Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasazeny?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod dudy » úte pro 25, 2018 22:19

Ad specializace.
Já to řeším tím, že mám momentálně asi 11 batohů.
Od cyklobáglu, přes UL víkendovky, po expediční kilo...
Mým životem prošlo odhadem okolo osmdesáti sto batohů...
Stejně jako nemám jedny boty na všechno, ale mám od sandálů po expediční pohory...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 25, 2018 22:29

Slezacekm: dik ja bych takovy batoh chtel na utocne akce s lezenim kde se snazim mit co nejlehci ale odolne veci. Napriklad pristi rok traverz Matterhornu. Spani na chatach, v batohu jen svacina, voda, veci na lezeni, perovka a par drobnosti na chatu.

Peak light jsem zkousel a porovnal s Peak. Taky se mi libi, ale ma jina zada, ktera mi subjektivne nesedela tak dobre. Peak sedi na 100% Peak Light tak na 85%. Coz je porad dobre a treba si casem sedne jeste lip. Chce to ale vyzkouse.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod slezacekm » úte pro 25, 2018 22:38

Pierre111: jako ten batuzek je fakt neskutecne jednoduchy a odolny bych rekl celkem taky. na to, ze je to jen vak, ktery jde zarolovat...na to co rikas myslim idealni. ta gumicka na macky zvenku nebude na veky, ale da se nahradit treba reep snurou (potom bych ale zdubloval gumicku na uchyceni cepinu dole a nahore). skoda, ze nema na bocich taky poutka jako to FL 45. obcas by se tam neco dalo pridelat. na druhou stranu by se tim uz trochu nicil ten pohled FL. stejne ma clovek vesinu veci na sobe, tak ma misto v batuzku. ten batoh vlastne umoznuje vyuzit pri nastupu konplet objem na “nelezecke” veci. helmu a v ni sedak mas uplne nahore, lano pres vrch, macky a cepin zvenku. vevnitr ho mas skoro prazdny :)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » úte pro 25, 2018 23:18

dudy píše:Mým životem prošlo odhadem okolo osmdesáti sto batohů...

Uz ses ozval Guinnessum kvuli zapisu do te jejich knihy? :twisted:

Myslim, ze bych se za cely zivot vesel do tech tvych 11, co mas ted :D Nevim uplne jiste, ale do 15 urcite. Holt se snazim vybirat, nez neco koupim, a pak mi to obvykle vydrzi dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » stř pro 26, 2018 6:53

dudy píše:Já to řeším tím, že mám momentálně asi 11 batohů.
Od cyklobáglu, přes UL víkendovky, po expediční kilo.

To bych viděl asi jako nejrozumnější řešení. Lépe řečeno, jediný možný řešení. Na každej druh aktivity jinej batoh. Ono časem ani nic jinýho nezbyde, až bude všechno úzce specializovaný.

Stani píše:Presne tak, nemusíš predsa kupovať batoh, ktorý ťa tou konštrukciou strihu štve. .

Tak to je snad jasný. Jde mi třeba jen o to, co říkal Apuka, spousta těch inovací má reálnej užitek nula celá nic, zato můžou znemožnit nebo znepříjemnit použití batohu tam, kde by to bez tý nesmyslný "vychytávky" šlo. Samozřejmě, inovace musí bejt, ale nesmí to pak vypadat tak, jako by to vymejšlel někdo, kdo v životě batoh na zádech neměl... Nemluvě o tom, že navzdory inovacím můžou nechat starej, funkční a oblíbenej model pro lidi, který ten novej neosloví. Hovno by se stalo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 26, 2018 8:14

me treba stve, ze vetsina batohu ma kratky zada a kdyz sou dostatecny tak mi nekde chybi 20cm vysky, nebo 20kg navic...

takze jako i kdyz bych tusila co chci - dneska, po letech s kastrolem (a to tenkrat byl "dokonalej" batoh, proti tomu co sem mela) a je mi to asi tak na 2 veci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 26, 2018 12:51

Mawenzi píše:me treba stve, ze vetsina batohu ma kratky zada


Proto mám ruksak s nastavitelnýma zádama páč můj hřbet je asi atypickej.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 26, 2018 19:09

bertik ale i ty nastavitelny zada casto maj nejaky limity... ono zalezi taky jak moc chces nastavovat a co treba delka a provedeni bederaku a popruhu k tem nastavitelnym zadum...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 26, 2018 20:17

Však jo...
Jinak jak hodnotíš inovace třeba u Ospreye, konkrétněji starý Kestrel a nový?
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 27, 2018 7:39

tak ja mela "model 2010 nebo 2011" 48l a "2013" 28l a 68l.

