Jak spravne nastavit a sbalit batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Stani » pát dub 15, 2016 1:02

Hm, igelitky...ja v spacáku už idem z domu. Hodím batoh na chrbát a skáčem. Ušetrím priestor v batohu a čas s jeho rozbalovaním :D .
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Guly » pát dub 15, 2016 4:12

Najviac sa mi osvedčili sáčky na odpadky 30 l tenké, len ich po použití vždy na ďaľší trek vymením. Na letný UL 500 g spacák používam aj tenučké väčšie sáčky na rožky a pečivo z obchoďákov(Lidl a Kaufland, v Tesku sú iba malé) a dám pre istotu do dvoch, z jednej aj z druhej strany. Posledné roky používam http://www.cascadedesigns.com/therm-a-r ... ow/product Veľkosť S 57g. Zo strany, kde sa sťahuje šnúrkou natiahnem ten sáčok z obchoďáku. Obal používam ako podhlavník z flisovej strany, dovnútra dám všetko náhradné oblečenie aj použité. Obal je príjemný aj pri potení sa hlavy, je nepremokavý a v zime používam na balenie páperového svetra, páperových ponožiek plus čo sa ešte zmestí. Takže odporúčam. Mne sa oplatí, 57g mi vynahradí viacúčelovosť, ako píšem. Obal s Eventom sa mi sdá zbytočne ťažký a jednoúčelový. Obal na batoh už tiež nenosím. Do batohu používam aj stuff sacky z Ultrazsilu od sea to summiit rôznych farieb a objemov, k tomu aj tie sáčky na pečivo, ziplock a najnovšie aj zopár sáčkov z Cuben http://www.outdoorline.sk/sk/48-ulozne-vrecka .
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod wawrik » pát dub 15, 2016 7:35

S4TYR píše:S ohledem na ten spacak me spis zajimalo, jestli ho wawrik presuje v nepromokavem vaku nebo ho ma volne (pokud si spravne pamatuju, tak ma nejaky noname perak)
On je v tej komore v podstate „voľne“, igelitka je o dosť väčšia ako spodná komora, ktorá je zasa asi dva-trikrát väčšia ako kompresný obal. Preto potrebujem bágel s oddelenou spodnou komorou, aby mi ho veci v bágli po pár minútach natriasania nestlačili na betón...

Nerád stláčam spacák na fest, lebo ho potom po pár dňoch neviem poriadne vytriasť do prevádzkového objemu :D

S4TYR píše:(pokud si spravne pamatuju, tak ma nejaky noname perak)
Áno, môj noname spacák je Sir Joseph Koteka 850 za vyše 300 € :D A je to bezkonkurenčne moja najhoršia outdoorová kúpa. Frajerkin noname za 80 € je oveľa lepší držiak, s lepším strihom a lepšími vychytávkami ](*,) Keď bude na jeseň v KTM trochu času, kúpim si rovnaký, už ma ten SJ fakt nebaví.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod S4TYR » pát dub 15, 2016 7:51

@wawrik: mno so sorry :D nejak mi uniklo, ze majitelkou no name je tvoje frajerka..
Osobne mi SJ neprijde oproti jinym znackam v nicem zasadne lepsi a strihy nejak nesije na me - Tam uz mam odzkouseno, ze je na tom CUMULUS podstatne lip. Na druhou stranu se mi libilo reseni SJ s modelem Double Attack, ale to bezne moc clovek nevyuzije. :)

Jak vidim, tak spacak + igelitka = zn. ideal pro vetsinu harcovniku :D
Potrebuju mit v suchu i hadry, takze se toho DryPacku nevzdam a co se spacakem si uz nejak poresim..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Guly » pát dub 15, 2016 11:51

Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 13:16

satyr pokud chces pytel s eventem napis mam jeden navic. Presel jsem komplet se vsim od LA.
@mawenzi Tak abych vyvratil tvoji teorii o sedicim batohu, tak jsem vzal 3/4 do obchodu s Osprey.
Podle meridla byla na hranici M/L. Oba se ji zdaly, ze ji dobre sedi na zadech. Po naplneni M/L (pytlikama OSPREY) byla v pohode, ale potom jsem ho naplnil, tak jak se bali a vubec ji nesedel a tahl na ramanou a tlacil na TRAMTARARA kyclich. Presne jak mas ty odreniny.
Stejne jsem naplnil S/M a sedel uplne perfektne, nikde netlacil. Popruhy byly dal od sebe.
Ma stejnou postavu, jak ty 168 cm.
Ten pan, co ti to podaval by mel vedet, ze i bez meridla do 170cm je to u zen S/M doporucovano primo vyrobcem. Pokud vymenis popruhy, tak ti to nepomuze, potrebujes kratsi zada batohu. Jeste posly ty fotky pls. Pokud se mylim, tak prestanu pit. :-&
Cely pokus me stal 4400kc. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 13:25

