Jak spravne nastavit a sbalit batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » sob srp 15, 2015 15:44

Diskuse odtrzena odtud. mike

Mawenzi píše:jinak fakt se da necim spolehlive zabranit odreninam/otlakum?

já znám jediný způsob který funguje, a to ten, že je potřeba aspoň jednou týdně vyrazit na celodenní túru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » sob srp 15, 2015 15:50

nebo nikdy nevyrážet nikam, to pak taky nebudeš mít odřeniny/otlaky (jenom proleženiny) :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 16:08

fps jako 1x tydne ahat na vylet plnou polni, jo

oodoow taky reseni. me spis vadi, ze ten treti den uz zacina byt bolest celkem nesnesitelna a predstava nahodit bagl jako mala nocni mura
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » sob srp 15, 2015 16:50

každý máme váhu plné polní jinou, já na týden na těžko mam podle ročního období bez jídla a píti od 7,5 po 10 kg, + 0,5l vody, a 0,5kg jídla ne den, a jelikož na jednodenní výlety sebou tahám vodu na celí den, v létě to je 3x 1,5l PETka, a taky normální jídlo (ne dehydratovaném), cca 1kg, tak na zádech nesu slušnou váhu, sice jsem váhu na jednodenní výlety nikdy neřešil, ale bude to 7 až 8kg
Mawenzi píše:me spis vadi, ze ten treti den uz zacina byt bolest celkem nesnesitelna

tak to já to mam obráceně, den ode dne si na to tělo zvyká (na celodenní chození ve vysokých turistických botách, a z batohem na zádech), a od cca druhého dne jsem v pohodě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 17:00

mam na jeden den tak 5kg -6 kg max, casto ani to ne, na 2-3 dny po cr tak 10. tech 5 mi jeste nevadi, tech 10 uz dava klicnim kostem co proto dost na to, at to je po dvou dnech dost bolestivy. jedno zda leto nebo jaro, akorat v zime mam tlustou chranici vrstvu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » sob srp 15, 2015 17:06

Mawenzi píše:tech 10 uz dava klicnim kostem co proto dost na to, at to je po dvou dnech dost bolestivy

tak to bude tím, že nosíš větší část váhy batohu ramenními popruhy, a ne bederákem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 17:28

bederak pomaha, kdyz ho utahnu, tak to ramenum trochu odlehci a nevim jak moc to odlehci jinym lidem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 18:47

Mawenzi, muze to byt i pro Tebe nevhodnym batohem, ale (nejspis) mozna jen blbe nastavenym - popruhy, bederak, vyska zadove casti, atd. Toto vsechno dokaze udelat hodne v dobrem i zlem. Problem je, ze nevim v CR o obchode, kde by Ti dokazali opravdu dobre poradit v teto oblasti (o "vypaleni" bederaku napr. Osprey batohu na Tve telo uz ani nemluvim).
Mastickami si urcite otlaky nezrusis, max. Ti mohou pomoci dodatecne zrychlit hojeni. Z ostatnich veci me napadavaji akurat vycpavky na rugby (mozna by stacily i hokejove :-)), ale nepredpokladam, ze bys chtela vypadat ramenata jako Rambo....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 18:55

Mawenzi píše:bederak pomaha, kdyz ho utahnu, tak to ramenum trochu odlehci a nevim jak moc to odlehci jinym lidem
Pokud mas spravnou delku zad a bederak na spravnem miste, tak to nemuze odlehcit "trochu", musi to byt "hodne", na ramenou by si skoro zadnou vahu nemela nest.
Ono to vsechny ty nastavovaci popruhy na batohu maji svuj vyznam a kazdy si to musi nastavit pro sebe. Bohuzel ale pokud je zadovy system dlouhy nebo kratky na Tvoje telo, tak se s tim tezko neco udela, takovy ruksak se bude vzdy blbe nosit. Stejne tak se muze stat, ze Tvuj ruksak ma ramenne popruhy nevhodne pro Tve telo (prilis daleko nebo blizko k sebe na zadech, vedeni v oblasti prsou, sirka popruhu, ...).
Vsimni si napr., ze Deuter ma verze SL pro zeny a jeste prodlouzene zada pro vysoke lidi, Osprey nekolik delek zadove casti a jeste (skoro) na kazdem ruksaku se da delka nastavit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 19:12

deuter pro zeny mi vubec nesedel, ten osprey mi sedi dobre v porovnani s jinejma, nosi se mi fakt dobre, jenze bederak v lete vic neutahnu, to nejde :D

a nevim, jak presne maj sedet popruhy. muzu dat foto (a adi se prestehovat do jinyho tematu)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 19:28

K Ospreyum davaji docela slusny navod (anglikansky). Je i u nich na netu. Mozna podle toho. Mozna u Tebe by prave mohlo pomoci to zapeceni bederaku na Tve telo, co by aut. dealeri meli delat...
A mas dobre nastavena zada, sedi bederak tam kde ma?
(Jinak ja taky moc nevim, ktery popruh, k cemu slouzi a jak jej nastavit, delam to vzdy intuitivne tak, jak a kde me prave neco tlaci, boli a citim co mi nejvic pomaha :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 20:16

ten bederak jenunekterych modelu, kestrel k nim nepatri. podle me mi to wedi dobre a fakt to je I pohodlny, ale tak urcite nejsu jedina kdo ma odeny kosti... na web mrknu, jestli najdu. ale pocitove je to proste dokonaly, a mit popruhy bliz krku, mozna by me skrtily. pravda je, ze prsni popruh je ale kokotsky primo pres prsa takze mepouzitelnej, tam inzenyri dle me mohli pridat rozsah :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » sob srp 15, 2015 20:31

Mawenzi píše: a mit popruhy bliz krku, mozna by me skrtily.
pravda je, ze prsni popruh je ale kokotsky primo pres prsa takze mepouzitelnej, tam inzenyri dle me mohli pridat rozsah

Spis pak tlaci na krkavici.
Ten prsni vychazi na prsa? :-k Nemas to nan rameny povolene/dotahle?


Otlaky se tezko leci nejakou masti. Spis to chce jako prevenci dobre podlozene mista, kde otlaky vznikaji. Kusem karimatky, silneho miralonu.
Musis trenovat mista, kde te to tlaci a s batohem byt szita. Male batohy mam nastavene tak, ze jsem si je naplnil hadrami a vytvaroval presne na zada (BD Nitro, LA Yocton). Vetsi batohy (Deuter, LA) jsem naohybal pres koleno.
Dalsi moznost, ze neumis balit batoh a mas rozhozene teziste.
Podivej se na film Divocina, tam ma pani luxusni otlaky :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 22:09

booze jo to sem videla, ta byla hodne husta teda
kdyz popruhy povolim, tak mi pak vic odstava od zad a neni mi to prijemny, me se to fakt nosi luksusne. ale obecne se mi zda ze vetsina prsaku zenskejm vychazi na kozy tak to je pak tezky, no... nekterejm to vychazi tesne nad, ty co maj stesti, asi sou vyssi o neco :-k

mike tak na polstrovani se pracuje :D

v tomdle miste mazu po vecerech jak vztekla, ale podlitina se vytvori dycky po dnu s tezsim baglem

tohle nebo taky tohle to pravy nebude, co
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » sob srp 15, 2015 22:37

No, lepsi damske batohy se od panskych zvyknou lisit i tim, ze maji jinak tvarovane ramenne popruhy, prave tak, aby nevedly pres prsa ale obloukem ponekud vedle. (A muzum se proto takovy batoh blbe nese.) Samozrejme nevim, na jak velke prsa to funguje dobre....
Jinak, pokud dobre vim, spravne nastaveny batoh by mel drtivou vetsinu vahy nest na bederaku a ramenni popruhy by nemely cele lezet na ramenou ale skoro jen velice lehce nad ramenami. Kdyz Ti ale vedou pres prsa, tak se to natahne dopredu a to musi zpusobit, ze na ramenou "klesnou" a budu tlacit.
Kestrely jsou pansky batoh, ale maji alespon nastavitelny zadovy system (delka), co castecne ovlivni vedeni bedernich popruhu. Mela by ses s tim pohrat.... Damska verze Kestrelu je model Kyte... Tady mas i video, jak se nastavuje delka zad, je to stejne pro oba typy. Mela bys nekde vyzkouset ten Kyte, bude se nosit minimalne stejne dobre. A asi by vysel levneji nez vytvarovat poprsi na Kestrel :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 15, 2015 22:59

apuka samo nemyslim popruhy ty vefou fobre bokem.. myslim ten popruh mexi ramennima co vede pres hrudnik vodorovne

mike jj tam sou 3 polohy, vsechny naprd. jen riksm, ze to jediny konstrukcne nechapu, ale mozna to ma smysl jen v urcity vejsce a proto to tak je nejakej vhodnej ompromisni rozsah
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob srp 15, 2015 23:08

To mas tak velka prsa, ze ti ani jedna poloha nesedne? ;-) Popruh ma byt nad prsama, mozna mas spatnu velikost batohu (delku zad), coz by mohlo vysvetlovat i problemy s rameny.

Ale jinak neni o co stat. Prsak jsem parkrat pouzil, kdyz jsem tahnul tezky batoh (17+) prave abych odlehcil ramenum. A po nejake dobe ho velmi rad rozepnul. Radej bolava ramena, nez kdyz se spatne dycha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 6:23

tak samozrejme nemam :D ale neni mi to prijemy, musi to byt utazeny at to ma smysl a pak to proste trochu macka ten prechod prsa/neprsa a neni to pohodlny.

a tipujes spis maly zada nebo velky? me tohle delaj teda uplne vsechny bagly, co sem kdy mela. pravda, nikdy v minulosti zadnej nesedel tak krasne pohodlne, jako kestrel.

jinak sem 3 dny pri leharu po jiznich cechach (na planovany neleharo bylo moc hic) mazala ten krem od sportigue a muzu rict, ze zadnej rozdil oproti holymu bambuckymu maslu fakt nepozoruju, ale zas na druhou stranu tech par ingredienci navic z dlouhodobyho hlediska fakt muze mit nejakej smysl, takze u nej treba na ty nohy zustanu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » ned srp 16, 2015 7:04

kolik měříš? jakou máš velikost batohu? máš vůbec správnou velikost batohu? jestli ano, tak asi máš něco špatně nastavený, délku zad, moc dlouhou, nebo moc krátkou, bederák máš moc vysoko, nebo moc nízko, musíš si s tím pohrát, a jestli máš vše tak jak má být, tak pak je problém v kompatibilitě
apuka píše:Jinak, pokud dobre vim, spravne nastaveny batoh by mel drtivou vetsinu vahy nest na bederaku a ramenni popruhy by nemely cele lezet na ramenou ale skoro jen velice lehce nad ramenami.

přesně, já mam bederák stále stejně utažený, a podle potřeby dotahuji, nebo povoluji ramenní popruhy, kolikrát povolím ramenní popruhy tak, že celou váhu batohu nesou jenom bedra, a ramenní popruhy jenom stabilizují batoh, aby se moc nekýval hořejšek batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 7:40

je fakt, ze nosim ty horni "zkracovace" co nejvic zkraceny, pac nemam rada ten pocit, ze batoh nesedi (planda za krkem). mam zada m/l a pouzivam nejmensi delku zad. Prijde mi, ze tak to sedi nejlip i s tim bederakem. 168cm. Mit bederak vis a ne pres nejtlusci cas spodku (pres boky s tema kostma) tak si muzu rovnou nechat starou krosnu s pupkacem, co mi dalo prace sehnat bagl co dobre sedi s bederakem :D

ale nejhorsi prave je, ze nemam pocit, ze by mi nesedel, nosi se mi luksusne a dobre, akorat nechapu, ze ty kosti mam omodrakovany dycky. budu sazet na kompatibilitu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » ned srp 16, 2015 8:36

na 168 cm by si měla mít velikost S/M, ne M/L, už tady bude asi problém, M/L je na tebe moc dlouhý, bederák má být nad boky, ne na nich, spodek batohu má sedět na bedrech, tak aby bedra nesla většinu váhy batohu, když je na tebe M/L dlouhý, tak pak ti při správném umístění bederáku překáží horní část batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 9:08

me s/m nejlip sedel uplne na max delku zad, tak rikal prodavac, ze m/l bude lepsi, ze aspon nebudu mit cely vytazeny... takze z toho hlediska je to jedno, ne?

kdyz dam bederak nad boky, budu mit sponu pres pupek a budu tudiz zvracet vetsinu cesty, co ten bederak bude zaplej, tudy cesta nevede. me bederak vyhovuje tak jak ho mam a kdybych dala bederak vys (mela ho tudiz pres bricho, ted mam sponu tesne pod pupkem) nejsu si jista, zda by teoreticky neodreny ramena byly natolik prinosny. Sem schvalne dlouho hledala bagl, kterej bych nemela zaplej pres pupek. samo je mozny, ze spravnym nastavenim vseho by pres pupek nebyli zadny batohy, ale v obchode na to prostor nemam s kazdym baglem hodinu stelovat a druha vec, ze podle vetsiny prodavacu je bederak pres pupek presne to pravy orechovy takze pochybuju, ze by mi nekdo s nastavenim poradil...

aktualni foto jak sem mela bagl. fakt mi to neprijde nejak extremne nizko, kdyz nechci nosit pupkac...

apuka: nemuzu na osprey webu najit do video, ale nevzdavam to :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 10:24

Video na nastaveni delky zad mas primo v odkazu v mem prispevku ze vcerejska 23:37 na konci te stranky.

Podle fotky bych si tipnul, ze mas bederak mozna spise vysoko, ale fotka muze klamat. Ma byt umisteny tak, aby min. stred nebo jeste kousek nize (ale rozhodne ne spodni okraj) byl pres kosti na bocich (tj. u nekoho to nemusi byt na nejsirsim miste, napr. kdyz ma nekdo prekypejici tuk -to prosim neber na sebe :wink: , spise obcasne osobni zkusenosti :evil:).
Rozhodne vsak mas ramenne popruhy prilis utazene, videt, ze vaha je z velke casti na nich a ne na bederaku. A jeste bych si tipnul taky na ne uplne vhodne rozmistneni vahy v batohu.

S prsnim popruhem jsem taky asi blbe cetl a zil ve sve domence (co obcas vycitam jinym :toimonster:). To muzes vyresit jednoduse tim, ze si jej odstrihnes z puvodniho mista a nasijes (pripadne s pridanim kusu latky) vys, nad prsa. Ten popruh by moc vahy nest nemel, slouzi spise k tomu, aby se ramenni popruhy moc nehybali do boku, resp. abys mohly byt v malo posunute poloze bliz ke stredu tela. A vubec nemusi byt utahnuty silne. Ja prsni popruh zapinam jen obcas a vetsinou na kratkou dobu. Sice nemam problemy s dychanim, ale pouzivam to jen, kdyz uz citim, ze ramena (hlavne jedno, ktere mam dost v haji) maji dost a za chvili zacnou bolet - tehdy si popruh zapnu, ramenni popruhy se stahnou trochu k sobe a potom zatezuji jinou cast ramene, jine svaly a kosti. Ale hlavni vaha je samozrejme na bederaku, dokonce obcas si ulehcuji tak, ze dam jeden ramenni dolu, pripadne jeden nebo oba ramenni spustim "navolno" na ruce na loktem.

Pokud se Ti delaji modriny z popruhu, tak Ti muze pomoci arnikova mast aplikovana co nejrychleji PO, pripadne i v prubehu noseni a preventivne si vzit 2-3 bobule homeopatika Arnica Montana 5CH nebo 9CH a v prubehu noseni si dat 1-2 bobulky tak co 2-3 hodky, kdyby se objevila modrina, tak 2-3 bobulky co hodinu, kym nezmizne, pote postupne prodlouzit vzdy na dvojnasobek cas mezi davkami, tak jeste 2-3 davky po zmiznuti. Mast a homeopatika se mohou kombinovat, mne se nejvice osvedcil gel Arnica od Boironu (je to homeopaticke, ale prakticky jen trocha vice redena arnikova tinktura v gelu) nebo od Heelu Traumel (taky homeopaticky, ale krome arniky obsahuje i jine veci a ucinkuje i na otlaky na kostech a svalech, ale neucinkuje proti odreninam).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 10:58

jee, promin, nevsimla sem si ze je to odkaz, du na nej kouknout. (edit: tak tam jen ukazujou, jak se meni veliksot zad, nenasla sem tam nic, kde by ukazovali jak ma spravne batoh sedet a podle me z tech ostatnich videi to ani nevypada, ze by to "vedeli" pac casto maji pupkace a tezko ma nekdo ty kosti panevni nebo jaky to sou tak vysoko...)

kost mam cca v pulce bederaku, takze moc nizko snad ne. Bederak vic neutahnu, neni to prijemny to mit uplne zariznuty ale je fakt, ze tak centimetr az dva rezervu mam na dotazeni. Kdyz povolim popruhy, aby byl bagl dal od tela, mam pocit, ze se moc navazuje dozadu (to muze byt proste jen pocit ale neprijemnej, tim, ze sem nikdy driv nepouzivala bederak (kvuli tomu ze to byl pupkac) tak su tak zvykla, lip se to proste nese.

Zkusim s tim experimnetovat teda, jestli by to neslo s tema popruhama nejak trochu vylepsit

ten prsni vubec nepouzivam, takze na nejaky ofuky s tim asi pecu. DIky za tip na tu arniku. Modrina jako takova by mi nevadila, ale jak je to pak dost bolestivy, tak je to naprd, takze vyzkousim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » ned srp 16, 2015 11:25

Podle me je tohle opet hrozne individualni, kor v ruznych kombinacich batoh, obleceni a nositel.
Me se nikdy nedelaly odreniny, modriny ani kdyz jsem nosil na tyden 75l batoh pres 15 kg. Jen me trochu bolela ramena a klicni kosti prvni dny nez si ramena na vahu zvykla na tlak. Je tedy fakt, ze tenkrat jsem toho nachodil uplne minimum oproti soucasnosti.
V podstate se tu uz po nekolikate uplne neshodneme, kde by mel byt na tele bederak a nemyslim si, ze by na to byl nejaky univerzalni navod ani od vyrobcu. Pro me treba neni mozne nosit batoh tak, abych mel sponu bederaku pres pupik a nekdo to tak dle nedavne diskuze nosi.
A i u batohu, ktere nosim nekolik let, mam obcas tendenci experimentovat s delkou ramenich popruhu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 12:05

Mawenzi: koukni se sem, sem a sem, coz je rozsirenejsi predchozi video nebo sem. Snad neco najdes i pro sebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 12:49

nechci te strasit, ale ten batoh ti vubec nesedi, hlavne ramenni popruhy.
jak mas naskladany obsah? dle meho laickeho odhadu spatne. cele nastaveni batohu zacina dobrym poskladanim, rozlozenim veci uvnitr.

pokud si das batoh na bedra dotahnes bederak, pak dotahnes ramenni popruhy a o centak povolis, batoh ti budou fixovat na telo. posledni dostelujes popruhy nad rameny, ale jen lehce, aby se batoh zafixoval a neplandal na zadech (jak je mas na fotce tak to je moc). maximalne batoh kompresuj, at se veci uvnitr nemuzou hybat.
jak to nastavis, muzes pro ilustraci dat fotku v plavkach, at dokazeme posoudit kde mas bederak a kde mas prsak. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 16, 2015 13:10

zacinam byt rada, ze sem byla lina na fotku sundat bagl, pac se ted hodi.

mozny to je, ze je vsecko spatne, ve skautu nas ucili tezky na dno (nechybela pul tuna konzerv na 2 dny) od toho sem se oprostila, ale nejaky supr navody na netu nenasla takze zanechavam osvedcene na jednu pulku karimatka, na druhou pulku spacak, nekam do diry k predku baglu celtu, na spacak pyzamko, jidlo, piti, do mezery mezi oba kominky a predek batohu bundu a lekarnicku.

ono lepsi na to prijit zamlada kdyz jedina vec sou monclaky, nez v 60 ti :D

ty popruhy mi ale utazeny pocitove vic vyhovujou, ale mozna to neni dobre
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 13:20

zacni brecet to je uplne spatne baleni, proto ti planda batoh na zadech
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » ned srp 16, 2015 13:27

U tech mych odkazu na youtube najdes vpravo i par odkazu typu "jak zabalit batoh", mozna i tam najdes inspiraci. I kdyz kazdy radi trocha jine....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Batohy