, ale dokazat to nemuzu. Zustaneme u sexy lady :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod hamoun » stř zář 8, 2021 18:20

taaakze .. vsem moc dekuji. dnes nakoupeno
LOWE ALPINE AEON 35 ve velikosti L-XL. Kdyz se zada nastavi na max delku, sedi to krasne !!!
bederak je tam, kde ma byt. mam fakt radost \:D/

pecka je, ze nakonec zkouseno a koupeno ve sportu na sidlisti 500m od baraku .. :rolleyes:

ps: a musim jeste doplnit, ze boty tam pry koupim i 48 ...
a kalhoty mi po zmereni nechaji i udelat na miru (nejaka ceska firma, co sije tyhle veci) ...
rozhodne jsem tam proste nebyl naposled :wink:
Naposledy upravil hamoun dne stř zář 8, 2021 18:42, celkově upraveno 1
hamoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 1, 2021 21:55

Re: Batohy pro vysoke

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 18:25

:smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Batohy