:D :D musel si 3/4 koupit osprey? :D

- no muzu se pokusit zaridit to nafoceni (teda zabalit a vyfotit z boku M/L a muzu i S/M) - protoze asi mam stesti, ze sem 68kupovala nekde ve vyprodeji a S/M byla jedina co meli...

asi teda mozna nej reseni bude prodat 48, pripadne ji schvoat na nouzovku kdyz bude nejhur (stejne je jeta a nema moc cenu) ale asi aktivne proste zacit tahat 68 i presto, ze ten objem nevyuziju...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 13:40

Osprey nemame radi. :wink:
Pokud se ti to sem nechce nahravat, tak si to vyfot sama pro sebe, at vidis jak to nesedi/sedi. Muzes porovnat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 13:50

s nahravanim potiz nemam, spis v tom, ze to mozna ani nepoznam (kdyz sem si toho 5let nevsimla), ale spis jak budu stihat, ale zkusim to v brzke dobe supnout, ono bude i pro me zajimavy nazory tech, co s tim maj vic zkusenosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 14:43

Tak nahraj nejake fotky a kdyz se ti bude chtit muzes i jak si balis veci. Stejne bude cely vikend prset. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 15:17

kdyz bude cely vikend prset, tak to znamena co? zrejme ze mawenzi ma dovolenou a jede na vandr:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » pát dub 15, 2016 17:15


To se mi docela libi, krome ceny teda. Vaha uz je pouzitelna. Nemate s tim nahodou nekdo zkusenosti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49367
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 17:54

tak balim se ted: zlite na zada, spacak pred ni dolu, na to nejaky spaci obleceni, ponozky, hyena, celta, mikina, na to bliz ke karimatce voda a pred nu nepromokavy obleceni a lekarnicka a jidlo tak nejak +/- jak je voda.

v zelenym m/l baglu nemam jidlo, ale jinak sem tam nacpala vetsinu toho, co beru s sebou. jeste to pak zkusim vyfotit s tim s/m.
Přílohy
2016-04-15 18.45.21.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 19:25

Podle me ho mas nizko a ty zada jsou ti opravdu velke.
Zkus si ho dat na krizovou kost, povolit bederak, dotahnout ramenni popruhy. Nasmerovat bederak na panev a dotahnout.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 19:28

Muzes porovnat tvou fotku s quidovou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 19:43

copak ja vim co je krizova kost?
(jinak mam takovy ty kosti co sou vepredu vyraznejsi tak cca na horni hrane bederaku (ale behem chuze se vysunuji nahoru jak se bederak sune k uzsi casti tela)
takze nad zadkem, OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » pát dub 15, 2016 19:54

To je kost, ktera je v krizi :twisted:

Nechces zmenit smer na vikend? Jinak budeme v krizi i my :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49367
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 15, 2016 20:02

a kriz je ta "prohluben"? (nebo kdyz lidi rikaj, ze je boli v krizi tak me se tak zda ta prohluben... ) - ja bych asi fakt potrebovala tu ukazku:D

- jinak mam sbalenej s/m, poprosim kamarada, aby me vyfotil nekdy jak bude sance, kdyz sem to tak prozkoumala, mam pocit, ze asi je pohodlnejsi (vezu do prahy jeste 2kg medu, takze zatez paradni na test na doma...). asi fakt to, ze mi v zime prisel lepsi nebude tim, ze bych tam toho mela o tolik min (o litr min vody) ale fak tou velikosti... (a ani ho nenosim, pac ho nepotrebuju). asi se preorientuju na 68definitivne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pát dub 15, 2016 20:16

ano prohluben. Pokud hledas nekoho na nahmatani krizove kosti, tak staci napsat. Myslim, ze se najde hodne nahmatavacu. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod grco » sob dub 16, 2016 1:53

Jo, ja nahmatam kludne vsetko :twisted:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod S4TYR » ned dub 17, 2016 21:44

Mawenzi píše:tak balim se ted: zlite na zada, spacak pred ni dolu, na to nejaky spaci obleceni, ponozky, hyena, celta, mikina, na to bliz ke karimatce voda a pred nu nepromokavy obleceni a lekarnicka a jidlo tak nejak +/- jak je voda.

Jak tak pozoruji :mrgreen: na OF asi neni moc ochrancu zvirat, ale hyenu nech doma a bude ji mimo bagl o kus lip.

booze ti to popsal spravne. Podle te prilozene fotky mas spatnou velikost zad na baglu. Pritulka to mela do ctvrtku take, pritom ji to nastavovali v prodejne, ale tlacily ji ramenni popruhy a nesedel spravne bederak, tak jsem ji to cestou v busu prerovnal a slo se ji o kus lip (jen si pak musela odnosit ty bebechy, co si nabalila :D a mlcet)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod GreyMouse » ned dub 17, 2016 22:09

Taky jsem si myslela, že hyenu na výlety nenosí v batohu, ale vodí na vodítku (teda pokud není hyena zrovna po operaci) :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 18, 2016 11:59

nekdy mam hyenu v baglu i na voditku:D
jinak domaci ukol splnen, mam vyfoceno s/m akorat mam malo baterky na stahovani do mobilu tak az doma.

jinak v lete: 3dny, 66km, m/l, tilko : treti den bolestivost ramen brutalni
ted: 66km, 3 dny, tilko +150g merino, obcas misto merina nebo na nej ss/as, s/m. ramena otlaceny ale v pohode, kdyby me kamarad neupozornil ze to mam pekne rudy, tak ohledne pocitu s baglem bych to nevedela. urcite ma trochu vliv, ze sem nemela jen tilko celou cestu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pon dub 18, 2016 12:44

Takze to je nebo neni spatnou delkou zad batohu? :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod grco » pon dub 18, 2016 12:47

A tie ramena mas otlacene zhora alebo zepredu?

Ten batoh mas mat nastaveny tak, ze ked zapnes bederak, tak tie ramenne popruhy viac menej drzia ten batoh len vo zvislej polohe, aby ti drzal na zadech, na ramennach zhora by si ho nemala skoro ani citit.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 18, 2016 13:13

https://www.dropbox.com/s/587p9mnzbj0tz ... 5.jpg?dl=0

booze asi je to delkou zad, mensi se mi nosi proste lip

grco spis zepredu, je to pod raminkem ale i kdyz raminko nemam, to misto mam od baglu dycky otlaceny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod S4TYR » pon dub 18, 2016 13:18

@Mawenzi: pokud ti to delaji vsechny popruhy tak to mas teda smulu :shock: to odreni vypada spis na to, ze mas vic vycnivajici klicni kosti, nez ze by byla vada u popruhu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod S4TYR » pon dub 18, 2016 13:26

grco píše:Ten batoh mas mat nastaveny tak, ze ked zapnes bederak, tak tie ramenne popruhy viac menej drzia ten batoh len vo zvislej polohe, aby ti drzal na zadech, na ramennach zhora by si ho nemala skoro ani citit.

grco toto tvrzeni neni az tak docela pravda ;)
Snad nejidealnejsi bagl ohledne pohodlnosti noseni pro me, byl Xenith 75. Netlacily me ani ramenni popruhy, ani bederak, ktery se mi casem srovnal podle kosti dle libosti. Kdyz jsem si bagl vzal na zada, tak mi ale neskutecne vadily hrudni popruhy. Mohl jsem to mit v jakekoliv vysce a citil jsem se priserne pri chuzi. Jednoduse se mi se zapnutymi hrudnimi popruhy ty ramenni popruhy otacely a drely kuzi. Batoh mam uz davno vraceny a ted si lebedim s AirContactem PRO, ktery ma polstrovani tech ramennich popruhu bytelnejsi a necitim je ani pri zapnutem hrudnim popruhu (jen nejak neumim vychytat, kde je ta spravna delka). Bederak na novem baglu je spickovy. Klidne by mohl nest vetsinu vahy baglu, jak pises. Rameni popruhy ti pak ale sedrou kuzi spise, protoze kdyz jsou volnejsi nebo pokud mas blbou delku zad, tak se to treni podstatne zvysi na ukor vahy na bederaku. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 18, 2016 13:30

jj, asi vsechny - ale s tou spatnou veliosti jak sem to tahla asi vsechno na ramenou sem mela desny fialovozeleny monclaky a nevydrzela sem ani letmej dotyk, natoz posazeni batohu, dva dny se to dalo a treti byl bolavy peklo. ted to je celkem vpohode a trochu to citim kdyz na to cilene saham ale pod baglem nemam moc pocit, ze by to vadilo - coz kdyby to bylo takhle i az se otepli a ja nebudu mit jeste tu mezivrstvu, mohlo by to byt super.

asi se m/l definitivne zbavim, subjektivne se mensi lip nosi a objektivne mam min zmordovany ramena a taky podle vas je fakt velkej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » pon dub 18, 2016 13:58

Mawenzi píše:asi se m/l definitivne zbavim

konecne =D>
Jeste 100x napis Nebudu verit podavacum v RP. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron