Který batoh?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Který batoh?

Příspěvekod orel117 » úte čer 5, 2018 9:19

Zdravím všechny,
potřebovala bych poradit při výběru batohu. Rozhoduji se mezi těmito dvěma:
1. Hikingový batoh Ventro LOAP 36+5 o objemu 36+5 l
a 2. Turistický batoh SAULO LOAP o objemu 65 l

Myslím si, že do menšího batohu bych se se všemi věcmi vešla, ale byl by úplně naplněný (takže by se v něm asi blbě hrabalo) a taky bych měla musela věci jako spacák nebo popř. stan připevnit zvenku, což se mi nezdá úplně ideální. Zkrátka větší batoh se mi zdá praktičtější a univerzálnější.
Na druhou stranu, větší bágl je skoro třikrát těžší (880 gramů VS 2 200 g.). Je to moje první pořádná krosna, kterou si pořizuju, takže nemám zkušenosti, jak moc by mi dvě kila navíc na zádech vadili, ale zdá se mi to docela dost.

Taky mě napadlo, jestli by třeba nešlo u většího batohu váhu snížit. 2. batoh má údajně o dost lepší zádový systém, který bych ale při menším nákladu nepotřebovala. Tak jestli by nešlo popř. vyndat nějakou těžkou kovovou výztuž nebo podobně. Třeba u školních batohů Topgal to lze.
Tak předem díky všem za tipy a rady.
orel117
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 4, 2018 21:39

Re: Který batoh?

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 5, 2018 11:20

1. nemyslím si, že Loap je pořádná krosna.
2. s jedním batohem vystačíš těžko, většina lidí má batohy alespoň dva, spíš tři, ne-li víc
3. vůbec nepíšeš na co batoh budeš potřebovat, použitím to jsou asi dost rozdílný batohy.
= Těžko ti teda poradíme, který z těchto dvou vybrat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Který batoh?

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 5, 2018 11:28

Neumím být tak stručná jako Pierre111, takže mě předběhl, ale už se mi to nechce mazat :D

Je možné, že osobní zkušenost s těmito batohy nikdo mít nebude; leccos jde poradit i obecně, ale zkus napsat trochu víc o tom, na co chceš batoh používat. Např. jestli jen na přemísťování věcí mezi kempy nebo třeba na týdenní výlet mimo civilizaci, kde potáhneš i jídlo a pár litrů vody (na to by měl Ventro malou nosnost). Taky můžeš napsat jaký plánuješ nosit spacák, karimatku a stan. Máš pravdu v tom, že přidělávání navrch není tak komfortní a Ventro na to asi ani není moc připravený.

Batoh je dobré vyzkoušet na zádech naplněný přibližně tak, jak bys ho nosila. V některých obchodech ti nějakou zátěž i půjčí, pokud ne, můžeš si něco přinést (láhve s vodou v plánované váze nákladu) a domluvit se s personálem, že by sis s naplněným batohem po prodejně chvíli chodila. Můžeš zjistit i po pár minutách, že ti batoh nesedí a delší dobu bys ho nesla nerada.

Podle prvotního výběru bych tě tipla na studentku, pro kterou je cena významným kritériem. Napiš, když tak, i cenový limit. Možná by sis vybrala v Decathlonu, 50 - 60litrové batohy váží do 2 kg, poměr cena/výkon by měl být slušný. A zkouší se tam dobře. K dispozici mají tříkilové pytlíky se zátěží, které si můžeš do batohu naskládat a půl dne se tam procházet :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Který batoh?

Příspěvekod orel117 » úte čer 5, 2018 16:33

No, s tím na co batoh potřebuju je to těžší, protože moc nevím, s puťáky teprv začínám. Do budoucna plánuju koupit nějaký kvalitní i na dlouhé výpravy. Nicméně za čtrnáct dní mám v plánu čtyřdenní výlet (tři noci v přírodě) a tyto batohy mám v podstatě zadarmo. Tak mě napadlo, že jeden vyzkouším a třeba mi bude vyhovovat. Když ne, tak se nic nestane, ale nerada bych si pořídila něco, co ani nevyužiju. Také bych ráda, kdybych s ním mohla vyrazit i na delší dobu než na tři noci (cca týden). Předpokládám, že nosit sebou budu malý spacák, karimatku a možná malý stan.
Takže když to shrnu, batoh na cca pět nocí v přírodě, nemusí vydržet roky, co nejlehčí ale přehledný.
Díky za odpovědi :-)
orel117
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 4, 2018 21:39

Re: Který batoh?

Příspěvekod mitau » úte čer 5, 2018 16:46

Netusim, jak to ma Loap s velikosti litru (kazdy vyrozbce meri objem trosku jinak). Nemas moznost si ty batohy prohlednout nazivo a pripadne do nich prave treba spacak strcit? Obecne - tezsi veci jako spacak nebo stan zvenku nechces, karimatka nevadi, protoze nerozhazi teziste. Z hlediska velikosti mi prijde, ze je nejdulezitejsi, jak mas velky spacak a jestli v tom chces nosit stan. S treba kilovym syntetickym spacakem a jen celtou misto dvouvrstveho stanu bude ten mensi fajn. Pokud ale chces dat dovnitr 1.4kg syntetiku (nejde o hmotnost, ale o objem - jen hmotnost se lip urcuje) a plnohodnotny stan, nezbyde ti nez vzit ten velky batoh. Kazdopadne neni nad osobni prohlidku tech batohu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Který batoh?

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 5, 2018 18:31

orel117 píše:... a tyto batohy mám v podstatě zadarmo.

Emco body? Loni jsem taky řešila co si za ně vybrat. Vyhlídla jsem si dva batohy a šla je okouknout do Sportisima. Vzala jsem pak tenhle a zatím nelituju, na jednodenní výlety je fajn. Ale tam celkem o nic nejde, u batohu na víc dní už to chce vybírat líp. Pokud máš někde v dosahu Sportisimo, zajdi se tam na ně podívat; třeba i s tím spacákem a zkus si představit kam bys dala karimatku. Pokud máš pěnovou, půjde nějak rozumně přidělat navrch? Ten menší Ventro je mi na pohled sympatičtější, ale zdá se, že na nějaký ověšení věcma není připravenej. Pro mě by byl na těch 5 nocí v přírodě malý, možná bych všechno pobalila, ale štvalo by mě, že musím každý ráno pár věcí nějak improvizovaně připevňovat navrch. Asi by šel na teplý letní víkend nebo zimní se spaním někde na chatě. Aspoň pro mě, ale každý to má jinak.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Který batoh?

Příspěvekod mike » úte čer 5, 2018 20:29

Emcoco? :-k :twisted:

Za vicedenni akce se spanim bych rozhodne bral ten vetsi. 36 je malo i s +5 a mit batoh oveseny jak vanocni stromecek je nanic. Jinak existuji i velke a pohodlne batohy, ktera maji neco pres kilo, ale samozrejme neco stoji.

Nejradej bych tohle vlakno s necim sloucil... napada nekoho vhodne vlakno?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Batohy