Tablet nebo malý notebook v batohu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 28, 2019 12:45

@Mawenzi: To bude pěkný titulek pro bulvár :D. A kamarádka, která mu to prodá jako první bude v balíku ;-) (Asi by mě ta neznalost nepřekvapila v nějaké díře na konci světa, ale že se v zařízení, které ubytovává turisty zahraničních cestovek, nenajde ani jeden člověk, který to ví nebo je aspoň schopen to vygooglit, bych nečekala. Zvlášť když požadavek dostanou dopředu #-o)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 13:08

@booze - to uz je velikost tabletu, ci mobilu :mrgreen: :twisted:
chtel bych videt tu klávesnici :roll:


@ FrantaKrajta:
vetsina veci, co zminujes, jde zaridit v pohide z mobilu, a to ani nemusis nic vytahovat, otevirat, startovat atp.
proste nb na tripu v batohu nechapu :|
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 13:18

@Quido, mluvim o tabletu, ne NB. Ten muzu mit uspany v letovem modu bez problemu treba tyden. A na 8" tabletu to vzdycky bude pohodlnejsi, nez na 4" telefonu. A mluvim i o upravach a vyberu fotek, to na telefonu opravdu rozumne neudelas. Samozrejme, je to kram navic, a neni vylozene nutny. Ale kdybychom brali vzdycky jen to, co je vylozene nutne (a kazdy ma jine potreby a preference) :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 28, 2019 13:27

quido
mam 11,6 a klavesnice je ktomu skvela, 10" dle me nebude problem jen proste bude lehce mensi a proc ne, po par prrklepech si zvyknes.

booze
dala bych si do filtru na nejakym.shopu tvoje parametry a pak mrkla, kde to maj v repasu nebo na inzerat...

greymouse
jo me to celkem dost stvalo, kdyby mi radsi rekli, ze to nepujde a dali treba slevu nebo aspon varovali... sem nemela s sebou nejak moc nahradniho jidla a dost me to zaskocilo, hlavne kdyz vsichji ostatni meli treba maso a brambory tak zahustenou omacku proste nepochopis..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 13:36

@FrantaKrajta
OK, ja mezi tabletem a mobilem v diskutovanem smyslu rozdil nevidim - krom editace fotek - ty delam zasadne na nb... (moje potreba) :wink:
a opravdu netaham nic navic, snazim se... rozhodne ne elktroniku, casto i rozmyslim, jetli vzit fotak :roll:

@Mawenzi
ja mam problem uz na 14", prestoze je podsvicena - takze asi tak :twisted:
postrehy a poznamky na horach, ktere bych zapomnel, si proste nadiktuji do mobilu - prevod reci na text uz je dneska u vsech smamozrejmosti - a pak v klidu doma na boude ci chate zedituji interpunkci a je to... ja to ma tak, ze elektonika mi ma slouzit a usnadnovat zivot, ne zatezovat batoh a zabirat v nem misto... :roll: :wink:
krom toho, v pripade nouze mobil z powerbanky nabiju lehce, s nb je to uz horsi :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod pavproch » stř srp 28, 2019 15:16

Čím sem starší, tím dýl mi trvá, než mi to dojde.... :mrgreen:

Moje řešení situace, když jedu (opravdu) do hor, vše v báglu včetně noťasu - např. každoroční týden na chatě LK Nádej Turany pod Chlebom: neberu s sebou svůj "fajny" noťas (Dell viz výše i přesto, že na něj mám slušivý neoprenový futrál) ale beru s sebou (již vysloužilou, ale 100% funkční) Toshibu Portege bez ochrany (u které mi je jedno, kdyby se jí něco stalo nebo nedejbůch mi ji na chatě někdo ukrad a taky mi je jedno, že v ní baterka už nevydrží ani 15 minut, na chatě ji halt provozuju s nabíječkou trvale "on"). Akoráth teda před a po každém výletě musím (pracně) řešit synchronizaci dat/souborů, což je sice otravné a zdlouhavé, ale de to/funguje to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » stř srp 28, 2019 22:48

booze: na repasy nebo předváděcí ntb zkus mrknout jestli něco dle Tvých parametrů nemají v gigacomputer. Jsou i v Brně. Máme od nich 2x ntb a přijdou mi OK.

Já nejen cestovní netbook (jen do auta, kde ovšem taky dostane dost zabrat, ale zas mi tak nezáleží na váze) vyřešila nakonec dalším Lenovem. Tentokráte více obrněným Thinkpad 11e. Oproti předchozímu Edge je těžsí, ale snad vydrží o něco víc U Edge mi praskla obrazovka. Sice asi mojí chybou, ale celkem to zamrzelo, oprava byla třetina ceny netbooku.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 22:59

sobb píše:....U Edge mi praskla obrazovka. Sice asi mojí chybou, ale celkem to zamrzelo, oprava byla třetina ceny netbooku.

asi urcite - obrazovky jen tak samy od sebe moc nepraskaj... :roll: :twisted:
na to fakt bacha, cim novejsi a tensi nb, tim choulostivejsi na jakykoli ohyb ci tlak na plochu nb
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » stř srp 28, 2019 23:04

tlak byl silnějším nechtěným zmáčknutím palcem přes zavřený ntb a výsledek mě dost překvapil ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 23:09

sobb píše:tlak byl silnějším nechtěným zmáčknutím palcem přes zavřený ntb a výsledek mě dost překvapil ...

to je přesně ono... taky mám podobné zkušenosti - venku, kdy člověk tahá těžký věci či občas musí zabrat, ztrácí pro tyhle věci cit, a proto se taky tahání křehké elektroniky na hory, když to jen trochu jde, vyhýbám :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » stř srp 28, 2019 23:16

Taky ntb ven většinou netahám (teda krom případů, kdy si v létě jdu ke čtení OF romanticky sednout pod vrbu před chalupou :mrgreen: ), ale tohle se mi bohužel stalo doma. V ložnici :oops: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 29, 2019 10:43

ja mam.i fajn zkusenost s pocitarna.cz, par nakupu (znami) + bezproblemova reklamace.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Quido » čtv srp 29, 2019 13:04

sobb píše:.... ale tohle se mi bohužel stalo doma. V ložnici :oops: :mrgreen:


tím se vše vysvětluje :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:22

Byly tu zmíněny nějaké možnosti přenosu rukou psaného textu na elektronický. Poradí někdo blíže? Mám tu spoustu textu deníků psaných v ruce a docela ráda bych je dostala do počítače. Letošní Alpy jsem ještě zvládla přepsat, ale Sever byl delší, má spoustu stran drobným písmem, to bych snad do dalšího odjezdu ani nezvládla.
Minule jsem zkoušela psát aspoň něco do počítače už cestou, ale v zimě stejně mrznou prsty a rychle se vybíjí baterie netbooku, takže to nešlo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:24

Chces OCR, ktere zvladne tve pismo? :-k Jedine snad naucit nejakou AI :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:28

Tys někdy viděl mé písmo? :shock: Hm, tak asi nic, škoda, půjdu zas přepisovat, zábava na dlouhé zimní večery :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:36

Asi ne, ale dovedu si ho predstavit 8) Jde o to male pismo a jeste zmrzlyma rukama. Nevzdavej to ale, ja v tomhle smeru nemam moc zkusenosti a mozna to fungovat bude. Aplikace na rozpoznavani psaneho pisma existuji a dneska bych uz cekal, ze se budou umet i ucit. Proste jim ukazat, co jsou jednotliva pismena v tvem podani ;-) Ale prehled fakt nemam, nepotrebuju, jelikoz sam uz umim psat jen na klavesnici #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 21:47

Prehled taky nemam, ale ano, vetsina je schopna se ucit a adaptovat na daneho cloveka - pokud pise stale stejne. Jinak ale co jsem pred par lety zkousel, byl skoro vetsi opruz hledat "preklepy" v prevedenem textu (sam nepisu stale dostatecne stejne). Rekl bych, ze cloveku, ktery trochu umi vpsat vsemi deseti to obcas trva dele nez ten text primo prepsat.

Ale nevzdavej to, mozna se uz technologie hodne zlepsila.

Jo, co si vzpominam, ke skenerum se casto daval ABBYY FineReader zdarma, ten se taky castecne dal ucit. 30-tidenni zkusebni verzi si muzes stahnout. Jinak vsechny tyto programky stoji docela dost. Jo, ten Finereader muzes zkusit, nakolik uspesne funguje primo online zde. Mozna Te to hned odradi - nebo prave naopak navnadi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » pát lis 22, 2019 21:49

mike: OK, třeba poradí někdo jiný, kdo s tím má zkušenost. Jen jsem si na toto vlákno vzpomněla. Zkusím časem něco pohledat, zajímaly mě tipy na něco funkčního.

apuka: dík, kouknu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Lipon » pát lis 22, 2019 23:08

Asi ti úplně nepomůžu, jen takový postřeh. Na tabletu používám na poznámky na jednáních nebo na seminářích aplikaci Nebo - umí skvěle převádět psaný text na tištěný, buď okamžitě, nebo pak celé najednou. Poznámky píšu stylusem, a s hodně vysokou úspěšností rozpozná u můj "krasopis". Poznámky jdou uložit buď do HTML v psané podobě, nebo ve Wordu v tištěné podobě.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát lis 22, 2019 23:14

