Ultralehké lezecké batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod karitapepe » sob úno 8, 2020 9:37

Mám z Decathlonu malý batoh Cliff 20 l, váží pouze 265 g, stojí hubičku(450 kč) používám ho převážně na vícedelky, letní lezení, skialp, ale i na občasnou turistiku, měl jsem ho i třeba na závěrečný výstup na Kazbek.
Ale uvažuji, že si pořím něco podobného, ale s litráží kolem 30 litrů.
Kolega teď na ledech měl z Decathlonu batoh Sprint 33 litrů, váží 500 gramů, stojí 1400 kč a je z něho nadšený, bere ho i na skialpy, mixy a ledy.
Našel jsem teď v akci Deuter GRAVITY ROCK & ROLL 30, váži 700 gramů a stojí 1600 kč.
Doma mi sice leží Deuter (futura 32,Guide 45, lite 20).
Tak zvažuji, do čeho jít a nebo třeba zkusit něco jiného, ale ta váha do těch max 700 g, máte někdo osobní zkušenost s ultralehkými batohy?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob úno 8, 2020 14:02

Ja mam tenhle Lowe Ascent Superlight a jsem s nim celkem spokojeny. Zajimave a fungujici asymetricke popruhy, neprekazeji pri lezeni, obepinaji torzo a dobre prenaseji vahu. Alpinisticky, na letni skaly trochu min (zada bez profilu z jednoho kusu latky, ale v tehle vaze tak budou vsechny). Vyztuha zad je klasicke bivak sedatko/dlaha. Vaha 0.5kg, cena rozumna (zvlast ted, kdyz se nejspis doprodava) a na tu vahu jeste relativne "odolny". Nekomu ale muze vadit otevirani na zip, pri nacpane horni kapse se zip trochu hur otevira a zdrhovaci/rolovaci viko by asi bylo odolnejsi.

Tech tezsich 0.75-1kg uz najdes spoustu :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod slezacekm » sob úno 8, 2020 22:02

ja mam na tyto veci Arcteryx FL30, coz je hodne podobne tomu Sprintu. Arc bude asi odolnejsi, ale ten Sprint ma par dobrych vychytavek. Treba bocni poutka na pridavny popruh (to ma az Arcteryx FL45).

nebo si pockej na novy Deuter Guide Lite...za me vypada luxusne
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod FrantaKrajta » ned úno 9, 2020 13:02

Novy Guide Lite vypada fakt pekne, to jo. Jen to neni pul kila, ale spis kilo (s odepnutym bederakem tak 3/4 kila). FL30 je moc pekny, ale ta cena :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod slezacekm » ned úno 9, 2020 16:23

Novy Guide Lite 30+ bude mit 900 g, maximalni uspora vahy odepnutim bederaku a vika bude 260 g. FL 30 je fajnovy a nemit ho bazarove, asi bych ty penize nedal. Nemit ho dnes, sel bych asi do toho Sprintu
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod karitapepe » ned úno 9, 2020 22:08

Jo ten Sprint 33 je dobrý, je to taková větší verze Cliff 20, je super skladný, lehký a praktický.
Ten Deuter rock and roll mě zaujal podobnou cenou, sice je o 200 g težší, není tak skladný, ale je vyrobený z lepšího matroše a má i lepší záda.
Bohužel tady v Ostravě není na prodejně, tak si ho nemůžu osahat, vyzkoušet.
Jinak s tím Cliffem 20 jsem nad míru spokojený, beru ho do letadla jako příruční zavazadlo, letní skalky, nebo v Tatrách na lezení, kdy hlavní batoh(věci a jídlo na3 dny) nechám někde v křaku a s Cliffem 20(265 g) lezu (boty, svačina, pití, membránovka, čelovka, a třeba nějaký průvodce), nebo ho i tahám na skialpy, taky na stěnu.
Měl jsem ho na Kazbeku a měl v něm termosku 0,7 l, 2 tyčinky, turis. mačky, skialp. sedák, 30 m lano na navázání, palčáky, membránovku a vestu DA alpha, dohromady max 3 kila.
Je super, ale není nafukovací a na to zimní lezení a ledy by se šiknul ten Sprint 33 a nebo něco podobného.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 10, 2020 11:14

Ještě se doporučím kouknout na batohu Blueice, dají se koupit třeba v Rokáči.

https://www.blueice.com/en/?selectshop_zone=EU
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Ultralehké lezecké batohy

Příspěvekod Ega » pon kvě 4, 2020 10:40

Dobrý den,

rozhoduji se nyní mezi koupi Deuter Gravity Rock&Roll 30, Arvou Calgary 26 a Ferrino Lynxem 30. Prosím, máte někdo zkušenosti s těmito batohy? Popř. znáte výhody/nevýhody? Který z nich byste mi poradili?

Děkuji. :wink:
Ega
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 3, 2020 7:51


Zpět na Batohy