Osprey Xenith 88

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 16, 2016 20:46

Ja zas neznasam tie spodne vstupy, sere ma, ze to je na vacsine velkych batohov, strasna hovadina. Ked potrebujem vytahovat spacak, tak som uz niekde "zakempeny" a aj tak mam vytiahnutu polku batohu. Skor potrebujem vstup zboku/zpredu do "hlavnej" komory, kde mam ostatne veci, napriklad primaloftku... No a pisem hlavnej v uvodzovkach, pretoze rozdelovat batoh na 2 komory je tiez blbost, ma to mat proste len 1 komoru a hotovo. :)

Spodny vstup je nejaky komunisticky vymysel zo stredoveku a nechapem, ze na to ludia este neprisli, ze je to blbost. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 20:51

:D tak spodni komoru jsem nikdy extra neresil. Dokonce bych rekl, ze jsem byl pri synt.spacaku vic nez rad, ze mi nezabira vic mista v hl. komore proti ostatnim vecem a spodni komora v Karrimoru ho drzela sveho casu docela dost.
Mi prijde ulet reseni plastenek a podobnych serepeticek, kdy ti chcije do baglu po zadech, ale co aspon mas aspon pocit, ze je to OK.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 16, 2016 20:54

Jo, plastenky su uplne dementny napad, to tiez nechapem :)

Keby som vyberal nejaky 70l batoh teraz, tak asi by som vyberal medzi

MHW South Col 70 alebo Arc'Teryx Altra 75

Zalezalo by, ci by som to chcel cisto na letne treky, alebo na nejake vacsie skialp vylety...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 21:01

U obou jsou ceny docela mimo to, co jsem chtel za bagl dat. Prvni vypada zajimave, druhy ani nahodou - opet dementne resene vstupy a kapsy se stredovym zipem jsou k nicemu, protoze do nich nic extra nedas a to otevirani neni taky zadny zazrak.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » sob led 16, 2016 21:02

Ja tu Altru 65 mam (uz nekolik let, starsi model, ale moc zmien tam neni) a lepsi batoh si v zivote nevidel, Deuter je oproti tomu jak Skoda Fabia vs. Mercedes S :)

Vstupy su super, klasicky zhora so stahovacou snurkou a potom U zip okolo celeho batohu, takze mozes pristupovat z oboch bokov, alebo to mozes v kempe otvorit cele jak kufor.

Stredovy zip, to asi myslis tu "kangaroo pocket", co je dalsia bozi vec na tom batohu :) Nosim v tom vacsinou bud nepremokavu bundu, alebo crocsy, nepovedal by som, ze tam nic nedam :)

A ten otocny bederak je tiez super.

Dokonaly nie je, par detailov by som na nom zmenil, ale aj ked sa snazim najst nejaky novy batoh, ktory by bol lepsi, tak sa mi to stale nedari :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod mike » sob led 16, 2016 23:10

grco píše:Spodny vstup je nejaky komunisticky vymysel zo stredoveku a nechapem, ze na to ludia este neprisli, ze je to blbost. :)

Koukam, ze jsi docela ve forme, ze by to delalo to jezdeni v obyvaku? :twisted:

Mne teda spodni vstup docela vyhovoval, ale ma sve nevyhody, a tak uz taky davam prednost jednokomorovemu batohu. Hlavne zadne zipy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2016 23:17

Mi spodní vstup vyhovuje velice. U UL ale jeho absenci holt nějak překousnu :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod mike » sob led 16, 2016 23:33

Tak nejak, pohodlne to je, ale vaha je vaha :) Horsi ale bylo, ze se mi jednou za cas zip otevrel a o veci jsem neprisel jen nahodou. Tohle uz za pohodli nestoji (ano, je to resitelne, ale uz to neni antiblbe).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » sob led 16, 2016 23:37

o tom otevírání zipu u Tvého Deutera si pamatuji, že jsi psal. Mi se to ani u jednoho z batohů, který mám ve sbírce, nikdy nestalo, tudíž ve spodním vlezu vidím jen samá pozitiva :) (teda krom té přidané váhy, samozřejmě)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 23:45

@mike a to se ti otevrel ten zip spodni komory jak? :shock: Mi odesel komplet zip zleva (kdyby ses dival na bagl celne pred sebou) a ne tedy zips jako takovy, ale jeho uchyceni na zbylych castech te spodni komory Karrimoru. Ale aby se otevrel zip a jeste na Deuteru :D se mi ted po vzorku s Osprey Xenith nechce vuuuubec verit :((
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod mike » sob led 16, 2016 23:55

Normalne se rozepnul. Uz jsem to tu nekde psal. Oba jezdce na jedne strane a jeden se postupne posouval a zip se rozjizdel. Nebylo to jednou a stava se mi to i kdyz batoh pouzivam na nakupy, musim to hlidat. ActLite 50+10, u jinych je to pry lepsi a da se to zajistit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 23:55

@ sobbice co mas tedy vlastne (po naramnych zkusenostech z NZ) za batoh?
V oddelene spodni komore vidim zatim celkem pozitiva. Prostor pro spacak + kerosku + suchy vak s vecma na spani! U verzi lehcich nez ten mnou vybrany 'nynejsi' bagl, bych resil zip asi uplne vsude a kde by byl navic, tak bych nechtel nic :D ale to je ted asi stigma..
Predstava, ze si po trech dnech treku s 20kg v krutem paraku pres den a stejne suche zime v noci risknu baleni veci druhy den na/do baglu kudy to pujde, abych mel veci jaks taks pridelane a vyrobce neposlal do .... hned pri prvni navsteve ITcafe je pro me silena. Takze zipy neee. Nebrat zipy a vsupy do baglu at uz odkudkoliv! A kapsy resit s nabiranim. Jinak jsou de facto zbytecne! grco to mozna u sveho kousku neoceni, ale ten nema Gregoryho vychytavku s kapsou z cela, ktera sykta dalsi zipem oteviranou vnitrni kapsu na 'napr. plastenku' a s tim rovnym zipem je nepouzitelna na vsechno ostatni.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 23:59

@ mike takze u Aircontact PRO by tohle byt nemelo?
Ma prece stahovatelne popruhy dole hned u te spodni komory. A vubec, ja jsem se asi za celou dobu nesetkal s baglem, aby se mu rozepinaly zipy jen tak.. :shock: a ted jeste Deuter
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » ned led 17, 2016 0:01

Ono to asi zalezi na tom, kto sa ako bali a jak ten batoh pouziva. Mne osobne ten spodni vstup pride nelogicky, pretoze samostatny vstup/zip podla mna sluzi na jednoduchy a rychly pristup, inak nema zmysel. A ja teda nepotrebujem rychly ani jednoduchy pristup ku spacaku!

Rozmyslam ake to moze mat pouzitie a jedine co ma napad je, ze ked mam stan a karimatku zvonku batohu, ze vlastne zlozim stan aj karimatku bez otvorenia batohu, postavim ho, a vyberiem spacak zo spodnej komory a tym padom som nemusel "hlavnu" ani otvarat.

Lenze ja nosim vsetko v batohu, takze jak som pisal, ked uz potrebujem spacak, tak mam aj tak otvoreny cely batoh a vyhadzane z neho veci. Samozrejme mam stan v 1 obale, spacak v 1 obale, karimatku v 1 obale, jedlo v 1 obale a oblecenie v 1 obale, takze nemam problem rychlo a jednoducho vsetko z toho batohu vyhadzat na zem, vsetko je to nepremokave, a potom zas to co nepotrebujem nahadzat spatky, ale aj tak vlastne potrebujem aj oblecenie, aj jedlo vacsinou, ked uz idem spat. :)

Rychly pristup skor potrebujem k bunde napriklad, takze podla mna ma ovela vacsi zmysel mat 1 komoru kde mam stan, spacak, a vsetko a potom mat velke to "kangaroo" vrecko, kde mam hodenu vetrovku a primaloftku, ktoru si mozem jednoducho vytiahnut ked sa zastavim a zas jednoducho dat zpatky...

Takze proste asi fakt ide o ten styl jak clovek "funguje" a moj styl fungovania spodny vstup vobec nepotrebuje, neviem si predstavit scenario, ze by mi prisiel vhodny.

Kdezto velky U zip, ktorym otvorim batoh cely je prave super, pretoze mozem ten batoh otvorit a vidim vsetko prehladne...

Ked to ma clovek v dry sackoch vsetko, tak to potom vypada nejak takto (aj ked to nie je konkretne altra)

Obrázek

No a oddelena komora, to uz je uplna blbost, lebo to musim potom premyslat, ze ked teda spacak a karimatka mi ju nezaberu celu, tak co vhodne tam pridam, aby mi to zabralo akurat to volne miesto, ale este sa to tam voslo... Ale to nastastie vela batohov ma ten predel rozopinaci (co je lepsie ako nic, ale stale blbost, lepsie je ked je uplne vyberaci) :)

Takze podla mna batoh musi mat 1 komoru a vstup zhora. A volitelne ak ma mat nejaky vstup/zip navyse, tak potom bocny alebo U. Spodny vstup je zbytocny, to radsej nech nema ziadny. :)
Naposledy upravil grco dne ned led 17, 2016 0:16, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod mike » ned led 17, 2016 0:02

@S4TYR: pry ne, prave diky tem popruhum. U meho se to stava, kdyz je spodni komora nacpana a ten tlak proste zip jednou za cas rozjede. Staci to ale pohlidat pred naplnenim, kdyz jsou zipy na doraz a u sebe, nestane se to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » ned led 17, 2016 0:16

@ grco: jj ten vstup jsem si predtim nevsimnul. Super. Ale uplne na hovno :D on se opet otevira namisto spodem nahoru od shora dolu, coz je.. ze ti prochcije veci (tobe s DRYpackama asi ne) komplet vsechny.
Jake DrySack pouzivas?

@ mike: to ale stejne neni moc na paradu. Ten muj Karrimor odesel na spojeni te spodni komory prave diky presovani - do te doby jsem tam normalne rval synt.spacak a zavrel komoru, zatahl kompresaky a nic neresil.
Prisla chvilka jasneho slunce v jinak ne moc privetivem dni a ja pri ceste ze stozaru slysel 'PUK' a on to odesel ten lem ktery kopiruje prave spodni komoru. :) Byl pet hodin na slunku a mozna uz to mel po tech letech davno za sebou, ale horsi je fakt, ze na ten bagl mam mit 'dozivotni zaruku' vyrobce a z Bart sportu, ktery neexistuje uz nedostanu ani tech par stovek na opravu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod grco » ned led 17, 2016 0:24

@satyr: Sea to summit evac dry sack

Mam ich doma asi 10, od 3l az po nejakych 20l, takze to rozne nakombinujem podla toho jak potrebujem. Spacak, a oblecenie su vzdy v tychto dry sackoch. Stan a karimatku mam v originalnom obale, tym trochu vody neuskodi...

A potom mam este niekolko velkosti Granite Gear Zippsack, v tom nosim jedlo. Vnutri mam ale veci bud v orig obaloch (travellunch) alebo este v dalsich ziplockocch, takze sanca, ze to premokne je hodne mala...
A este rozne velkosti Granite Gear Air Pocket na nejake drobnosti. Skor kvoli organizacii, to nepremokave nie je, ale nosim v tom veci ako celovku, pistalku, kompas a tak, voda nevadi...

A potom mam este kopu tychto sackov na mobil, penazenku, doklady a podobne.

Takze mne proteceni batohu vobec nevadi, ja ten batoh mozem potopit do vody, nic co je v nom nepremokne, vsetko je v samostatnych nepremokavych obaloch...

That's how I roll :)

PS: Ak to este neni ocividne, tak mam maly fetis na rozne sacky a organizaciu veci do sackov... :)
PS2: Lekarnicku mam tiez v nepremokavom sacku.
Naposledy upravil grco dne ned led 17, 2016 0:34, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » ned led 17, 2016 0:28

k tematu primo zminovaneho Ospreyje:
Osprey Xenith 75 pod nejnovejsimi modely NEDOPORUCUJI, protoze maji prapodivne 'rychle svy' (jak mi to sdelila krejcova), ktere se pouzivaji u prostor, co chceme nechat nabirat (nabirane kapsy napr. u stehennich kapes u kalhot), ale jinak jsou zcela nepouzitelne predevsim ve spojich, kde musite vetsinu veci uvnitr presovat!
Bocni zipy jsou tedy uplne KO! Psal jsem to i vyrobci.. a ten mi uznal reklamaci v plne vysi a navrhnul nejnovejsi model, kde tohle resi uz normalne presivanym zipem zaroven s latkou kolem a zip sije 'cikcak'. Mile rad jsem nabidku odmitnul, protoze po DHL zasilce mi doma trcel tri hodiny stejny bagl se stejnym problemem siti!!!!!!!!!
Osprey Xenith 75 je super batoh. Perfektne mi sedel (v ramci me 'poloautomaticke/atleticke' postavy) a bez kecu.. fakt to drzelo celkem solidne a jedine co mi vadilo, byl rychly odchod tech jejich Ospreyackych ficur s gumou, ktere nevydrzi ani prd a droli pri samotne sebedestrukci i hadry na vas.

BACHA NA ZIPY! :D asi tak.. a u Osprey obzvlast
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » ned led 17, 2016 0:34

:mrgreen: jj grco, az zacnes psat ciste anglicky, snad to google tranlator prelozi i pro me, ale ten radoby slovensky zblept s ceskymi skomoleninami.. :D to je maras i na me

Tak pak to nemusi resit vubec. Ale urcite nebudu davat dvojnasobek za bagl + stejnou cenu nynejsiho baglu za DrySack, abych mel klid - to by mi neproslo nejen u pritulky, ale ani u me s pruzkumnikem!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod sobb » ned led 17, 2016 22:08

S4TYR píše:@ sobbice co mas tedy vlastne (po naramnych zkusenostech z NZ) za batoh?
nic odpovídajícího Tvým litrážním požadavkům :wink: Momentálně mám v aktivním užívání dva Millety - 50+10 a 60+10 a Big Pack 55. Teď k nim extenzivně vybírám nějakýho vylehčenýho bratříčka na kratší vejlety.
Náramné zkušenosti ohledně batohů byly hlavně ty, že jsme si potvrdili, že je celkem fuk, jestli jede člověk na měsíc nebo na sedm a že kdybychom netahali pitomosti, tak i ty šedesátky, který jsme měli, by mohly být o dost prázdnější. 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Osprey Xenith 88

Příspěvekod S4TYR » pon led 18, 2016 11:35

dik za odpoved :)
To co mas je v podstate stejny objem jak chci s Aircontactem PRO (tech +15l beru jako rezervu na jidlo aj.). Tak mi to neprijde nijak prehnane.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Předchozí

Zpět na Batohy

cron