Jestli mas “doktorske” pismo, zkusil bych to otocit - diktovat. Nevim, na jake urovni je rozpoznavani hlasu pro cestinu, ale mozna bude lepsi, nez OCR tveho krasopisu :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Rogner » pát lis 22, 2019 23:19

Diktování je super, používám ho, ale je třeba vychytat různé věci.
Rogner
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 18, 2019 9:06

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » sob lis 23, 2019 1:11

Dobry napad, sobb muze za dlouhych zimnich veceru predcitat pocitaci sve zapisky. A kdyby to nahodou nefungovalo, tak je muze predcitat lidskemu zapisovateli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 23, 2019 9:35

za me je asi nejlepsi to cist, pomalu a zretelne a nejakej soft na zapisovani (napr. androidy/iphony maj to google diktovani docela dobry, kdyz se clovek nauci spravne mluvit, ale zas to chce internet), nevim, jak sou na tom nejaky softy pro win, vim, ze mobily to maj nativne v celkem slusny pouzitelnosti.

Ja pisu vsechno do telefonu, je to peknej opruz a resit k tomu baterku je teda pech, pak asi moc moznosti neni... nebo diktafon, ale to zas nevyresi tu potrebu prenosu, ale mohlo by vyresit zmrzlou psaci ruku, v diktafonu navic baterka vydrzi mnohonasobne vic...

jinak nejaky OCR softy budou asi dost drahy, nebo nepouzitelny, ale nemam s tim moc zkusenosti, spis to ale funguje na scanovani nez na rukopisy... :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod JoseD » sob lis 23, 2019 12:31

pavproch píše:(coolbox.cz - ušili mi to na míru asi za tři stovky)


díky za tip, už jim píšu.
Strkám notebooky do kapsy na camelbag, ale rohy asi dostávají zabrat..
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » sob lis 23, 2019 22:15

Děkuji za rady :-)
Hrála jsem si dnes s tím FineReader. Online verze ručně psaný text neumí, tak jsem stáhla trial. Samo o sobě to nezvládlo přečíst nic, s učením se to velmi nepatrně začlo rýsovat. Možná by jej to naučit šlo. Nicméně jde jen o 14ti denní verzi, tak se mi do toho nechce vkládat tolik času s nejistým výsledkem a následným smazáním. Kupovat jej nebudu, přece jen je to víceméně jen zábava a v rozpočtu „Sever 2020“ by to nejspíš neprošlo :mrgreen:

Zkusím najít nějaký program na diktování do pc. Sice to možná nebude rychlejší, než přepis, ale výrazně pohodlnější. Neumím už totiž psát naslepo – musím vidět na obrazovku, co píšu, což znamená furt přelítávat očima mezi textem a obrazovkou, což je dost nepříjemný.

Na cestách asi zatím zůstanu u papírových poznámek, ono je to tak nejjednodušší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » sob lis 23, 2019 23:29

Pak je jeste ten kompromis, co jsem psal. Jeden predcita a druhy zapisuje ;-) Tipuju, ze to bude nejrychlejsi a nejpresnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod tsunami » sob lis 23, 2019 23:37

A co nějaký diktafon/nahrávat si poznámky do telefonu? Mě to jeden čas dobře fungovalo v práci, když jsem si chtěl poznamenat něco důležitého při jízdě v autě :-)

edit: Aha, tak jsem přečetl ještě pár příspěvků a už to tu je zmíněno, tak nic.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod sobb » ned lis 24, 2019 22:32

mike: blbý v tomto případku ovšem je, že jeden i druhý jsou moje osoba ;-)

tsunami: díky, ale momentálně mi jde hlavně o převod stávajících textů.
Co se týče originálního záznamu, tak by sice bylo asi jednodušší si pak doma přepisovat z diktafonu mluvené slovo do textu, ale zase o tolik více výhod to nemá. Navíc by to znamenalo tahat další elektroniku (mobil a jeho baterii šetřím), a na Severu ji navíc udržovat v teple. Ideální by samozřejmě bylo pořizovat elektronický textový záznam přímo, ale to se mi zatím nedaří. Ale zase je to romantika, psát si někde na srubu při svíčce do cancáku :ú Menší romantika to je, když mi někde v mrazu mrznou prsty.
Přičemž právě zápisky ze Severu jsou pro mě nejpodstatnější, protože naše výlety tam jsou v současné době nejdelší. To ostatní si nějak přepsat zvládám.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tablet nebo malý notebook v batohu?

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 0:29

Musis zaukolovat druhou osobu ;-) Lada muze predcitat a ty psat. Nebo naopak, jestli to po tobe neprecte ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron