Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod multimotyl » úte čer 26, 2018 10:28

Dosluhuje mi má krásná Gemma Turist, která se mnou prošla světa kraj a chci něco o chlup lepšího a hlavně podstatně většího, protože jsme si s přítulkou koupili obří samonafukovačku od Pinguinu, která má i po zbalení přes 30 litrů objemu. (ale zato poskytuje 200x130x5cm lásky).

Užší výběr je:
Pinguin Explorer
Prima trekker
Doldy Big Horn
Větší gemma, ale 75l je možná pořád málo.

Jenže kromě toho, že velká Prima trekker se už asi nevyrábí a na ten Doldy Big horn (který je zatím mým favoritem podle parametrů) nejsou k nalezení žádné recenze nebo alespoň uživatelské zkušenosti. Máte to tu někdo možnost nějak srovnat?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod oodoow » úte čer 26, 2018 10:41

Ještě můžeš zvážit Corazon Rock 80 Plus.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod multimotyl » stř čer 27, 2018 7:04

A máš s ním nějaké zkušenosti? Takhle je to na nic, nemám jak zvážit tuto alternativu, když ani netuším, zdali to někde mohu vyzkoušet.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát čer 29, 2018 19:35

A co takhle řešit jak transportovat karimatku na batohu? Jestli jsem to pochopil správně dle udávání jejího objemu ji dáváte dovnitř. Dodatečné popruhy by to mohly řešit, pokud na to batoh ještě má. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod multimotyl » úte črc 3, 2018 12:51

Lukáši však to byl základní záměr a optimální řešení. Jenže tak velké popruhy ta moje Gemma nemá. Má takové popruhy batoh od Pinguinu?

Karimatka Pinguin Nomad 50 double má po smotání v průměru 25 cm, takže obvod π × 25 = 79 cm. TAk dlouhé popruhy jsem, hádám, u žádného batohu nikdy neviděl ani z boku, ani zhora, ani ze spoda. Do svého batohu dám jakž takž z boku klasickou karimatku, co má obvod po slolování méně, než 50 cm. A to opravdu na těsno.
Naposledy upravil mike dne stř črc 4, 2018 1:31, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 3, 2018 13:17

nebo varianta dodo a doma nasit kus popruhu k batohovymu navic
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Co největší batoh do 3500 Kč (ale radši méně)

Příspěvekod apuka » úte črc 3, 2018 19:04

Kdyz nechces udelat DoDo, tak se koukni v outdoorovych prodejnach po hotovych popruzich (cca 1,5-2cm siroke) s prezkou na zapinani. Prodavaji se jako nahradni pro pripevneni Mg pytliku pri lezeni. Stoji to par desitek Kc a delka je nejakych 120-150cm, na potrebnou delku si urezes a nad plamenem zatavis at se nepara. Nedavno jsem jeden koupil v Hudy.
V Hanibalu maji Singing Rock i Ocun. Pripojit to muzes k jakemukoliv ocku na batohu nebo prisit misto stavajicich na jejich "zbytek" co si nechas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Batohy