Batoh a letadlo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh a letadlo

Příspěvekod Pe-Pa » pon led 1, 2007 10:57

Nebyl to úmysl být zde první v roce, ale když už to tak vyšlo, přeji všem vše nejlepší do nového roku a hodně krásných chvil při putování naší (a nejen naší) krásnou přírodou.
A nyní k tématu. Dostal jsem za úkol koupit neteři, která odlétá studovat do USA, batoh. Sám jsem spokojený majitel batohu, jehož jméno se zde nevyslovuje (pozdravuji tímto Přípluva). Proto jsem myslel, že i jí bych tento batoh zakoupil. Máte někdo nějaké zkušenosti s batohem v letadle, co bederák a popruhy, je třeba to zabalit do takové té průledné folie, co zádový systém a "jemné zacházení" s kufry na letišti?
Bude k tomu mít ještě kufr, ale s tím batohem bude létat občas domů.
Díky za každé info, 10.1.2007 odlétá, tak musím do pátku něco koupit.
Pe-Pa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 4, 2006 7:01

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 11:04

Pe-Pa píše:(pozdravuji tímto Přípluva)


:smt006

A nyní k tématu:

Batoh zabalený v tý letištní fólii je naprosto v pohodě. Dá se říct, že je neprůstřelnej. Aby se mu něco stalo, musel by přijít do styku s mačetou nebo cirkulou.

Někdy stačí ten bágl strčit do igelitovýho pytle a omotat nějakou sportpáskou.

Z Ruska jsem bágl (C) přepravoval tak, že jsem jej omotal repkou (stejným způsobem, jak se kdysi zvedali sudy na lodě) a zastrčil jsem všechny popruhy a přezky a taky good.

Karaf maximálně tak zapne bederák a hodí to na pás a v životě se mu s tím nic nestalo (a to je furt někde v dupě), ale do tohoto bych nešel.

A nakonec. Je-li batoh nějak viditelně poškozen, ihned nafotit a nejlíp začít dělat kravál ještě na letišti, jeden kamarád se takto vymohl peněz za prořezanej bágl (hlavně proto, že měl fotky) a to ho měl zabalenej v tý letištní fólii. Holt, jeden si nevybere...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 11:07

Jo a ještě odpovědět na otázku. Rozhodně se vyplatí obětovat těch 75 Kč na Ruzyni nebo nějaký ekvivalent někde jinde a batoh (ale klidně i kufr) zabalit!!!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Pe-Pa » pon led 1, 2007 11:28

To byl fofr, díky.
Pe-Pa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 4, 2006 7:01

Příspěvekod Vašucek » pon led 1, 2007 11:45

Mno a možná lepší než platit pokaždé těch 75 Kč i když se to jistě vyplatí, je imho výhodnější pořídit si toto, nevypadá to zle...byl jsem kdysi na jedné cestovatelské besedě, už nevím o čem to bylo, ale vím, že chránili batohy při přepravě právě něčím takovým! Ale nebylo to jen v letadle, různé házení s batohy na střechu autobusu a jiné extrémní přepravy batoh přežil bez větší újmy a v takovém případě si myslím, že tu pětistovku se vyplatí investovat pokud bude létat častěji ;)
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod Jan » pon led 1, 2007 12:40

Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Lipon » pon led 1, 2007 17:08

u folie mas tu vyhodu, ze ti nikdo nevleze do kapes batohu pri prekladani; kamaradce takhle vybrali nejake drobnosti z kapsy vika v Asii (Singapur)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Klíma » pon led 1, 2007 17:41

trochu OT ale jenom trochu :ú
kamos letel na Novej Zeland i s kolem (slozeny ve vaku) a naslapnutou 80ku bagl mel do letadla jako prirucni zavazadlo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 17:55

Když se na ČS expedice na osmičky přestalo jezdit a začalo lítat, tak příruční zavazadlo všech mělo tak dvacet kilo, bylo plný šroubů, maček a jinýho železa. Na sobě péřovky - začátkem května :mrgreen: .
Beztak ty hmotnostní limity zavedli kvůli horolezcům :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Horal Fanda » úte led 2, 2007 6:51

Fólie nebo igelitový pytel je nejlepší, nicméně musíš počítat s tím, že ti ho můžou rozbalit. Zvláště při letech do USA. Přítelkyně si takhle batoh zabalila v San Franciscu a v Mnichově ji přijel bez fólie a když se dívala dovnitř, tak tam měla lístek o provedené kontrole a přitom měla to víko zamčené, ale to není žádný problém.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod sheriff » úte led 2, 2007 9:50

Horal Fanda píše:Fólie nebo igelitový pytel je nejlepší, nicméně musíš počítat s tím, že ti ho můžou rozbalit. Zvláště při letech do USA. Přítelkyně si takhle batoh zabalila v San Franciscu a v Mnichově ji přijel bez fólie a když se dívala dovnitř, tak tam měla lístek o provedené kontrole a přitom měla to víko zamčené, ale to není žádný problém.

sestra si niesla z USA javorovy sirup vo flasticke, ktoru skenovaci system analyzoval ako granat s poistkou, tak jej pekne vybalili batoh za najvyssej pohotovosti, a ked vytiahli javorovy sirup, este opaskovany od vyrobcu, tak jej vsetko ledva natlacili dnu, poobliepali tonou pasky, dali 100 stemplov a batoh poslali do lietadla :-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod mike » pát črc 4, 2008 1:30

Par otazek k tomuhle tematu, at nezakladam nove. Predpokladam, ze baleni do folie na Ruzyni stale funguje, ale netusite nekdo, jestli funguje i v nedeli po pate rano? Odletam v 7...

A nevite, jestli takova sluzba funguje i v Milane (Malpensa)?

Jako nahradni reseni tu nekdo zminoval potravinarskou folii a neco podobneho z OBI. Obcas mi s tim zabali v obchode uzeniny, ale pripada mi moc tenka. Je to opravdu to same, co maji na letisti a fakt to staci?

Nejradeji bych si vzal batoh do kabiny, ale to je bez sance. Macky, cepin, nuz... A nejspis 3 litry vody v PETkach. Vodu nepotrebuju, ale ty 2 PETky ano a nevidim jiny zpusob, jak by prepravu prezily. Mohl bych je koupit na miste, ale v nedeli by to mohl byt problem a ja nebudu mit moc casu. Je to neco proti nejakemu predpisu? (ze je to debilni mi psat nemusite, mozna se na to vykaslu :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pripluv » pát črc 4, 2008 5:21

kdyz ty petky do batohu zmackas, usetris misto, vahu a preziji to. Myslim, ze na Ruzini balenu fungovat bude a ze jej najdes i v milane, ale neni to overeny. tenkou stretch folii se bali i palety, vydrzi doopravdy hodne. idealni reseni je koupit si velkej igelitovej pytel a izolepu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát črc 4, 2008 7:05

folie dneska balej snad na všech letištích, toho bych se nebál

vlastní fólie je v pohodě, v nějakým baumarktu to seženeš v poho. Jinak na Ruzyni za 85 kč.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mike » pát črc 4, 2008 20:05

Tak jo, koupil jsem si 50 m potravinarske folie. To by snad mohlo stacit i na zpatecni cestu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Lipon » pát črc 4, 2008 22:34

potravinarska folie je docela tenka a ne moc siroka; v OBI a podobnych marketech se da sehnat role cca. pulmetrove sirky;
na Ruzyni to stoji zminenych 85 penez, narazove je tam delsi fronta, i kdyz tam jedou 4 lidi na 2 strojich; jo a otevreno 24h denne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Mishi šolc » pát črc 4, 2008 22:38

Jen na okraj, vezl jsem si ted jako prirucni zavazadlo lano,problem nebyl
Kdo nechce hledá důvody,kdo chce hledá způsoby
Mishi šolc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon pro 3, 2007 11:35
Bydliště: jižní Morava - různě

Příspěvekod mike » pát črc 4, 2008 22:44

Lipon píše:jo a otevreno 24h denne

No hura, to jsem chtel vedet. Diky!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 2:15

@mike: jen me tak napada nejedes ciste nahodou nekam na trek s Ivo Petrem?
jinak potravinarska folie je celkem v klidu, je ale tenci a mene pevna, takze to dost omotej... jinak je dobry takovy ten emergency pytel - proste klasicky tuzsi igelitak ktery pak slozis a vezmes ho na trek... da se to pouzit pod karimatku treba na spani nebo jako vlozka do batohu proti promoknuti veci takze vyuziti se najde i na treku...
jinak je dobry ten spec batohovy obal - viz odkaz vyse
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod mike » sob črc 5, 2008 2:23

air píše:@mike: jen me tak napada nejedes ciste nahodou nekam na trek s Ivo Petrem?

Jak to myslis? Prave si tisknu par stranek z knihy Italske Alpy 2 od Ivo Petra, pro inspiraci. Nascanovano z vlastni knihy, nechce se mi ji tahat celou.

air píše:jinak potravinarska folie je celkem v klidu, je ale tenci a mene pevna, takze to dost omotej... jinak je dobry takovy ten emergency pytel - proste klasicky tuzsi igelitak ktery pak slozis a vezmes ho na trek... da se to pouzit pod karimatku treba na spani nebo jako vlozka do batohu proti promoknuti veci takze vyuziti se najde i na treku...

Kde se to da sehnat? Nemas odkaz abych mel lepsi predstavu?

air píše:jinak je dobry ten spec batohovy obal - viz odkaz vyse

To uz je moc, dalsi zbytecna vaha v batohu a stejne bych to do nedele nesehnal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 5, 2008 9:58

teoretic píše:folie dneska balej snad na všech letištích, toho bych se nebál


t.


Folie je dobry sluha, zly pan!

1, Ochrani Ti batoh pred spinou, pred potrhanymi popruhy, pred vykradenim.

2, Folie neklouze. Batoh bez folie se v nakladovem prostoru sklouzne. Zavazadlo obalene folii se musi hodit, protoze to kua vubec nekolouze.

Takze si muzes vybrat " cisty vs. omlaceny " batoh (zavazadlo). A nakladaci nejvic nadavaj na obalena zavazadla a tim padem jim "venuji" zvlastni peci :-(

Vyjimka je Airbus 321 od CSA, ktery nemam rovnou podlahu, ale takove "pecici plechy" na instalaci kontejneru s hranou vysokou asi 5 cm... tam se hazi vsechna zavazadla :-(

Jo, delal jsem 10 mesicu nakladace...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod martins » sob črc 5, 2008 9:58

Jedna z výhod mého batohu Karrimor Global je právě při cestování letadlem a to možnost schovat celý zádový systém... ;-)
ObrázekObrázek
Ale také malé klíště, které se dá oddělat...
ObrázekObrázek
A nebo možnost rozepnout celý batoh... :lol:
ObrázekObrázek
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » sob črc 5, 2008 11:03

Inak, viem, že tu budem za ekoteroristu :smt071 , ale zamýšľali ste sa niekedy na tým, ako tá letištná fólia zasiera životné prostredie? Omotajú Ti to niekoľkými metrami hrubého plastu, raz to použiješ, potom to vyhodíš a skončí to na skládke na niekoľko miliónov rokov... ak to takto robia státisíce ľudí denne (o čom nepochybujem), tak to sú ročne desiatky tisíc kilometrov fólie, ktoré tu budú dlhšie, ako ľudia ...

Ja batoh nechávam úplne voľne, akurát popruhy a bederák zachytím remienkami bližšie k batohu a ešte sa mi nikdy nič nestalo (aj keď zas tak často s batohom nelietam). A páči sa mi ten nápad omotať ho napevno repkou, už som to počul viackrát a nabudúce to tak aj ja spravím. A na veľkom 90-litrovom Treksporte mám tiež schovávacie popruhy a je to skvelé!
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 12:39

mike: ja jen, ze on prave docela casto lita stejnym spojem do Alp s vypravama lidi, tak me to jen tak napadlo...
ad pytel - bohuzel to nemuzu na netu najit :(( ale vidal jsem to hodne treba na Zelandu, snad v kazdem outdoor shopu a visitor centru, takove pevne zlute ci oranzove pytle urcene pro pripad nouze (da se v tom nouzove prespat, popr schovat pred destem kdyz ho rozriznes apod. veci) je to super na mokre a zablacene veci, na vodu), da se to dat pod karimatku na spatnem podkladu, pouzit jako vnitrni vlozka pro pripad proteceni tkaniny batohu apod. Prodavalo se to kolem 6-8 NZD, takze do 100 kc v prepoctu. Mam pocit ze jsem to ale videl i nekde v ceskych outdoor obchodech. Kdyz pouzijes obycejny hruby plastovy pytel, zastane stejnou sluzbu, jen nebude mit "nouzove" fosforeskujici barvy s napisy HELP :)
Co se tyce toho obalu primo na batoh (Doldy apod.) - ten by se snad mohl dat koupit v kazdem outdoor obchode a vahove to asi vyjde nastejno s tim pevnym pytlem, i nema to tak sirokou dalsi vyuzitelnost jako ten pytel. Ten obal je jen pro to pouziti na letisti vhodnejsi, protoze to ma nejake usi za ktere letusky zachytnou "luggage ticket" - takovou tu nalepku s identifikacnim cislem tveho zavazadla a je to pohodlny - soupnes bagl dovnitr a hotovo :smt083 . Na pytel se ten ticket asi bude chytat blbe, tak nevim jestli nebudou chtit abys tam udelal diru nebo tak neco... Kdyby se ti ztratilo zavazadlo a nebyl tam ten ticket, muze se ti to dost blbe hledat po cele zemekouli... Jinak ten vrch pytle musis jeste samozrejme zalepit nejakou paskou nebo necim. Ja si myslim, ze ten obal na batoh se vyplati pokud cestujes letadlem s baglem casteji... Muzes si nechat i neco treba usit z lehci tkaniny, urcite to vyjde cca jako 2x zabaleni do igelitu na letisti. Jo jinak v Praze to stoji kolem tech 75 Kc, ale jinde v Evrope (na ceste zpet) to muze stat i dvojnasobek... to jen tak abyste nebyli prekvapeni. Mimo to je to taky neohleduplne k zivotnimu prostredi. Taky nakladaci s temi "zamotky" zachazeji hur jak tu nekdo psal. Pokud tedy litas casteji - aspon 1x rocne, vyresil bych to nejak lepe - bud ten pytel nebo obal.
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 12:48

@Jan: no me to taky stve :? na letistich obvykle mivaji odpadkove kose na trideny odpad, ale vetsinou u tech vystupnich pasu to nevidam...
myslim si, ze zavazadla (konkretne batohy) by se chranit mely, protoze kdyz ho chranit nebudes, tak ti odejde drive, budes ho muset vyhodit a koupit novy :) ale resil bych to jinak - viz vyse - pytel nebo obal
Co se tyce kufru, tak ty to vydrzej v pohode... dulezite je si nevybirat svetle barvy, na kterych je spina z letistnich pasu videt... kdyz mas tmave modry, zeleny nebo cerny kufr tak te spina netrapi a jedine co se ti s kufrem muze stat je zlomene madlo a nebo ulomene kolecka, coz ale stejne plastikova folie nevyresi... takze nekdy lidi docela nechapu proc si tu blbou folii vlastne davaji... asi chteji aby kufr vypadal stale jako novy
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod lysergine » sob črc 5, 2008 15:24

teoretic píše:folie dneska balej snad na všech letištích, toho bych se nebál

vlastní fólie je v pohodě, v nějakým baumarktu to seženeš v poho. Jinak na Ruzyni za 85 kč.

t.


Není pravda, možná v Evropě, ale na desítkách letišť to není. A někde to je ale od určité hodiny, když poletíš první ranní linkou do CDG, nebo AMS na přípoj, tak chlapík s folii tam být nemusí.

Ještě pár věcných (pro někoho známé, pro jiné nikoliv):
- pro případy absence baličů na letištích vozím s sebou potravinářskou stechku a musím říct, že jsem ji už vícekrát použil
- poslat bágl nezabalený je ruleta
- pozor na některých letištích je vhodné sledovat jestli neprobíhá prohlídka zavazadel - když zabalítě bágl před ní, tak si balení zopakujete. (kde jsem se s tím setkal: Jakarta, Bogotá, Colombo, Monterrey).
- před foliováním otočit (přes bágl) a zapnout bederák
- proříznout ven závěsné očko batohu - at máte za co batoh chytit.
- osvědčilo se zabalit jednu vrtvu folie, poté ovinout lepící páskou a dát ještě jednu menší vrstvu folie.
- pozor na to jak máte zabalené mačky - ať si nepoškodíte něco důležitého
- pokud letíte do určitých letišť, nebo se vracíte z určitých destinací, tak počítejte s tím, že po pásech se zavazadly pobíhají pejsi a čuchají. :-k
- probůh nebalte do báglu pivo v plechovkách, nebo dokonce krabičák vína - už jsem se setkal nejednou s tím, že to některé napadlo a jak pak smrděli. :((
- toaletní potřeby balte tak aby nebyly přes stěnu báglu poškoditelné
- pokud máte bágly odbavené až do cílové destinace a tranzitujete mimo evropu, tak doporučuji si zkontrolovat belt (pás se zavazadlem), jestli tam neběhá vaše zavazadlo, které měli přeložit do druhého letadla - i to se nám stalo- tím že jsme na to přišli, jsme si nejspíš ušetřili možné zpoždění zavazadla
- pokud přestupujete na nějakém velkém hubu v Evropě (typicky CDG), nechte si na tranzit větší časový interval - pro CDG konkrétně né meně než 2,5 hodiny. Je to proto, že spoje do západní evropy mívají kvůli trafficu zpoždění a letiště jsou přeplněná - takže vy to na tranzitu stihnout můžete, ale už to nemusí stihnout vaše kufry

A ještě rada - pokud možno, vyhněte se již zmiňovanému CDG - Charles de Gaulle airport.
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 16:04

lysergine píše:- pro případy absence baličů na letištích vozím s sebou potravinářskou stechku a musím říct, že jsem ji už vícekrát použil

takze si vzdycky vozis 50m roli folie a kdyz tam "balic" je, tak ji vyhodis nebo si ji vezes po celou dobu treku pro pripad nouze pri zpatecni ceste?
Ja teda bych tohle uz neresil... koupim obal na batoh a mam to jednou provzdy vyresene... vahove to vyjde nastejno a neplytvam aspon plasty... (i kdyz jak to srovnam s tim jak je letecka doprava obecne neekologicka, je to stejne prd efekt)

lysergine píše:- probůh nebalte do báglu pivo v plechovkách, nebo dokonce krabičák vína - už jsem se setkal nejednou s tím, že to některé napadlo a jak pak smrděli. :((
.

jaaj, dneska je tohle dost blbe... ja jsem vzdycky s sebou vozil chlast v prirucnim (jednak kvuli vahy a jednak kvuli krehkosti), ale diky novym predpisum ohledne tekutin uz jsem byl nucen vozit obvykle alkoholove zasoby v hlavnim batohu... a kdyz to dobre zabalis do obleceni, spacaku nebo karimatky a nedas to na kraj batohu ale doprostred tak se s tim nic nestane... popripade nejlepsi je prelivat do PETky (co nejdriv potom ale zkonzumovat nebo prelit do skla, moc tomu plastu v kombinaci s 60% slivovici neverim :(( ) Litrova flaska od chlastu vazi cca 700g, takze kdyz to prelijete do PETky tak misto 1,7kg mate 1,1kg asi?
Jeste jeden tip - kdyz jsem musel vezt ve skle a treba jsem mel vice tvrdych veci, tak se osvedcilo zabalit do obleceni a pak do 2 sacku... I kdyby se lahev rozbije, tak obleceni zabrani strepum roztrhnout sacek... Tech par trenyrek/ponozek si pak vyperete a zbytek batohu je v klidu :)
Na pivo bych se dneska vykaslal, je to moc tezky na to jak rychle to pak zmizi :D jedine tak na uplatky do Ruska apod. Ale obecne neni problem cokoliv prevezt kdyz to dobre zabalite. Posledne jsem mel akorat strach, ze mi znici trekove hulky, tak jsem je taky balil doprostred batohu, coz nebylo zrovna idealni... :((
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod lysergine » sob črc 5, 2008 16:21

="air
lysergine píše:- probůh nebalte do báglu pivo v plechovkách, nebo dokonce krabičák vína - už jsem se setkal nejednou s tím, že to některé napadlo a jak pak smrděli. :((
.

jaaj, dneska je tohle dost blbe... ja jsem vzdycky s sebou vozil chlast v prirucnim (jednak kvuli vahy a jednak kvuli krehkosti), ale diky novym predpisum ohledne tekutin uz jsem byl nucen vozit obvykle alkoholove zasoby v hlavnim batohu... a kdyz to dobre zabalis do obleceni, spacaku nebo karimatky a nedas to na kraj batohu ale doprostred tak se s tim nic nestane... popripade nejlepsi je prelivat do PETky (co nejdriv potom ale zkonzumovat nebo prelit do skla, moc tomu plastu v kombinaci s 60% slivovici neverim :(( ) Litrova flaska od chlastu vazi cca 700g, takze kdyz to prelijete do PETky tak misto 1,7kg mate 1,1kg asi?
Jeste jeden tip - kdyz jsem musel vezt ve skle a treba jsem mel vice tvrdych veci, tak se osvedcilo zabalit do obleceni a pak do 2 sacku... I kdyby se lahev rozbije, tak obleceni zabrani strepum roztrhnout sacek... Tech par trenyrek/ponozek si pak vyperete a zbytek batohu je v klidu :)
Na pivo bych se dneska vykaslal, je to moc tezky na to jak rychle to pak zmizi :D jedine tak na uplatky do Ruska apod. Ale obecne neni problem cokoliv prevezt kdyz to dobre zabalite. Posledne jsem mel akorat strach, ze mi znici trekove hulky, tak jsem je taky balil doprostred batohu, coz nebylo zrovna idealni... :((


PET je v pohodě i z hlediska odolnosti - běžně se používá jako obal např na nátěrové hmoty. Zejména dobrá zkušenost je s PET lahvemi od alkoholu, který prodávají v Duty free - oproti PET lahví od minerálek mají tyto silnější stěnu. Dobré jsou 0,5 l od Coca Coly. Sklo bych nikdy do zavazadla nedal.
When you lose small mind, you free your life...
Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod air » sob črc 5, 2008 16:30

kdyz vezes treba kamaradovi z ciziny jako suvenyr z CR lahev Becherovky nebo Absintu, tak mu to holt v PETce dat nemuzes :D ale postupem jak jsem to psal vyse je to absolutne v pohode, zadnou velkou skodu si nezpusobis.
jinak co se tyce te kvality PET - pevnostne to urcite vydrzi, to nemam strach... ale spise mi jde o to jestli nejaka 60% slivka do sebe nevtahne nejake skodlive latky do sebe z te lahve... treba caj kolem 40-50 stupnu chyta takovou plastovou prichut coz asi nebude uplne idealni...
jinak v PET jsem videl akorat vino a pivo, coz silne neni...
well, pockej, vlastne v letadle davaji ty male lahvicky s whisky apod. taky v nejakem plastu :ú tak mozna ze to je inertni...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod šíp » pon črc 7, 2008 19:26

nechci zakládat nové vlákno tak to šupnu sem. v zásadě tema koresponduje.
Tento víkend odlítáme přes Stockholm do Kiruny. nevíte někdo jak to vypadá ve Vídni a Stochkolmu s možností balení batohů?
další otázka která mě hodně zaujala. skoro všichni zde nebo v jiných vláknech píšete že bederák sepínáte dozadu. To fakt jde? Já to zkoušela a u našich batohů to nejde. Můžu tak maximálně cvaknout sponu a tot vše.
jsem psychicky připravená na to děsné zacházení s batohem /vzpomínám jak loni mi na Islandu batoh přijel okopaný jak ho kopáním posouvali, a jelikož ta bota byla zababraná od jakého leteckého sajrajtu tak stopy na batohu mám furt. Akorát bych nerada aby mi nerozšlápli přezku a tak /pro jistotu berem jednu rezervní/.
a nyní nejdůležitější otázka. má někdo zkušenost, zda mi jako příruční zavazadlo vezmou stan Ferrino Syncro?
jde totiž o to že ten stan má integrované pruty. tak aby si ostraha nemyslela že chci někoho ohrozit.
děkuji za odpovědi /a případně i OT :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Batohy