carry on + trekking

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

carry on + trekking

Příspěvekod Petyr » pát srp 31, 2018 6:56

Zdar :-) tak vybírám třetí den báglik na 14 dní chození, kterej by se mi vlezl do letadla... mám v tom i spaní (hamaka, spacák, stříška...), takže vlastně co možná největší, vtěsnatelnej do rozměrů příručáku. Vzhledem k tomu, že z toho hodlám tahat v různých denních/nočních dobách věci, potřebuju na tom mít aspoň dvě komory, ideálně ještě nějakej vlez bokem, ale to už je nadstandard... po dlouhým zkoumání a vyřazování se rozhoduju mezi dvěma variantama a sice:

Pinguin activent 48 - levnější, o něco těžší, asi nebude tak dobře odvětrávat záda?
http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/batoh- ... -48/p-4065
Osprey Kyte 46 - dražší, lehčí, líp odvětranej?, má boční vlez, kapsa na vak zezadu je pecka, síťka vepředu na bundu,... ale je to dámská verze :D říkám si že s postavou 178cm nejsem žádnej baskeťák, tudíž by to nemusel bejt problém, ale nemám s tím zkušenosti...
https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en/kyte-46-a

Prosím tedy o názory a rady zkušených :) dík
Petyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 31, 2018 6:40

Re: carry on + terkking

Příspěvekod apuka » pát srp 31, 2018 7:19

Poradit s baglem neporadim, ale doporucuji jednak trochu specifikovat, s kym chces letet a jake jsou tam rozmery povolenych zavazadel - bo:
a) do letadla se vleze kazdy baglik, jen nektery pouze do zavazadloveho prostoru
b) kazda letecka spolecnost ma jine rozmery a nekdy i docela rozdilne, centimetr sem, centimetr tam, ale nektere spolecnosti jsou taky vstricnejsi k mirne odchylce, nektere zase o to striktnejsi.
Jo a bacha - pokud jsem dobre videl clanky, RyanAir meni moznosti kabinovych zavazadel od nejakeho data.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: carry on + terkking

Příspěvekod Petyr » pát srp 31, 2018 7:55

děkuji za odpověď, reakce:
ad a) co možná největší, vtěsnatelnej do rozměrů příručáku
ad b) ty rozměry uvedený u batohů na netu většinou letecký spol. neodpovídaj, ale je to batoh = dá se smáčknout...
jinak letím teď, nový fígle ryanu na mě ještě neplatí :D
spíš mě zajímal konkrétní názor na ty uvedený batohy a jestli je dámskej osprey nositelnej populací s pindíkem...
Petyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 31, 2018 6:40

Re: carry on + terkking

Příspěvekod apuka » pát srp 31, 2018 8:41

Petyr píše:jestli je dámskej osprey nositelnej populací s pindíkem.
Tak na to mas velice jednoduche reseni: zajdi si nekam a zkus. Zmeny jsou vice-mene jen ve vedeni ramennych popruhu, mozna kratsim bedernim pasu a mozna kratsim zadovem systemu - ten si ale stejne musis sam vyzkouset. Samozrejme jeste mozna jine barvy.
Ale jsem uz videl docela dost chlapu, co nosi damske (nejenom) batohy. Pro jejich postavu je to lepsi.
Jeste ad b) - je fakt velky rozdil mezi napr. 55 x 40 x 20 (Ryan) a 56 x 45 x 25 (easyJet), pet cm ve dvou rozmerech je neco, co pri napakovanem batohu nijak mackanim neosidis. No a pokud mas tam pevny ram zad v nejakem rozmeru, tak uz vubec.
Pisu spise, abys premyslel i timto smerem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: carry on + terkking

Příspěvekod Petyr » pát srp 31, 2018 14:11

tak nakonec jsem našel tohle... https://www.bezvasport.cz/produkt/turis ... 103033302/, pánská verze toho kytu, ale 38 litráž, což by mělo vyhovovat letadlu...
je to o pár litrů míň, ale osprey za ty prachy tam nejde nechat :D (kód na další slevu 10% je 516872)
tak to sem dávám, kdyby dneska někdo chtěl bejt taky šťastlivec...
Petyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 31, 2018 6:40

Re: carry on + terkking

Příspěvekod pavproch » pát srp 31, 2018 14:42

terkad bude za ten terkking ráda..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: carry on + terkking

Příspěvekod Petyr » pát srp 31, 2018 14:59

pavproch píše:terkad bude za ten terkking ráda..... :mrgreen:


Upřímně jsem se tím pobavil uplně stejně když jsem si to po sobě přečetl :D... Bohužel upravit jde jenom text, tak to zůstane vtipem až do neaktivity :D
Petyr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 31, 2018 6:40

Re: carry on + trekking

Příspěvekod pavproch » pát srp 31, 2018 15:09

Jde to..... upraveno / opraveno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: carry on + terkking

Příspěvekod mike » pát srp 31, 2018 17:26

pavproch píše:terkad bude za ten terkking ráda.....

Hned jsem si rikal, co ji sem po dlouhe dobe prilakalo :twisted:

Abych nebyl uplne OT:
Petyr píše:ad b) ty rozměry uvedený u batohů na netu většinou letecký spol. neodpovídaj, ale je to batoh = dá se smáčknout...

Posledne jsem koukal na holku, co se snazila batoh nacpat do te krabice nebo jak se tomu rika. Neuspela, furt ji nekde pretekal. Kdyz ho narvala do ramu, vylezal nahore. Tolerantni moc nebyli, podobne dopadl dalsi s prirucnim zavazadlem, ktere asi melo driv spravne rozmery, ale ted bylo o centimetr vetsi, nez ram.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: carry on + trekking

Příspěvekod petra50 » pát zář 14, 2018 13:25

Vím, že to není turistika, ale je to levné - co si myslíte? (Feewear Batoh Romagna)
Naposledy upravil petra50 dne pát zář 14, 2018 14:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
petra50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2018 14:44
Bydliště: Praha

Re: carry on + trekking

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 14, 2018 13:56

Myslím, že brzy dostaneš ban :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: carry on + trekking

Příspěvekod petra50 » pát zář 14, 2018 14:16

Ráda bych věděla, jestli bude tento batoh za nic, ať už je to škoda nebo něco lepšího.
Uživatelský avatar
petra50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2018 14:44
Bydliště: Praha


Zpět na Batohy