Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Vexo » úte pro 14, 2021 9:55

Ja si na jednodenni akce poridil Thule Alltrail X 15L. Ma spoustu drobnych detailu, napr. da se schovat bederni pasek, kdyz ho clovek nechce pouzivat, skoro vsechny pasky maji gumicky, aby to neplandalo vsude okolo, material je povoskovany, tak vydrzi malou sprchu. Kdyz se daji na bok flasky, tak ve spodni casti batohu skoro nezbyde zadne misto, bez lahvy je horni polovina tak dvakrat sirsi, coz je na neco fajn. Zip je navrchu zakrouceny, otvira se od zad, takze kdyz se batoh napechuje, nevyviji se na nej takovy tlak. Akorat mini kapsicka na popruhu je tak na starou 3310 nebo tycinku, mohla by byt vetsi.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » úte pro 14, 2021 12:05

Jenže má ten Thule popruhy jak krosna, pro někoho postavy Karlose Vémoly ok, ale pro štíhlý lidi moc ne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Vexo » úte pro 14, 2021 21:34

ja mam sice siroky ramena, ale to je tak vsecko - jak 15 tak 35 verze me v tomhle nijak neomezuji, poprve to byl nezvyk, ale prijde mi, ze mi takovy popruh nejde tolik pres podpazi, jako kdyby byl uplne rovny.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » stř pro 15, 2021 4:45

Má ten malej Thule prkenně tvrdý záda, jako ten větší? To byl důvod proč jsem se toho batohu zbavil. Nešly dotáhnout balanční popruhy, nešel přitáhnout batoh k tělu, protože to bylo tvrdý prkno, prostě díky tomu jsem nemohl stabilizovat náklad, jak bylo potřeba. Když jsem batoh přitáhl balančními popruhy, odtáhl se v bedrech. Nechtěl se za žádnou cenu ani trochu přizpůsobit konturám zad..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Vexo » stř pro 15, 2021 8:42

nema, ten 35 ma dve pevne vyztuhy, protoze ma ten popruhovy system odepinaci na suchej zip, aby si to clovek nastavil dle delky zad, 15 nic takoveho nema, zada jsou ohebny (vyztuha ala pruzny karton).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod oodoow » pát úno 18, 2022 23:00

Sháním náhradu za GoLite Rush, jako obvykle se mi zas rozpadá něco, co už nejde koupit. :roll:
Prostě batoh, co má tak cca 15L, má velké kapsy na bederáku, většinou pro mobil a peněženku a hlavně velkou otevřenou kapsu vzadu, aby se tam dala narvat spousta věcí, včetně třeba lezecké helmy. Tady je to dobře vidět. Kdyby to mělo ještě ty stabilizační popruhy (obrázek 3), kterými se to přitáhne k tělu, aby se v tom nehýbal náklad, tak to by bylo ideální.
Ono asi nic takového neexistuje, ale co kdyby. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Malý batoh, cca 23-30 litrů

Příspěvekod Asanoth » pát zář 23, 2022 10:38

Ahoj
sháním větší náhradu za svůj Solognac 20l.
https://www.decathlon.cz/p/lovecky-bato ... 3%81_KHAKI

Jedna se primárně o batoh na 1denní výlety na dovolených a do letadla. Právě kvuli letadlu a delším přesunům v rámci dovolených potřebuju větší batoh: Když do něj dám objektiv a foťák, už je to opravdu hodně těsné (na plochu, výška stačí).
Jinak v jednoduchosti je krása, stačí dvě kapsy, ta přední ideálně nějak zakrytá (tzn. ne třeba takhle) a co nejnižší váha. Solognac se nosí pohodlně a váží čtvrt kila. S kvalitou (i kvalitou slavného 10l batohu Quechua) jsem spokojen a nevím, jestli třeba Adidas nebo Nike batoh vydrží stejně, zejména co se týče napínání švů. To je hlavní důvod, proč sem píšu, oběhnu si nějaké sportovní obchody, ale máte nějaké zkušenosti s kvalitou batohů těchto sportovních značek (Reebok, Adidas, Nike, Puma)? Zároveň platí, že na batohu rozhodně budu mít radši napsáno něco jiného než Adidas atd., abych tím nelákal případné zločinnné živly.
Cenu batohu bych uvítal ve stokorunách.
Díky.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Quido » stř lis 16, 2022 8:23

a co toto? (jestli tedy 56 cm do letadla může - asi záleží na té které aerolince...)
https://www.decathlon.cz/p/turisticky-b ... 3%81_KHAKI
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Batohy