Náhrada za Deuter Futura 32

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Asanoth » úte črc 11, 2017 11:40

Ahoj,
před rokem jsem si s velkou slávou koupil Deuter Futura 32 na 1-4denní výlety. Bohužel jsem zjistil, že mi spodní okraj bederního popruhu, nebo zádové soustavy, odírá kůži na obou stranách asi 5cm pod zadními výběžky pánevních lopatek a už je třeba přestat si namlouvat, že to třeba přejde, a vyměnit batoh.
Chtěl bych:

Stejnou velikost(to samozřejmě neznamená značku 32l - tady by se mi hodily zkušenosti ostatních), nebo nepatrně větší
Rovná záda - futura má ohnutá a špatně se do toho skládají věci
Boční pružné kapsy na lahve s vodou
Možnost navěsit spoustu věcí kolem
Cenu do 2500

Mám Corazon Eiger, se kterým jsem velmi spokojen(až na to, že ty boční kapsy na lahve , a na městské pochůzky Osprey Quantum, který parádně drží, takže dalšímu Osprey bych se nebránil: Talon 32 se dá teď sehnat pod 2500, otázkou ale je, jestli není menší, než Futura, od pohledu to moc nepoznám :-/ .
Měl by pro mě někdo nějaké tipy?
A především, neměl někdo s tou Futurou stejný problém?

Díky moc :)


PS: Původní příspěvek výběru batohu zde:
viewtopic.php?f=7&t=8121&p=453098#p452455

PPS: Kdyby někdo tu Futuru chtěl, můžu prodat, ještě je asi 10 měsíců v záruce.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 12:36

K te Future bych rekl, ze sis vybral batoh, ktery nesedi na Tva zada. Bohuzel zadovy system tam neni nastavitelny. Proto by ses mel pri vyberu zamerit opravdu na to, aby Ti batoh presne sedel, resp. aby se to dalo nastavit do polohy, kdy Ti dobre sedi. Prakticky vsechny ostatne vlastnosti jsou druhorade... Nanestesti, s tim Ti nepomuze zadna osobni zkusenost nekoho jineho. Kvuli tomu ja osobne nedoporucuji koupit neco z eshopu bez vyzkouseni.
Uz jsi dostal radu, ze mas vybirat od "slusnych" znacek (Deuter, Osprey, Lowe Alpine, Gregory, ...), co se tyce kvality, je to skoro jedno, dulezite je, jak jsem psal, aby Ti dobre sedel a splnoval Tve pozadavky. Nejlepe udelas, kdyz obetujes trochu casu a zajdes se podivat a vyzkouset nekolik ruznych modelu ruznych vyrobcu do nejakeho/-ych obchodu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Asanoth » úte črc 11, 2017 12:52

Já jsem si jí zkoušel, ale holt to během toho časového úseku v obchodě nebylo poznat. Všiml jsem si toho třeba po dni nebo dvou prvního treku.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 13:40

Na druhe strane jsi bohatsi o zkusenost - a mozna ted si podobnou vec vsimnes hodne rychle uz v obchodu. Nechas nalozit batoh a budes pobihat pul hodiny po obchode, to us zjistis, ze sedi blbe. Jak jsi spravne neprimo podotkl, hlavni je si nerikat "to projde", "to je nic", atd. Kdyz proste nekde neco neni plne OK a neda se to nastavovanim odstranit, tak ruce pryc od toho batohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod tunak » úte črc 11, 2017 19:36

Millet Ubic, Deuter ACT Trail; nebo i Deuter Guide, pokud by ti nevadila absence bočních kapes. Ale dobrých batohů v téhle velikosti je spousta (horší je to s cenovým limitem 100 eur, hm...). Deuter, Millet, Mammut, Gregory, Lowe Alpine...
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 1:56

Asanoth píše:Bohužel jsem zjistil, že mi spodní okraj bederního popruhu, nebo zádové soustavy, odírá kůži na obou stranách asi 5cm pod zadními výběžky pánevních lopatek a už je třeba přestat si namlouvat, že to třeba přejde, a vyměnit batoh.

To dela spodni vyztuha, co je tam kvuli sitce. Moje byvala mela uplne jiny batoh se sitkou a uplne stejny problem. Sitku nebrat. Ono to na prvni pohled vypada jako dobry napad, ale neni.

Asanoth píše:Rovná záda - futura má ohnutá a špatně se do toho skládají věci

Ano, dalsi nevyhoda batohu se sitkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod remy77 » stř črc 12, 2017 13:15

Asanoth píše:Ahoj,
Stejnou velikost(to samozřejmě neznamená značku 32l - tady by se mi hodily zkušenosti ostatních), nebo nepatrně větší
Rovná záda - futura má ohnutá a špatně se do toho skládají věci
Boční pružné kapsy na lahve s vodou
Možnost navěsit spoustu věcí kolem
Cenu do 2500


A co Montane Medusa 32 ? http://www.montane.cz/cs/produkty/medusa-32_1-547/
Minuly tyzden mi dosiel a vyzera slusne. Da sa zohnat aj pod 2.000
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Asanoth » čtv črc 13, 2017 17:03

Dneska jsem se byl podívat v Letňanech na výstavě.
Poznatek č.1: Drtivá většina batohů v téhle litráži se dělá se síťkou. Alespoň co se týká oněch renomovaných Deuter(kromě lezeckých asi všechny), Lowe Alpine(všechny), Osprey...
Poznatek č.2: Hnán zoufalostí jsem vyzkoušel nějaký batoh Hannah 32l. Bylo to asi jako kdyby mi někdo na záda ověsil pohořelé torso z nějakého apokalyptického filmu. Tedy nic moc.
Poznatek č.3: Pinguin dělá super batohy, ale jenom s jedinou velikostí a tvarem zad. To je asi jako kdybych dělal super boty, ale rozhodl se, že budu dělat jenom velikosti 39-42. Nakonec jsem našel Ridge 40, který se mi docela líbil. Z hlediska kapes a úchytů je pro mě téměř ideální, spousta věcí je tam chytře vyřešených, zádový systém podobný mému Corazonu, v tom nejlepším slova smyslu zajímavý systém vlezu do batohu. Pár výtek: chybí nějaká vnitřní kapsa na doklady. Hrudní popruh je moc krátký i na mě, a to nejsem teda žádná hora. To bych ještě překousnul, ale ramenní popruhy bohužel jsou dost blízko u sebe a nedovedl jsem v sobě najít jistotu, že by mě neřezaly do trapézů... To je fakt škoda, protože jinak se mi ten batoh hodně líbil :( . Možná ho někdo má a ví, že si nemám dělat starosti? :D

Ještě jsem včera zkoušel Talon 33 a Kestrel 38. Talon působil, že by mě řezal stejně, jako Futura, Kestrel mi nějak nesedl...
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 19:19

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Asanoth » pát črc 14, 2017 18:46

Dnes jsem si oběhl další kolo:

Nejdřív jsem byl v alpsportu, kde bohužel nemají nic rozumného na zatížení, takže jsem tam měl stan Coleman 5,5kg, stan pinguin myslím kolem 2,5kg a zhruba stejný stan jurek. Nevím, jestli jsem se trochu nepřetížil...
Lowe Alpine Peak Attack 32: První chvíle se nesl dobře, ale na 32l je strašně malý.
Gregory Stout: nedovedl jsem ho nastavti na svoje záda, bederní pás mi pořád lezl nahoru.
Corazon Arco: Asi by to šlo, nesl se docela pohodlně, se dvěma stany jsem měl pocit, že nic nenesu, s přidáním třetího už to bylo o něco horší. Konečně batoh s dost dlouhým prsním pásem. Nemá ale až tak moc úchytů a boční kapsy na lahev jsou corazonovské, tj. vydrží i výbuch atomovky, ale lahev se do nich při přeplněném batohu nevejde(nejsou natahovací)
Gregory Paragon 38: Nesl se mi možná o drobet lépe, než Corazon, má víc úchytů, kapes, ale stojí skoro 2x víc. Nenašel jsem na něm žádnou vnitřní kapsu na peněženku/doklady atp., což mi přijde trestuhodné. Má dvě menší kapsy ve víku, ale venku :-/

Hudy:
Tady jsem vyzkoušel docela hodně batohů, z nichž spoustu Milletů a Mammutů jsem rovnou odhodil a už si nepamatuju, jak se jmenují. Zátěž 9kg.
Deuter Act Trail 34 Pro: No, myslím, že máme vítěze. Když jsem si ten batoh dal na záda, měl jsem pocit, že na sobě nic nemám. Navíc má skoro všechno, co chci, velké plus boční vstup. Stojí bohužel čtyři a půl tisíce, tak si asi budu muset nechat zajít chuť. Nějaký levnější batoh se stejným zádovým systémem a bederákem(ty ne-pro verze se síťkou místo bederáku mě trochu děsily)?
Deuter Guide 35+: Nenesl se tak dobře, jako AT Pro, výložky na zádech jsou moc u sebe a tlačí na ledviny. Což je škoda, protože stál pod 3k... Navíc nemá třeba kapsu na lahev a jiné vychytávky.
Deuter Guide Lite 32: Nesl se mi o něco líp, než "velký" guide, ale je hodně osekaný, opět chybí kapsa na lahev... Act Trail to není :-/
Mammut Crest 30+: O něco málo pohodlnější, než Guide, ale taky trošku tlačí.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Asanoth » sob črc 15, 2017 11:11

Takže, třetí, a snad poslední kolo.
Ještě jsem skočil zpátky do alpsportu a zkalibroval poněkud víc váhu k devíti kilům(tentokrát už měli sáčky). Nebudu to natahovat, ze souboje Gregory vs Corazon vyšel Paragon 38 jako jasný vítěz. Stout 35 a Wander 38 mají tu nevýhodu, že nemají vyztužená záda, takže člověk cítí, co v nich nese, což je nic moc. Paragonu pořád chybí kapsa na doklady... Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu.
V Hanibalu jsem vyzkoušel ještě Pinguin Trail 42(nic moc) a Lowe Cholatse 35. Ten mi sednul zhruba podobně, jako Paragon 38(on ten zádový systém je alespon od pohledu dost podobný), ale má lepší kapsy a přední vstup.
Průběžný závěr, bez zohlednění ceny, tedy je:

1. místo Deuter Act Trail Pro 34
2. místo Lowe Alpine Cholatse 35 kvuli přednímu vstupu
3. místo Gregory Paragon 38, o místo níž kvuli kapsám.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod apuka » sob črc 15, 2017 17:28

Jsem Ti prave chtel napsat, ze z Lowe Alpine Cholatse sice ma vzadu sitku, ale ma rovna zada, asi jsi na to uz prisel.

Moje zkusenosti s nim, resp. ze 45l verzi, 35-ku jsme chteli, ale kvuli mistu nakonec mame 45-ku od Vanoc.
Ten batoh se moc dobre nosi i nekolik dnu cely den, tech 9 kg nebude zadny problem - pokud si dobre nastavis (a jdou na Tebe nastavit) system na svoje zada. Dobre se s nim taky manipujuje, jsem s nim spokojeni. Vadi nam jen dve veci (plus ze by mohl mit lepe umistene popruhy na uchyceni dvou cepinu - ale to jsme vedeli uz pri koupi, ze nema, stejne jako skoro vsechny dvoukomorove batohy v teto velikosti ):)
1) spdni komora je hodne skosena, zbytecne ji ubrali misto, asi aby usetrili 10 g vahy... Kdyby byla rovna, vesli by se do nej dvoje macky a meli bychom 35-ku (a ted uz nadavali, ze tech 10 l nam chybi :lol:)
2) vevnitr u zad nema zadnou kapsicku napr., na mapy nebo manzelka a syn tam zvykli nosit doklady.

Edit: Jeste se podivej na Google, ten Deuter sezenes alespon o nejakych 450 Kc levneji nez v Hudy, vlastne i tam se staci zaregistrovat a skoro 300 jdou dole.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Pierre111 » sob črc 15, 2017 20:18

Kdyz jsi byl na vystave tak jsi mohl vyzkouset batohy od Ortovox, ty se treba me dost libi, pekne mi sedi na zadech. Za 100e bych ti mozna nechal svuj Deuter guide 45+ tour ale to asi neni to co hledas. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Quido » pon srp 14, 2017 14:15

pokud dojtr uvadi objem 32 l tak realna velikost bude nekde kolem 40l, mozna i vice...
mel jsem futuru 28 a bylo to neskutecne prostoprne, na 1-4 denni vylety )bez stanu) naprosto dostacujici... ale taky mi moc nesedel, zelmena tim, ze teziste bylo pomerne daleko od zad...

predesly kompromis (jeden batoh temer na vse) jsem nahradil dvema batohy - jadnim mesim (na 1-2 dny) Salewa Ascent 30, a vetsim (na vice dni) Vaude Asymmetric 42+8, ktery se zda odpovida presne uvadene litrazi... netvrdim, ze tyto batohy ti museji sednout, ale mne naprosto vyhovuji, tak se na ne zkus kouknout....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Johnys » stř zář 13, 2017 12:28

Děkuji za tohle téma. Jelikož jsem se rozhodnul řešit podobný problém a to náhradu za Futuru 32 (ne že by byla špatná, ale v zimě přece jenom studený vítr mezi batohem a síťkou není ideální), potřebuji tak trochu poradit. Pročet jsem všechny příspěvky, včera obešel obchody a z výběru vyřadil rovnou Osprey, nabídku z Alpsportu, kromě Pinquina a zůstal Hudy. U Deutera se mě líbí ACT Trail a do oka padnul i Mamut Lithium Crest ale nemám s ním žádné zkušenosti ani neznám nikoho kdo by ho používal. Měl jsem zálusk i na Deuter Quide 35+ SMU ale vadí mě že nemá spodní komoru oddělenou. Chtěl bych proto požádat ještě o další tipy - moje představa batohu je zhruba základ Deutra Futury 32, možná objem 35l, bez síťky, s bederákem jako u Futury a možnost použití na zimní túry se sněžnicemi na cca 2 - 4 dny.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Will » čtv zář 14, 2017 12:29

Quido píše:pokud dojtr uvadi objem 32 l tak realna velikost bude nekde kolem 40l, mozna i vice...


Mám Futuru 32, a to co píšeš není pravdou, je tomu právě naopak..
Možná nebýt těch zahnutých zad objem by se pohyboval kolem těch 32l.

Vím, že většina lidi co má batoh od Deutera, uvádí že litráž je větší než
je uvedena, u Futury 32 opravdu tak není.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Johnys » sob zář 23, 2017 16:58

Takže nejsem sám komu se to u Futury 32 zdálo že těch 32 litrů tam není. V reálu to co narvu do Ta.30 v pohodě do Futury nedám dost dobře. Přitom plný batoh je velikostně jako Aircontact 45+10.
Naposledy upravil mike dne sob zář 23, 2017 22:23, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace predchoziho prispevku i s citaci :-/
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 18:03

tak moje dojtry jsou minulost - ze by zmenili strih...? :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:24

Za to muze sitka na zadech, nebrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 12:38

kdysi jsem tu psal o mereni objemu batohu pomoci pytliku s fazolema a vyslo mi mimo jine tehdy, ze dojtr futura 28 ma nejakych 35l ... tak nevim :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Johnys » stř zář 27, 2017 7:41

To co dám do Trans Alpina 30 do Futury 32 nacpu stěží. Futura má malou spodní komoru a díky prohnutí zad menší i horní. Pak těch 32 litrů je rozdělených ještě do horního víka.
Problém je že Deuter má turistické batohy většinou se síťkou, bez jen už velké nad 40 l. Já udělal kompromis, oželel spodní oddělenou komoru a šel do Deuter Quide 35+ SMU. Bezvadně sedí a nosí se ještě líp než Futura. Navic větší objem se hodí.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 9:24

to, zes zustal u dojtra chapu, i volbu ti schvaluji, velmi dobry batoh, na zimu kazdopadne lepsi zada, jen je treba si uvedomit - a to je info predevsim pro dalsi ctenare OF, kteri se podle nasich prispevku budou chtit orientovat - Guide (ne Quide) je batoh ze zcela jine kategorie, nez Futura, takze pokud ti vyhovuje a vyuzijes jeho vlastnosti, OK, jinak pro beznou turistiku je zbytecne tezky, Trail by byl o dost lehci... :wink:

obecne k tem zadum - z vlastni zkusenosti a dle meho nazoru je zadovy system se sitkou vhodny pro batohy s objemem max. tak 25l, u vetsich batohu, kde se predpoklada nejen objemnejsi, ale i tezsi naklad, mne takovy zadovy system prijde nevhodny, hlavne proto, ze se teziste dostava dal od zad a to neni pro komfort noseni tezsich nakladu zadouci...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod malejjarda » stř zář 27, 2017 9:36

S tím, že záda se síťkou jsem dobré jen na malé batohy, máš pravdu.
Do cesty do práce jsem si koupil levný batoh se síťkou ze Sportisima a docela dobré. Objem má papírově 18 litrů, ale do 30-ti litrového Trans Alpinu dám minimálně 2x tolik věcí.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod fps » stř zář 27, 2017 10:35

Quido píše:z vlastni zkusenosti a dle meho nazoru je zadovy system se sitkou vhodny pro batohy s objemem max. tak 25l, u vetsich batohu, kde se predpoklada nejen objemnejsi, ale i tezsi naklad, mne takovy zadovy system prijde nevhodny, hlavne proto, ze se teziste dostava dal od zad a to neni pro komfort noseni tezsich nakladu zadouci...


malejjarda píše:S tím, že záda se síťkou jsem dobré jen na malé batohy, máš pravdu.

tohle jsem si kdysi taky mysle, ale jen do té doby než jsem začal používat Osprey Exos 48
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 12:18

@fps:
vidis, a oprave ten mne nesedi, a troufnu si rict, ze kvuli tem zadum ;-)
a taky si troufnu rict, ze prave u tech batohu je to teziste dost spatne...
:roll:
na druhou stranu je treba priznat, ze je to obecne jeden z nejoblibenejsich vetsich batohu
:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod Johnys » stř zář 27, 2017 21:42

Quido píše:to, zes zustal u dojtra chapu, i volbu ti schvaluji, velmi dobry batoh, na zimu kazdopadne lepsi zada, jen je treba si uvedomit - a to je info predevsim pro dalsi ctenare OF, kteri se podle nasich prispevku budou chtit orientovat - Guide (ne Quide) je batoh ze zcela jine kategorie, nez Futura, takze pokud ti vyhovuje a vyuzijes jeho vlastnosti, OK, jinak pro beznou turistiku je zbytecne tezky, Trail by byl o dost lehci... :wink:

obecne k tem zadum - z vlastni zkusenosti a dle meho nazoru je zadovy system se sitkou vhodny pro batohy s objemem max. tak 25l, u vetsich batohu, kde se predpoklada nejen objemnejsi, ale i tezsi naklad, mne takovy zadovy system prijde nevhodny, hlavne proto, ze se teziste dostava dal od zad a to neni pro komfort noseni tezsich nakladu zadouci...


Guide je na stránkách Deuteru v kategorii zimních batohů a Hudy ho udává v kategorii lezeckých. Trochu jsem zohlednil i to že pro tyhle kategorie musí vydržet víc než jiné. Na Traily jsem se díval, 30l je málo a PRO 34 dobrý, ale mě se zkrátka jaksi nelíbí ty jejich, jak bych to řekl... inovace vzhledu. Takový přeplácaný vzhled a nepřirozený barvy plus u toho PROčka se mě nelíbily moc ramenní popruhy. Starší dojtry zkrátka byly hezčí 8) Nemůžu si pomoct.

Ad. ta síťka ještě, napsal si to dobře. Krom těžiště dál od zad, na síťce jsou přišité i ramenní popruhy a v místě šití při plném batohu se ta síťka má snahu napínat a pružit a to také není dobře pro stabilitu.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Náhrada za Deuter Futura 32

Příspěvekod fps » čtv zář 28, 2017 9:59

já tedy nevím kolik toho máte nachozeno s batohem který má zádový systémem tvořený síťkou, ale to že je těžiště o něco dál od zad já u Osprey Exos 48 vůbec nepociťuji, a pochybuji o tom že by jste v tomto dokázali rozeznat rozdíl u batohu se síťovaným zádový systém, a batohem bez síťovaného zádového systému, a hlavně není síťovaný zádový systém jako síťovaný zádový systém, každý je trochu jiný, to co píšete já spíš vnímám jako předsudek k batohům které mají zádový systémem tvořený síťkou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Batohy