kdyz porovnam 48, tak se mi libi vyssi bocni kapsy, do kterych se i neco vleze bez toho, ze by to cloveku furt vypadavalo (ale tam vnimam jako spatne, ze na starym modelu ty kapsy sou nizky, meli se zamyslet uz poprve) ale zase mi vadi absence stahovaciho popruhu pres ty kapsy. libi se mi, ze jedna ta bocni kapsa je nahrazena bocnim vstupem - to by se mi libilo hodne, k knovaci zad se nevyjadrim, prijde mi to dost podobny a nemam to ozkouseno, ze by to melo byt nejaky v realu lepsi.

jakoze osobne bych hodne ocenila hybrid mezi kestrelem a talonem. Taloni zada jednoznacne, ale zas treba integrovanou plastenku + aspon jednu tu bocni kapsu navic...

u talonu me trebe sejri, ze ty bocni kapsy maj "intigentni" vstup na lahev z boku bez sundavani batohu. jako jo tu lahev vyndam, ale nejsu ji tam schopna vratit zpet, zatimco kdyz tam nacpu treba tycinky tak jich pulku ztratim kdyz to blbe polozim a obe ty rychlopristupovy diry k flasce sem prisila v pulce k batohu. Taky mi tam chybi stahovaci popruh naboku na batohu - stahovat neni nutny ale treba pri noseni tarpu mokryho z boku batohu nemam duveru, ze bych ho neztratila, pripadne tam rada nosim hole, takze prisit stahovaci popruh doma...

ty taloni zada nicmene sou podle me paradni vec obecne, nemam rada sitky kvuli vykouslym zadum batohu, a zada od kestrela sou proste dycky nacucany potem a pak studi a je to hnusnej kokrej hadr. taloni zada ovsem sou paradni super vec a uz nikdy jiny nechcu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » pát pro 28, 2018 20:29

Mawenzi díkec. Vybíral jsem mezi Talonem, Kestrelem a nejmenovaným inovovaným legendárním modelem. Talon je více "light" a nelíbí se mě ty "uši" co na tom maj tak to vyhrál Kestrel 48. Oproti tomu inovovaná verze lezecko univerzální legendy zklamala.
A tak trochu se omlouvám za odbočení z tématu.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mitau » pát pro 28, 2018 22:27

Bertik: co myslis "usima" u Talonu? (mam tu vedle sebe Talon a nemohu prijit na to, co bych tak pojmenoval :) )
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » pát pro 28, 2018 22:57

Mitau, uši coby ramenní popruhy. Mě se to líbilo když to tak nazvala slečna prodávající z "Olomóca" kde sem kupoval Stratosa :lol:
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » sob pro 29, 2018 21:26

Etheric píše:V tom případě by to bylo jak psal Apuka i jiní, "specializace", která potěší pár procent uživatelů a zbytek nas*re..
Ale je krásný být v těch "pár procentech" * ... anebo třeba až postupně zjistit, že ta věc je skvělá :wink: Dole zůžený batoh mi přijde praktický. Máme dva Millety tohoto tvaru a vyhovuje mi to tak mnohem víc, než například "prdelatý" Deuter. Že batoh nestojí na zemi mě až tolik netrápí, pozitiva převažují :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » ned pro 30, 2018 7:31

V tom zkoseným spodku vidim výhodu tak leda ve vlaku, mhd nebo jinejch místech, kde je těsno. Vidí v tom někdo ještě jinou výhodu? Zkosenej nebo ne, stejně je vespod spacák, kterej to vyplní, to je fuk.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Bertik V. » ned pro 30, 2018 9:25

Já jsem to také jaksi nějak nemusel tento tvar. Ale pravda je asi ta, co tu byla napsána vejš v souvislosti s tím těžištěm. Jako vím jak si sbalit ruksak, ale typickej příklad je třeba Trans Alpine stará verze a nebo ten slavný Corazon Arco. Můžeš to naskládat sebelíp ale pořád bude ten bágl mít jinak těžiště a to souvisí s komfortem nošení.

sobb píše: "prdelatý" Deuter.
:D =D>
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » ned pro 30, 2018 18:58

Etheric píše:V tom zkoseným spodku vidim výhodu tak leda ve vlaku, mhd nebo jinejch místech, kde je těsno. Vidí v tom někdo ještě jinou výhodu?
Pominu-li již výše zmiňované těžiště i příjemnější balení, tak je takovýto typ dna batohu přínosem nejen v úzkých prostorech, ale take při sestupech z kopce, kdy ještě člověk nemusí jít čelem ke skále. Tam, kde se mi normálně batoh zasekával, po Milletovi se zkoseným dnem víceméně sešoupu (dno je zpevněné).
Další výhodu pociťuji například při pohybu na lyžích, člověk je s užším dnem batohu o trošku méně nemotorný.

Zpočátku mě šikmé dno štvalo – právě kvůli tomu, že batoh nejde postavit, ale pak jsem si zvykla a zjistila, že výhody převažují. A koupila další stejný batoh :lol:

Není to pro mě úplná priorita při výběru batohu (což mě brzo čeká #-o ), ale pokud bych měla dva stejně dobře vyhovující batohy a jeden z nich měl tento tvar, tak jej preferuji.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pon pro 31, 2018 7:14

Právě taky budu mít batoh s trochu zkoseným spodkem. Jen to, že nebude stát... No vadit mi to bude, ale budu si muset zvyknout. Jak tak vo tom přemýšlím, máte pravdu, výhody zkosenýho spodku jsou mnohočetný, nevýhoda jen jedna.
Taky si vzpomínám, jak jsem nejednou někoho ve vlaku nebo tramvaji sejmul právě tou "prdelí", když jsem se otáčel. Bejt ten spodek zkosenej, nestalo by se to.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » pon pro 31, 2018 9:04

Etheric píše:výhody zkosenýho spodku jsou mnohočetný, nevýhoda jen jedna.
Houbelec. Napr. ztracis objem, tj. pro zachovani objemu musi byt batoh vyssi (sirsi ani hlubsi nebude - oba rozmery se taky spise zmensuji). Takysi myslim, zes asi mel hruskoidni batoh, kdyz jsi nekoho sejmul spodkem - "normalni hranoidni" tvar by poslouzil stjen jako se zkosenym spodkem.
Taky je zajimave, ze najednou tem lidem, kterim vadi vsechno, co jim bere "svobodu" vlasniho rozhodnuti a nuceni delat neco predem urcenym zpusobem najednou nevadi, ze u toho batohu jsou lidi nuceni balit, jak vyrobce chce :wink:. My jsme museli koupit Cholatse o 10l vetsi, protoze se do spodni komory 35l neslo dat dvoje macek - kvuli zkoseni se tam horko tezko vlezly jedny. Je uplne jedno, ze to neni "spravny" zpusob baleni, my mame na to sve dobre duvody, ke kterym jsme dospeli zkusenostmi (napr. se daji jednoduse vybrat/odlozit druhym bez nutnosti davani batohu dolu; chodime skoro stale jednodenni vylety, takze spacak tam neni). Uplne stejne je to u mne v lete(i pri vicedennich turach), kdy tam mam vsechno pro pripad necasu - membranovy "oblecek", cepici, PL svetr (lehkou perovku nemam), PWS rukavice a vetrovku (a v pripade potreby i nesmeky). Mam vsechno po ruce, nemusim se v batohu prehrabavat. Jenze zkosenim prijdu min. o tretinu objemu spodni komory.
Tj. pro mne je zkoseny spodek velke minus - balit chci podle svych potreb a ne pozadavku vyrobce (a trendu). I kdybych to nedelal spravne podle 9 z deseti outdoraku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pon pro 31, 2018 9:17

apuka píše:Napr. ztracis objem

Taky je zajimave, ze najednou tem lidem, kterim vadi vsechno, co jim bere "svobodu" vlasniho rozhodnuti a nuceni delat neco predem urcenym zpusobem najednou nevadi, ze u toho batohu jsou lidi nuceni balit, jak vyrobce chce


Tady ne, ani v jednom případě. Zkosenej spodek? Spacák se trochu víc zmáčkne. Zvládl by se zmáčknout i ještě víc, kdyby bylo třeba. Nic jinýho než spacák dole nenosím takže ne, tady objem neztrácím, ani mě to v balení neomezuje.

apuka píše:Takysi myslim, zes asi mel hruskoidni batoh, kdyz jsi nekoho sejmul spodkem - "normalni hranoidni" tvar by poslouzil stjen jako se zkosenym spodkem.


