Prídavné popruhy na "bágel"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod Talo » pát led 22, 2016 22:18

Čaute.Potrebujem typa,kde by som zohnal sťahovacie popruhy na ruksak,aby som mohol navrch pripevniť spacák.Mám Deuter Futura Pro 36(nechce sa mi zatiaľ kupovať ruksak,ktorý to má vo výbave) a ten má na vrchlíku 4 očká,na ktoré by sa dal prichytiť.
Dik za odpoveď.
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod S4TYR » pát led 22, 2016 22:24

Tos vazne nenasel na netu zadny popruh?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod vonkreuz » pát led 22, 2016 23:26

Nebo přímo Deuter Helmet holder s nastavitelnou délkou popruhu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod GreyMouse » sob led 23, 2016 0:27

Popruhy a přezky se dají koupit za pár korun v galanterii. Na prošití dvou vrstev popruhu není potřeba ani žádný speciální šicí stroj, je to práce na pár minut včetně zatavení konců popruhu nad svíčkou.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod Talo » sob led 23, 2016 15:21

No musim mrknut v tej galanterke,manzelka ma masinu tak by to zmakla v dobrej kvalite.
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod adal » úte bře 26, 2019 19:40

Hledám stahovací gumovou šnůru na batoh s jezdcem, neví někdo kde to sehnat? Na googlu sem našel prd :)
a galanterie u nás není.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod mitau » úte bře 26, 2019 22:11

Galanterie, občas lepší železářství. Pokud na to spěcháš a nedostaneš se do žádného rozumně velkého města, jde to objednat i na internetu (napr. http://kutil-florenc.cz/). Akorat zaplatíš pár korun za zboží a k tomu stovku za dopravu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod Quido » pát bře 29, 2019 22:32

Talo píše:....aby som mohol navrch pripevniť spacák.Mám Deuter Futura Pro 36...a ten má na vrchlíku 4 očká,na ktoré by sa dal prichytiť.

očka navrchlíku jsou spíše na gumového "opavouka", nebo na drobnosti, ne na spacák...

batoh_o2.gif
batoh_o2.gif (10.21 KiB) Zobrazeno 4960 krát


nechci tě odrazovat, ale na vrchlík bych spacák asi nedával, veř mi, že to je pak peklo - o základech balení batohu si něco přečti, např. zde, a je toho na netu hodně;
:roll:
kromě toho pak dej taky bacha, abys měl dost velkou pláštěnku na batoh, protože takový promoknutý spacák není nic moc k radosti...
:|

BTW: nechápu, jak jsem takové věci dokázal řešit před 30 lety a bez internetu :((
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod Stani » pát bře 29, 2019 23:00

Quido - Talov príspevok je z roku 2016, za ten čas už určite zistil, že dávať spacák vonku a hore na bágel je blbosť. Ale je fajn to pripomenúť druhým.

Adal - v bežnej galantérii som nikdy nenašiel vhodnú gumu na sťahovanie vecí, majú poväčšinou klobúkové gumky, ktoré časom a vlhkosťou stratia pružnosť, aj ich oplet je slabý. Možno ty niečo nájdeš...

Echt gumičky na tieto použitia sú na extremtextil.de. Používam Elastic cord - 3mm, round, strong retraction. Majú aj 5mm priemer, ale na upnutie vecí na batoh mi stačil 3mm priemer. Majú pevné vlákna, oplet je husto tkaný. Pozri si tam aj háčiky, priechodky - urobíš si pekný jednoduchý nosný/sťahovací systém.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod dudy » sob bře 30, 2019 9:29

https://www.latysite.cz/GUMOLANA-c3_0_1 ... ge=1&man=9

Od nich beru jak gumycuky na čtvrthektarový bannery, tak gumu do tepláků.
Profi gumy, UV stálý, výběr druhů i barev opletů...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod Quido » sob bře 30, 2019 18:51

Pevnější pruženky mívají taky v řetězcích OBI, Baumax, nebo Hornbach... na metry
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod apuka » ned bře 31, 2019 10:44

@adal: Lanex vyrabi gumolana od 4mm (v jejich prodejne v OV jsem koupil i 3mm a meli i tenci, ale to bylo davneji, obchod uz zrusili) , ty jsou opravdu kvalitni. Pouzival jsem taky na upevneni neceho (ale lehciho) na batoh. Zvyknou je prodavat nekdy i v rockpointu, hudy, alpsportu, atd...
Jezdce si musis koupit na konkretni lano v galantercš nebo obcas taky ve vyse uvedenych prodejnach neco maji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Prídavné popruhy na "bágel"

Příspěvekod adal » ned bře 31, 2019 15:14

Ok dík za tipy. Stejně si chci kupovat nový batoh, tak budu muset vyrazit do Ostravy.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17


Zpět na Batohy