Osprey Xenith 88

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » pon lis 9, 2015 9:18

doprcic jste me chlapi zvyklali,ze ted budu jeste zkouset Deutera...:)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon lis 9, 2015 9:25

:mrgreen: dobre ti tak.. ja to s vama taky nemam snadne, ale Deuter Aircontact PRO je fakt hodne dobry (mimo ceny/vahy) :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » pon lis 9, 2015 11:01

To by me spise zajimalo, jestli rozdily mezi Aircontact a Aircontact PRO stoji za ten rozdil v cene a vaze. Ja osobne znam jen bezni AC a je pro mne plne dostacujici svym zadovym systemem i komfortem, i kdyz je dobre tezko nalozeny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon lis 9, 2015 11:20

AC: jinak reseny zadovy system, jina litraz (o 5L vic + 10L)
AC Pro: nove reseny zadovy system, variabilni bederak, kapsa na cele baglu, jina litraz (o 5L mene + 15L)
:)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » pon lis 9, 2015 11:56

TO je jasne, neni jasne, jestli to za to stoji, jestli to je o tolik lepsi - vzhledem ke kvalite ne-PRO verze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon lis 9, 2015 12:38

Zda to za ten 'vysokohorsky priplatek' ne/stoji tezko rict. :)
DEUTER Aircontact Pro 70+15: 95L / 3200g / +- 7500,-
DEUTER Aircontact 75+10: 95L / 2900g / +- 6300,-
To je asi volba na zvazeni pro kazdeho :wink: Ja jsem presel ULtra spesne k Osprey (jen nemam stale vybrano co) a Deuter prestal byt diky pomeru vahy/ceny na kandidatce :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » pon lis 9, 2015 15:34

Tak jsem si prave vyzkousel Xenith 75 a mocmoc libi...jen mam stale mensi pochyby ohledne tech zipu postrannich kteryma pristupuju dovnitr batohu-to je ostatne duvod proc jsem si nikdy neporidil Gemmu,ze kdyz ten zip necekane odejde,tak jsi mirne receno nahranej a ten batoh bude nepouzitelnej..:(
Jaky mate zkusenosti s tim zipem..ano jsou to YKK a s legou(alespon tusim,ze se tak tomu rika),ale stejne..pokazit se to muze a co pak ja se 70l nakladu nekde v divocine :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Sirkka » pon lis 9, 2015 15:43

Kdyby se ten zip nějak často rozbíjel, tak by nejspíš Osprey od takového způsobu vlezu do batihu upustil. Dle mě bych v tom neviděla problém :-) Spíš jako pozitivum, lepší přístup do batohu. Obvzláště do těch velkých se vrchem či spodem leze někam doprostřed dost blbě.
Naposledy upravil Sirkka dne pon lis 9, 2015 15:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon lis 9, 2015 15:43

:D zipy na boku bych prave vubec nepouzival.. ne primarne na manipulaci s vecma. Ta 75L verze se mi taky libi, ale ted jsem casove mimo a ani jsem ho v Brne nezaznamenal skladem (jak jsem psal driv)
Na mem predchozim Osprey byly zipy v pohode. MAXIMALNE Nespokojeny jsem byl se zadovym systemem a resenim zadoveho panelu u KODE 30ky, ale ta se nastesti davno v nedela. Odesly mi jen poutka na zipech a jeden jezdec. To u Deutera drzi az moc i po nesetrnem pouzivani den co den a material mi prijde taky solidnejsi nez na Ospreyich, ale to je sub. pocit. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon lis 9, 2015 16:54

rebi píše:Tak jsem si prave vyzkousel Xenith 75 a mocmoc libi...

:) jak je na tom podle tebe s tim objemem?!?
Ted mi z jednoho e-shopu prisla odpoved na dotaz ohledne modelu Aether 85, ktery je v UK, ale podle prodejce/distributora zrejme ne pro kontinent a pise, ze srovnani s Deutery nema, ale udavanym objemem mysli vyrobce celkovy objem hlavni komory (vc. te spodni).. tak uz fakt nevim?
Pokud bych mel vybirat mezi tema dvema, tak se mi vic libi Aether (85l). Xenith nevypada zle, ale blbuvzdornost tech bocnich zipu bych taky videl jako zdroj pro pochybnosti. :D A brat Xenith 88l jen proto, ze nemam kam jinam na Aetheru dat 4kg stan s vecma leto/zima je pro me dost na povazenou. To bych se rovnou mohl smirit s tezsim Deuterem, ktery v te AC Pro 70 verzi pojme vsechny veci s rezervou. :(( chjo
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » pon lis 9, 2015 23:28

když to tady tak čtu jak hodně řešíte pro mě až neuvěřitelně velký objem batohu, tak by jste měli taky takhle hodně řešit i to, co do batohu dáváte aby jste nepotřebovali tahat tak velký batoh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 0:39

nepromokavy vak A1) obleceni leto A2) obleceni zima (z toho to teplejsi zabere i vic mista); nepromokavy vak B) spacak + veci na spani, karimatka ThermArest NeoAir XTherm; stan; vareni + komponenty; veci na jisteni + 30/60m lano; vodotesny vak C1) fotak/akcni kamera, mobil + nabijecky a periferie/ vodotesny vak C2) doklady + 2pas, penize, fotokopie mezinarodniho ockovaku, poj. a dokladu; lekarnicka/KPZ; ..nejake osobni veci a pas :) je to zpatra, ale cca +- odpovidajici, tak to snad FTP staci takto.
Pokud bych jel na par dni na trip nekam po okoli, vystacim si s batohem do 40l. Ale na tritydenni/dvoumesicni dovolenou beru veci vic, tak resim objem kolem 70l stejne jako ted! :wink: je na tom neco nepochopitelneho?!?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » úte lis 10, 2015 8:40

S4TYR píše:Zda to za ten 'vysokohorsky priplatek' ne/stoji tezko rict. :)
DEUTER Aircontact Pro 70+15: 95L / 3200g / +- 7500,-
DEUTER Aircontact 75+10: 95L / 2900g / +- 6300,-
To je asi volba na zvazeni pro kazdeho :wink: Ja jsem presel ULtra spesne k Osprey (jen nemam stale vybrano co) a Deuter prestal byt diky pomeru vahy/ceny na kandidatce :)
S4TYR píše: na tritydenni/dvoumesicni dovolenou beru veci vic, tak resim objem kolem 70l stejne jako ted!

Ehm, pokud koukas na objem 70l, proc jsi predtim vypisoval ty obrovske Deutery? 70 l (s prihlednutim na Tvuj seznam) se vleze vice nez v pohode do Aircontact 55+10 (+6l bocni kapsy) za cenu 3990 (model 2011), coz je 2580g, Aether 70 ma 2,29kg, cena 5000+. Na ty bocni kapsy zapominate a to se fakt daji pouzit na hodne veci, ktere je dobre taky mit po ruce. Kdyz jsem mel stary batoh (asi Treksport???) 75+2x5, tak jsem mel (samozrejme pocitove :-)) pulku veci v tech kapsach a kdyz jsem neco potreboval vybrat (krome vecera na spani a rana no obleceni noveho), jsem tak v 95% pripadech vystacil s otevrenim kapes - tj. ani batoh nemusel dole ze zad, nekdo mi to vybral. No a po dvou tydnech clovek zjisti, ze krome spacaku, stanu a casti spodniho pradla nakonec v ruksaku (mimo kapsy) skoro nicim nehnul, ze to bylo jen jako zavazi na trening :twisted:. A to tak bylo v Norsku, kde docela dost prselo.
Co se mne osobne na Ospreyech vseobecne nelibi je, ze maji mnohem mensi spodni komoru jak jsem zvykly. Ale to je samozrejme individualni vec.
Kazdopadne, pri nalozeni vahy kolem 20 kg bych uz 30 deka vahoveho rozdilu mezi ruksaky vubec neresil, ale radeji bych poradne otestoval, jak se mi ta vaha bude nosit. Protoze je lepsi mit po celem dny (tydnu, mesici...) nohy unavene nosenim o 30 deka tezsiho nakladu jako pulku kazdeho dne se trapit s bolavyma ramenama, krizama a uondanym telem ze spatneho noseni. Bohuzel, krome evidentne spatne sediciho batohu se to stejne dozvis az v terenu po mnoha hodinach slapani, kdy se to uz blbe resi :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » úte lis 10, 2015 9:28

apuka píše:Co se mne osobne na Ospreyech vseobecne nelibi je, ze maji mnohem mensi spodni komoru jak jsem zvykly. Ale to je samozrejme individualni vec.

