Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod marklukes » pát srp 5, 2016 11:47

Tak jsem přehodnotil priority a mám požadavky na batoh pro každodenní nošení plus na krátké výlety:
- objem cca 13-16 litrů
- váha cca půl kila
- postranní kapsy (na flašky s pitím nebo drobnosti)
- nechci bederní pás (může být odnímatelný)
- nechci konstrukci se síťkou na zádech (Deuter ...)
- nechci batoh s víkem; prostě otvírání na zip
- a aby taky hezky vypadal :-)
Co jsem se díval, zatím mi nejlíp vychází Osprey Daylite (13 litrů). Máte někdo lepší typ?
Uvažoval jsem i o Osprey Axis (18 litrů), ale ten se mi zdál už moc velký (navíc poslední verze 2016 se mi moc nelíbí (měl jsem v ruce), lepší byla verze 2015, která nabyla tak "bachratá", ale naživo jsem jí neviděl.
Díky předem za rady.
marklukes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 17, 2016 20:43

Příspěvekod -ant- » pát srp 5, 2016 13:59

Osobne bych doporucil kouknout se u vyrobcu do kategorie bezeckych batohu. Bederak je jenom pasek a perfektne sedi na zadech.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod Petra14 » stř led 25, 2017 16:51

Kdyby někdo hledal ještě batoh pro každodenní nošení tak mu mohu doporučit batoh Osprey Escapist. Já mám konkrétně tento model - <spam_link_smazan> a jsem s ním teda spokojená. Vůbec netlačí a unese toho hodně. :wink:

Vybírám teď ale batoh i pro dceru a nevím který zvolit. Máte někdo s nějakým dětským batohem zkušenost? Je jí 7 let. A chceme začít častěji jezdit na nějaké výlety a nechci aby nosila ty beztvaré batohy co by jí mohli poškodit záda.

Děkuju předem za rady :)
Naposledy upravil mike dne stř led 25, 2017 19:31, celkově upraveno 1
Důvod: myslim, ze bez linku do jakehosi obskurniho eshopu se obejdeme
Uživatelský avatar
Petra14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 30, 2016 10:17

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod Chmeld4 » čtv led 26, 2017 9:48

Někdo by mohl říct že jsem málo vybíravej a možná až laxní k výběru batohů, ale řešit takovej co mám přes den tak hodinku na zádech mi příjde už za hranou :D Samozřejmě nic proti gustu ;)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod dudy » čtv led 26, 2017 11:07

Sic to vypadá, že Petra14 je spamerka, přesto rád odpovím (pokud to byl jen spam, tak se to může hodit jiným),.
Máme OSPREY Ace 38 a fakt bomba.
Stavitelný je to od cca 6 let a dá se nastavit tak, že ho můžu nosit i já.
Docela držák na to smradí prasení.
Akorát by mohli, u Osprey, začít dělat nějakou vychtávku, něco jako elektrický vobojky pro psy, že když si harant nezapne dolní vstup, nebo horní kapsu, tak dostane elektrickou ránu. Takhle nás to stálo baterku, čelovku, x fuseklí, ručník, tepláky, mikinu...


http://www.ospreyeurope.com/eu_en/child ... ies/ace-38


Á propos, sem koukal, že tu není žádný harantí téma, jako co pro ně, na ně, do nich....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod Petra14 » čtv led 26, 2017 12:49

Omlouvám se pokud jsem nějak porušila pravidla fora, chtěla jsem jen poradit a zeptat se co pro dítko. Jinak děkuju za radu dudymu a vážně mě pobavil tvůj návrh na vylepšení batohů :D
Uživatelský avatar
Petra14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 30, 2016 10:17

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 17:10

Ze zkusenosti bereme prvni prispevek na foru, ktery neco doporucuje a linkuje nejaky e-shop, jako spam. Jestli to tak nahodou nebylo, tak priste prosim linkuj rovnou stranku vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod šíp » čtv led 26, 2017 20:57

Petra14 píše:Máte někdo s nějakým dětským batohem zkušenost?

Ano, ja mam zkusenost. Koupila jsem na Vanoce sestrinym detem (6 a 8 let) batohy Osprey Jet 18. Poradny prvni test probehne pristi vikend v Beskydech, takze pokud budes mit zajem, poreferuju. Batohy jsou primarne urceny na prechody nalehko, tedy od chaty k chate. Vybiranim vhodnych kandidatu jsem tehdy stravila dlouhou dobu, obehala jsem spousty kamennych kramu a zkoumala a zkoumala. Tyto Ospreye mi z meho pruzkumu jako nejlepsi na toto urceni.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod dudy » pát led 27, 2017 8:20

Jó, ten je taky fajn.
To má smrádeček jako denní pingl.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh pro denní nošení 13 až 16 litrů

Příspěvekod Solymr » sob srp 15, 2020 20:39

Podobný dotaz jako autor příspěvku: Vzali byste si Doldy speed 15 na jednodenní túry do V.Tater v tyto dny nebo je to málo? Ponesu věci jen své. Cyklolahve zdá se drží v bočních kapsách dobře. Dovnitř dám pláštěnku, ponožky, odnímatelný spodek kalhot, triko, mikinu/bundu, svačinu/sladkost. Co víc? Dá se možná už očekávat trochu chladnější počasí, takže by v batohu tolik vrchních vrstev nebylo.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Malý batoh, cca 15 - 18l

Příspěvekod jendakrupka » pát led 1, 2021 16:16

Malý batoh, cca 15 - 18l

Ahoj, nemáte prosím někdo tip na malý, šikovný batoh, který má ale pořádný bederní pás?

Hledám něco jako doplněk k větším batohům, co běžně používáme. Přítelkyně má Montane Oxygen 24, já Osprey Talon 33. Obojí super na celodenní výlety.
Jenže někdy jdeme kratší procházky (nebo projížďka na kole), a nechce se nám s tím tahat. Taky člověk nepotřebuje tolik věcí.
Máme ale (bohužel oba) problémy se zády, a chtěl bych tedy batoh s řádnou bederní opěrou. Vyzkoušel jsem totiž už Deuter Speedlite 20, který byl velikostně fajn, ale bolela mě z něj záda hned při prvním pokusu. Tak jsme ho vrátili ve 14 denní lhůtě zpět.
Potom jsem ještě objednal Boll Raven 15-18, to není úplně povedený kousek...
No a jako poslední jsem zkusil Osprey Talon 18 - dobrý, ale velikostně už se blíží těm našim primárním. Takže taky nic. Tedy, on menší je, ale překvapivě ne zase o tolik.

Nechci strávit další dva měsíce nakupováním a vracením dalších a dalších batohů, takže bych ocenil jakoukoliv radu, pokud někdo zná a používá batoh, který by vyhovoval našim potřebám.
Naposledy upravil sobb dne pát led 1, 2021 22:14, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » pát říj 15, 2021 7:04

Máte někdo batoh INOV-8 ADVENTURE LITE 15?
Hledám něco pro rychlej pohyb, aby to pořádně drželo na těle. Pro jednodenní výlety fast & light. V současnosti k tomuto účelu používám 25l batoh vážící 920g, což mi často přijde jako overkill, když je ten batoh z půli prázdnej. Jako nese se to hodně dobře, o tom žádná, ale je to z půli prázdný a při běhu nebo skákání ten batoh nedrží tak dobře na těle.
Na takový typy výletů nosím 2,5 - 3,5kg obsahu batohu.
Budu vděčný za postřehy, případně doporučení jiného batohu pro můj účel. Priorita je hmotnost, nesmí to však být na úkor pohodlí a funkčnosti. Dík.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod milarepa » pát říj 15, 2021 7:30

o tom batohu od inovejtu jsem též uvažoval, ale když jsem si byl někdy v létě v nalehko vybírat nějaké věci, tak mně tam zaujal Trailblazer 18 od Montane, co tam nenápadně visel u vchodu, tak jsem si ho na zkoušku dal na sebe a ta volba byla jasná, už jsem ho ze zad nesundal, ať mám v čem odnést nakoupené věci :-)

na rychlé jednodenní výlety je super, perfektně drží na těle, dá se nastavit, je promyšlený, jednoduchý, nic neváží a má i slušný zádový systém, cenově je hodně na pohodu, jasná volba na první dobrou, ten od inovejtu stojí dvojnásobek a v podstatě nedostaneš nic navíc

https://www.nalehko.com/produkt/montane-trailblazer-18/

potom ještě zkus pouvažovat o jejich větší běžecké vestě
https://www.nalehko.com/produkt/bezecka-vesta-montane-gecko-vp-12/

mám ji v menším provedení - Gecko -5 na dlouhé běhy po horách, hodně povedený kousek, ta větší varianta by na rychlou turistiku byla určitě fajn, v ceně vesty máš 2 půllitrové ultraflask, které jsou umístěné v ramenních popruzích a můžeš z nich pít rovnou při běhu, do snadno dostupných kapes si dáš, co potřebuješ mít po ruce, takže nemusíš nikde zastavovat, pro tvé účely asi optimální varianta....


možná by pro tebe ještě mohla být zajímavá i jejich starší 10 litrová vesta, je to výběhový model za dobrou cenu
https://www.triexpert.cz/produkt/1447-montane-via-jaws-10l-2x500ml-lahev

součástí vesty máš i ty 2 ulraflask láhve (jedna běžně stojí přes 4 stovky), malou nevýhodou je, že kapsy na ně jsou nízko a nejde tak pít rovnou při běhu, pokud k tomu nemáš brčko, když ti to nevadí, tak zase ušetříš nějaké love, jestli prachy úplně neřešís, tak běž do toho gécka 12, je celkově více vychytané a díky 3 bodovému upínání i lépe drží na těle
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Lipon » pát říj 15, 2021 8:32

mně by třeba na tom asi vadily ty velký kapsy na ramenních popruzích
když
když není potřeba robustní Deuter Trans Alpine, tak na poponášení pár věcí či na krátké výlety jsem pořídil malý batůžek v Decathlonu,
bederák nemá, na tak malém ho ani nečekám, víc používám prsák
mají i menší, asi za 250,-

neběhám s tím, tak pevnou fixaci na tělo nepotřebuju
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » pát říj 15, 2021 8:43

milarepa píše:perfektně drží na těle, dá se nastavit, je promyšlený, jednoduchý, nic neváží a má i slušný zádový systém

Jo, akorát je jinak řešenej, mně se na Inov líbí přední strečová kapsa, boční kapsy a kapsy obecně, víc než na Trailblazeru. Ale v nalehko maj oba, tak nejrozumnější bude objednat oba a nechat si ten, kterej sedí líp. Každej je jinej.
Trailblazer mi možná bude velkej, viz "vhodný pro délku zad 45-53 cm", já mám 43cm.
Taky se mi líbil batoh od Salomonu, něco podobného.

Běžecký vesty nejsou to pravý, já radši batohy :)

Lipon píše:neběhám s tím, tak pevnou fixaci na tělo nepotřebuju

To já právě hledám batoh na rychlej pohyb, takže fixace na tělo je dost žádoucí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » ned říj 17, 2021 8:06

Objednal jsem na zkoušku ten INOV-8. Su zvědav. Předpověď je příznivá, středa 15 a čtvrtek 12 stupňů, tak jsem si naplánoval jednodenní výlet 74km. Se třemi kily na zádech /startovní váha včetně jídla a vody/ a lehkým funkčním oblečením na sobě to nebude problém stihnout od rozednění do západu slunce :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod mike » pon říj 18, 2021 1:10

Kdyz jsem rano vyrazel, mel muj (28 l) batoh 7.5 kila. Se trema a pul litry piti a jidlem. Po navratu (40 km po kopeckach) ma 3.5 kila. Dneska by mi stacily i 3 litry, ale na 70+ km ani nahodou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » pon říj 18, 2021 3:06

Tak já nebudu potřebovat téměř nic, do batohu dám jen mikinu, lékárnu, opravnou sadu, čelovku, telefon, jídlo a pití. Včetně 1,5l vody 3kg. Vodu bude cestou minimálně 2x kde doplnit, případně na půli cesty koupit (plus ve 3/4 cesty bude možnost koupit rezavou vodu z miniprodukce). Takže i 1l by stačil. Za ten celej den 3l vypiju určitě, na tuhle trasu však bude stačit vyjít s jedním litrem, tj 2,5kg na zádech. To už se jde trochu jinak, než když jdu na víkend a nesu těžkou mrchu 8kg včetně jídla a vody :D
Líbí se mi, když za den ujdu trasu, kterou většina chodí /prodloužený/ víkend :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 8:32

Etheric píše:jsem si naplánoval jednodenní výlet 74km. ... to nebude problém stihnout od rozednění do západu slunce :t:t
Ty ale nejsi bezec, ne?

To budes mit prumernou rychlost (kdyz zapoctu zminimalizovane prestavky pouze na jidlo a piti /nepouzivas camelbag/) kolem 8-mi kilometru cely den??? Pri soucasne delce dne (cca 11 hod) a Tve vysce (tj. kratsim kroku) a "nebehani" by to byl hodne slusny vykon a pekna kadence :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » pon říj 18, 2021 8:58

Běžcem se opravdu nenazývám, bo by to mohlo opravdové běžce urazit ;)
Ale běhám - s oblibou z kopce dolů a taky po rovině, když je ne zrovna atraktivní část cesty. Zbytek času půjdu rychle a kvůli pití zastavovat nebudu, bude v dosahu, stavět budu jen 2x na jídlo a pak ve 3/4 trasy v minipivovaru, ale tam s největší pravděpodobností jen koupím petku do ruky a budu lemtat za chůze.
Prijde mi těch 74km tak akorát na celej den.
Btw jak můžeš vědět, jak dlouhej či jakej vůbec krok mám? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 18, 2021 9:27

Etheric píše:jak můžeš vědět, jak dlouhej či jakej vůbec krok mám?
To netusim. Ja jsem jen odhadoval, ze vzhledem ke sve mensi vysce mas kratsi krok nez clovek prumerne vysoky. To je jednoducha matematika - kdyz prodlouzis "ramena" rovnoramenneho trojuhelniku, tak zakladna se prodlouzi. A naopak. Proste s kratsima nohama bys musel delat o dost delsi kroky abys mel stejne dlouhy krok jako vyssi clovek.
Ja to zazivam furt se synem, ten ma skoro o 10 cm delsi nohy a tam kde ja kmitam jako blazen, on jen v pohode kraci a stezuje se, ze jdeme hrozne pomalu :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » pon říj 18, 2021 9:41

Taková nesmyslná úvaha :roll:
Mám 172cm, kolik je průměrná výška?
Nemůžeš předpokládat, že malej člověk bude mít automaticky krátký nohy. Nemusí. Stejně tak jako prcek může mít L/XL velikost zad batohu.
Samozřejmě, že člověk s delšíma nohama má delší krok, ale... Nejde o to, jak dlouhý máš nohy, ale kolik km tvoje tělo a mysl zvládne, neasi...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 5:17

Batoh vyzkoušen doma a bude se vracet. Z obrázku fakt nebylo poznat, že ramenní popruhy jsou pružný, jakože fakt vysloveně pružný, skáče to na zádech jako kamzík. Výplň popruhů je taky pružná, když to utáhnu, aby to na těle fakt drželo, pružný kraje popruhů se zařezávaj. Ani pitomý 2kg uvnitř nejsou pohodlný. O kapsách na ramenních popruzích ani nemluvě, prý jsou na telefon a lahev s vodou. To když jsem tam dal, táhlo to a bylo to opravdu nepohodlný.
Takže nic, aspoň vím, co mi nevyhovuje.
Výlet 74km dnes bude, ale s osvědčeným batohem 25l, kterej mi při pohybu teda na těle drží mnohem líp, než ta hopsakoule od INOV-8. Jsem chtěl ušetřit 550g na batohu, ale ono to asi bude nesmysl, protože si fakt myslím, že žádnej batoh cca 10-15l se s náloží do 3kg neponese tak dobře, jako ta 25 se stejným obsahem.. Ve finále bych tu úsporu váhy ani nepocítil..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod milarepa » čtv říj 21, 2021 7:18

hm, to je divné, ten upínací systém by se měl dát nastavit tak, aby to na těle bylo pevně přichyceno a zároveň to bylo i pohodlné.....inovejt je dobrá firma, detaily má vždy dost vychytané.......možná je třeba si pořádně pohrát se všemi upínacími pásky a seřídit si je podle potřeb...ale možná je problém jinde

zkus ten trailblazer 18 od Montane, chodím s ním na rychlé treky a velká spokojenost, když si ho dobře seřídím, tak se na těle ani nehne a můžu z kopca pohodlně běžet, a zároveň mám pocit velkého komfortu, ani nevím, že ho mám na zádech....pro tebe možná jediná nevýhoda by byla voda, pokud nemáš lehké ultraflasky, které se vejdou do malých kapes, tak petka s vodou se asi musí dát někam dovnitř, anebo si pořiď malý hydrovak :-).
teď o víkendu jsem si dal beskydskou U-rampu (Smrk - Lysá) na pohodu ale svižnou chúzí za 5:50 a druhý den 36 km údolím Moravice z Kružberku do Hradce nad Moravicí, v batohu jsem měl softshellku, flísku, pončo, čelovku, čepici, rukavice a velkou svačinu, plus jeden 0,5 ultraflask.....

74 km by se mi jít nechtělo, to je hodně dlouhé, radši bych to běžel, máš to rychleji za sebou a je to větší zábava :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 7:43

Ono je mi to tak trochu velký, což bude i ten montane, podle udaný délky zad. Navíc ta síťka v popruzích a tento typ popruhů mi nesedí. Vůbec. Trailblazer 18 ani zkoušet nebudu, podle obrázků nemá ani boční kompresní popruhy, nebo nejsou vidět, to by mi chybělo ke stabilizaci nákladu.
Aspoň vím, v jaký kategorii batohů nehledat. Chcu něco s pevnými popruhy s polstrováním, žádná síťka, nýbrž pěna..
Ty zmíněný lahve mám. A těch 74km bude tak třetina běh. Celý by se mi to běžet nechtělo, nemám natrénováno na takový vzdálenosti.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod milarepa » čtv říj 21, 2021 7:48

Montane boční kompresní popruhy samozřejmě má, na fotkách asi jen nejsou vidět.... vpředu máš 3 bodový upínací systém, a když to trochu celé seřídíš tak ti na zádech sedí jak přibitý,

běžet 74 km bys podle mně dal, kondičku a mentalitu máš, ale potřeboval bys k tomu lehkou běžeckou výbavu, jinak by to bylo trápení
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 8:23

Zase ztroskotám na velkých popruzích a dlouhých zádech, můj běžný problém s batohy..
74km uběhnu když budu chtít, ale druhej den chcípnu na nohy. Nejsu zvyklej na dlouhej běh. Dlouhý trasy ano, ale tzv indiánský běh :)
Na výbavě nemám už kde šetřit hmotnost, tedy krom batohu a lehkých běžeckých kalhot, ty nemám. A šetřit na batohu půl kila, když to je tak moc na úkor pohodlí, je nesmysl, že..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod milarepa » čtv říj 21, 2021 11:31

tak jasně, je vždy lepší mít těžší batoh, který ti sedí a váha je rozložená, než lehčí, který tě sere :)

mám to vyřešeno tak, že na jednodenní rychlé akce beru ten Trailblazer 18 od Montane, na zimní jednodenní treky a na vicedenní přechody od května do října mi stačí Lowe Alpine Aeon 27, do něj se sbalím i na týdenní letní turistiku, komplet výbava i se spaním, jen bez vaření, no a na vicedenní přechody v chladnějších podmínakách a do vysokých hor mám Gregory Stout 42, s touto konfigurací jsem spokojen, mám to odladěno, a věřím, že na dlouhé roky mám vystaráno :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv říj 21, 2021 13:52

Mám batohy 25, 30 a 40l, všechny váží stejně, plus mínus max 30g :D
Tak jsem chtěl ještě jeden menší, taky právě na rychlý akce, kde nesu málo. Ikdyž furt platí, že z půlky prázdná 25 se ponese líp, než plná 12..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Malý batoh, cca 13 - 18 litrů

Příspěvekod joko » úte pro 14, 2021 9:40

Millet mh100 18L. Millet mixt 15.... vyzeraju dobre, mixt 15 by som mal doma keby vedel pobrat lano za tu cenu.
Mammut trion norwand 15, ma aj zips aj tunel, skusal som ho ale kupil som 28L verziu na zimu a spokojnost, oba sedeli na chrbte velmi dobre, ten 15L lepsie ale bol pre mna maly na zimu...
BD distance alebo nejaky batoh od blue ice...
joko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 25, 2021 13:56

Další

Zpět na Batohy