Batoh a letadlo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » ned srp 10, 2008 20:53

Toto je celkom fajne svinstvo. Nema nahodou EU schvaleny zakon, ze na letenke sa musi uvadzat full suma aj s letiskovymi poplatkami? Je mi jasne, ze toto je trochu iny pripad, ale pride mi to ako podraz najhrubsieho zrna. Prasata. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » ned srp 10, 2008 21:07

sorry nečetl jsem všechny stránky :wink:

obecně záleží asi na společnosti. jednou jsem projel s kufrem 34 kg. myslel jsem si, že je to v pohodě, ale příště (jiná spol.) jsem musel na letišti přebalovat zavazadla a vyhazovat některé věci. nakonec do zav.prost. 23kg a dovnitř 12kg+ batůžek 3kg. jindy mě nechtěli na palubu pustit s batůžkem 32 l (millet hiker II).

pro rejpaly :wink: jednalo se o služebky a nejvíc vážily prospekty, materiál a místní alkohol :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod ivanek007 » ned srp 10, 2008 21:07

to Přípluv
Slivky budu mit litr - takze to asi budu muset koupit litrovku Coly nebo neceho takovyho. Neznate nejakou litrovku z tvrdsiho plastu, neplni se do takove nejaka limca?
Urcite bych ji na miste pak rad prelil...ovsem kde tam vezmu prazdnou sklenenou, litrovou lahev...to netusim;-)

Co se toho SIGGa tyka...tak nevim, zda to davat do kufru ci krosny...a nebo tim zabirat misto v palubnim.

vonkreuz
Oukej, ja uvidim, jestli se to necha dozadu zapnout...pokusim se to tam proste nejak narvat...snad to krosna prezije.

Tu slivku...viz vyse...asi zvolim ten plast...a nekde tam zkusim sehnat sklenenou flasku.

to _mike_
Baleni do folie snad probehne OK...a s tim bederakem uvidim, jak se bude chovat plnej batoh.

Jojo, letim primo...z Ruzyne do Stockholmu na Arlandu...se Sterling Airlines...takze ten chlast by snad mel jit koupit a vzit pak do letadla.



to all
Co myslite, mam cpat spacak do krosny a nebo si ho mam vzit do ruky, jako na palubu, abych usetril misto v krosne;-)?
ivanek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 29, 2008 21:37

Příspěvekod conny » ned srp 10, 2008 21:34

alkohol kupeny v duty free na letisku a zapecateny ti prejde. sedi tu vedla mna ten moj a ten lieta sluzobne celkom casto a este sa mu nestalo zeby s tym bol problem, okrem toho ako tu uz niekto pisal duty free su az za kontrolou. dokonca ja som normalne presla s obycajnou petkou z automatu az do lietadla.

slivka v pet flasi je v pohode. nosim to bezne na treky a zatial sa nic nikomu nestalo, nic nebolo citit - a to nosim poctivu domacu 52 a ziadne pataky z obchodu.

do Schengenu to lieta z T2, ale mas to napisane na tych tabuliach, medzi terminalmi sa da prejst a aj ja dievca z dediny som to zvladla, ziadny strach.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod uplne jinej martin » ned srp 10, 2008 23:16

ivanek007 píše:Tu slivku...viz vyse...asi zvolim ten plast...a nekde tam zkusim sehnat sklenenou flasku.


vezl jsem praha-oslo slivku ve skle v batohu mezi ost. vecma a v pohode, zpatky sklenenou pixlu s mamrmeladou a taky..
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod sobb » pon srp 11, 2008 10:57

vonkreuz píše:Podle tohodlec toho se plati za kazdou batozinu kterou davas do nakladoveho protoru... tedy obavam se, ze budes nucen sahnout pro kesen :-(

Podle Vseobecnych prepr. podminek, strana 10, odstavec 10.2.4. "...Preprava zapísanej batožiny je spoplatnená v zmysle cenníka prepravcu. Každý cestujúci s výnimkou batoliat má nárok na prepravu 20 kg zapísanej batožiny za predpokladu úhrady poplatku za každý kus zapísanej batožiny v zmysle cenníka prepravcu..."

Je mi lito, ale bohuzel budes muset platit :evil:

To je divný (jsem zvědavá, co řekne Přípluv až přifrčí zpět) ... Ryan udělal něco podobnýho (zdražil poplatky za check-in i zavazadla), ale letenky zakoupené před zdražením (a let byl po zdražení) se to nedotklo .... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod sobb » pon srp 11, 2008 11:02

ivanek007: z pohledu běžného koncového uživatele :mrgreen: je slivovice v plastu v pohodě ... cestovala tak s náma měsíc po Finsku - žádné chuťové změny, a v plastu mi ji nosí i pan výrobce (pro domácí použití tedy následně do skla přelívám)

jako litrovku na slivovici jsme s úspěchem používali flašku od BIO mléka - Fini zírali jaký máme u nás skvělý vysokoprocentní mlíko :mrgreen: :partyman:

skleněná láhev jde převézt taky v pohodě - stačí zabalit do oblečení a dát doprostřed batohu mezi další měkký věci
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod sobb » pon srp 11, 2008 11:44

chonga píše:.... jindy mě nechtěli na palubu pustit s batůžkem 32 l (millet hiker II)....

a tohle dopadlo jak? ukecal jsi je?

u Ryana mi teď jako příruční zavazadlo prošel Millet 60+10 :lol: , nikdo neřekl křivý slovo (je fakt, že byl značně zkomprimován a nabalen jen těžkými věcmi - a do té jejich škatule by se asi vešel, ale stejně jsem měla krapet obavu)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod šíp » pon srp 11, 2008 16:47

ten problém se SIGG lahvemi jsme měli my :oops:
měli jsme je prázdné v batohu, zavřené. a skoro to vypadalo že budeme muset batohy rozbalovat, nakonec maník pustíl jakýsi detektor na výpary a řekl "OK". takže doporučuji nechat otevřené.
alkohol vozíme v PET běžně a zatím se ani jemu, ani nám nic nestalo :ú
sobí parohy přežili jen díky důkladném zabalení do 2 karimatek. dárky pro příbuzenstvo dorazili jako hromada střepů /sošky sobů/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod ivanek007 » úte srp 12, 2008 10:22

šíp píše:ten problém se SIGG lahvemi jsme měli my :oops:
měli jsme je prázdné v batohu, zavřené. a skoro to vypadalo že budeme muset batohy rozbalovat, nakonec maník pustíl jakýsi detektor na výpary a řekl "OK". takže doporučuji nechat otevřené.


A v krosne, nebo v palubnim zavazadle?

šíp píše:alkohol vozíme v PET běžně a zatím se ani jemu, ani nám nic nestalo :ú


Jasny, asi to taky preleju, i kdyz sem dostal teda "tlustou" lahev...ale nebudu to pokouset, na to je ten obsah prilis cenny :roll:

Jeste mam dotaz tak vseobecne - nejak zjistuju, ze tech veci mam nejak hodne...cili si rikam, ze asi poletim v kotnikovych pohorkach, coz sou nejtezsi a nejvetsi boty co mam...abych usetril prostor...a stejne tak to udelaj i s oblecenim asi...navliknu na sebe ty nejvetsi kousky :twisted: Sice budu vypadat jak kdyz se chystam na nejakej horskej vystup...ale to se neda nic delat....resite nedostatek prostou v baglech taky tak :roll: ???
ivanek007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte črc 29, 2008 21:37

Příspěvekod jedik » ned srp 17, 2008 11:43

Nevim, zda-li to tady uz nahodou nebylo, ale pokud ne, tak: Nebojte sa požiadať o odškodné při meškaní batožiny na letisku
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pon srp 18, 2008 18:35

no stran ztracených či zmeškaných zavazadel-. být to na cestě zpátky tak to ještě nějak rozdýchám. ale pěkně by mě žralo stát se to při cestě tam- hlavně časová ztráta
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon srp 18, 2008 21:47

sobb píše:
chonga píše:.... jindy mě nechtěli na palubu pustit s batůžkem 32 l (millet hiker II)....

a tohle dopadlo jak? ukecal jsi je?



ukecal jsem jí :oops:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod sobb » stř srp 27, 2008 18:42

Přípluv píše:Teď prý SkyEurope chtějí platit za velký zavazadlo. NIcméně má s nimi uzavřenou smlouvu (koupí letenky) bez tohoto. Jak moc to po mně budou vyžadovat? Letím za deset hodin :(( .

jak jste teda dopadli?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » stř srp 27, 2008 18:47

Ve voze do Vídně jsem si procvičil slovíčka typu >kontrakt, nedám, stížnost, di do p----e ty k---o z------á< a podobně, nicméně ve Vídni nám je ani nezvážili a nechtěli ani cent, za dva týdny v Sofii je sice zvážili, ale nechtěli ani stotinku :twisted: .

Asi si uvědomili, že jednou se smlouva uzavřela a oni nejsou s to v ní nic změnit, bo co.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sobb » stř srp 27, 2008 18:50

a to ses tu zmiňovanou slovní zásobu naučil pro jistotu i bulharsky? :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » stř srp 27, 2008 18:51

Nadávky ve Slovanských jazycích mi jdou samy :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 26, 2008 11:38

vonkreuz píše:Folie Ti usetri batoh od bordelu a spiny, ale neklouze v nakladovem prostoru


Tak jsem pohledal fotky z prace a tady je videt, jak foliii obaleny kufr neklouzeani na naklonene rovine :twisted: ackoli je od zadu tlaceny dalsimi zavazadly :twisted: :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » úte čer 30, 2009 20:32

Navrat k tematu po roce.

Leteli jste v posledni dobe nekdo z Ruzyne? Potreboval bych vedet, jestli tam stale jeste funguje sluzba baleni batohu do folie a jestli funguji uz kolem pate rano... Vloni to bylo v pohode, ale to jsem letel az kolem seste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » čtv črc 2, 2009 22:43

Tohle nejak zapadlo, fakt nikdo nedavno neletel? To si mam zase vzit klubko folie, kterou pak vyhodim? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod multimotyl » pát črc 3, 2009 2:29

Já jsem si tu fólii bral do katovic a vyplatila se, zrovna tam žádný balič nebyl :-).
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod aniko » pát črc 3, 2009 8:38

Ahoj, nevím, jestli ti to pomůže, ale na podzim balili..... a i ráno v 5.00
ale koukni sem, měli by mít otevřeno:
http://www.letiste-ruzyne-praha.cz/uschovna-zavazadel-letiste.htm
aniko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 28, 2009 6:37
Bydliště: ČR

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 3, 2009 10:42

Psal jsem jedné letušče, ale evidentně je v práci, rozuměj - ve vzduchu, :wink: takže mi ještě neodepsala.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod teoretic » pát črc 3, 2009 10:56

mike píše:Tohle nejak zapadlo, fakt nikdo nedavno neletel? To si mam zase vzit klubko folie, kterou pak vyhodim? #-o
Balení funguje. Pokud letíš s ČSA, máš to zdarma. A ohledně balení v 5 h ráno nevím - ale proč si tam nezavoláš? :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod mike » pát črc 3, 2009 17:37

teoretic píše:Balení funguje. Pokud letíš s ČSA, máš to zdarma. A ohledně balení v 5 h ráno nevím - ale proč si tam nezavoláš? :((
Protoze jsem blbej a nenapadlo mne, ze je tam informacni linka :((

Tak jo, baleni funguje a to nonstop. Hura. Diky vsem za odpovedi. Cislo na linku je vpravem sloupci na strance, co posilal aniko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod šíp » čtv črc 9, 2009 20:01

balení funguje, stojí 80kč. stejnou službu udělá potravinová folie za pár kaček :rolleyes:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod sovička » pát črc 10, 2009 6:35

Jen hodím přihodím radu k balení alkoholu. Ředitelovi to běžně balíme do bublinkové fólie. Létá docela často a vždycky bere pro obchodní partnery nějaké lahve slivovice, vína a podobně. Takže zachovat původní sko je nezbytné a samozřejmě ředitel vyžaduje i barevný papír a stuhu, aby to vypadalo. Čili original lahve s alkoholem omotáme bublinkovou fólií, stačí dvakrát obtočit kolem flašky, přelepit izolepou a navrch ještě dárkově zabalíme. Vozí lahví v kufru zpravidla více než jednu a ještě se žádná nerozbila.
Uživatelský avatar
sovička
účastník
účastník
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon dub 6, 2009 10:25
Bydliště: Brno

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod pripluv » pát črc 10, 2009 6:37

já dávám chlast do ponožek (tak do šesti) a do spacáku. pravda, žádnej obchodní partner to neuvidí :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod šíp » pát črc 10, 2009 16:15

pripluv píše:já dávám chlast do ponožek (tak do šesti) a do spacáku. pravda, žádnej obchodní partner to neuvidí :twisted:

kde jsi vzal tolik fusek? to bys potom měl víc ponožek než jídla :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh a letadlo

Příspěvekod Semo » pon črc 13, 2009 7:26

šíp píše:balení funguje, stojí 80kč. stejnou službu udělá potravinová folie za pár kaček
Z vlastnej skusenosti odporucam nekupovat tu najlacnejsiu, pretoze sa pri odmotavani zasrane trha a zasekava (testovane na Tesco folii za cca 15Kc). Nieco okolo 25Kc mi spravilo daleko lepsiu sluzbu. Navyse jednu nosim aj sebou pre spiatocnu cestu, pretoze baliaca sluzba nie je na letiskach po Europe vobec samozrejmost
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

PředchozíDalší

Zpět na Batohy