Hodonský vs. Gemma (rychle - bazar)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hodonský vs. Gemma (rychle - bazar)

Příspěvekod Kubouch » sob črc 30, 2016 10:45

Zdravím,
sháním batoh rychle a levně. Na cestách jsem přišel o svsůj perfektní Berghaus 60l, nemám teď už tolik peněz. Viděl bych to tak na max. 2000 Kč. Sháním batoh tzv. "na všechno" - od víkendovek po několikatýdenní treky. Objem ideálně 60-70l. Koukám po různých aukcích a bazarech a narazil jsem na Gemmu Expedition 60 a Hodonský Everest 65.

Gemma:
http://aukro.cz/turisticky-batoh-gemma-expedition-60-i6377177188.html

Hodonský:
https://sport.bazos.cz/inzerat/63636319/Trikomorovy-batoh-pro-vysokohorskou-turistiku-65litru.php

Já jsem v minulosti měl Gemmu Travel 60 a totální spokojenost. Nošen až do zničení po cca 15 letech (předtím ho měl taťka). Nicméně ta Gemma je v aukci, kde už někdo přihazuje, takže nejde říct, kam až se cena vyšplhá. Máte někdo zkušenosti s Hodonským? Docela se mi to líbí, ale jsem z Brna a nemám moc možnost si to vyzkoušet a taky stránky Hodonského vypadají dost amatérsky. Do čeho bystě šli? :-)
Kubouch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 30, 2016 10:27

Re: Hodonský vs. Gemma (rychle - bazar)

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 30, 2016 16:00

za me radsi gemmu, hodonskyho sem mela byla sem spokojena ale jen proto, ze na gemmu nebylo ( byla v mnoha ohledech lepsi - zada, reseni vchodu...). jinak jako taky to bude neznicitelnej batoh diky matrosu ale rekla bych ze gemma je prece jen malinko jinde.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Hodonský vs. Gemma (rychle - bazar)

Příspěvekod Kubouch » ned črc 31, 2016 10:28

Taky spíš tíhnu k té Gemmě - bude to osědčená kvalita. Jen mě zajímá, jestli někdo má osobní zkušenost s Hodonským.
Kubouch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 30, 2016 10:27

Re: Hodonský vs. Gemma (rychle - bazar)

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 31, 2016 12:21

ja ho mam jeste doma - nepouzivam. cca 45l. Bagl sem dostala jako dite a odjezdil se mnou nespocet skautskych akci a par vandru na stredni. Material samotnyho batohu asi kordura nebo neco podobnyho. Polstrovani zad vypada jak potazenej molitan, bylo to celkem pohodlny ale dost k niceni nachylny. Bederak na muj vkus moc vysoko. Segre se po par letech urvali "poutka" zipu.

Dneska bych s nim nejela (hlavne kvuli tomu, ze mi nepasujou zada - bederak pres pupek), i ohledne reseni kapes - jedna hlavni komora, pridelavaci kapsy na boky a kapsa v hornim viku... na druhou stranu kdyby ty zada vyhovovali velikosti, mozna s nim jezdim jeste ted, ohledne siti a matrose mi prisel jako neznicitelnej

na druhou stranu moc nevim, co se za tech 20 let co ho mam zmenilo, a kdybych mela moznost vyzkouset nejaky model primo na telo a chtela levnej drzak a sedel by, osobne bych se mu nebranila, ale tu po foru se daj najit nazory ze "hodonsky nikdy". na druhou stranu na nekterych fotkach na webu je videt, ze zada uz nejsou reseny molitanem a nektery bagly se mi konstrukci celkem i libi, takze mozna s nizkym rozpoctem bych ho prubla. Nejhorsi co by se stalo je, ze by to clovek pak prodal a koupil teda neco jinyho...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Batohy