Osprey Xenith 88

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » stř zář 23, 2015 6:45

Ahoj,

po dlooouhe dobe se odhodlavam ke koupi noveho batohu a padl mi do oci tento.
http://www.ospreyeurope.com/cz_en/pack-selector/xenith-88?

Duvod proc tak velky, ze se pristi rok hodlam na nekolik mesicu presunout k protinozcum a tudiz
potrebuji vetsi prostor (jen zrcadlo s dalsimi 2 skly mi zabere hafo mista:) )..

Zajimali by me vase nazory,pripadne jake alternativy..

Diky moc.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » stř zář 23, 2015 18:34

já bych koupil něco od Osprey, ale od Lowe Alpine nebo Gregory by to byl taky dost dobrý kup
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Stani » čtv zář 24, 2015 1:21

Budeš používať tak velký bágel aj v Austrálii? Alebo je to len čisto na prenos vecí? Lebo v tomto prípade mi príde možno aj praktickejšie niečo ako má BACH backpacks - model Wood n´Drift.

Je to len na ukážku, či by si neuvažoval aj o podobných modeloch.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » stř zář 30, 2015 19:46

Urcite mi jde o bagl...budu ho pouzivat i na treky apod..
kazdopadne diky za kazdou pripominku k veci...:)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » stř lis 4, 2015 18:52

Tak jsem nad tim dumal jestli ten Xenith koupit nebo ne a nez jsem se rozhoupal, tak se ke me dostal tip na Symbium ACCESS 70+10 QUECHUA je podstatne levnejsi a objem ma temer stejny....
Matne si vzpominam, ze nekdo tu znacku Quechua pochvaloval...neni tu nahodou nekdo,kdo by mel tenhle batoh?Pripadne nejake pripominky k nemu??
Podle obrazku moc nechapu k cemu je to odepinaci viko??Jestli se z toho stejne jako u Osprey Aether III da udelat maly batoh na noseni,nebo jak??
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Stani » stř lis 4, 2015 19:14

Máš to aj v tvojom odkaze dole rozpísané. Dá sa využiť ako malý batoh, ale prioritne ide o prístup k veciam počas chôdze a rozloženie hmotnosti záťaže /ťažiska. Tak ako to pôvodne urobil Aarn backpacks. Quechua to však urobila inak.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » stř lis 4, 2015 19:59

dle mě je Osprey kvalitou někde úplně jinde než Quechua
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » čtv lis 5, 2015 2:01

Jako s tou kvalitou mas asi pravdu,ale ten cenovej rozdil neni maly...na 2.stranu u toho Ospreye (at uz Xenith nebo Aetther,ktery zvazuju taky) se mi dost libi ta vychytavka na vodni vak,ze je vlastne jakoby zvenci toho batohu...
chjo..to zas bude dilema..nakonec to asi necham na tom,ktery mi sedne lip..
Kdybyste meli nejake rady,jak si behem par minut vyzkouset batoh, ktery potahnete nekolik hodin denne,tak sem s nima..:)

diky.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod remy77 » čtv lis 5, 2015 6:00

rebi: ta vychytavka s vkladanim camelu az taka genialna nie je. Ten camel tam totiz pri nalozenom batohu nejde dat (aspon mne sa to nepodarilo este ani raz), takze mozno som ti ulahcil volbu
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » čtv lis 5, 2015 6:45

@remy77:diky moc za feedback...a ty mas Aether 70 nebo ten Xenith 88?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Sirkka » čtv lis 5, 2015 11:23

Camelback může být problém. Mám menšího Ospreye (Tempest 30) a při docela plném batohu už tam šel camelback hůř. Kdybych batoh kompletně nacpala, nevím, jak by se tam cameback vešel. Ale jinak zatím spokojenost. Mám ho teda chvíli.

Koukám, váhově jsou oba Tebou zvolené batohy na stejno. Osprey je o trochu lehčí.
Na zkoušku si nech do batohu nacpat něco těžkého, batoh zatížit. Každý má jinak dělané záda, nemusí ti sednout. Mě třeba u velkého batohu víc seděl Deuter. Kamarádka má nějakého Ospreye a na záda nic moc, co jsem na chvíli zkoušela. I když za ty roky, co ho má, se Osprey mohl dost změnit.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » čtv lis 5, 2015 11:58

fps píše:dle mě je Osprey kvalitou někde úplně jinde než Quechua
Promin fps, ty mas nejake zkusenosti s tim batohem Quechua, ze vyslovujes natolik jednoznacny zaver nebo to soudis jedine podle "vehlasnosti" znacky? At uz jsi myslel "nekde uplne jinde" jakymkoliv smerem :-).

Ja Quechua batohy znam zblizka jen z regalu, ale na prvni pohled nektere vubec neprisly spatne. A v Alpach docela casto se nosi i na tezke vylety a vypadaji slusne a svoji ulohu zvladaly v pohode ke spokojenosti majitelu. A Osprey znam osobne jen dva male, ale ten starsi z nich mne vubec neukazuje, ze by byl kvalitou nekde uplne jinde jako jine batohy, co mam a jsem mel, a to i nektere noname vyrobky stejne kategorie. Pro me vyuziti je to cca to same, jen ten Osprey je nekolikanasobne drazsi (teda krome Deutera, ten byl ale taky o tretinu levnejsi ve stejne litrazi). A Quechua ma
10 let zaruky, pricemz v Decathlonu nebyva problem s reklamacemi (coz o RP rict nemohu).

Aby bylo jasne, nechci vubec zevseobecnovat ohledne kvality jedne nebo druhe znacky, nemam dost zkusenosti ani s jednou znackou a s tema velkyma batohama poslednich 20 let uz vubec. Jen mi nedalo se nezeptat na duvod tak rezolutniho srovnani.

Pro rebiho bych kazdopadne rekl, at urcite nejdulezitejsi pro nej je pocit, jak bude sedet na zadech, at uz to bude jakykoliv batoh.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » čtv lis 5, 2015 16:24

Diky moc za prispevky....jsem fakt amater,porovnat vahu batohu me vubec nenapadlo...:( :roll:
Asi se rozhodnu podle zad a toho jak sedne,jak rikate...co se tyka zaruky,tak 10let je podle me postacujici..otazkou je jestli se to da reklamovat po celym svete...verim,ze u Ospreye s tim problem neni,otazkou je co u Decathlonu,resp.
Quechua...
Tak me napada-mate uz nekdo zkusenosti s reklamaci batohu v zahranici?Potrebovali jste k tomu uctenku nebo jim to bylo burt v pripade dozivotni zaruky?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod remy77 » čtv lis 5, 2015 22:27

rebi píše:@remy77:diky moc za feedback...a ty mas Aether 70 nebo ten Xenith 88?


Kestrel. Ale urcite to ide nahovno u vsetkych modelov, ak mas batoh nalozeny. Nakoniec potvrdila to aj Sirkka.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » pát lis 6, 2015 8:34

rebi píše:otazkou je jestli se to da reklamovat po celym svete...verim,ze u Ospreye s tim problem neni,otazkou je co u Decathlonu,resp. Quechua...
Tak me napada-mate uz nekdo zkusenosti s reklamaci batohu v zahranici?Potrebovali jste k tomu uctenku nebo jim to bylo burt v pripade dozivotni zaruky?

Tak na to bych se zeptal u prodejcu, teda hlavne u Decathlonu (u RP bych nepredpokladal moznost reklamace v zahranici :-)). Osprey ma na svych strankach popsane (zde je kontakt do CR, bacha, jsou to stranky pouze pro Evropu, pro "zbytek sveta" musis najit tu spravnou /ospreypack.com, myslim/!), jak to mas resit v jednotlivych krajinach - ale nepocitej s tim, ze zaneses do obchodu, kde to maji a oni uz to opravi a taky nepocitej s nejakou max. dobou opravy, na to nemaji zadne zavazne terminy (to plati pro reklamaci v zahranici vsude, pokud nemas mezinarodni zaruku s garantovanou dobou opravy)!!!
A uctenku bych si kazdopadne zkopiroval. mozna i nekolikrat a jednu kopii strcil nekam do batohu. Bez nej muze byt problem minimalne u Decathlonu, tam je "jenom" 10 let zaruky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » pát lis 6, 2015 8:39

Jeste bych Ti doporucil jednu radu - "zrcadlo s dalsimi 2 skly" bych resil mimo velky batoh. Stejne bys to tam asi nevrazil "jen tak" a kdyz uz to do neceho (brasna, fotobatoh) nabalis, tak bych spise hledel, aby se to dalo pripevnit NA ten batoh zvenci. TO by ti usetrilo hodne pozadovaneho prostoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » pát lis 6, 2015 13:51

apuka píše:
fps píše:dle mě je Osprey kvalitou někde úplně jinde než Quechua
Promin fps, ty mas nejake zkusenosti s tim batohem Quechua, ze vyslovujes natolik jednoznacny zaver nebo to soudis jedine podle "vehlasnosti" znacky? At uz jsi myslel "nekde uplne jinde" jakymkoliv smerem :-).

Ja Quechua batohy znam zblizka jen z regalu, ale na prvni pohled nektere vubec neprisly spatne. A v Alpach docela casto se nosi i na tezke vylety a vypadaji slusne a svoji ulohu zvladaly v pohode ke spokojenosti majitelu. A Osprey znam osobne jen dva male, ale ten starsi z nich mne vubec neukazuje, ze by byl kvalitou nekde uplne jinde jako jine batohy, co mam a jsem mel, a to i nektere noname vyrobky stejne kategorie. Pro me vyuziti je to cca to same, jen ten Osprey je nekolikanasobne drazsi (teda krome Deutera, ten byl ale taky o tretinu levnejsi ve stejne litrazi). A Quechua ma
10 let zaruky, pricemz v Decathlonu nebyva problem s reklamacemi (coz o RP rict nemohu).

Aby bylo jasne, nechci vubec zevseobecnovat ohledne kvality jedne nebo druhe znacky, nemam dost zkusenosti ani s jednou znackou a s tema velkyma batohama poslednich 20 let uz vubec. Jen mi nedalo se nezeptat na duvod tak rezolutniho srovnani.

Pro rebiho bych kazdopadne rekl, at urcite nejdulezitejsi pro nej je pocit, jak bude sedet na zadech, at uz to bude jakykoliv batoh.

Quechua věci jsem si prohlédl v Decathlonu, a už jenom to že nemají zipy YKK něco naznačuje o kvalitě jejich výrobků, tedy pro mě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod booze » pát lis 6, 2015 14:03

Nechci ti brat iluze, ale 100% fejku z Ciny ma YKK zip. Urcite to YKK zipy nejsou, takze jako ukazatel kvality YKK neni nic moc.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » pát lis 6, 2015 21:26

apuka píše:Jeste bych Ti doporucil jednu radu - "zrcadlo s dalsimi 2 skly" bych resil mimo velky batoh. Stejne bys to tam asi nevrazil "jen tak" a kdyz uz to do neceho (brasna, fotobatoh) nabalis, tak bych spise hledel, aby se to dalo pripevnit NA ten batoh zvenci. TO by ti usetrilo hodne pozadovaneho prostoru.

To mi je jasny,ze zrcadlo spolecne s 1 sklem(resp.2 pocitaje to,co mam na fotaku) dam do prirucaku sebou,ale to tele uz sebou asi nenarvu,kor kdyz si chci vzit notas sebou do letadla...
Kazdopadne mas pravdu,ze to zabere hodne misto,to tele a stativ..a samozrejme stan..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pát lis 6, 2015 23:09

@ rebi: uz jsi vybral? Mi prijde vhod objemove nizsi OSPREY Xenith 75, ktery i s mnozstvim kapes na ruzne veci vypada slibne i na me pomery. Ja vybiram docela dlouho a musim se vmestnat do +- tech 75l. Vaha 2,3 kg stale jde a oproti Aetheru (ten je vahove stejne, jen o osmnact litru mensi, nez sis vybiral) ma prave moznosti organizace - jen jsem ho nevidel v CR shopech. Ale to je s Ospreyi problem obecne.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » sob lis 7, 2015 2:08

To by byl zajimavej kompromis-jen jsem neodhalil co myslis temi moznostmi organizace,ktere Aether nema?
A co myslis tim "na me pomery"...
Ad CZ obchody-staci si ho najit na Heurece a vyplivne Ti to 10 obchodu..:)!!!
Diky.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod Stani » sob lis 7, 2015 3:44

fps píše:Quechua věci jsem si prohlédl v Decathlonu, a už jenom to že nemají zipy YKK něco naznačuje o kvalitě jejich výrobků, tedy pro mě

Dosť zúžený prístup posudzovania kvality. Napríklad dobré zipsy sú aj od Fujian SBS, alebo taiwanské KAO, nielen YKK. Čo urobíš, ak ušijem šmejd, ale capnem tam YKK?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob lis 7, 2015 12:15

@ rebi: kdyz uz najdes nejaky produkt na Heurece jeste to prece neznamena, ze si ho k vlastni (ne)spokojenosti nakonec poridis.
Ja jsem byl dlouhou dobu odhodlany pro Deuter Aircontact PRO 60/70 + 15 - nabizi haffo objemu, ma dobre vyreseny zadovy system, bytelny bederak, dve bocni nabirane kapsy (na vybavu, kterou nechci nosit s vecma v hl. komore), odnimatelne viko, atd.. ale jeho vaha a cena me nakonec od Deuteru uplne odradila.
Me pomery vychazi z maximalni uzitnosti :) Sam shanim nahradu za stary Karrimor. Potrebuju vetsi objem na dlouhe treky a vyzaduju od batohu maximalni pevnost a komfort noseni. S temi kapsami (organizovanim veci) jsem to myslel tak, ze radeji elektroniku aj. citlivejsi veci skladam do kapes, nez aby se presovaly uvnitr s ostatnima vecma a mohly se poskodit presovanim.
Par vychytavek v detailech se muze taky hodit - ocka na cepiny/trekove hole, bocni kapsy na pitny rezim, elasticke kapsy na vetrovku, uchyty na karabiny. A jsou to vsechno veci, ktere ti uvnitr nebudou zabirat misto a mas je po ruce. Tak asi tak.. sorry ztratil jsem myslenkovou nit :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » sob lis 7, 2015 12:48

@ S4TYR : s tou heurekou jsem to myslel tak,zes psal,zes tenhle konkretni model (Osprey 75) si nevidel v zadnem shopu..chtel jsem jen pomoc :)
PS:sranda je,ze taky hledam nahradu za svyho staryho Karrimora 65ku:)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod fps » sob lis 7, 2015 12:57

Stani píše:
fps píše:Quechua věci jsem si prohlédl v Decathlonu, a už jenom to že nemají zipy YKK něco naznačuje o kvalitě jejich výrobků, tedy pro mě

Dosť zúžený prístup posudzovania kvality. Napríklad dobré zipsy sú aj od Fujian SBS, alebo taiwanské KAO, nielen YKK. Čo urobíš, ak ušijem šmejd, ale capnem tam YKK?

to je jenom jeden z ukazatelů, samo že SBS beru, KAO neznám, ale ani tyto zipy nemají výrobky od Quechua
Naposledy upravil fps dne sob lis 7, 2015 13:00, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob lis 7, 2015 12:58

@ rebi: :) aha.. tak abych to upresnil, tak jsem na ty Ospreye nenarazil fyzicky (!) v e-shopech mi to je na houby, kdyz bych rad pred koupi vedel, jak se ten ktery model chova zatizeny na mych zadech.
Od Karrimoru uz nic kupovat nehodlam. Minimalne ne zadny jejich HiTech batoh. O tom jsem psal uz ve vlakne Karrimor Jaguar a jsem z nej po vsech strankach zklamany. :) Ted jsem zabruslil na modely OSPREY Aether 70 - Xenith 75 - ... a prave nejsou fyzicky skladem. Ten Deuter Aircontact PRO mi sedel. Nechal jsem si ho nalozit fakt na hodne 'tezky trek' a drzel vahu prijemne. Spis jsem mel ja potize pri poslednim slapani do schodu s tim, abych to udychal :) :) :) ale je to vaha navic, kterou radeji ponesu ve spacaku nez v baglu samotnem.

[edit] ten muj Karrimor Jaguar vazi 3,75kg :mrgreen: takze at si dnes vyberu jakykoliv jiny, vahu stejne ve vysledku usetrim! Mozna by se hodil (materialove) na nejake opravy nekomu, kdo umi sit..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » ned lis 8, 2015 17:06

Tak Quechua mi sice sedel,ale dost me irituje to vrchni odendavaci viko s prostorem pro mapu,pac je to takovy dost vachrlaty a nejak se mi tomu nechce verit,ze to neupadne...
takze v tydnu checknu Ospreye (70,75,88) a snad vyberu vyherce:)
diky vsem za rady
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod apuka » pon lis 9, 2015 8:12

@rebi: nezapomen, ze u Deuteru (u Aircontactu urcite) tech 65+10 l, resp 60+15 l u PRO je velice poctivych 75 litru (ze zkusenosti s 55+10 SL jeste znatelne vice), plus dalsich 8 litru v bocnich kapsach (kam se toho vejde docela dost), tj. mas celkove 83+ litru. Nevim jak je to presne u Ospreyu, ale da se docela predpokladat, ze u Deuteru mas u stejneho papiroveho cisla ve skutecnosti vetsi objem. Kdybys potrebovala co nejvetsi objem, tak Aircontact 70+10 ma celkem s kapsama 90 litru.
Vyzkousej si za stejnych podminek (+-stejna nalozena vaha) i Ospreye a vsimej si, jak se Ti nosi - a nech si jej na zadech delsi dobu, za 5 min. toho moc nezjistis. Co osobne vim, tak u Deutera ta tezsi vaha je hodne dana i poradnym a pevnym zadovym systemem, ktery se opravdu dobre nosi i dlouhodobe, skvele rozklada vahu, takze v provnani s nekteryma jinyma batohama (ne Osprey!) se mi nosil prijemneji a mene jsem mel unavena zada a ramena i kdyz byl celkove tezsi.
Jinak u nich bys nemusel mit PRO, stacil by obycejny Aircontact, ten je o par desitek deka lehci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod rebi » pon lis 9, 2015 8:21

jj o tech Deuterech jsem slysel,ze se dobre nosi i kdyz jsou teda tezsi...
o Ospreyi se mi taky doneslo,ze ma hodne stedrou litraz v porovnani s tou uvadenou...
Tak uvidime,ale pokud mi sedne Osprey asi Deutera uz zkouset nebudu..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod wawrik » pon lis 9, 2015 9:16

rebi píše:jj o tech Deuterech jsem slysel,ze se dobre nosi i kdyz jsou teda tezsi...
Svätá pravda. Čím viac Deuter naložíš, tým je to pohodlie oproti konkurencii výraznejšie. Pri nákladoch cez 20-22 kg by som veľmi veľmi rozmýšľal, či kúpiť inú značku.

Osobne som AC Pro vymenil za Haglöfs len kvôli hmotnosti - pri polovičnej váhe mám 90 % komfortu, čo mi pri nákladoch 15-18 kg stačí.

Inak, pri výbere som vychádzal z tohoto testu (podstatná je tabuľka na tejto stránke dolu). Je síce starší, ale človek sa aspoň trochu zorientuje. A testovalo sa na Islande :-D

Edit: linky.
Naposledy upravil wawrik dne pon lis 9, 2015 9:33, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Další

Zpět na Batohy

cron