Osprey Xenith 88

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » stř lis 11, 2015 16:28

Koukam,ze se to tu docela zvrhlo...:( jako obvykle da se rict..:)

No,abych vratil krapet vlakno do puvodniho tematu..
Krapet jste me zviklali (zvlast sobb s tim NZ), ze 75l je az zbytecne veliky..tak,ze premyslim dokonce,ze bych sel do Aetheru 70 III..jen nevim jak je tam vyreseny ten vak na vodu-dava se taky zvenci za zadovy system nebo zevnitr?Pravdu rict,jsem krapet nervozni z toho,ze jste tu psali,ze ta vychytavka Ospreyu davat ten vak zvenci neni zas tak dobry,pac se tam pri narvanym baglu nevejde,takze jako reseni vidim jedine to,balit bagl s uz pridelanym plnym vakem na vodu zvenci..
No nic,jdu studovat videorecenze a kdybyste meli nejaky dalsi postreh sem s nim...:)

rebi

PS:jako problem vidim to,ze chci dovnitr baglu narvat secko-tj.fofrklacky,karimamu i stan a to nepocitam stativ,teleobjektiv a dalsi boty...a proto tak velkej bagl.. :roll:
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Příspěvekod S4TYR » stř lis 11, 2015 17:02

Aether 70 III jsem okukoval vcera a zklamal me system zad (atmos sedel dokonale, ale NENALOZENY jelikoz uz meli skoro zaviracku) a k pitnemu vaku - je v zadovem systemu a pojme 3l vak pouze v pripade,ze das plny vak do te prepazky a teprve pak budes rvat veci do baglu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » stř lis 11, 2015 17:09

v cem Te zklamal ten zad.system??"jen" v tom,ze Ti nesedel nebo i nejaky konstruktivni pripominky??
EDIT:vypada to,ze Xenith nema plastenku...:(
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » stř lis 11, 2015 21:46

Zadovy system u Aetheru me bohuzel zklamal v tom, ze nesedel (15kg na zadech) bagl nesedel na zadech.. v bederaku OK, ale pri nakloneni sla vaha bokem,a nejak se viklal

Xenith: nema mit plastenku a ani bych ji nehledal.. tzn. nebyt bocnich zipovych vstupu, ma jen sama +
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Sirkka » stř lis 11, 2015 22:12

Rebi, pláštěnku neřeš. Některé Ospreye ji nemají, ale to neubírá na kvalitě. Pláštěnku seženeš i samotnou (Pinguin, Deuter,... Osprey má celkem drahé pláštěnky).
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » čtv lis 12, 2015 8:45

V pripade plastenky bych z vlastni zkusenosti doporucil radeji "vestavenou". Mam par batohu s pastenkou a taky starou Gemu bez+plastenku na batoh zvlast.
Moje zkusenosti jsou:
1) Plastenka se musi dat nekam do batohu a v pripade deste batoh otevrit, plastenku vybrat, nasadit, upevnit (casto je to i protazeni popruhu pres zada batohu, aby plastenku neodfoukl vitr). Sam si to clovek tezko udela bez sejmuti batohu ze zad, timpadem castecne muze zmoknout batoh, v pripade, ze plastenku nemam v kapse, tak i obsah batohu, moje zada a to uz zustane mokre, kdyz znovu nasazuji batoh.
2) "Vestavenou" plastenku vetsionou dokazu dat sam na ruksak bez sejmuti ze zad. Nekdy to neni jednoduchy, ale rychle se da plastenkou zakryt ruksak a potom je treba uz jenom dostelovat.
3) Dobra plastenka zvlast je docela draha, je treba to pripocitat k cene batohu.
4) Plastenky zvlast jsou jen v par velikostech, muze byt problem s nalezenim vhodne velikosti (prilis velka plastenka neni zadan vyhra).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 12, 2015 8:50

a nekdo to, jak sem si vsimla, resi nepromokavyma vakama a na plastenku pece
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Sirkka » čtv lis 12, 2015 8:58

@Mawenzi: jj, taky varianta.
@apuka: jak to děláš, nandat pláštěnku bez sundání batohu? :shock: U 70 l Deuteru mám problém i ze spodku tu pláštěnku vyndat, natož to dělat bez sundání batohu. To samé u cca 30 l Deuteru, bez sundání batohu to fakt nejde.
Navíc předvídám, když vidím dešťové mraky nebo sem tam spadne kapka, radši navleču pláštěnku než doufat, že třeba pršet nebude.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 12, 2015 9:48

Sirkka mam to stejne, asi mame kratky ruce:D ja to nedam ani u 28l kestrela. A s plastenkou jak ty. VYpada to blbe? nasadim. Nejhorsi co se muze stat, ze mas plastenku a neprsi:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » čtv lis 12, 2015 11:37

No, ja taky radeji dopredu nandavam. Ale obcas se stane, ze me to chytne nepripraveneho (nebo casteji lineho si sundavat batoh :-)). Ja jsem to zkousel na Deuter Aircontact 55+10 SL, Pinguinovi neco 45, Deuter Transalpin 25, Osprey Escapist 25 a nejakem Milletu 35l. Na tech se mi vsude podarilo plastenku vybrat (max. na velkem D. jsem si musel trochu uvolnit a pustit batoh na jednom ramenu) a natahnout navrch. Probleme bylo vzdy se trefit tak, abych prikryl vsechny "rohy", to se mi obcas stalo, ze to dodelal nekdo jiny, bo jsem nevidel, ze je spatne.
Je vsak docela mozne, ze pri citelne vetsim batohu bych to nedokazal.
Musim jeste priznat, ze mne se nejlip (z tohoto hlediska) libi reseni od Pinguina, kde je plastenka ulozena pod vrchni kapsou a natahuje se z vrchu dolu, ne naopak. Mne se tak nasazuje (primo na zadech) jednoduseji a lepe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » stř lis 18, 2015 21:09

:mrgreen: jen takovy vhled do vyroby OSPREY v akci.. na mem Kode 30 sice byl stitek 'made in VietNam'. Tak jsem se pousmal, kdyz jsem s nim sel kolem trznice, ale az ted mam jasno, ze to nebylo jen tak :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 3:18

mensi vhled do modelu OSPREY Xenith 75 po praktickem testu..
Vybiral jsem si hlavni batoh jako nahradu za puvodni Karrimor JAGUAR, kteremu odslouzily svy i lepeni na spodni komore a celkove jsem byl nakonec docela rad, ze se ho zbavim, protoze byl mimo NEskutecne vahy hodne neprakticky (zadna moznost upinani vybavy vne batohu - kompresni popruhy jsou vedene sikmo, kapsy na lahev aj. chybi uplne, bocni podelne kapsy po kompresi deformuji obsah uvnitr..)
Nabizely se Deuter Aircontact PRO, Osprey Xenith/Aether nebo Gregory Baltoro.. a z toho pak dva kandidati - Osprey, Deuter, zustavali v popredi, protoze Gregory jednoduse neni staveny logicky. Ale abych to zkratil. Osprey Xenith i Deuter sedeli skvele a vybral jsem Osprey Xenith - sedel na zadech dokonale! byl lehci! mel jsem ho o litr levneji :)

'test' = pet dni natvrdo a zaroven natezko s cca 22kg, kolisave teploty den/noc (+5/-15)
Batoh se nesl docela pohodlne, prezky jevily znamky krupani v mrazech, ale nikde nic nepovolovalo, tak jsem to neresil. Druhy den vecer jsem si vsimnul setrene (doslova sedrene pogumovane casti zad, ktera ma pusobit jako protiskluzna) a droliciho se loga Osprey na cele baglu - zrejme mrazem s ruzne napechovanou elastickou kapsou. Treti den po vybalovani mi prosel malicek levym bocnim zipem, ktery ma byt zaroven vstupem do batohu - mrazy(?) Zip jsem prosel mydlem a nekolikrat projel, dokud nevypadal ze funguje spravne. Nasledujici den se ale zacalo drolit krom loga Osprey i lemovani celnich kapes a to uz jsem vedel, ze je bagl na odpis! Posledni den odesel levy bocni zip uplne (prasklo i siti hl. komory) a bagl jsem nasledne kompresoval dvema externimi popruhy, ktere mivam normalne jako pridavne na vnejsi navazovani lana nebo jineho vybaveni.

vysledek= Osprey Xenith 75 (jak se jevi skvele - na zadech, pri noseni s 22kg, atd.) neobstal v beznych podminkach ani na dostatecnou materialove. Po navratu jsem jej sel reklamovat do prodejny, kde mi prodejce sdelil, ze jsem si na Ural skutecne mel vzit radeji bytelnejsi Deuter :) a ted cekam na vyjadreni pro odstoupeni od smlouvy.
Muj pristi Batoh! bude DEUTER a snad si i s vyssi vahou odslouzi mnohem vic a lepe nez hezoun od Ospreye.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod wawrik » sob led 9, 2016 7:27

Nejaké fotky by neboli? Inak mi teplota -15 °C ani ten rozsah neprídu nijako extrémne, aby akýkoľvek batoh odchádzal po pár dňoch v miere, akú popisuješ... :?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 9:51

Fotkami bohuzel neposlouzim, nemeli jsme krom celovky zadnou elektroniku, protoze nebylo moc jasne, kde nakonec skoncime :)
Mi ty teploty prijdou take normalni. Ale material sel fakt het.. Vsechny ty pogumovane casti tam nemaji moc sanci vydrzet nijak dlouho pri dennodennim noseni. A zip me dojal uplne nejvic
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 11:40

S4TYR: To je nemile a aj dost divne teda. Skusal som googlit, ci mal niekto podobny problem a nenasel som jedinu zmienku o podobnych skusenostiach, takze to mozno bol vynimocny pripad, lebo sa mi nezda, ze by nik na svete nechodil s Xenithom do -15, a to co sa ti stalo mi pride ako zasadny problem teda :)

Ale samozrejme chapem, ze clovek uz po takejto skusenosti chce iny batoh. :)

Ja som Ospreye nosil aj v -15 a nemal som ziadny problem, ale nie teda konkretne Xenith, ten je pre mna moc velky a tazky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 12:49

rano jsem se dival na net taky s tim, ze mi bylo uz vazne divne, aby to materialove bylo az tak katastrofalni jak bylo.
A.. svete div se, primo na REI v recenzich nekteri pisou, ze maji podobne nemile zkusenosti s materialem u bocnich zipu. To mi nestacilo, tak jsem se sel mrknout do RP a sice nemeli konkretne model Xenith 75, pouze 88cky (to je myslim u tohoto modelu fuk) a rady popr. serie 04.x.2013 totez podezrele chovani.
Pogumovane casti maji tendenci odchazet vazne hodne rychle. Ta vrstva na zadech odejde mimo celniho loga nejrychleji asi v lete, kdyz bys nesl bagl v bavlnenem tricku a potil se. Je to dohledatelne i na YouTube jako jeden z nesvaru toho gumoveho vydobytku. Po zkoumani Xeny (coz je zenska verze Xenithu) 07.x.2015 nic a matros vypadal prosivany jinak. Takovymi cikcak stehy oproti prubeznym na zipu. Ale pogumovane casti totez. Tu vrstvu zlomis dokonce i mezi prsty, tak co s tim asi tak udela pot a solichani na zadech.
Ten muj problem muze nakonec byt pouze v tom, ze bagl skoro rok lital mezi prodejnama a byl po trech dnech vracen (proto i ta vysledna sleva - 1000,-). Nevim, do konstrukce materialu az tak hluboce nevidim, ale Osprey ma odpikano a vim, ze ho NEpotrebuju a apujdu do Deuteru. :)
Naposledy upravil S4TYR dne sob led 9, 2016 12:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 12:52

Jasne, stava sa, len aby ti nahodou neodisiel aj Deuter a potom budes strateny :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 12:55

Tak toho se nejak nebojim - Deuter nema sitovana ani nijak gumovana zada. Sice je pravda, ze logo na zadech skudli tricka, ale to jde obejit. Ted po navratu vidim prave v Deuteru jedine vychodisko a reseni. Je to bytelny bagl. Je reseny klasicky oproti Gregory Baltoro a s jednim uz jsem si uzil (nebo spis naopak on se mnou) zabavy a tvrdeho zachazeni az az a je stale spickovy.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 12:58

Inak co je nelogicke na Baltoro?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 13:08

tak je toho vic :D :D :D
- nijak logicke mi neprijde rozlozeni kapes ve vrchliku.
- jedna kapsa presahuje druhou, ale vypadavani veci bokem stejne neresi.
- celni kapsa s 'radoby kapsickou na palstenku' co dostanes za pomyslnou kc v shopu je nedomyslena a pokud ji mas plnou, musis veci vytahnout, aby ses k te plastence vubec dostal (logika v tom mozna nekde je, ale ja ji nevidim?)
- celni vstup do batohu je reseny vertikalne (podobne jako to resi Deuter), ale oteviras to dolu. Takze kdyz chcije, tak ti chcije dovnitr at hledas venvnitr co chces
Tak asi tolik k tomu, co vidim jako silne nelogicke u Gregoryho.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod remy77 » sob led 9, 2016 17:33

Osprey, tusim kestrel bol na Evereste...
Mne drzi 3 roky a prezil aj mrazy aj horucavy a drzi.
Nechapem...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Mawenzi » sob led 9, 2016 18:51

tak moh to byt i nejakej blbej kus, ja mam kestrel asi 4 roky a teda pravda, ze na urale zrovna nebyl, ale -10 i + 40 ve stinu zvladl na jednicku, trochu se mi prosoupala dole latka u toho vsiti, ale nic, co by par let jeste v poho nevydrzelo kdyby mi to pan derner neopravil. Dost me to negativne prekvapuje.

otazka je, zda k necemu takovymu muze dojit spatnym skladovanim treba i rok dva, takovyho kusu, nez si ho nekdo koupi, nebo uz tam musi byt vada materialu pri vyrobe, nebo je to proste smula na kus...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 20:44

Ja myslim, ze je celkem fuk, kde s tim batohem vyrazis. Ural, Nepal, pro me za me Lysa v beskydech, ale tohle se dit nesmi, i kdyby to bylo obycejne stehovani hadru mezi Brnem a Prahou.

Mawenzi: kestrel jsem si prohlizel pouze na prodejne, kdyz jsem se rozhodoval mezi Xenithem a Aetherem a neprisel mi teda nijak extra vychytany, tak o detailech uz moc povedomi nemam.
To siti v casti tech bocnich vstupu ale plati pro radu/serii 04.x.2013 jak u Xenith, tak i Xeny.

Mno uz je to celkem jedno.. Osprey nechci a kandidata mam jasneho! :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Mawenzi » sob led 9, 2016 20:50

vsak ja ti to nevymlouvam a ja udelat takovou zkusenost, tak uz taky znacce znova neverim. jen by me konkretne zajimalo, kde muze byt chyba - teoreticky, jestli tu sou nejaci lidi, co by do toho mohli videt.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 21:06

Zda se mi, ze v tom siti :-k uz po treti?
Proste, kdyz se podivas na pradlo, tak je tam takovy podivny steh jakoby cikcak (prirovnal bych to k tomu, co ti dela na latce overlock) a na te rade, co jsem si i kupoval je steh prubezny (stejny jako mas na obleceni v lemech)
tvl.. :D to asi nakreslim

podle meho vadny steh: _ . _ . _ . _ . _
novejsi a asi lepsi steh: |/|\|/|\|/|\|/|\|/|\|/|
tak asi tak nejak to na tech dvou seriich vypada v praxi a za pomoci klavesnice :D

edit: Ale stejne to nic nemeni na tom, ze v tom bocnim zipu, kde se latka kryje s lemem zipu je prubezny steh na vsech :) A toto nema treba Boll, Doldy, Deuter co jsem dneska koukal v RP a cestou dom pak v Hudy a na Josefske

@ Mawenzi: nejak postradam tve obligatni 'dejmeztomu' :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod bolek » ned led 10, 2016 10:31

Fuuha, to je nemile. Maly batoh mam od Osprey (kestrel) a zatial absolutna spokojnost. Tiez vyberam velky a Xenith som mal v hladaciku :-( drzim palce nech ti skoro vratia peniaze
bolek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 10, 2014 11:47

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » sob led 16, 2016 20:09

remy77 píše:Osprey, tusim kestrel bol na Evereste...

že by to bylo nízkými teplotami se mi nezdá, batohy Osprey používá třeba Radek Jaroš a Honza Trávníček, a sám jsem použil mnohokrát Osprey Kestrel a Osprey Kode i v cca -20°C
Naposledy upravil fps dne sob led 16, 2016 20:17, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 20:17

Ja uz jsem jasne napsal cim to bylo dane a od znacky Osprey nic na noseni natezko nechci!
Reklamace dopadla zdarne, ale cekam jeste na vraceni penez a pote si poridim jiz zminovany Deuter. Ta 60+15 je myslim litraz akorat. A nemel by me myslim nicim prekvapit.. jak tomu bylo u Xenithu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » sob led 16, 2016 20:24

když budeš mít smůlu tak jako u Osprey, tak můžeš mít smůlu i u Deuter, neexistuje výrobce který je neomylný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 20:38

@ fps: to mas sice pravdu, ale jde mi o koncept toho Xenithu.
Celkove mi krom bocniho vstupu a par vyfikundaren prisel docela v pohode. Byl jsem z Xenithu nadseny uz pri zkouseni v prodejne, kde mi sedel a na tripu se to potvrdilo. Vazne super bagl na mou postavu. To je ale jen jedna stranka jinak na piKAcu postaveneho a siteho modelu.
Batoh s bocnim vstupem nechci! Nabizela by se alternativa opet u Osprey, a to model Aether (litraz si ted nejak nevybavuju).
Nesedel mi ale jako Xenith 75. To je prvni minus. Celni vstup ma nadmiru nelogicky do 'L' a zipy prosivane postaru, coz je minus asi vetsi nez predchozi. Dalsi modely uz snad ani Osprey pro ucely natezko a hlavne na hoooodne dlouhe treky nedela(?).
Zkusil jsem si i Baltoro a to je pro zmenu batoh az moc 'HiTech' s dementnimi zmenami oproti normalu - bederak nevypada nijak enorme ani stabilne a odepinal se mi uz pod naporem 20kg v prodejne. Prodavacka bezela rychle pro cerveny model a totez v blede modrem. A jak mi pak ukazovala 'Gregoryho vychytavky' v podobe neobvykleho vrchliku a vnitrniho batohu, tak jsem se jen smal, kdyz ji z vrchliku zacaly padat vsechny veci na zem a nevidel jsem nijaky prinos ani v kapsach, kam nedas nic moc veci, aby ti neprekazely pri vybalovani plastenky.

Nemam proste prilis jinych alternativ a znovu se spalit na nedodelku (at uz pocitam jakoukoliv znacku) NECHCI.
Deuter Aircontact jsem si omakal ve verzi 2013 na nekolika mistech a v nove inovovane (nevim v cem ji D inovoval, ale prijde mi nemlich stejna) z r.2015 v Hudy a sedi mi provedenim, sitim, celni vstup je blbuvzdorny a hlavne se otevira nahoru, abys nemel mokre vsechny veci uvnitr za zhorsenych podminek jak to ma Gregory.. suma sumarum vim do ceho jdu a 500g navic me uz fakt netankuje. Spacak jsem nakonec vybral tak, ze misto peraku s 1,3kg budu na teplejsim a podle vseho snad lepsim s vahou 800g a mam vahu odectenou min na tomhle. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Batohy