McKinley vs Husky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

McKinley vs Husky

Příspěvekod Beranek69 » ned zář 3, 2017 22:19

Ahoj,

mám vyhllídnuté 2 batohy a nemůžu se rozhodnout. Jedná se o 35l McKinley - https://eshop.intersport.cz/mckinley-co ... rc-1021609 a 45l Husky - https://www.huskycz.cz/batoh-expedice-t ... 45-l-modra. Mám ho primárně na desetidenní leteckou cestu kolem Evropy, takže jsem se musel dostat do limitu Ryanair (55x40x20cm). Oba to při stlačení vrchního prostoru splňují, takže v tomhle není problém. Co se týče ceny, tak jsem si dal rozpočet 2,5k, což také oby splňují. Objem v deklarovaných litrech je celkem zavádějící, jelikož mi i při naplnění přišly oba velikostně stejné. Mírný favorit je McKinley, jelikož mi lépe drží na zádech, celkově se mi také víc líbí McKinley a co se týče výdrže, tak jsem slyšel, že na tom Husky není úplně nejlíp. batoh chci po návratu využívat hlavně na túry po českých a slovenských horách. Můžete mi prosím říct nějaké vaše osobní zkušenosti s oběma značkama? Chci aby mi batoh dlouho sloužil a abych nelitoval koupě, kdyby v něčem důležitém neseděl. :D

Dík moc
Beranek69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 3, 2017 21:55

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod mitau » ned zář 3, 2017 22:57

Kupovat McKinley (privátní značka Intersportu) za 2k je vyhazování peněz. Za tu cenu už seženeš batohy od lepších výrobců, samozřejmě pak záleží, jak ti sednou. Pár příkladů:
Lowe Alpine Cloud Peak 35 - základ od rozumné značky, pokud ti jde o cenu
Osprey Talon 33 - starší verzi seženeš do tvého limitu, možná na tebe bude už malý, ale na tvém místě bych bral tento (dobrá zkušenost s větší verzí)
Doldy VCS 35 - Doldy tu bude spousta lidí opovrhovat, ale pořád lepší než McKinley, ekonomická varianta se síťkou na zádech
Deuter Futura 38 - pokud chceš síťku na zádech a kvalitní značku, měl bych tenhle batoh a už ho nepoužívám. V případě zájmu napiš SZ a domluvíme se na ceně

...je toho spousta, stačí pohledat
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod Stani » pon zář 4, 2017 0:32

McKinley - je to fajn ruksak, na omak aj materiálovo. Kolega má verziu 40L, používa ho na také ľahšie dvojdňové túry. Bočná kapsa je pretiahnutá na bočný panel. Medzi ňou a bedrákom je, ak sa dobre pamätám, sieťová kapsa na vodu, fľaša je tým viac naležato,pohodlnejšie sa vyberá počas chôdze. Vyberanie vecí z bedrovej kapsičky je trošku nepohodlnejšie, ale žeby sa na to sťažoval, to nie.

Akurát nastavovanie protipotovej sieťky by mohlo byť vyriešené inak, aby som nemusel kvôli tomu otvárať batoh a strkať doň ruku. Nejde to tak ľahko, ak ten systém využívaš aj na reguláciu zníženia prefukovania v chladnejších podmienkach. Ja som nakoniec aj ten systém prerobil.

Určite ho v predajni pri skúšaní nalož, či ťa nebude tlačiť polstrovanie v oblasti lopatiek, ak sa batoh tým systémom viac prehne.

Takisto si skontroluj, či bočné doťahovacie popruhy sú všité do flapu bočného zipu(bočný vstup do hl. komory) a nie priamo do zipsu.

Osprey - je výborný, pekný, mám iný model, ale to bude podobné. Takisto by som ho bral. Z odkazu to nevidno, ale myslím, že ten bočný spodný popruh sa dá šupnúť aj pod kapsu, aby sa tam ľahšie dávali veci (fľaša), pričom stále sa dá ním batoh stiahnuť.

Doldy - mohli sa s ním ešte viac pohrať, aby to vizuálne nebol štýl 20r. dozadu. Keby mrskli tenšie bočné popruhy, opticky by ho viac odľačili. Takisto je fajn ich viac zladiť. Dať na ostatné gumičky, alebo D ring, velcro roller, aby mi tie popruhy tak neodstávali. Prkotiny, čo náklady na výrobu extra nezvýšia, ale potešia. Bedrák je doťah od bedier k pupku - to je dobré, je to pohodlnejšie ako opačne. Ak tak vedia pekne dopracovať chrbtový systém, treba aj doplnkom venovať pozornosť. Nevedieť, že to je Doldy, tak si myslím, že to je čistá čína.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2017 17:41

Beranek69 píše:jsem se musel dostat do limitu Ryanair (55x40x20cm)
Obavam se, ze jsi se ani s jednym ruksakem - jak tema dvema od Tebe a uz vubec ne s dalsimi doporucenymi - do toho limitu nedostal. Nezapomen, ze ruksak ma i popruhy a hlavne bederak a ty taky nejaky ten centak pridaji. A to uz nemluvim u prilis "vykrojenych" zadech, napr. u Futury. Obavam se, ze u Ryanairu se spise budou snazit Te obrat o prachy i kdyz budes precuhovat jen o pul centaku nez ze by to "prehledli".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod mike » úte zář 5, 2017 19:35

Zas neprehanej. Copak jsi nikdy nevidel, jak se to dela? Batuzkar cpe batuzek do klece silou, klidne po nem i slape a kdyz se mu ho tam povede naslapat, tak prosel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2017 20:50

No jo, ale co mu je platny batoh naslapnuty do klece, kdyz jej odtud uz nevytahne :wink: :-).

Vazne - napr. poradne napechovaou Futuru bych do 20cm klece cpat nechtel. Sice ma jen par cm "objemu", zato ten oheb je skoro stejne velky. To same s Osprey, kdyz sam vyrobce pise, ze nejmensi rozmer batohu je 29 cm...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: McKinley vs Husky

Příspěvekod Quido » čtv zář 7, 2017 19:02

v prve rade je to u techto dvou uplne jedno, obe znacky jsou na stejne slabsi urovni a kdyz se ti vice libi mck, tak ho vem, nicmene u techto litrazi bych byl velmi opatrny na zadovy system se sitkou, spise bych se ho vyvaroval, a zejmena s ohledem na cestovani letadlem...
ale jestli chces batoh jeste po ceste pouzivat na turistiku (byt nevim jakeho druhu), tak bych tolik nesetril a nechal si poradit a sel do neceho kvalitnejsiho, jak ti tu radi; akorat tu znacku doldy bych tak nevyzdvihoval, je dneska asi tak jen 1/2 levelu nad husky... vybiral bych ze znacek Carazon, Osprey, Pinguin, Deuter aj.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Zpět na Batohy