Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod slezacekm » pát led 11, 2019 19:03

Dva roky pred nasazenim do prodeje jsem dostaval vzorky od Kletrmyskinu s tim, at si s tim delam co chci, ale at vyplnuji report. bylo tam asi milion kategorie, ve kterych jsem se mel vyjadrovat ke vsem moznym vychytavkam. popisoval jsem co mi sedi, co mi nesedi, co bych udelal jinak.

penize jsem za to nedostaval, postovne do Svedska jsem si zaplatil sam ](*,)
dostal jsem slevu
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 21:27

Tak ono je otravuje beztak mrda lidí, co chtějí jen batoh zadarmo....se jim nedivim...
Nemůžou vědět kdo jsem a jak to beru. Přitom jsem jim poslal dost hezky napsanej motivační dopis, s kterým mi pomohla personalistka :twisted: aby to vypadalo, zaujalo a bylo k věci, ne A4 blábolů nebo stylem tak jak píšu sem...

Nic zajímavýho mi neodepsali, jen jakoby strojový poloautomatický odpovědi. Si myslim, že maj na salámu takovýhle testy. Spíš se řídí tím, co frčí a co vidí u konkurence... Určitě ne vsichni. Ale ti "největší" výrobci to na vocase maj řekl bych. Fakt si myslím, že "vyvíjí" podle trendů, ne podle toho co by bylo a nebylo lepší... Netuším, ale myslím si to
Nohy si meju v potoce, živim se lesním plodem...
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 22:20

Pozici na kterou jsi myslel ze by ses dostal uz urcite nekdo dela. Je to asi tak jak pise Mike. Pokud mam zminit konkretniho vyrobce o kterem vim, tak Granite Gear spolupracuje s Justin Lichterem, kterej ale s jejich batohama chodil jeste pred tou hlavni vlnou popularity, nejak to prezentoval a ta firma ho sama kontaktovala, protoze za nim byly videt nejake zkusenosti a vysledky, mel postrehy ktere te firme staly za to aby s nim tu spolupraci navazala. Obracene to asi fungovat nebude, aspon ja bych to tak nedelal byt vyrobcem batohu.
A jestli jsi myslel konkretne Lowe Alpine o kterym jsi tu nedavno psal, tak tam asi tuplem nepochodis, protoze ta firma zrejme vycouvala ze segmentu lehkych batohu, nepodarilo se ji dostat do hikerskeho podvedomi a Eclipse podle vseho bez nahrady konci, a LA pojede tradicni batohy.
Miuan
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 22:49

LA mám rád, ale jim jsem nepsal
Jak víš, že vycouvali? Nepodařilo dostat do povědomí? Že Eclipse končí bez náhrady?
LA zná každej, v povědomí už jsou. Místo Eclipse bude něco jinýho. Můžu ale po roce používání říct, že ten Eclipse je nejlepší batoh, co jsem v týhle litráži /25/ měl. A že jich bylo
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 23:00

No myslim si to kdyz kouknu na jejich nabidku, proste nikde zadnyho nastupce nevidim, a zaroven si vsimam, ze tenhle segment trhu ovlada zasadnim zpusobem Osprey, a LA tam hraje druhy nebo spis az treti housle, a na tom nic nezmeni, ze ty jsi spokojenej s tou novejsi 25 a ja s tou starsi 45-55, proste ta firma si to nejspis vyhodnotila takto, a dal bude pokracovat v klasickych batozich kde uz to je jak rikas, kazdy je zna a jsou v povedomi.
Miuan
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 23:08

Hele... To jsou jen domněnky ;)
Ikdyby hráli čtvrtý housle, furt je to dost velká kupní síla. Že nástupce nevidíš, neznamená že ho třeba teď nevytváří.

Bys taky moh vědět, že spousta lidí nemůže Osprey ani cítit, se mnou v čele
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod Miuan » pát led 11, 2019 23:12

Ano, je to jen muj pocit. Nikde jsem zadne oficialni vyjadreni firmy LA necetl, ale taky vim, ze kdyby pokracovali tak ten nastupce uz bude k mani, a neni po nem ani zminka.
Miuan
nováček
nováček

Příspěvekod Etheric » pát led 11, 2019 23:17

Takže všichni povinně napsat mail LA!
No, je fakt, že už se rok a kousek nevyrábí. Ale to Cholatse taky. Ovšem jestli v něm chtějí nějak pokračovat... Apuka říkal že by prej měl dostat nový záda
Etheric
účastník
účastník

Příspěvekod sobb » sob led 12, 2019 0:00

Etheric píše:Nemůžou vědět kdo jsem a jak to beru. Přitom jsem jim poslal dost hezky napsanej motivační dopis, s kterým mi pomohla personalistka :twisted: aby to vypadalo, zaujalo a bylo k věci
Fandím Ti, ale taky si myslím, že to takhle úplně nefunguje. Na tohle mají firmy už asi svoje lidi a zajímavé "ambasadory" a dostat se mezi ně tímto stylem zvenčí a bez toho, aby jsi byl něčím známý, asi není úplně lehký.
Mimochodem, když jsme na jednu z akcí sháněli sponzory, tak to nebyli tři oslovení výrobci, ale desítky, někteří odpověděli a zájem jich mělo jen pár. A to jsou žádosti o sponzoring asi mnohem běžnější, než Tvůj případ.
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » sob led 12, 2019 0:35

Jj, taky jsem chtel napsat, ze tri pokusy jsou malo. Cimz neobvyklejsi cil, tim vetsi usili je potreba k jeho dosazeni. Jinak mu taky fandim :)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Etheric » sob led 12, 2019 8:41

Děkuji za podporu :)

Jinak nejste tu někdo vyučenej brašnář/ka? Moje matka byla, ušila jakejkoliv batoh dle přání. Umět šít nestačí, ono je potřeba znát to řemeslo. Když vymyslím batoh, ušít ho tak, aby se dal nosit. Neni to tak jednoduchý jak se může zdát. Pokud ale má někdo ty znalosti + stroj kterým to prošije, co takhle zkusit vytvořit svůj batoh?

Klidně do toho půjdu a mohli bysme vymyslet něco, co bude vyhovovat nejen nám, ale i spouště dalších. Kdo jinej to má vymyslet líp, než člověk, pro kterýho je outdoor víc než jen koníček, dá se říct smysl života?
Etheric
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Batohy