Batoh s pevnými zády

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » sob led 18, 2020 22:50

Zdravím, poptal bych tip na baťoh 40-50 l, který má pevná záda. Potřebuju, když není baťoh nacpaný, aby záda držela tvar (držela vzpřímeně) a neprohýbala se (neohýbala).
Používám Deuter Pro Alp 30 a jeho záda se dost ohýbají, což mi velice nevyhovuje.
Průzkum obchodů (vlastně RockPoint + Hudy) jsem zatím neprováděl... Díky.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Etheric » ned led 19, 2020 4:48

Lowe alpine Cholatse 45? 1,5kg váží a záda se ani nehnou, je tam jako výztuha takovej tvrdej drát, což bohatě stačí. Ať ho nacpu jak chcu a čím chcu, ani se to nehne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » ned led 19, 2020 9:51

V létě jsem v Hudy ošahávál pár LA a připadalo mi, že mají pevnější záda. Ale koukám, že Hudy už LA neprodává.
Nicméně v jednom obchodě 50 km daleko je mají mít. Tak se tam budu muset někdy podívat.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Etheric » ned led 19, 2020 14:54

Jak který. Co mám od LA 4 batohy, výztuhu v zádech má jen ten Cholatse. Maj je u chlupatýho slona a v alpsportu, jestli už nebudou vyprodaný. Líp ale vyjde objednat si to z netu, přinejhorším poslat zpět..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod apuka » ned led 19, 2020 20:57

@krtenek: LA Cholatse 45 je dobry batoh. Ale pokud chces neco jako nahradu Pro Alp 30, tak si promysli, co vlastne chces.
Pro Alp je jednokomorovy lezecky bagl. Vynikajici, nemohu mu moc vytknout (kdyz se do nej vlezu :-)).
Cholatse je turisticky dvojkomorovy batoh. Do nej se jede opravdu hodne, rekl bych, ze vice nez jedenapulnasobku, co das to Pro Alp 30. To uz je na pocit dost jiny batoh, uz mas pocit vetsiho na zadech. (Existuje/-val? i Cholatse 35, ten ale dle mych spominek je ne moc vetsi jako Pro Alp, mezi 35 a 45 je fakt velky rozdil)
Dalsim rozdilem je, ze Cholatse ma mirne zkoseny spodek, neni to jako pytel jako Pro Alp.

Primo u Deutera vice-mene podobnym batohem jako Pro Alp je (byl?) Guide 35 nebo 45. Tam bych ale rekl, ze spise starsi verze, novejsi uz je trocha "zmodernizovany" :twisted:.

Ale jinak si radeji zajdi do obchodu a podivej se, co maji - jednokomorove, dvokomorove, lezecke, turisticke, minimalisticke, ... najdes u kazdeho vyrobce. Osahej si je, vyzkousej, co Ti sedi, jak Ti vyhovuje tvar, zadovy system, material, atd. V tom jsou velke rozdily. Ale jestli koupis Deutera, Osprey, LA, Gregory, Salewu, Milleta, Black Diamond, Thule, ... bude vice-mene jedno, na zadech nebudes citit znacku ale batoh.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » pon led 20, 2020 20:55

Určitě toho vyzkoušim víc. Zase nechci dávat majlant, ty LA jsou cca do 3 000 Kč. Hlavně pevný záda, zbytek neni už zásadní.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod apuka » pon led 20, 2020 22:57

Vyzkousej. Tady mas par moznosti si koupit neco dobreho za vice nez slusne ceny (ze zahranici - zkusit muzes v CR, prodavaji se):
- Millet Proliter 38+10 za 79 EUR
- LA Peak Ascent 42 za 45 EUR (!) - taky lezecky, jako Pro Alp ale ma lisovana zada, trocha mozna bude min vetrat
- Osprey Variant 37 (zada M) za 90 EUR, z osobni zkusenosti bych rekl, ze ten ma o dost vice nez tech 37l...
- Gregory optic 48
Na bergfreunde toho najdes vice, ale uz s mensi nez 40% slevou. Ale i v CR najdes dost slevnenych, kdyz chces usetrit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod mike » úte led 21, 2020 0:14

Vzpomnel jsem si na sve zkouseni Gregory Zulu, sice 30, ale maji i vetsi verze. No a samozrejme i Crux AK 37, ale ten je asi mimo cenovy rozsah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod apuka » úte led 21, 2020 8:54

Vidis miku, jak jsi psal u toho Gregory Zulu, ze je tam te drat a tlacil Te do lopatek, tak asi to neni (jen) na vypnuti sitky, spise u Gregory soucast vnitrni vyztuhy. Podobne problemy mela manzelka s Gregory Targhee - tam je taky "pridana" pricni vyztuha (drat) presne na tech samych mistech. S prazdnym a mirne nalozenym batohem bez problemu, ale jakmile se neco objemnejsiho dostalo tam, tak to zacalo po kratkem case (doma to jeste citit nebylo) neprijemne tlacit do lopatek. Byla to jedina vec, co jsme kdy vratili az po prvnim pouziti (na snehu v zime obleceni do zimni bundy, takze prakticky zadne opotrebeni), protoze na to se zvyknout neda, to misto citila jeste po par dnech. Od tehdy zkousime batohy doma nalozene vzdy alespon nekolik hodin furt na zadech.
A je to presne ukazka toho, proc je dulezite se nespolehat jen na rychle vyzkouseni batohu v obchode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Etheric » stř led 22, 2020 7:32

Proto jsem psal objednat z netu. Naložíš to reálně svou výbavou + jídlem a vodou a můžeš s tim celej den chodis po baráku, schodech, zahradě,...a druhej den znova
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » pát led 24, 2020 19:06

Tak zatím jsem vyzkoušel Doldy Cerro 55, který má pevná rovná záda.
Osprey nic, má záda kulatá.
Lowe Alpine byly bohužel ve velkých velikostech, menší měly kulatá záda se síťkou, což nechci.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » sob led 25, 2020 10:14

Pořád ale přemejšlim, že doma máme snad 15 let Corazon Eiger 55, u kterýho nějak nedokážu seštelovat záda. Mam ale pocit, že to mohla bejt dámská verze, ale výrobce to takhle striktně nerozděluje. Co myslíte?
https://www.corazoncz.cz/corazon-eiger-55.html
https://www.corazon-batoh.cz/cz-detail- ... modry.html
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Michal82 » sob led 25, 2020 11:52

Pevný neohýbací záda má třeba Osprey Atmos. I když je zcela prázdnej tak ho neohneš. Samozřejmně i další modely.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » sob led 25, 2020 14:01

Ano, má celkem pevná záda. Ale dokulata, což na moje křivá záda není dobré.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Bertik V. » sob led 25, 2020 15:32

Řekl bych ti zkus si ještě od Deutra Aircontact 45+10 nebo Aircontact Lite, ten má výztuhu do X a záda se neprohnou. Ale je to zbytečné protože tu napíše x lidí jak je těžký. Tak pohledej ještě někde jinde něco 1/3 kila lehčího.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Michal82 » ned led 26, 2020 22:49

No já bych taky věděl batohy s pevnými zády, ale ta váha by byla na dvojnásobku toho Deutra :mrgreen:
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » pon úno 3, 2020 19:56

Já sem z toho Corazona vyndal bederní pás, vytáhnul záda dost nahoru (vypadám v tom jak blbec), ale celkem dobře sedí. Takže takhle ho budu ještě pokoušet.
Stejně si ale myslim, že je to dámskej baťoh, např. zapínání prsního popruhu má obráceně. :((
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod apuka » pon úno 3, 2020 22:20

krtenek píše:Stejně si ale myslim, že je to dámskej baťoh, např. zapínání prsního popruhu má obráceně.
Jako že dámy mají prsa otočené obráceně jako muži nebo jak??? :-k :-k :-k

Jinak uplne nechapu Tvuj pozadavek na batoh, aby mel pevna a rovna zada, vypada, ze ches aby vubec nebyl na nich zadny oheb, krivka. Toto je jednak blbost, protoze lepsi je, kdyz mas v batohu vyztuhu, ktera se Ti mirne prizpusobi Tvym zadum - a to se deje mirnym ohybanim. Bud casem nosenim nebo nekdo si to udela "na miru" rucne hned na zacatku. Az tak budou sedet presne o zada a taky je co nejvice "chranit".
Ale z batohu jak je ten Corazon, ktery si nedokazes nastelovat na seba (to se, samozrejme, muze stat) nakonec vytahnes bederak. Toto mi prijde trochu ujete. Pokud jej nebudes nosit jen s lehkym spacakem a penovou karimatkou (tj. hodne lehky naklad), podle mne ztracis hodne prave z opory zad a budes si je mnohem vice namahat.
Pokud jsi bederak vytahnul, abys mohl cela zada nahore (abys bederak nemel na brise), tak by me zajimalo, jak Ti muze batoh sedet dobre - to Ti musi sedet max. na ramenou. Ale - podle mne - by spravne mel nejvice sedet prave v bedrech, protoze jinak budes mit vahu rozlozenou vyhradne na ramenou a zada budes zatezovat docela hodne. Ja osobne bych se urcite vice pohral s nastavovanim - a pokud mas nejaky problem se zadama a nedari se Corazon rozumne nastavit, tak bych se holt obratil jinym smerem. Bo podelana zada se hodne blbe napravuji :twisted:

Ale ber tyto poznamky jako muj osobni nazor. Jiny bude mit urcite rozdilny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Etheric » pon úno 3, 2020 22:50

krtenek píše:z toho Corazona vyndal bederní pás, vytáhnul záda dost nahoru (vypadám v tom jak blbec)

krtenek píše:Lowe Alpine byly bohužel ve velkých velikostech, menší měly kulatá záda se síťkou

Nechápu, proč bys s tim měl vypadat jako blbec. Ještě víc ale nechápu ty velikosti. Eiger 55 jsem měl nastavenej ve spodní třetině zad. LA mám nastavený na samým spodním okraji.
A hlavně by mě zajímalo, proč ta podmínka na extra pevný záda. V tom hodláš nosit něco tak neforemnýho, že by to do zad vyztužených plastovou deskou tlačilo?
Jak píše apuka, výztuha se natvaruje sama dle tvých zad, nebo tomu pomůžeš. Pak bude batoh sedět.
Jestli se bojíš borcení poloprázdnýho batohu, tak od toho jsou kompresní popruhy na bocích /někdy i naspodu/. I poloprázdnej batoh s "měkkou" výztuhou dobře drží tvar, teda pokud je dobře udělanej a nastavenej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod apuka » úte úno 4, 2020 9:10

Etheric píše:Jestli se bojíš borcení poloprázdnýho batohu, tak od toho jsou kompresní popruhy na bocích /někdy i naspodu/. I poloprázdnej batoh s "měkkou" výztuhou dobře drží tvar, teda pokud je dobře udělanej a nastavenej.
Zrovna Deuter ProAlp, co krtenek ma moc nedrzi. Jo to dobre udelany batoh, ale proste na jine ucely (horolezecky), kde se tak moc nepocita s tim, ze kdyz jej postavis, ma dobre stat. Docela logicky - vyndas z nej matros a bude skoro prazdny, das jej bokem nebo mas na zadech, kdyz s nim lezes nebo jej proste hodis bokem aby nezavazel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » stř úno 5, 2020 21:43

On má sponu hrudního popruhu vpravo, všechny jiné moje baťohy ji mají vlevo.
Bederák obecně nemusim a když můžu, tak ho nepoužívám. Vadí mi. Samozřejmě, že u baťohu řekněme 60+ l má smysl. Baťoh mi sedí na zádech nad prdelí, což mi tak nějak vyhovuje.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod krtenek » sob srp 28, 2021 11:17

Tak mám za sebou nějaké to hledání, zkoušení a průzkum, do čehož mi hodil vidle virus.
Koupil jsem naslepo Pinguin Activent 48, ale musel jsem ho vrátit. Baťoh super, ale seděl divně, přezka popruhu mi seděla někde v podpaží, hrudní pás byl hrozně vysoko. Asi na mě krátký záda.
Teď nedávno jsem obešel 4 relevantní obchody v krajském městě. Ale naprostá bída. V podstatě jen 3 značky k vyzkoušení. :x Ani jeden mi neseděl. Pani v jednom nezávislém obchodě pojala myšlenku, že budu potřebovat model s delšími zády (ovšem nevím, kolik je standard).
Tedy nemáte tip na baťohy s delšými zády?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 7:47

@krtenek

Tak už sis batoh vybral, nebo ještě tápeš? e-shopy a obchody se zase plní novými modely... :wink:
BTW: kolik to je - ta delší záda?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod ratel » úte srp 1, 2023 9:56

Týká se to zad, tak to dám sem: hledám batoh městský cca 20 l, který nemá na zádech síťku nebo polstr co odírá oblečení. Nějaké tipy a zkušenosti?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod booze » úte srp 1, 2023 12:28

THULE ENROUTE BP 23
OSPREY QUASAR

v Thule se lip prehrabuje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod ratel » úte srp 1, 2023 12:41

Koukám, ale ta sitka tam je....znamená to že neodira oděv? Nějaký speciální typ? Osobní zkušenost?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Batoh s pevnými zády

Příspěvekod lojzmen » úte lis 21, 2023 20:56

ratel píše:Týká se to zad, tak to dám sem: hledám batoh městský cca 20 l, který nemá na zádech síťku nebo polstr ...


Inspirace z Moravy
Přílohy
Turistický batoh.jpg
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba
User is Online!


Zpět na Batohy