Jak spravne nastavit a sbalit batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 13:35

apuka dik, z kompu kouknu

booze tak porad jak to delat lip (jo mam v plsnu vyzkiuset nekdy karimatku (zlite) na zada a po stranach a doprostred zbytek, ale hnusna vlhka vec co pak nejde intelugentne strcit do obalu me, cistotnou zenu, moc radosti nenaplnuke

v kazdym pripade se tesim na dalsich 20 let bez sedrenych ramen, staci mi podlitiny na zebrech z tancovani :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 13:37

Ja balim to v pravo.
jak-zabalit-batoh-1200x644.jpg
pokud bude nalehko sraz, tak by byla dobra mala ukazka, jak se balit. Coz je zaklad.



PLS nekdo to odtrhnete presunte SEM
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 13:41

hm, prakticka ukazka by me vazne zajimala. tohle je moc abstraktni na me kdyz mam uplne nepouzitelny tvary. voda (to nejtezsi) mi ale dozadu a nahoru k zadum celkem vychazi, a to bude nejtezdi polozka ale ten zbytek je nastejno tak nejak krome spacaku, kterej teda se vymyka prumeru ostatnich veci 250-400 g
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » ned srp 16, 2015 13:52

Hm vida me zatim nenapadlo balit bagl podle hmotnosti veci :) Balim podle toho, jak veci behem dne potrebuji, respektive nepotrebuji. Na dno jde naplocho tarp+tyvek+koliky. Na to, lekarnicka, nepromok bunda, nahradni obleceni pokud beru. Dalsi "vrstva/stred" je spacak s pyzamem ve vaku, vedle 1,5L lahev vody + karimatka + vareni v hrnci. Nad to pak fotak a jidlo, mikina pokud ji nemam oblecenou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 14:07

@mawenzi kolikati litrovy je ten batoh?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » ned srp 16, 2015 14:12

Mawenzi píše:aktualni foto jak sem mela bagl

podle fotky máš bederák cca tak jak má byt, ale ramenní popruhy máš dlouhé, ten prsní popruh má bych nad prsama, ne pod nimi, a jestli se to už víš nedá na tom cca 10 cm jezdci posunout, tak je na tebe M/L batoh dlouhý, a měla by si mít velikost S/M, na těch videích co sem dal apuka, je dobře vidět jak mají být dlouhé ramenní popruhy, a kde má být prsní popruh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » ned srp 16, 2015 14:30

Ja teda imho nevidim na tom batohu nic spatne, opravdu mooozna lehce ramenni pritahnout, ale aby to nebylo na ukro pohodli. Ten prsak je rozepnutej ne? Pokud clovek nema pocit ze se ty ramenni popruhy moc rozjizdeji do stran, tak prsak neni treba, vyhoda batohu, u kterych lze sundat. Ja teda prsak pouzivam.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 14:46

prsak fakt nepouzivam, rakze to sem si jen vsimla xe mit ho o dva cm vys, tak lepsi ale popruhy mi sedi dobre (nerozjizdeji se)

je to 48l bagl, mela sem tam nejaky misto, ale jinak je podzim/jaro akorat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 17:48

apuka prosla sem jeste ty dalsi videa, sou celkem fajn a tak si rikam, ze fakt ani v tom predrazenym rp, kde sem ho tenkrat kupovala (pac sem tam stravila fakt moc casu zkousenim a bylo by mi trapny ho koupit na netu), mi rikal prodavac, ze kdyz by mi sedelo Mko, mam si vzit M/L, nebudu mit zada tak vytazeny, takze budou lip drzet a jako bonus k tomu ty cca 3l objemu navic... ale nejak proste mi melo dojit, ze to neni treba jen tou delkou zad ale i jinak velkym bederakem (dlouhym) a jinou delkou popruhu a obecne teda proste mensim celym baglem a ne jen zady.. zkusim se do toho nastelovat, at zije lenost, ze sem to jeste nevybalila :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 18:10

Zrovna o tomto mluvi v jednom videu, ze kdyz jsi na rozhrani mensi a vetsi velikosti batohu, tak si mas vzit ten mensi.... Bohuzel, dal bych ruku do ohne za to, ze ve vsech RP v CR dokopy neni moc (pokud vubec nekdo) lidi, kteri vubec neco tusi o vyberu a nastavovani Osprey batohu :evil:.
Jeste me napadava jedna vec - psala jsi, ze jsi byla zvyknuta nosit batohy bez bederaku. Tak ses taky mohla "naucit" nejaky zpusob chuze s tema batohama - ale s dobre nastavenym bederakem se chodi ponekud jinak. Presny rozdil Ti asi nepovim, ale dobre nastaveny (a dobre nalozeny!) batoh by Te mel nutit chodit spravne, i kdyby se Ti zdalo, ze pro Tebe to neni to prave. To jen telo muze protestovat na zmenu navykleho. Jen bacha, pokud neni dobre nastaveny a vyvazeny, tak Te to bude nutit chodit spatne!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 18:14

Jinak bych byl taky za odtrzeni prispevku o nastaveni batohu - ale myslim si, ze by se to melo dat do zvlastniho vlakna (pokud uz neexistuje). Podle nastavovani batohu si vlastni vlakno zaslouzi. Nezavisi takmoc od velikosti batohu ani uplne od vyrobce batohu, mnoho principu je univerzalnich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 19:42

jj, uz sme tri, tak snad nam to treba mike nebo nekdo oddeli :D ale ted by se v tom akorat delal jeste vetsi zmatek, lepsi zachovat kontext v jednom vlakne :D

no je to mozny, ze su proste na tu vetsi vahu na ramenou za ty roky navykla a tak mi to proste neprijde nejak hrozny... jenze bagl mam cca 5 let, mensi sem koupila ze zvyku (ale tam me to zas nevadi, pac je urcen na jinaci ucely) a netrapi me to. Pro me to tenkrat bylo jak zazrak, mit bagl s bederakem, kterej se da pouzivat, hledala sem dlouho aby to nebyl brisak, tak holt se taky clovek uci.

Na druhou stranu to dava prostor zas treba pro vyzkouseni nejakyho lehciho modelu... (cloud peak) ovsem bez vyzkouseni naprd, kdyz by se tam clovek treba ani nevesel (kdyz by byl uzsi nez potrebuju zato vyssi) :( (jo a taky tu tiskarnu na penize bych prosila)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 19:49

mas nekde odkaz na tvuj gearlist? bych ti poslal par fotek, jak to zabalit a nastavit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 19:58

v podstate tu, sice nejaky zmeny (treba misto evazotky zlite) ale jinak +/- zmeny nejsou.

Ted sem nemela zvire s sebou, takze sem neco usetrila na ty zabetonovany traverze ;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 20:06

gearlist na vetsi ledvinku :twisted: zitra to vyfotim udelam kolaz a poslu ti to. na 1000% to mas uple spatne nabalene a batoh te tahne dozadu a tlaci te ramenni popruhy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 20:14

to nevyvracim, ja s v tomto crlkem nezkusena a kdyz mam tak tech 10kg tak su spooojena 13 uz je pro me utrpeni a muze to byt I tim, se lip zbalenejch 13 kg by mohlo byt ok (v zime +spacak navic a nejaky teply pradylko).

edit su nezdvorila, dekuji vsem sa snahu pomoct a poradit a za budouci kolaz tez
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 21:51

Ted jsem jeste koukal, ze Osprey ma nejakou appku na android (i iOS), kde by se melo stacit vyfotit, oznacit vysku, dulezite body a ono by Ti vypocitalo vhodnou velikost batohu. Nezkousel jsem....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » ned srp 16, 2015 22:17

Odtrzeno, offtopicnici ;-) Proc to zase muselo cekat na mne? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 0:41

Tak jsem si to cele precetl...
scinkk píše:Ja teda imho nevidim na tom batohu nic spatne, opravdu mooozna lehce ramenni pritahnout, ale aby to nebylo na ukro pohodli.

Mne to teda spatne prijde. Uz to napsal Booze:
booze píše:nechci te strasit, ale ten batoh ti vubec nesedi, hlavne ramenni popruhy.

Jsou strasne natesno a pritazene k telu, vubec se nedivim, ze z nich ma otlaky. Nesou evidentne vetsinu vahy a jsou stazene pres ramena, to pak fakt boli.

Spravne je to tahkle:
booze píše:pokud si das batoh na bedra dotahnes bederak, pak dotahnes ramenni popruhy a o centak povolis, batoh ti budou fixovat na telo. posledni dostelujes popruhy nad rameny, ale jen lehce, aby se batoh zafixoval a neplandal na zadech (jak je mas na fotce tak to je moc).


Po spravnem nasazeni batohu by mel bederak nest vetsinu nebo vsechnu vahu a ramenni popruhy byt uplne volne. Po case si to samozrejme sedne, bederak trochu sjede a cast vahy se presune na ramena, ale porad by ji tam melo byt min. A kdyz uz je to moc, staci batoh trochu posunout nahoru a dotahnout bederak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 5:16

apuka
jj, ma ale me nefunguje, taky sem ji chtela zkusit.

mike
diky za odtrzeni.

stalo by za to poridit tu mensi velikost? (s/m)? pripadne zkusim ocihnout I ten lowe alpine, nevyhoda reseni by byla, ze 5let starej bagl asi neprodam ani za pulku ceny novyho.
edit: na novy kestrely zvysoka, nemaj bocni kapsy :shock:

a problem cislo 2: sedak. vychazi mi do podobnyho mista na tele, snazim se to nejak zkombinovat dycky, ale budu muset ozkouset nejaky moznosti. mit bederak utazenej na sedak by nemusel byt problem. si presne nepamatuju, jak to vychazi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 8:27

Zase se budu trosku kasat, tak budo promine :D :fuj:

Pokud zajdes do RP nebo nejake prodejny batohu, tak maji "meridlo" zad batohu. Dalsi moznosti je :
Mereni Zad batohu.jpg


Ten sedak na psa nepotrebujes. Nedavno jsem videl nejaky ultradogtrekking a vsichni ucastnici meli na spodni casti ramennich popruhu batohu karabinky. V nich tenkou repku, ktera byla spojena vepredu na bederaku do jednoho svazku. Pokud nekde sedeli, tak jim pes neutekl, protoze byl porad privazany k batohu. Jo a jeden mel ty boty, jak jsem se na ne ptal. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 8:54

booze
hm, na to, ze sem ho kupovala v rp, byla tam asi 3x a nosila a zkousela a zkousela a nosila po prodejne se zatezi tak mi meridlo nevytahli ani jednou, ani se nezeptali.

jo, s tou repkou a karabinama dobrej napad, zkusim to nejak osefovat. mivam nekdy psa na bederaku (na koncich tech popruhu na dotazeni mam takovy velky krouzy a v pohode do nich dam karabinu, nevyhoda, ze kdyz pes meni smer, muze mi trochu hybat bederakem (a taky jak maj ty popruhy pul metru tak to je tak na mlaceni karabinou do kolenou:D s tou repkou sem i uvazovala to nejak pridelat k bederaku, at ma clovek vyhodu v pojezdnosti karabiny do stran a zaroven porad teziste tahu (pokud nastane, u zvirete jednou za sto let) na tech bedrech. Coz by slo, mezi kapsama a baglem je takovej prostor, co by se na to dal celkem pouzit.

ps: a co ten sraz, co si o nem psal (nebo nekdo), by bylo dobry ze bych se ve svym pokrocilym veku zas naucila neco uzitecnyho:D (stelovat bagl:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 9:20

No mela si podavacovi rict, at ho vytahne. :D Ty dve karabinky na ramennich popruzich jsou napevno a ta treti uprostred je plovouci. Takze pes muze behat kde chce a tebe to neomezuje.

Nevim, Petr je dlouhodobe v Uhelnych Skladech Adamov, deu je dlouhodobe nemocny. :cry: Tak neco usporadej a napis do vlakna backpacking light :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 9:41

no tak pokud to maj na ramennich napevno, jak se z toho baglu pak xkrat denne vyvlikaj? :D ja nejakou svou predstavu mam, ale lenost a nedostatek casu dou zasadne proti me :D

hm, tak asi nic. Fakt nerada neco poradam, uz sem se davno poucila, ze to je jen za trest :D tak snad se deu brzo uzdravi, celkem rada koukam na jeho web s vyletama.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 9:53

Mrkni MERENI VELIKOSTI OSPREY a muzes to cvicne zmerit.
Naposledy upravil booze dne pon srp 17, 2015 10:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 9:56

vim, zkoumala sem vcera, akorat sem doma nenasla metr :D ale dik za pripomenuti, v kancu jeden mame :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » pon srp 17, 2015 10:05

Mawenzi píše:stalo by za to poridit tu mensi velikost? (s/m)?

podle mě určitě ano, ale místo Osprey Kestre bych koupil Osprey Atmos AG, dámský Osprey Aura AG
Mawenzi píše:edit: na novy kestrely zvysoka, nemaj bocni kapsy :shock:i

a to si vzal kde? nový Osprey Kestrel je úplně stejný jako starý, jenom obrátili barvy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 17, 2015 10:48

podle tohoto videa sem si zmerila hrb, u toho osprey merice se mi nepodarilo presne identifikovat kde je spodek a kam to merit. Podle tohohle mi vyslo 50cm. coz i odpovida tomu Mku

Hm, mas pravdu, beru zpet. Na obrazsich z netu sou maskovany jak chameleon ale pri podrobnym pruzkumu tam stale jsou * diky

jinak ten atmos sem se divala, stejne i nejaky modely LA treba, ale dve komory mi nevyhovujou, i kdyz zalezi, zda je snadny z nich udelat jednu (horni komora moc nizka na karimatku). Pudu to ocihnout aspon.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » pon srp 17, 2015 12:48

Mawenzi píše:Na druhou stranu to dava prostor zas treba pro vyzkouseni nejakyho lehciho modelu... (cloud peak)

Neni a nebude, jako vsechno dobre. Misto nej je Eclipseo malinko vychytanejsi Cloud Peak, ale drazsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod apuka » pon srp 17, 2015 13:06

Mawenzi, az bys si sla vyzkouset Ospreye (Kestrela), nezapomen si zkusit (pokud maji) nejenom Kestrela ale i damskou verzi Kyte. Zmeny jsou i jinde, nejenom v tom bederaku a ramennych popruzich. Jedna zmena je, ze damska verze je s o 2l mensim obsahem 48 vs. 46l). Rozmery jsou 71 (l) x 33 (w) x 33 (d) vs. 68 (l) x 35 (w) x 31 (d), tj. damska je sirsi a mene hluboka, co muze lepe sednout na zenskou panev a mozna to i lepe znea ponese. A na vaze taky usetris 8 dkg. Muze (ale tvrdit to netvrdim, nezkousel jsem) rozdil i v umistneni prsnych popruhu.
Proste - nosit se hur damska verzer asi nebude a hlavne za vyzkouseni nic nedas :wink:.
Jo, co Ti doporucoval fps, je v 50l verzi o 40 dkg tezsi, sirsi a vyssi, damska verze jen o 30. Na druhe strane ma nastavitelny bederak (nemyslim ted popruhy, ale cely bederak).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy