Batoh a letadlo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » pon pro 3, 2012 11:12

kdyz jsme letos vezli mati na dovolenou, tak cestou zpet jsme po kontrole ve Frankfurtu zjistili, ze ma v bocni kapse palubniho batuzku tenky zavirak s cca. 9cm cepeli - 5 rentgenu ho neodhalilo :axe: (3x cestou z Prahy a 2x cestou zpet)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Vachon » pon pro 3, 2012 12:06

Mě letos při letu ze Stockholmu třikrát vrátili od rentgenu kvůli pečetnímu vosku, který jsem tam koupil v královském paláci jako dárek. Nakonec vztekle roztrhali dárkové balení (s korunkami, což je u nich, tuším, státní symbol) a byl jsem docela rád, že ho pro jistotu nezlomili (chápu, nebylo by těžké semtex obalit voskem a narazit na něj nějakou korunku...)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod conny » pon pro 3, 2012 23:28

sobb píše:jsem už viděla různé hádky a následné vyhazovy do košů, takže při cestě jen s příručákem jsme sáčky použili (jinak to všechno nacpu do odbavenýho)
tyčinka by mohla projít, ale nemusela, záleží asi na konkrétním letišti i na konkrétním člověku, taky nám prošel zbytek krému, který byl v 200ml obalu (a daný v sáčku)
co vím, tak např. z Bratislavy jogurt neprojde, jinde jsme to už nezkoušeli :mrgreen:


no ja jsem ted hajena, pac letam vetsinou s detma, ale to vsechno, co jsem psala, nam z Prahy preslo bez deti.
securita v Bratislave je priserna i lidma i organizacne, kdyby takhle fungovalo jakekoliv vetsi letiste, tak neodbavi ani pulku letu. letela jsem odtama za posledni leta jednou a doufam, ze tak brzo to nebudu muset opakovat.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod sobb » pon pro 3, 2012 23:38

buď jsme letos v zimě měli štěstí na dobu, kdy toho letělo míň, anebo to už vychytali, měla jsem z trvání průchodu přes ně celkem obavu, a proto jsme si dali i časovou rezervu, ale šlo to nakonec rychle
dva roky předtím (když tam tehdy otvírali ten novej terminál) jsme se museli přes šílenou a zcela chaotickou frontu nakonec prodrat s výkřiky "final call" a podobně, protože jinak by nám to asi ulítlo ... ale nakonec jsme nebyli sami, ještě po nás doklusávali dalši, kteří se tam zasekli
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » úte pro 4, 2012 8:23

no já jsem zvědav letos před vánoci na přestup ve Vídni, tam býval rentgen hodně na dlouho ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Zdeny » ned čer 16, 2013 21:34

Zdravím, poletím poprvé s krosnou a měl bych dotaz, co děláte s věcma, které se nevejdou do krosny, kterou chcete odbavit jako zavazadlo. Mám docela velkou karimatku i stan a bojím se to nechat připnuté zvenku, že mi to překladači urvou. Vyřešilo by to to zabalení do té fólie? Moc si to neumím představit. Letím z Ruzyně Easyjet do Edinburgu.
Zdeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 1, 2012 16:34

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Vachon » ned čer 16, 2013 22:29

Jasně, obalit celofánem! Jen pozor na věci (cepín, hůlky) co ti tu fólii rozervou zevnitř.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Luke » ned čer 16, 2013 22:31

Ahoj,

já to při cestování letadlem řeším přebalením do té průhledné fólie. Vně batohu mám většinou pěnovou karimatku a hůlky.

Jinak, jestli chceš ušetřit, tak se vyplatí koupit klasickou potravinářskou fólii v obchodě a pak si to před odbavením omotat sám :) Náklady jsou zhruba desetinové (30 Kč vs. 300 Kč)
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » pon čer 17, 2013 7:02

kdes vzal 300? na Ruzyni to bali za kilco ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Luke » pon čer 17, 2013 9:34

Fakt? :shock:
Tak to omluva za dezinformaci :) Ale je pravda že z Ruzyně jsem dlouho neletěl a tak nějak jsem počítal, že cena bude v CZK ekvivalentu obdobná jako na ostatních letištích v Evropě..
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Vachon » pon čer 17, 2013 10:00

... a ono ani není divu, všechno na Havlově letišti je skoro nejdražší na světě.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » pon čer 17, 2013 13:29

no a zrovna třeba to balení je levnější v Pze než jinde (výjimka potvrzující pravidlo), jinde třeba za 6€
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2013 18:37

V Milane to byvalo tusim 8 Euro. Coz je dost, ale porad to jeste nejsou 3 stovky a navic je v tom jakesi pojisteni proti poskozeni (myslim). Na Ruzyni tu stovku rad dam, jelikoz jsou tam i v 6 rano. Jinak souhlas, je tam neskutecne draho, ale nastesti mi staci prave tahle vyjimka ;-)

Tip pro nezkusene: davam zaviraci nuz do horni kapsy batohu, jelikoz k ni se nejak protrham a zbytek uz nozem. Zbavit se folie bez noze nebo nuzek je pomerne narocne, fyzicky i casove a clovek pri tom vypada jako klaun ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod terezaslovensko » pon led 23, 2017 11:54

Skusala som hladat, ale nenasla som - chcem sa opytat, ake mate skusenosti s cestovanim s velkym baglom lietadlom? Hovorim o batozine 50+10l, ktora musi prejst check-inom a ide to batozinoveho priestoru. Obalujete batoh niecim este? Alebo ako zabezpecit, aby nedosiel zniceny alebo otvoreny vdaka milym vhadzovacom batozin?
Na kufre pouzivam na zipsy klasicka eska pasky, tu sa trosku obavam, co s tym - videla som, ze niektori ludia si balia batoziny do celofanu :D

Mate nejake rady?
Dakujem
Naposledy upravil sobb dne pon led 23, 2017 13:20, celkově upraveno 1
Důvod: špatně hledáš, sloučeno ;-)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pon led 23, 2017 12:19

Ja som z tých celofánistov. Po prvé to batoh trochu ochráni pri pohadzovaní a pred počasím na letisku, po druhé pred vykradnutím letištným personálom. A keďže mi príde nezmysel za to platiť 6-8 € na letisku, balím si to do potravinovej fólie za 50 centov.

Kamarátka si to raz zabalila do raincoveru, ale prišlo to dotrhané.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 16:17

Taky balim do folie. Hlavne kvuli popruhum, aby se nekde nezachytily a neurvaly. Na letisti, je silnejsi, nez potravinova. V Praze na Ruzyni to stoji tusim 120 Kc, po Evrope 6 - 10 Euro a je v tom i nejake pojisteni.

Tip: davam si do horni kapsy batohu nuz (stejne ho nemuzu vzit do letadla). Pri vybalovani roztrhnu rukama vrsek, vytahnu nuz a zbytek folie rozriznu. Je to jednodussi, nez ji trhat rukama, je fakt docela pevna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod sobb » pon led 23, 2017 17:09

Už nebalím, postahuju popruhy, bederák omotám zezadu batohu okolo a zapnu, vše plandající někam zastrkám.
Pokud budou security chtít dovnitř, tak fólii stejně rozříznou. By mě zajímalo, jak to vlastně v tomhle případě je - musí to nějak aspoň trochu uvést do původního stavu, anebo to není jejich problém?

mike: koukám, že jsi na svoji geniální myšlenku patřičně hrdý, že ji připomínáš v každém druhém příspěvku, by sis to měl nechat patentovat :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 17:15

:D cetl jsem dotaz predtim, nez jsi to sloucila a nahoru jsem se nedival ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod terezaslovensko » pon led 23, 2017 19:59

dakujem za odpovede :t:t
presla som temu a porozmyslam nad tym baglom, radsej by som nieco, co vydrzi, nez kazdy krat balila do folie (hlavne kvoli mnozstve spotrebovaneho odpadu). Keby som nic nenasla, tak pojdem holt asi do tych folii.
Sakle od smeti asi neprejdu vsak? :mrgreen:
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod sobb » stř led 25, 2017 20:27

terezaslovensko píše:Sakle od smeti asi neprejdu vsak? :mrgreen:
proč by neprošly? Kdysi jsme používali pytle na balení armatur, možná o něco pevnější, než ty na odpadky. Mělo to výhodu, že jsme tím zároveň měli i velké nepromokavé pytle na spacák a oblečení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod terezaslovensko » čtv led 26, 2017 11:24

Neviem, ked to bude nepriehladne, aby to potom nevyhodili do smeti miesto do lietadla :lol:
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod cmaro » čtv led 26, 2017 12:53

Mne sa teraz pri treku na MeraPeak osvedčil tento obal na batoh. Pekne mi tam vošial LA Diran 65/75 a vedla som ešte dal stan. Ciže do lietadla jeden kus a v nepale som to použil na veci ktore som daval nosičovi. Za mňa :smt023 :smt023 :smt023 . Len je problem to dostať, kúpil som posledný na SK a odvtedy to nemali:(
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » čtv led 26, 2017 17:11

terezaslovensko - jak by si to mohli splést, když to má všudemožně nalepené baggage tags, ať už ty dlouhé se jménem a kódem letiště, tak i ty malé, s čárovým kódem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 17:19

cmaro píše:Mne sa teraz pri treku na MeraPeak osvedčil tento obal na batoh.

Kolik ta vec vazi a kolik asi zabere mista sbalena na minimum?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod cmaro » čtv led 26, 2017 17:36

mike píše:Kolik ta vec vazi a kolik asi zabere mista sbalena na minimum?

No kedže je to z celkom odolneho materialu a celkom objemné nieje to najlahsie cca 550g a zbalit sa to da asi na dlzku 30cm priemer 7-8 cm.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 17:44

Diky. To je dost, kdyby to clovek musel tahnout celou dobu na zadech. Leda to nekde dole na zacatku odlozit a na konci vyzvednout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod terezaslovensko » čtv led 26, 2017 18:41

Lipon píše:terezaslovensko - jak by si to mohli splést, když to má všudemožně nalepené baggage tags, ať už ty dlouhé se jménem a kódem letiště, tak i ty malé, s čárovým kódem


ved ja viem ze ano, ale aj tak radsej asi pojdem do tej folie, alebo do dakej kombinacie.
Musim nad tym este porozmyslat.
Ten obal som tiez zatial nikde nenasla + je dost tazky na kazdodenne nosenie :|
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Lipon » pát led 27, 2017 8:49

ja bych se silnejsiho igelitoveho pytle nebal
vcelku pravidelne jsem to na letistich videl nakladat s ostatni batozinou
pytel s izolepou koupis snad vsude a nemusis to mit celou cestu s sebou, ten pulkilovy obal mne moc prakticky neprijde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod wawrik » pát led 27, 2017 9:33

Na igelitové vrecká pozor! Ono to zabalí komplet celý bágel a niet kam potom poriadne pripevniť sprievodné štítky. Len o sťahovací špagát, ale ten je vraj dosť ostrý a často sa stáva(lo), že v tej mase bagáže sa z toho papiera prerezal von a bágel sa stratil. Navyše musí byť batožina uchopiteľná, aby to mohli hádzať na pásy.

Niektoré letecké spoločnosti (napríklad Qatar, ak si dobre spomínam) takú batožinu aj odmietli prevziať. Chlapík musel vrece narezať, vytiahnuť a prevliecť jeden popruh, a potom to dopatlať izolepou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Stani » pát led 27, 2017 19:56

K cmarovmu príspevku origo obalov pridám Deuter flight cover. Píšu tam 330g. Rozmýšľam, či by sa nedala nejak skombinovať pláštenka/obal, aby to malo aj iný úžitok, ak už to musím ťahať so sebou.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Batohy