Hruškovej tvar batohu vyloženě ne, ale třeba ten Eiger 55ka má spodní komoru vystouplou, sám bych to nenazval líp, než jak tu zaznělo - prdelatou. Zato pevně stojí jak :-.. a když je potřeba, dá se do toho sbalit opravdu cokoliv. Třeba ten pytel brambor :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » úte led 1, 2019 14:51

Neber to osobne, ja jsem nemyslel konkretne Tebe. Jen logicky: kdyz ze zakladniho tvaru vyrezes kus, objem se ztrati a kdyz jej chceji zachvat, musi nektery rozmer zvetsit - jak jsem psal, sirka a hloubka to nebude, takze vysledkem je vyssi batoh. Kdyz na spodek se nemuze dat vse, co by se mohlo pri zachovani zakladniho tvaru dat, tak se nekteri uzivatele jsou nuceni balit jinak nez jsou zvykli. Samozrejme za predpokladu, ze nekoupi jiny batoh.
Tot vse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » stř led 2, 2019 15:13

apuka píše:Kdyz na spodek se nemuze dat vse, co by se mohlo pri zachovani zakladniho tvaru dat, tak se nekteri uzivatele jsou nuceni balit jinak nez jsou zvykli.

Ano, tady to pak bude pro někoho problém.

Co se týče toho trendu hnát batohy do vejšky a ubírat na hloubce, nechápu, proč to ale poslední dobou dělaj v takový míře u batohů 20 30 litrů. Zejména u městskejch batohů. Taková debilita, batoh 30l do kterýho nedáš dvě řady lahváčů po čtyrech, jak je vespod ouzkej. Zrovna u městskýho batohu, kterej je mj na tahání nákupů, mi to jako problém přijde. Když máš vedle 22l batoh, do kterýho dáš dvě řady lahváčů po čtyřech + ještě dva k tomu a na to ještě nákup, kterej bys těžko i s těma lahvema nasoukal do tý 30ky. Pak se divim, že do batohu 30l se nevejde frisbee, který jsem vždycky nosil v 25ce. Sice těsně, ale nevejde se. Atd...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:48

apuka píše: ... najednou nevadi, ze u toho batohu jsou lidi nuceni balit, jak vyrobce chce :wink:.
Zajímavá myšlenka, taková diktatura výrobců :mrgreen: Já v tom naopak vidím svobodu volby - ber nebo nech být a kup si něco jiného :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » pát led 4, 2019 6:23

Jde spíš o to, že pokud je někdo zvyklej na tvar batohu a vyhovuje mu to, najednou to výrobce změní.... Jako u mejch bot, jedny z mála co mi padly a seděly, jenže výrobce změnil tvar a už mi nepadnou :evil: Náhrada se hledá někdy hodně těžko.... Nebo když změní složení něčeho, co normálně kupuješ, a ta nová receptura už ti prostě nechutná....
Přijdeš o svůj oblíbenej výrobek, kterej ti plně vyhovoval.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod apuka » pát led 4, 2019 16:27

sobb píše:Já v tom naopak vidím svobodu volby - ber nebo nech být a kup si něco jiného
Ano, je to svoboda volby, bohuzel ponekud jinak: ber nebo si kup neco jineho nez batoh :twisted: Bohuzel, vetsina vyrobcu prechazi na tento styl, takze mas cim dal, tim mensi moznost volby. A potom je to, jak psal Etheric - je to neco podobneho jak hledat boty, kdyz nemas "standardizovana" zada (nohu), tak je to na hodne dlouho, pokud vubec...

Pred par lety byly v teto pozici ti, co by si zkoseny spodek na batohu praly - vsechny batohu byly s rovnym spodkem. Tak ted jdeme do opacneho extremu.
Samozrejme, inovace musi byt - ale nevim, jestli nanuceni stejnych "inovaci", ktere rozhodne nejsou k lepsimu pro kazdeho je ta spravna cesta. At uz v zkosenem spodku, v zadovem systemu, v odlehceni na ukor pohodli noseni a vydrze, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Stani » pát led 4, 2019 17:45

A nedeje sa ten diktát aj v iných oblastiach? Dnes, keď nemáš prístup na net, nemáš mobilku, ani si už skoro neprdneš. Daňové priznanie už budeme zasielať len elektronicky, nemáš na výber. Pre niekoho(možno aj väčšina) to sú výhody, ale pre niekoho nie...musíš sa prispôsobiť.

Tak tu furt nefňukajte nad skoseným dnom a prispôsobte sa :D Lebo jednoduchá matematika - ak by nebol na takéto batohy dopyt, tak ich prestanú vyrábať, či nie? Ale samozrejme, aj mňa trápi, ak raz nebude výber.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » pát led 4, 2019 18:33

Stani píše:A nedeje sa ten diktát aj v iných oblastiach? Dnes, keď nemáš prístup na net, nemáš mobilku, ani si už skoro neprdneš. Daňové priznanie už budeme zasielať len elektronicky, nemáš na výber. Pre niekoho(možno aj väčšina) to sú výhody, ale pre niekoho nie...musíš sa prispôsobiť.

Coz neznamena, ze si nemuzes stezovat. Nebo se snazit prosadit, aby to tak nebylo resp. aby zustala i jina moznost. Musis jen umrit ;-)

Stani píše:Lebo jednoduchá matematika - ak by nebol na takéto batohy dopyt, tak ich prestanú vyrábať, či nie?

Tim bych si nebyl tak jisty. Kdyz neco zacnou delat vsichni, tak nemas jinou moznost a proste koupis i neco, co ti nevyhovuje. Navic je cilova skupina spis masa, ktera to nebere jako my a proste koupi prvni batoh, ktery ji podavac ukaze. Chci tim rict, ze kdyby byly vsechny batohy s rovnym dnem, tak se prodavaji uplne stejne. Tohle je IMO klasicka "inovace", vyrobci maji pocit, ze musi furt neco vylepsovat a ted "vylepsili" tohle. Prijde s tim jeden a ostatni se hned pridaji, aby byli taky moderni :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Stani » pát led 4, 2019 21:09

Pravda, ten following trend je očividný aj u veľkých značiek, čím sa speje k tomu, že všetko v podstate bude o tom istom :). Ale to je normálne - dizajn nábytku, áut, spotrebiče, atď. Samozrejme, že tie hlavné vychytávky budú funkčnosťou zhodné, odlišné len v nejakom zmene strihu, užívania, objaví sa nejaká zaujímavá fičúrka.

Aj tak väčšina trendu prichádza z pôvodných úzko špecializovaných návrhov - hovorím tomu profesionalizácia amaterizmu. Vidieť to u technických strihoch a doplnkoch.

Ale stále si myslím, že ak výrobca dostane kvantum negatívnych odoziev, tak to musí zmeniť/vyradiť, lebo testovací team je predsa len malá vzorka. A keďže tých negatívnych odoziev asi veľa nemá, a sťažujúcich je minorita, pre veľkosériovku nie až tak podstatná. Takže ako členovia tejto skupiny sa môžme akurát len posťažovať...a nakoniec prispôsobiť, ak nenájdeme adekvátnu náhradu.

No priznávam, že toto píšem aj kvôli tomu, aby som konečne dorazil 1000 príspevok. Som napnutý, čo sa potom stane :D .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod mike » pát led 4, 2019 22:18

Jenze on to kvantum negativnich ohlasu nedostane. Kolik z vas, co si tady na design batohu stezovalo, jste napsali vyrobci nebo aspon napsali recenzi na jeho strankach? Tipnu si: nikdo 8) Mam zkusenosti z obou stran barikady, jelikoz byvam ta vyjimka, co si stezuje a zaroven jsem ve finale nektere stiznosti resil a zajimal se o to, kolik jich bylo. Vychazi mi to, ze i u naprosto jasnych chyb (v softwaru) si stezuje maximalne jeden clovek ze sta. U designu batohu, obleceni apod to nejspis bude jeste o rad nebo vic min.

Po 1000 prispevku ti mys sezere klavesnici :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kam smeruji inovace v batozich a jak najit jimi nezasaze

Příspěvekod Etheric » sob led 5, 2019 9:14

mike píše:Tim bych si nebyl tak jisty. Kdyz neco zacnou delat vsichni, tak nemas jinou moznost a proste koupis i neco, co ti nevyhovuje. Navic je cilova skupina spis masa, ktera to nebere jako my a proste koupi prvni batoh, ktery ji podavac ukaze.


Stani píše: A keďže tých negatívnych odoziev asi veľa nemá, a sťažujúcich je minorita, pre veľkosériovku nie až tak podstatná.


Přesně tady je ten zakopanej pes!!! Už jsem to tu zmiňoval...

mike píše:Jenze on to kvantum negativnich ohlasu nedostane. Kolik z vas, co si tady na design batohu stezovalo, jste napsali vyrobci nebo aspon napsali recenzi na jeho strankach? Tipnu si: nikdo

Hlásím se jako první, komunikace vedla k tomu, že oni vyrábí co vyrábí, ke starýmu se vracet nebudou a buď se ti to líbí nebo.... To mě dost zklamalo... Jak by ale reagovali, když by přímo vyrobci takhle chodily nasraný maily od tisíců lidí? Pak by si asi museli říct, že je něco špatně.
Nebo žeby výrobci uzavřeli dohodu a začali všichni dělat stejný batohy, aby zákazníci neměli na výběr? Ani bych se nedivil :evil:

Mike, s tim softwarem máš pravdu, vidim to v okolí. Všichni pí*ujou ale nikdo vývojáři nenapíše.....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy