Nosnost batohu Osprey Tallon 44

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod radan52 » pát črc 20, 2018 3:59

Ahoj.

Mám před s sebou 8 denní přechod hor bez civilizace. Budeme chodit do výšky 4000m. V plánu je i pohyb na ledu.

Odhaduji vahu - vybavení(cca 8 kg) + jidlo (cca 6kg) + věci na led ...

Otázka zní, je Osprey Tallon stavěný na takovou váhu, popřípadě bude to pohodlné? Nebo mám vzít starou (10 let +), přetěžkou krosnu od Deuteru?
radan52
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2018 6:34

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod remy77 » pát črc 20, 2018 8:54

No a narves to tam vobec? Ja som bol pred tyzdnom v Alpach, balil som na 3 dni (spal som v stane) a do 48 Kestrela som to dal ltt. Lano som mal pod vekom, tyce na stan v bocnej kapse. 16 kg, bez vody.
Zatial to mas 14 kg + macky, cepin, voda, sedacka, nejake hms, lad. skrutky (mozno prilba) a si min. 17-18 kg. Na Talon by som povedal dost...

Edit: kam idete?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2018 15:23

radan52 píše:Mám před s sebou 8 denní přechod hor bez civilizace. Budeme chodit do výšky 4000m. V plánu je i pohyb na ledu.

Presne takhle by se dal popsat trek, ktery jsem zrovna absolvoval :) Mel jsem 60 litrovy Lightwave Ultrahike a na zacatku byl uplne plny. Do Talonu 44 bych mozna nejak naslapal veci bez jidla, ale s jidlem ani nahodou. Navic bych ho urcite s vahou nad 15 kilo nosit nechtel. Nedavno jsem zkousel (asi) 33 l verzi a s tak mizernymi zady se neda pohodlne nosit vic, nez nejakych 8 - 10 kilo. Na 15+ kilo potrebujes zada s pevnou vyztuzi. Bud kov nebo napjate pruty z neceho, jako je Delrin u Deuteru. O tom, co udelaji zada bez vyztuze u narvaneho batohu, ani nemluve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod mitau » sob črc 21, 2018 3:25

Jsem zastance Talonu, ale s tou ledovcovou vybavou to bude spis na hrane a na tu vahu uz batoh nebude idealni. Pak samozrejme zalezi na tom, jak spatny je ten Deuter, Talon porad muze byt njelepsi mozne reseni, i kdyz bude ze zacatku nepohodlny. Mam pocit, ze nova verze (bez svetle sedeho dna) ma malicko vice polstrovane popruhy, ale se starsi verzi by bylo moje doporuceni, ze to na batoh bude uz moc. Resp. kdybyste sli to same a akorat misto ledovcove vybavy brali veci na feraty, tak asi reknu, ze to pujde, ledovcova vybava mi uz prijde moc.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod irem » ned črc 22, 2018 16:07

Výrobce uvádí rozmezí hmotnosti nákladu 12-18kg.

Mám Tempest 40, což je téměř to samé jen v dámské verzi a do cca 15kg v pohodě, těžší bych ho na víc dní nebrala, na jednorázové vynesení věcí jsem zkoušela 18,5kg a na záda a ramena žádný med :roll:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod radan52 » čtv zář 20, 2018 7:33

Dodatečně musím říct, že jsem vzal Deuter a byla to dobrá volba. Váha batohu se pohybovala od 14 do cca 20 kg a i tak to bylo komfortní.
radan52
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 16, 2018 6:34

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod Grent » čtv úno 28, 2019 14:57

Ahojte, zvazujem tiez aktualne Talon 44, no u mna len na tulanie sa svetom a treky, tak zhruba 3-7dni .. do batohu musi ist stan msr elixir, spacak (zatial mam len synteticky, nic minivelkosti peroveho) + samozrejme zakladne oblecenie a nejaka strava.
Zmestim tam donho toto vsetko alebo treba nieco vacsie? :) vdaka
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod apuka » čtv úno 28, 2019 15:33

Jediny, kdo TI na toto dokaze dat presnou odpoved jsi TY. Musis si jej objednat, doma donej zkusit dat vsechno, co bys tam chtel mit - kdyz se vlezes, nechas si, kdyz ne, vratis.
Tezko totiz nekdo odhadne velikost Tveho spacaku, co nosis za obleceni a stravu. Rozdily mohou byt docela velke.
Za mne (resp ze zkouseni) vsak mohu rict, ze me prislo, ze Talon 44 ma vnitrni objem menis nez napr. Kestrel 38 nebo Variant 37. Ale nenacpal jsem ani jedne z tech batohu k prasknuti, jen stejnyma vecma a prislo mi, ze v Talonu zustalo nejmin volneho mista. Zdani vsak muze klamat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod mitau » čtv úno 28, 2019 16:41

Jak pise apuka - nejlepsi je to opravdu vyzkouset. Ony ty drobne rozdily se nascitaji, takze rada nikoho jineho ti moc nepomuze. Novy Talon (tj. Talon II - cerny nebo cerveny) je pocitove malicko mensi nez ten stary (svetle sede casti) - hlavne uzsi v dolni casti. Dulezite bude, jak se ti vedle sebe vejde dole stan a spacak. Taky nic nepises o karimatce - penovka zvenku nebo nejaka objemna nafukovacka? Ja se do neho zabalil na 5 dni do Alp vcetne vybavy na ferraty, ale to bylo hodne natesno a vetsi batoh by byl prijemnejsi (Jurek Alp 2.5 lite, perovy spacak s 450g peri, penova karimatka zvenku). 7 dni v lete bych pro sebe videl jako maximum, co se tyce objemu i vahy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod Grent » pát bře 1, 2019 14:27

karimatku mam tiez len obyc penovku ale keb kupujem nafukovacku tak nieco male spratne uz :D
chapem, asi nieco teda sam vyberiem len talon sa mi pacil aj cenou celkom, da sa zohnat uz do 100€
Inak taka vec, viem ze sa tu o nich dost pokecalo ale vedel by mi niekto zhruba povedat rozdiel v batohoch exos, talon, kestrel a stratos .. je mi jasne ze kazdy vyzera trochu inak ale v cenovej kategorii a objemu mi pridu skoro take iste :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2019 15:11

Ja teda rozhodne nejsem na ne odbornik, ale v prvni rade se koukni na zada: neco je s ohlymi zadami, neco je s kontaktnim zadovym systemem. Uz tento rozdil muze byt pro Tebe dost dulezity pri nakladani veci. Ten ohly system ma nevyhodu, ze uprostred mas min prostoru na veci do hloubky (jsou tam "vykrojena zada", zato je mnohem prodysnejsi, nez rovny. No a napr. Talon a Kestrel maji oba mrizkovana "rovna " zada, ale Talon dobre odfiltruje talk nalozenych veci na zada (kdyz se neco vzprici vevnitr, netalci Te do zad), Kestrel toto neodfiltruje.

Jinak receno - zase je nejlepsi si vsechny vyzkouset a zjistit, co se nese dobre Tobe nalozene Tvymi vecmi. Klidne si vem v necem do obchodu vsechno, co bys potreboval do batohu nalozit a tam si jeden po druhem to preloz do tech batohu a zkus na zada. Ver mi, ze takto budes v obraze a rozhodne budes mit lepsi prehled, co je Ti jak dobre. Tj. neco, co Ti nikdo jiny nema sanci rict.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod mitau » pát bře 1, 2019 15:27

Základní rozdíl je v zádech:
- Kestrel a Talon mají "záda s vroubky" na odvětrávání
- Stratos a Exos mají prohnutá záda. Ta by měla líp odvětrávat v létě, ale posouvá to náklad dál od těžiště
Každý preferuje něco jiného, já bych po zkušenosti s Deuter Futura prohnutá záda nechtěl.

Talon a Exos jsou lehčí. K batohu se snažím chovat slušně a neměl jsem s Talonem problém, ale odolnost bude nižší než u těžších batohů. Já bych volil mezi Talonem a Kestrelem, ale spousta lidí je spokojená (zvláš se starší verzí) Exosu. Zkušeností s batohy je tu spousta, s konkrétními dotazy se můžeš obrátit klidně i na majitele v soukromé zprávě (třeba Mawenzi by mohla poradit mezi Kestrelem a Talonem, někdy tu i psala svoje srovnání)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod dudy » pát bře 1, 2019 15:31

Měl sem všechny.
Stratos, tuším 36, šel z domu, protože si nerozumím se síťovanými zády a speciálně u tohohle mě sraly tuze.
Exos šel z domu, protože s tím sem si neporozuměl vůbec a to sem měl 38 a 58 druhé generace a 38 gen tři.
Doma zůstaly ty další dvě klasiky.
Talon ve čtyřiačtyřicítce jako UL bágl na čundry a Kastról 58 na delší akce a vetší zátěže.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod Stani » pát bře 1, 2019 18:58

dudy píše:Stratos, tuším 36, šel z domu, protože si nerozumím se síťovanými zády a speciálně u tohohle mě sraly tuze.

Pripomeniem, že starší model Stratos je vynikajúci batoh, ale sieťka nemá prístup vzduchu, je po celom obvode prišitá k telu batohu, takže to vetranie počas nosenia, ak sa sieťka pricapne ku chrbtu - no, nič moc. Na novších modeloch je ten prístup vzduchu podporený zmenou vykrojenia sieťky.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 12:00

9,5kg jako zakladni vaha batohu + cca 2kg jidla.a 2kg vody.

Talon 44 na tyden OK? pokud mam, tak jednorazove treba spis 12l nez odpiju vody + vyrazne min jidla. Nosnost asi by mela.byt OK ac na hrane, co pohodlnost noseni 14kg delsi dobu?

prip. kestrel 68 jako varianta, kde vim, ze bude vse OK ale libi se mi varianta jet na tyden s talonem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 18, 2019 13:45

Tady v hodnocení někdo tvrdí, že ... se nosil dobře s 15 kg nákladu i přes jeho lehkou konstrukci. Každý to může vnímat jinak, ale není problém si to vyzkoušet i "doma", ne? Zabalíš 15 kg a vezmeš si ho na dvouhodinovou procházku se psem ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nosnost batohu Osprey Tallon 44

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 14:14

greymose
diky:)
2h sou OK, ale nepredstavim si to tejden:D a vzhledem.k tomu ze furt nemuzu moc chodit, tak ted vyrazim na 3dny ale 10kg komplet i s vodou, protoze ani nevim, zda to ujdu, natoz s nalozi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Batohy