batohy Granite Gear - zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

batohy Granite Gear - zkušenosti

Příspěvekod Quido » úte zář 20, 2022 10:24

Mně se ty batohy zdají zajímavé, ale vůbec nemám ponětí, jaké jsou. Má někdo praktickou zkušenost s těmito batohy? Nemyslím teorie a úsudky, ale opravdovou zkušenost.
Zaujaly mne konkrétně modely Perimeter 50 a Crown2 60

(Pokud se v tématu opakuji, prosím mody, aby vlákno zařadily - zatím jsem tu k batohům této značky našel jen několik poznámek, nikoli něco zásadního z praxe.)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: batohy Granite Gear - zkušenosti

Příspěvekod jony800 » čtv zář 22, 2022 9:13

Chvíli jsem měl Granite Gear Crown2 60. Po první 3dení akci jsem ho musel reklamovat. Polstrování na ramenních popruzích a bederáku pouštělo černou barvu. Ta se zažrala do nového světlého merino trička že nešlo vyprat a byla vidět i na kůži. Je pravda že bylo celkem horko a potil jsem se ale nikdy se mi nic podobného nestalo. Tak jsem napsal do Nalehko. Jejich přístup byl naprosto ukázkový. Batoh jsem jim poslal a za pár dní byly peníze na účtě. Žádný vykrucování, výmluvy a vyčkávání 30 dnů . Navíc jako kompenzace za poškozené triko nové z jejich nabídky. Takže jsem u nich rovnou koupil jiný batoh a když to jde nakupuji tam. Věřím že to byla ojedinělá chyba. Zkoušel sem hledat a nepodařilo se mi zjistit že by měl někdo stejný problém. Celkově si ten batoh lidi chválily.
K samotnému batohu. Začnu tím co se mi líbí. Nastavitelný bederák s velkými kapsami. Obrovské pevné boční kapsy bez zbytečných děr pro vstup za chůze. Celkové zpracování a materiál působilo na mě lépe než třeba gregory optic 48 který jsem měl potom. Teď to horší. Batoh je obrovský až mi to vzhledem k doporučené nosnosti 15 kg nedává smysl. Měl jsem v něm 11kg a byl plný tak z poloviny. Další váha navíc by byla voda- kapsy zvenčí a jídlo ale tak bych ho sotva naplnil a byl bych přez 15 kg. Extra dlouhý rukáv roll top uzavírání jehož objem prakticky nevyužijete a musíte pořád zamotávat a rozmotávat. No a výztuha zad. Ta plastová deska slouží téměř jen k tomu aby tě nic nelačilo do zad. Váhu na bederák přenáší minimálně, batoh se bortí ani balanční popruhy moc nefungují.
Celkově mi to přijde jako dobře udělaný batoh ale ten samotný koncept mi nedává smysl. K verzi crown3 60 už se dá dokoupit i hliníková výztuha zad co by měla navýšit nosnost a snad odstranit neduhy o kterých jsem psal. Těžko říct jak to funguje.
Dromedaro tu o batohu něco psal ale řekl bych že si spletl Crown2 60 s Crown2 38
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21


Zpět na Batohy