mutlifunkcny batoh??

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: mutlifunkcny batoh??

Příspěvekod mitau » úte lis 10, 2015 1:25

Tak můj Boll Dire Force nezadržitelně mizí do věčných lovišť a hledám náhradu. Použití každodenně ve městě, občas s notebookem, občas s výbavou na sport, proto objem nad 20l. Malé batohy obecně rád nosím s relativně krátkými popruhy, takže bederák nepotřebuji (stejně by seděl nevhodně).

Prozatimní kandidáti:
Osprey Momentum 22 - dobře sedí, velikostně bude stačit, trochu zbytečně široký (např. oproti Talonu), ale asi nejlepší volba od Ospreye. Máte s ním někdo zkušenost?
Mammut Speed 30 - měl jsem v ruce jen 20l verzi a ta mi byla dost sympatická, ale o trošku menší než bych potřeboval. Větší verze bohužel jen v Brně. Líbí se mi, že ten batoh má přesně to, co chci, a žádné další kapsičky/vychytávky navíc, které jen překáží. Ve větší verzi možná budou chybět boční popruhy na stažení. Trochu se bojím životnosti ramenních popruhů, protože jsou z pěny s celkem velkými výřezy - nemáte někdo zkušenost s každodenního používání? Mít možnost ho vyzkoušet a bez strachu o trvanlivost by asi zvítězil (i díky lepší ceně než Osprey), takto spíš ne.
Boll Dire Force - nový model se mi líbí méně než ten starý, ale pořád by to byla osvědčená klasika za dobrou cenu, která asi neurazí.. Bohužel je to teď trochu víc městský batoh než dřív, ale pořád by posloužil dobře. Ve srovnání s ním je prostě otázka, jestli Osprey opravdu stojí za dvojnásobnou cenu (ale to si musím vyřešit sám).

Zkušenosti, tipy? Ten batoh z Decathlonu jsem zavrhl, protože pochyubji o praktičnosti 30l velkého pytle bez jakéhokoli rozdělení pro každodenní použití. Nechci mnoho, ale chci kapsičku na doklady, na propisky a přihrádka na notebook je výhodou.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: mutlifunkcny batoh??

Příspěvekod budo » úte lis 10, 2015 10:55

Veci z Decathlonu se mi proste libi, tak jeste jeden tip. Treba reknes, ze to je mimo tvou predstavu, ale proc to nezkusit. http://www.decathlon.cz/taska-batoh-bac ... 49707.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: mutlifunkcny batoh??

Příspěvekod mitau » úte lis 10, 2015 17:27

Tak na batohu trvám - varianta tašky fakt nepřipadá v úvahu. Když mám zrovna náladu, tak i v tom městě někam kousek popoběhnu a nějaký hybrid mezi batohem a taškou určitě nebude sedět tak dobře jako batoh. Shrnul bych to sai tak: nápad zajímavý, ale určitě ne pro mě
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Předchozí

Zpět na Batohy