Osprey Aura - odírání krku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Leandra » sob led 21, 2017 12:01

Ahoj všem,

k Vánocům sem si nadělila batoh Osprey Aura AG 65 WM. Po předchozích několika vyzkoušeních v kamenných obchodech, kde mi batoh perfektně a nádherně sedl, jsem se rozhodla ho objednat přes net. Jenž u báglu, co mi došel, mám ramenní popruhy nacpané na krku, který mi odírají.. Kdybych chodila jen v mikině nebo triku ke krku, bylo by to v cajku, ale nedovedu si moc představit, jíst s tím v létě někam v tílku. Připadá mi, že už jsem zkoušela všechno možné i nemožné, ale pořád to odírá. Jsem z toho dost nešťastná a už moc nevím co si počít. Nemáte někdo nějaký tip na to, co s tím? Jak to správně nastavit? Nebo je možné, že mám prostě nějaký vadný kus? (tomu se mi moc nechce věřit)

Díky za odpovědi. :-)
Leandra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 7, 2016 19:31

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod booze » sob led 21, 2017 18:47

toto si precti viewtopic.php?f=7&t=19290&hilit=jak+nastavit pripadne posli fotky jak to nosis. bud spatna velikost zad nebo to nastaveni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod Kjuba » ned led 22, 2017 0:14

Já tomu teda moc nerozumím. Pokud Ti nádherně seděl v obchodě, tak proč jsi ho kupovala někde, kde jsi si ho nemohla vyzkoušet? Jako chápu to u jiného zboží, ale zrovna u batohu? Na tuty ho máš špatně nastavený.

Já mám pánskou verzi Atmos 65 AG. Kupoval jsem ho v kamenném obchodě, kde mi ho rovnou nastavili na moje záda. Naplnili mi ho věcma a cajdal jsem po krámě cca 1/2 hodiny. Jo byl o něco dražší, než v nejlevnějším krámu na netu, ale mělo to svoje kouzlo :-).
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Mogen » ned led 22, 2017 12:44

Čemu na tom nerozumíš? V krámě vyzkoušíš zda sedí a pak objednáš z internetu za jinou cenu. Podle mě celkem běžná praxe..
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Leandra » ned led 22, 2017 13:47

Jediný obchod, který tady máme a ve kterém jsem si ho zkoušela, je Rockpoint, slušně jsem tam přišla, vysvětlila jim situaci a vedoucí obchodu mi řekl, že není problém a rád i poradil, přestože věděl, že si chci batoh jen vyzkoušet. Bohužel tam stál batoh přes 6 600, já ho měla na netu vyhlídnutý za necelou pětku a jsem v situaci, kdy si prostě nemůžu dovolit vyhodit víc jak 1500 "jen tak". Doufám, že tím nikoho nenaštvu a neurazím, včera se kvůli tomuhle do mě pustili na facebooku, že jsem "nemorální" a "neetické" hovado, kterému by oni, jako živnostníci už nikdy ani neporadili.
Leandra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 7, 2016 19:31

Příspěvekod Kjuba » ned led 22, 2017 16:44

Hmm, rozumím. Já to nemyslel zle. Jen jsem chtěl poukázat na to, že tahle "běžná praxe" nemusí být vždycky to právé ořechové. Něco jiného je koupit si takhle třeba telefon, elektroniku a pod. Ale boty, batohy, oblečení bych já takhle nikdy nekupoval.

A než se do mě pustíte, že jsem blázen, že to takhle dělá každý, a že na tom nevidíte nic nemorálního, tak Vám rovnou říkám, že mě je to jedno. Použila jsi tuhle skvělou metodu, ušetřila jsi 1600 Kč a máš doma věc, která Ti nefunguje. Ty už musíš rozlišit, jestli se Ti vyplatí teď někde zjišťovat, jak to pořádně nastavit. Btw. vzít ten batoh do toho Rockpointu a prosit, jestli by Ti to nenastavili Ti moc nedoporučuji :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Leandra » ned led 22, 2017 17:19

Já to taky nemyslela nijak zle. Jen jsem se bála, aby jste mě nezačali lynčovat i tady. :D
Leandra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 7, 2016 19:31

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Dank » ned led 22, 2017 17:58

Osobně si kupuju věci radši taky v kamenném obchodě , ale pokud je rozdíl v ceně i několik tisíc, tak hold mají smůlu.
Když člověk ví za kolik to obchodník nakoupí a pak si k tomu přirazí 200% i víc, tak je nemíním podporovat. Na druhou stranu, pokud se kolikrát zeptám v kamenné prodejně na slevu, tak se někdy dostanu na stejnou cenu jako na netu a úrčitě radši podpořím kamenný obchod.
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Mogen » ned led 22, 2017 18:15

Tak to zboží je identické jako v kamenné prodejně (alespoň by mělo být), takže nevím proč by to mělo být riziko. Spíš bych to viděl, že onen batoh na prodejně byl prostě jinak nastavený a než si Leandra vychytá to přesnou polohu, tak to chvíli potrvá. Neřekl bych ale, že je to tím, že je zboží jiné než v kamenné prodejně. Ale taky to nemyslim nijak špatně, nebuď vztahovačnej :)
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Mawenzi » ned led 22, 2017 18:25

chce to asi dobře nastavit ty záda a taky možná můžou být popruhy tuhý novotou, což se může po chvíli nošení zlepšit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod booze » pon led 23, 2017 8:55

@mawenzi to si nemyslim, spis v obchode zkousela jinou velikosta pak objednala vetsi.
No pockam si na nejaky detail,co vlasne myslela.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod Kjuba » pon led 23, 2017 11:19

Já bych vsadil na špatné seřízení. Bůh ví, kdo to měl před ní na zádech, jestli vůbec někdo. Předpokládám, že snad velikost si každý ohlídá.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Mawenzi » pon led 23, 2017 11:52

no co sem dostala já ty nový popruhy od osprey, tak si sice novej bágl už nepamatuju, ale zdály se mi takový tuhý po vyzkoušení...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Aura - odírání krku

Příspěvekod Leandra » úte led 24, 2017 9:29

Velikost jsem si pohlídala a batoh přede mnou na sobě neměl nikdo, přijel zabalený v neporušeném obalu. :-)

Každopádně jsem už na to přišla. Tím, že jsem docela vysoká (176cm), jsem měla za to, že musím mít ten zádový systém co "nejvýš" a že batoh mám prostě malý, ale jak @booze napsal, že si myslí, že jsem si objednala větší, napadlo mě, vyzkoušet to naopak. :D Že sice mám skoro sto osmdesát cenťáků, ale jediná dlouhá věc na mě jsou nohy a torzo mám dlouhé asi jako o slečny, co jsou o víc jak 15cm menší. No jsem trubka, nedošlo mi to. Jakmile jsem to docela o dost snížila, všechno se vyřešilo, popruhy už nejsou narvané na krku, sice jsou tužší, což je však podle ostatních vlastníků tohoto modelu zcela normální, dokud se to nevychodí.

Všem moc díky za pomoc! :-)
Leandra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 7, 2016 19:31


Zpět na Batohy