No me se prave na tom Ospreyi libi,jak je to resene a totiz tak,ze si tu spodni komoru muzes dost prizpusobit pomoci tech pasku (nebo nevim jak to rict,proste je to resene kusem latky s pripevnenymi popruhy) narozdil od Karrimora,kde to bylo resene pomcoi zipu,takze ta flexibilita byla dost podstatne omezena...

Jinak co se tyka mista,tak mi ten Xenith 75 prisel dostacujici,alespon pro me ucely..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » úte lis 10, 2015 14:12

S4TYR píše:Ale na tritydenni/dvoumesicni dovolenou beru veci vic, tak resim objem kolem 70l stejne jako ted! :wink: je na tom neco nepochopitelneho?!?
Naopak, je to pochopitelné a je to velice běžný jev :) Spíš mi přijde nepochopitelné se neinspirovat a nepoučit tady na fóru a něco s tím nedělat. I když někomu třeba může vyhovovat, mít větší náklad, to posoudit nedovedu, já jdu raději cestou odlehčování.
Mimochodem, na půlroční výlet na NZ jsme měli každej šedesátku a to jsme tehdy ještě tahávali spoustu zbytečností. Teď už šedesátku plněji využiju jen v zimě, s matrošem, nebo při dlouhým výletu bez možnosti doplnění potravin.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 14:23

jj tak az se mi to podari vstrebat, stoupnu na vahu a pridam si do mosny treba igelit z bauhausu (na co s sebou vlacet stan, ze).
Presto ze mi taky neni moc prijemne, ze bych mel vlacet veci dvojmo (letni/zimni) vc. vybaveni na jisteni, tak to tak je a neobejdu to ani kdybych se na hlavu stavel.
Jen par rozdilu - kdyz uz tak cile hajite UL vybaveni, na tom NZ si muzes spoustu veci nakoupit (moc toho stejne pres jejich kontrolu na letisti nedostanes); pitny rezim vyresi filtr, ale jidlo (min. zakladni s sebou beru); elektronika zabira maras misto..
Tohle jsou rady jak... chjo
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod wawrik » úte lis 10, 2015 14:27

Sobb: Súhlas. Deutráckych 60 litrov musí stačiť vo väčšine situácií. Bežne sa do toho objemu a 18-19 kg zmestím na vyše mesačné zimné treky aj s jedlom na zhruba 10 dní a troma kilami zbytočného fotovercajgu. A to sú treky, kde sa začína v džungli pri +30 °C a končí hore pri -20 °C, takže na nejaké ustálené podmienky rozhodne netrpia...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » úte lis 10, 2015 14:33

S4TYR: to nejsou rady, jen jsi se ptal, co je na tom nepochopitelného :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 14:39

@ sobb - ano, to jsem reagoval k FTP, ktery tady i vlastnim podpisem neda dopustit na veci zbytecne predrazene a pro me vetsinou NEuzitecne. Radeji si ponesu o pul kila tezsi vec, kterou upotrebim stokrat, nez tahat tri ruzne veci ve vysledku nevyuzitelne presto ULvychytane.

@ wawrik - OK, tak nejprve vadi DEUTER kvuli zbytecne 'mrtve vaze' a ted je OK?!?
Nikdy bych tady Osprey vs. Deuter nesrovnaval a uz vubec ne s ohledem na objem! :) Nebyt prave te mrtve vahy + ceny Deuteru, tak mam vyreseny batoh hned a netvrdnu v tematech o batozich a UL vlaknech nebo podobnych vydobytcich OFaku zbytecne pres ctrnact dni.
A jen tak mezi nami, to honeni kil jsem zaznamenal asi az tady. :D Ne ze by bylo spatne, odlehcovat vybavu, ale to clovek dela casem sam od sebe - s vekem je pohodlnejsi a taky je to snadnejsi si pak neco z toho treku uzit, ale tady se pri dotazech setkavam s podbizenim ULvybavy temer pri kazdem druhem prispevku a verim, ze ti lidi s dotazy asi teprve zacinaji do hor chodit (tam je UL vybava a HiTech vydobytky neposunou vpred ani o krok dokud si ty kopecky - hory - skaly neosahaji dost an to, aby byli schopni si rict co ne/potrebuji), tak prilis rozumu z techto rad nepoberou.. :)
hawgh
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 10, 2015 14:44

tak ja uplne v poho na dva dny naplnim i kestrel 68 (v lete na hrane kestrel 48)... a to nevozim stan, a ani nelezu, to by se mi dovnitr nikdy neveslo ani. podle me to je taky o preferenci a tech par gramu navic z ato misto, ktery mozna nevyuziju ale kdyz, tak se mi bude hodit bych neresila...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod wawrik » úte lis 10, 2015 14:49

S4TYR píše:@ wawrik - OK, tak nejprve vadi DEUTER kvuli zbytecne 'mrtve vaze' a ted je OK?!?
Nie. Píšem deutráckych 60 litrov ako etalón objemu - čomu zodpovedá napríklad aj môj Haglöfs Matrix 70.

To ostatné ti vyvracať nebudem, časom k tomu prídeš sám. Akurát by som rozhodne netvrdil, že sa váha vybavenia inde nepreberá - je kopec zahraničných fór aj stránok, ktoré sa venujú špeciálne ľahkej výbave :D A najmä - ľahká výbava ≠ UL.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » úte lis 10, 2015 14:50

S4TYR: zřejmě myslíš fps :wink:

ber to jako otvírání obzorů - díky fóru si naopak spousta lidí může rovnou koupit věc, která je lehčí a funguje stejně dobře

ale jsou evidentně i lidi, kteří si ten proces musí projít celý sami :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 14:57

@ wawrik - zrejme prave proto se divam u Ospreye na litraze kolem 70l. Deuter mam a jsem s nim nad miru spokojeny, Karrimor nechci ani za zlate prase a zbyl Osprey, jen stale jeste nevim, ktery model je nejblbuvzdornejsi.
Dnes jsem videl a zkousel ten Aether 70 a teda nejak me nadseni preslo. A objem 70l = celkovy objem obou komor i s vrchlikem.

@ sobbice dekuji za otevreni obzoru. Chodim na treky uz radku let, ale vzdy si necham mile rad poradit (pokud ta rada stoji za to).
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » úte lis 10, 2015 15:02

otvírat obzory se dají sice kdykoliv, ale ta věta nebyla určena na Tebe (bo je to stejně nejspíš marný :twisted: ), ale na fungování rad na fóru
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 15:07

na tom asi neco bude :-k
Nedej bobre, ze bych sel do toho MSRka (na radu zastance o trech pismenech, co mi stejne bude znit jako FTP) a behem vichru zjistil, ze jsem krome celkem drahe investice i bez pristresku.. Rad si pockam, az budes mit relevantni tip na batoh, kam narvu to driv popisovane vybaveni vc. stanu, elektroniky a te zminovane letni/zimni vybavy.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » úte lis 10, 2015 15:18

S4TYR píše:na radu zastance o trech pismenech, co mi stejne bude znit jako FTP
jistě, je v pořádku, jak Ti to zní, ale přijde mi, že není příliš slušné komolit nicky ostatních, proto jsem Tě na to upozornila :wink:

S4TYR píše:Nedej bobre, ze bych sel do toho MSRka a behem vichru zjistil, ze jsem krome celkem drahe investice i bez pristresku..
ale od toho je přece fórum a strejda gůgl, těžko se při výběru takovéto věci budeš řídit jednou radou

S4TYR píše:Rad si pockam, az budes mit relevantni tip na batoh, kam narvu to driv popisovane vybaveni vc. stanu, elektroniky a te zminovane letni/zimni vybavy.
bohužel nemůžu sloužit, o tyto litráže se nezajímám, jak už jsem psala, jdu na to z opačné strany :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » úte lis 10, 2015 15:23

Hele Satyre, ja jednu vec fakt nechapu. S Deuterama jsi spokojeny, vis, ze vydrzi, ze sedi, ze se dobre nosi, Osprey Aether Te nenadchnul, je predpoklad, ze budes mit v ruksaku takovych 20+ kg vahu a pritom resis 30 deka a "vyssi" cenu i kdyz jsem Ti napsal, ze mas tech 70 l ("deuterovskych!") u Deutera (primo v Hudy) o tisicovku levneji jak Aether 70. A tech 30 deka pokud chces, rozhodne usetris vyberem, co si do toho ruksaku das. A Tebou uvadene 70+10 a 75+10 by v pripade, ze se vlezes do Auther70 Ti bylo naprosto zbytecne obrovske- proto jsem uvadel 55+10. 30 deka se resi v UL turistice pri max 10-12 kilech is batohem (i na ten mesic a s jidlem), tam je to neskutecne velka zbytecna vaha, ale ne kdyz budes nosit (i s lehcim batohem) bezmala 23+ kg vahu.
Rekni, co vlastne resis??? To chces vervomoci koupit Ospreye jen a pouze proto, abys pri 20+ kg naplne usetril 0,3 kg a hledas "argumenty", abys sam sobe ten kup obhajil nebo chces koupit ruksak, ktery se Ti bude dobre nosit a nebude Te omezovat? - Cimz ale vubec neodpisuji Ospreye, pokud Ti sedi a staci, muzes s nim byt naprosto spokojeny, stejne tak pokud Ti nesedne Deuter, budes na nej furt nadavat. Jen fakt nechapu Tvuj postoj.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » úte lis 10, 2015 17:02

S4TYR píše:Ale na tritydenni/dvoumesicni dovolenou beru veci vic, tak resim objem kolem 70l stejne jako ted! :wink: je na tom neco nepochopitelneho?!?

na to by ti mělo stačit 60l, max 70l, reagoval jsem ale na ty 95l batohy, a na 88l batoh který je v názvu u tohohle tématu
sobb píše:
S4TYR píše:Ale na tritydenni/dvoumesicni dovolenou beru veci vic, tak resim objem kolem 70l stejne jako ted! :wink: je na tom neco nepochopitelneho?!?
Naopak, je to pochopitelné a je to velice běžný jev :) Spíš mi přijde nepochopitelné se neinspirovat a nepoučit tady na fóru a něco s tím nedělat. I když někomu třeba může vyhovovat, mít větší náklad, to posoudit nedovedu, já jdu raději cestou odlehčování.
Mimochodem, na půlroční výlet na NZ jsme měli každej šedesátku a to jsme tehdy ještě tahávali spoustu zbytečností. Teď už šedesátku plněji využiju jen v zimě, s matrošem, nebo při dlouhým výletu bez možnosti doplnění potravin.

moje řeč
S4TYR píše:@ sobb - ano, to jsem reagoval k FTP, ktery tady i vlastnim podpisem neda dopustit na veci zbytecne predrazene a pro me vetsinou NEuzitecne. Radeji si ponesu o pul kila tezsi vec, kterou upotrebim stokrat, nez tahat tri ruzne veci ve vysledku nevyuzitelne presto ULvychytane.

tak to moc dobře nečteš co tady píši, UL věci používám jenom některé, jinak většinou volím ve váze zlatou střední cestu, já taky raději ponesu o 0,5kg víc třeba na batohu, stanu, spacáku, mě se tyto tři věci UL neosvědčili, a v popisu nemam nic o cenách za věcí, a i kdyby, tak jsou cenný hodně subjektivní věc, mě jde hlavně o kvalitu
S4TYR píše:Nedej bobre, ze bych sel do toho MSRka (na radu zastance o trech pismenech, co mi stejne bude znit jako FTP) a behem vichru zjistil, ze jsem krome celkem drahe investice i bez pristresku..

víš o tom že MSR dělá povícero stanů, třeba tento expediční MSR Fury
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » úte lis 10, 2015 17:11

fps píše:víš o tom že MSR dělá povícero stanů, třeba tento expediční MSR Fury


Ano vim, ze MSR vyrabi i expedicni stany a ma je v jasne oranzove, aby nahodny turista zcela zaslepen sneznou pokryvkou okolo nevstoupil omylem do medvediho brlohu ..taky jsem od MSR presel svizne k Hillebergu. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » úte lis 10, 2015 20:34

A videl jsi uz expedici, ktera alespon k necemu je, ktera mela hezke stany barvy prirody, aby byly nenapadne, obleceni a vybaveni (batohy) taky vsechno sama cernota, sed, zelen, resp. bila na snih, aby taky hezky zapadly do okoli a nikdo je nepovazoval za naruseni klidu a hezkeho obrazu???
Na expedice nechodim, neorganizuju je, ale i ja laik predpokladam, ze jeden z prvnich aspektu je, aby se v pripade nesnazi dali clenove, resp. tabor a vybaveni co nejlepe najit, aby bylo vse co nejvice viditelne...
Tohle jenom na okraj te Tve (ponekud priblble poznamky)... Nemusi se Ti takovy stan libit, nemusis si to kupovat, nikdo Te do nej nenuti - fps na to dal odkaz na (predpokladatelne) extremne kvalitni stan kvuli Tve predesle, ponekud navadejici k domemce o mensi kvalite vybaveni MSR.

A co se tyce odlehceni vybavy bez ztraty kvality (resp. spise naopak), maly priklad: Ja jsem pred ne mnoha lety chodil na dvoutydenni dovolenou na hory s 3-ma riflama, 3-4-ma flanelovyma kosilema, asi 5-ti hrubsima bavlnenyma trickama, s 5-ti pary hrubych trekovych ponozek s vyssim obsahem bavlny plus jeste vice tencich ponozek, 3-ma bavlnenyma mikinama, svetrem, bundou (v zime zimnou), poradnou plastenkou a kdyz se slo na vice dnu, tak s chlebem a nekolika konzervama pastiky. Vahu si muzes spocitat, ja jsem to nikdy nedelal, jen jsem upel pod ni, pokud jsem to musel mit na zadech. Ted na to same mi staci 2 nylonove tur. kalhoty od Pinguinu (a ty jsou jeste hodne tezke, daly by se pouzit i jine - navic jedny zustavaji pouze jako zaloha, resp. na cestovani domu), 2 tenke tricka Silkbody s dlouhym rukavem (vetsinou chodim i v lete s dlouhym rukavem, abych se nespalil, mne osobne je tak prijemneji, v tech trickach se nepotim, je mi akurat i pri vysokych teplotach), jednou tenci a jednou hrubsi polartecovou bundou, 2-ma pary vlnenych hrubych ponozek a 3-ma pary tencich, membranovou bundou, kterou vsak uz moc nenosim, jen v zime a v lete nahrazuji Pertexovou vetrovkou a prevlecnou lehkou bundou, prevlecnyma lehkyma kalhotama a na jidlo nosim uplne jine veci - smes orisku a sus. ovoce, par sezamovych platku s medem, kdyz uz nutne chci neco "chleboveho", tak Wasa chlebicky (balicek pro tri lidi na dva obedy nebo vecere) a k tomu nejakou naterku, ktera vazi jako predtim, ale na rozdil od klasicke vystaci v pohode pro 3 lidi na dva dny. V zime jeste k tomu puvodne byly dvoje jagerek, dnes jedny dlouhe spodky od Moiry. Jedine, co je stejne, je spodni pradlo, to pouzivam bavlnene, vcetne tilek, bo ma pokozka nesnasi dobre ani umelinu ani merino. Ale i tak jsem vahove hodne hluboko pod pulkou toho, co jsem predtim nosil. Myslim, ze uvedena "nova" vybava ani zdaleka neni UL, prece ta vaha je nekde jinde.
S uvedenym vybavenim si plne vystacim v teplotach od >+30 do -25 stupnu.
Neni v tom zapocitany stan, spacak a karimatka, s tim uz nechodim. Pred 23-ti lety to bylo ve Spanelsku stan A-cko s tycema, vazici asi 7 kil, dekovy socialisticky spacak s komfortem v extremu tak do +25 stm zato vazici skoro 3 kg a zabirajici pulku batohu a i s uvedenou vybavou na dva tydny + jidlo na tyden + varic jsem byl tak na cca. 20-ti kilech v socialisticke krosne. Dalsi rok stejne dlouho v Norsku jen jidlo (uz jine) na 12 dnu, pouceny jsem mel novy stan od Jurka a spacak z duteho vlakna, vazici uz "jen" asi 2,20 kg, jinak obleceni pdobne, ale uz to bylo asi o 4-5 kil min (tj. asi ctvrtina vahy!) jen zmenou stanu, spacaku a jidla. Uvedeny priklad je hodne extremni, kdyz jsem byl mlady a hloupy (a moje kolena za to dnes casto dekuji...) a tesne po padu soc. jeste nebylo mozne taky sehnat to, co dnes, nemluve o tom, ze jsem byl zacinajici pracujici po skole a vojne za uplne jine penize jak ted - ale jako priklad toho, o cem pise napr. sobb...
Omlouvam se za delsi prispevek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy