Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod levi » pon pro 5, 2016 11:31

Ahoj.

Chtěl bych si pořídit batoh na turistiku (ne jen po cestách) ale chtěl bych v něm nosit foťák, tedy zrcadlovku. Tělo s objektivem + 1 objektiv navíc. Hledal jsem napřed přímo fotobatohy, ale moc toho není, a ceny jsou nic moc, vzhledem k tomu, že samotný batoh nebude nic moc a platí se za to, že to je fotobatoh. Pro představu jsem koukal na tohle:
https://www.alza.cz/manfrotto-off-road-hiker-30l-green-d4071848.htm?o=2
https://www.alza.cz/lowepro-photo-sport-300-aw-ii-modry-d4349384.htm?o=3

Napadlo mě, že by asi ale bylo lepší koupit normální batoh a do něj udělat výztuhy na foťák. Dají se koupit přepážky zvlášť. V angličtině se to dá najít jako camera bag insert.

To, co se mi ale na fotobatohách líbí je, že je foťák "po ruce" jelikož je přístupná z boku, takže sundam jedno rameno a můžu sáhnout pro foťák.

Tak teď můj dotaz. Hledám tedy batoh kolem 35l rozumné kvality na jedno až dvou denní trip s bočním vstupem. Existuje něco takovýho? Za dobrou cenu? Navíc ho pak budu moct použít i v případě, že foťák nepotahnu.
Poradíte někdo nějaký tipy? Nebo třeba jak řešíte vy uskladnění foťáku v batohu?

Předem díky. Levi
levi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 7, 2016 8:55

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 5, 2016 11:49

osprey kestrely novy modely maj z jedny strany bocni vstup, ale nevim, jak je to uplne delany, ale muzes zkusit na to mrknout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2016 13:28

Modelu batohu s bocnim par je. Ale nepocitej s tak jednoduchym pristupem, jak si to predstavujes, ze das o dole jen z jednoho ramena a hura levou zadnou vyberes fotak.... Uplne takto jednoducho to nejde ani u tech fotobatohu. To uz spise das dole obe ramena a otocis si batoh dopredu nebo rozepnes prsak a das dole z jednoho ramena a dostanes se k bocnimu vstupu. Z techto duvodu je skoro nejjednodussi reseni normalni batoh s vrchnim vstupem, ale s oteviranim zezadu - nechas si to na bederaku, das dopredu a otevres, fotak mas na vrchu.
Proste mit fotak v batohu a mit fotak po ruce jsou dost protichudne pozadavky a ani fotobatohy toto moc nevyresi. Tam je spise vyhoda, ze mysli i na prislusenstvi (objektivy, stativ, ...)
A jeste musis pocitat i s tim, ze chces 35l batoh, ale ta komora pro fotak Ti zabere hodne velkou cast, hlavne, kdyz se jedna o zrcadlovku nebo pod. fotak. A na dalsi veci uz zustane mozna jen malo mista. Rozhodne se dobre podivej na rozmery batohu vs. rozmeru mista pro fototechniku (plus pripocti velikost vytuze kapsy pro fotak). Je vhodne reseni vyzkouset predtim nez si to nadobro koupis.

Mozna by se spise hodilo podivat se tady na vlakno, kde se probiralo noseni zrcadlovky na turach. Bohuzel, ja si nepamatuji vakno, kde to bylo, mozna sem da odkaz nekdo, kdo tam psal vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Pierre111 » pon pro 5, 2016 23:51

Ahoj. Podivej se na batohy Ortovox, idealne modely Peak, Trad a Treverse. Ty maji velky zip po obvodu, takze je pristupny cely prostor batohu. Bocnim vstupem toho vetsinou moc nevyndas. Pripadne se muzes podivat na dalsi batohy Ortovox, ktere maji vstup zipem pres zada. To jsou ale vetsinou batohy na zimu. Jinak 35l mi taky neprijde zrovna moc.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod levi » úte pro 6, 2016 8:57

Na batohy Ortovox určitě mrknu. Popravdě tu značku ani neznám. Koukal jsem na Osprey Kestrel. Vím, že Osprey je hodně populární jak tady na foru, tak asi mimo něj, ale ty ceny jsou taky kolikrát hodně vysoko a navíc co jsem koukal na jejich ofiko stránky, tak boční vstup kestrel nemá.

No a co se velikosti týče, koukal jsem i na větší batohy - 40l, 45l. Nebo se mi celkem líbí, když má batoh nějakou část (horní, spodní) odendavací. Chtěl bych ho totiž nosit třeba i na půldenní hiky. Dělám totiž geocaching (snad to tu někomu něco řekne) a nosím různé vybavení pro ten, pak třeba camelbag s pitím, v zimě i termosku s čajem, ale zas tahat třeba 50l bágl na půl den se mi moc nechce. Takže varianty třeba 40 + 10 nebo tak něco zní hodně lákavě.

Momentálně na kešky a na kolo mám tohle http://www.outdoorove.cz/289-outdoorove-vybaveni/290-batohy/batoh-vango-rapide-20 a plně mi to vyhovuje na kolo i v létě na půlden. Ale na zimu je to prostě malý a zrcadlovka se do toho absolutně nevejde :cry:
levi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 7, 2016 8:55

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod filipvele » úte pro 6, 2016 11:11

Já jsem také chodící fotograf a mě se osvědčilo následující: https://www.peakdesign.com/product/clips/
Batoh vezmu libovolný, na popruh pověsím zrcadlovku. Druhý objektiv si dávám do neoprénového pouzdra k pasu / na bederák.
filipvele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2016 17:34

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 12:10

tema o noseni zrcadlovky

jinak myslim, ze prave ty novy kestrely bocni pristup maji ale jak psal apuka, asi spis dost blbe pristupny. a videla sem nedavno mega drahej ale zajimavej fotobatoh co objevil kamarad. ta by to mohl byt zajimavej kompromis v pouzitelnosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2016 13:40

mawe, diky za odkaz. "Mega drahej fotobatoh"? Vzdyt ma docela normalni cenu. Mohl by byt vyuzitelny, jen ma celkem pouze 16l objemu zevnitr. Zvenci vypada o dost vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 13:46

je jich tam vic tech typu, treba 34l za 260dolacu, to podle me je docela dost drahy ale je to zajimavy reseni a mozna to nekoho zaujme
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod levi » stř pro 7, 2016 14:46

Tak stále přemýšlím a hledám různé možnosti. Moc se mi líbí to udělátko na uchycení foťáku na popruh. Jen jako cena je úplně nesmyslná. Je to jen kus plastu a železa, dvě matky a stojí to poměrně hodně. Mrknu se jestli něco podobného nedělají v číně za pakatel ceny. Ale zpátky k batohům. Našel jsem asi hodně praktickej batoh, velikost tak akorád, jen bohužel cena tri a půl tisíce se mi moc nelíbí. Ale třeba se časem kousnu a vrazím do báglu přes tři litry. Ale koukněte na to......zajímají mě názory na zádovej systém a vůbec jestli se vám líbí.
Jediný, co mě na něm asi vadí je to, že nejde oddělat bederák. Ale vypadá celkem skladně, tak by to snad tolik nevadilo...
http://batohy.heureka.cz/lowe-alpine-airzone-pro-35-45-black-pumpkin/specifikace/#section
levi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 7, 2016 8:55

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 15:04

Ten batoh ma ale jenom jednu komoru, bacha na to. Kdyz uz se stejnym zadovym systemem a s dvema komoramy, tak Lowe Alpine AirZone Trek 40, pokud zada sedi nebo hodne podobny Trek+35:45 ale s nastavitelnym zadovym systemem, par vylepsenima a vyssi cenou.
Lowe Alpine jeste dela dvoukomorove Cholatse 35 nebo 45, coz jsem nedavno koukal, nejsou to taky spatne batohy, ale pocitej s tim, ze u vsech uvedenych batohu LA je spodni komora trapezovite zepredu zrezana, takze na spodku muzes mit tak 15 cm u 35l verzi, 45 je uz lepsi.

Na ceny se na lincich nekoukej, to jsou doporucene od dovozce, sezenes to levneji. Nevim odkud jsi, tyto batohy maji vetsinou v Hanibalu, nektere kupodivu v prodejnach Husky. V OV bych Ti mohl poradit Treksport, tam maji taky neco, urcite Cholatse 35 (pokud jej jeste neprodali) - objednali to na vyzkouseni pro mne :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Stani » stř pro 7, 2016 18:42

levi píše:Tak stále přemýšlím a hledám různé možnosti. Moc se mi líbí to udělátko na uchycení foťáku na popruh. Jen jako cena je úplně nesmyslná. Je to jen kus plastu a železa, dvě matky a stojí to poměrně hodně. Mrknu se jestli něco podobného nedělají v číně za pakatel ceny.

Keďže sa venujem navrhovaniu, prepáč, ale akosi som už alergický na také kecy. Jednoduché riešenie je najlepšie. Vieš, ale to jednoduché riešenie treba aj vymyslieť, urobiť prototypy, vyskúšať. Potom nastane klasická situácia, že cukne dodávateľ, lebo ti pre štart projektu v máloseriovke origo formy neurobí, alebo urobí, ale je to pekne drahé. Tak sa obrátiš na väčšieho výrobcu podobného segmentu, či by ti to nerobil, alebo nezaradil do svojho programu. To všetko si musíš vychodiť. Proste si to tak ohodnotili.

Ty v tom však vidíš len nejaký ten plast, pár želiezok, žeby si si to asi aj sám doma urobil, že. Alebo sa pohybuješ v podobnej výrobnej oblasti a vieš určiť cenu, že sa ti to táto zdá nezmyselne predražená?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 20:12

Plnes Tebou souhlasim, i kdyz se mi nektere veci obcas zdaji hodne predrazene.

Ja bych pridal jeste jeden dotaz tazateli: Jaky odhadujes pomer spolehlivosti u originalu a cinske kopie (pokud existuje)? Myslis, ze rozdil v cene se Ti oplati, kdyz Ti kvuli vyrobni kvalite spadne fotak na zem na nevhodnem miste?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh s bočním přístupem - kolem 35l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2016 20:45

peak design mam rok, a je skvelej, verim mu. problem ale je, ze se musi vyzkouset na konkretni popruhy, protoze na lehky 20 ho nemuzu nosit, protaci se mi celej fotak dolu, deformuje to popruh a stahuje batoh. rozhodne bych doporucovala si to napred jit pripadne vyzkouset a pak objednat (at uz verzi z ciny, ale tusit jak se to chova s tvym konkrernim baglem a fotakem).

bylo by zajimavy, pokud nekdo pouziva jiny typy a vyrobce napsal treba vahu setu a jak to ma dlouho a nejaky postrehy k tomu. treba ten uno b drzak ci tak nejak je levnejsi o neco ale zas jinak resenej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Batohy