Jak spravne nastavit a sbalit batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2016 9:42

Ja bych to tunil vysusenim zubni pasty v susicce :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » stř čer 1, 2016 10:10

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 10:37

a vubec, musime si cistit zuby? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 1, 2016 11:36

booze píše:Nebo kartacek sa davkovacem pasty.

:smt044
Hezké (aneb všechno důležité již bylo vymyšleno, tak pojďme vymýšlet blbosti :D). Ale obávám se, že to není nic pro UL sekci, protože uříznutí kartáčku bude mít na funkci vliv :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » stř čer 1, 2016 14:55

Mawenzi píše:a vubec, musime si cistit zuby? :D

Nemusis, staci si je vyndat do sklenicky a hodit k nim tabletu. :mrgreen:
GreyMouse píše:Ale obávám se, že to není nic pro UL sekci, protože uříznutí kartáčku bude mít na funkci vliv :-k

Ale je, prvni milion vydelam na UL kartacku. Kartacek bude jen ta cast se stetinama a bude se dat primontovat na trekovou hulku. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 15:13

ja jeden urizlej kartacek mela - aby se mi vesel do male tasticky ale neda se tim cistit moc dobre, tak sem si koupila vetsi tasticku:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 1, 2016 15:51

booze píše: Kartacek bude jen ta cast se stetinama a bude se dat primontovat na trekovou hulku. 8)

A pasta bude uvnitř trekové hůlky? To vypadá nadějně. Už abys přemýšlel, co uděláš s tím prvním milionem :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » stř čer 1, 2016 17:11

booze píše:Kartacek bude jen ta cast se stetinama a bude se dat primontovat na trekovou hulku. 8)

Jak nemoderni a omezene :roll: Trochu fantazie a vedy by to chtelo. Co takhle pomoci genove manipulace vypestovat stetiny primo na prste? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 17:48

aby byly navic zajizdeci, aby nemel clovek prodreny rukavice:D

a vubec, jedu dom a du balit. zacinam mit pocit, ze tech 14kg nedostanu ani ke dverim domu:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod slezacekm » stř čer 1, 2016 20:53

mike píše:
booze píše:Kartacek bude jen ta cast se stetinama a bude se dat primontovat na trekovou hulku. 8)

Jak nemoderni a omezene :roll: Trochu fantazie a vedy by to chtelo. Co takhle pomoci genove manipulace vypestovat stetiny primo na prste? :twisted:

nevim co resite, staci si nechat narust fousy a ty potom namazat pastou a ohnout dovnitr!
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 21:52

slezacekm se obavam ze evoluce nezasla jeste tak daleko, aby bylo snadny nechat si narust vousy...

jo a du se balit. proste jak na potvoru, kdo prijede z brna dom, ustipne si kus zubu a hura do brna na pohotovost? zitra v praci zdechnu po 5h spanku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 1, 2016 22:55

Nějaká hnusná diskriminace, co? [-X Zatím volím boozeho řešení :D

S uštípnutým zubem se musí na pohotovost? Já jsem se s rozlomeným zubem normálně objednala k zubaři a vzal mě za několik týdnů :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Stani » čtv čer 2, 2016 0:06

Evolúcia, diskriminácia, hm. Sa nehoľte...a trochu strečingu... :)

Boozeho návrh je zaujímavý, videl som ešte jeden, na spôsob dámskeho laku na nechty. Malý kartáčik upevnený na vrchnák sa vysunul z tuby a tým tvarovaným vrchnákom si ho nasunieš na prst až cez kĺb.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 2, 2016 6:22

greymouse mozna nemusi, ale sem to mela hrozne ostry a rezalo me to do jazyka a vzhledem k brzkemu odjezdu na 8dni na slovensko polsky pomezi sem nechtela odjet na dovolenou s tim, ze z toho bude mnohem vetsi pruser a vypadaj mi vsechny zuby... (nenavidim zubare a kazda zubni vec ve me vyvolava predstavu bezzubosti a dalsich hroznych veci) samozrejme byla moznost, ze me vyhodi. Nevyhodila, zbrousila at si nerozrezu jazyk zatim a k moji zubarce po navratu...

spala sem 4h... chci tech 5! dnesni spanek si taky predstavuju spis nijak...

jo a batoh ma 12kg bez jidla... (a jidlo se vysplhalo na 3kg, sem si jeste dokoupila oriskovej nutraspred a nejaky syry navic. takze celkem 15kg. uklidnuju se tim, ze ortezu, hole, fotak vyndam a razem bude skoro o 2kg v baglu veci min.

zapomela sem mapu :roll:

Stani takze sofistikovanej kartacek na cisteni psich zubu? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Stani » čtv čer 2, 2016 15:26

Pozrel som si kartáčik pre psa, nevedel som, že to tak vyzerá, psa nemám. Vyzeralo to trochu inak, ale v princípe ano :) Do tej dutej časti na prst sa vsúvala tuba s pastou.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » čtv čer 2, 2016 16:29

Nejak se to UL zvrhava. Varic z kocici konzervy, psi kartacek... Co bude dalsi? Ptaci zob misto jidla? #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Guly » pon čer 6, 2016 0:50

Jak spravne nastavit a sbalit batoh?
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 6, 2016 16:56

nahodou ho mam urcite sbalenej dobre. 4 dny, o ramenech nevim vubec, trochu mam otlaceny kosti pod bederakem ale nic hroznyho. mam 68sm (do hybridni 48 sem se nezabalila) a pohodicka. cca 12 kg i s 2l vody, jak ujidam, odlehcuje se, parada:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2016 19:27

7 dni a pohodicka * skoda, ze sem se nezvladla zbalit do 48, tu bych po tech zmenach rada ozkousela, ale s tim mnozstvim jidla uz to neslo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » pát čer 10, 2016 16:10

tak to budeš muset ještě zapracovat na vybavení, já se vejdu do Osprey 48l na týden i v zimě, a to používám stan, a na mích 195 cm mam taky třeba delší spacák, nebo oblečení než ty, při současném počasí v Alpách mi základ bez jídla a vody váži 7600g, a to nejsem žádný UL šílenec
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2016 16:35

fps: nosim vevnitr penovku v plny velikosti (mam pocit, ze ty mas nafuovacku? jestli to nebude objemove ten duvod, proc se nevlezu)+ prevazim ve vlaku kilovej fotak, teda bez brasny, ale objemove to taky chce misto. myslim, ze zakladni vahu bez jidla a piti sem tech 7kg mit mohla, jeste si chci zptne udelat presne seznam, co jsem mela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » úte srp 28, 2018 16:29

Mel jsem moznost vyzkouset batohy Osprey, tak jsem zkousel pansky Atmos 50 velikost zad M a po nastaveni me tlacil zezadu na kycle. Pak jsem vyzkousel damsky Aura 50 velikost zad S a sedel mi jak usity na miru. Muj pocit je, ze ty jejich batohy jsou dole moc siroke nebo jsem zenska.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 16:34

booze píše:... nebo jsem zenska.

K tomu jsem dosel, jeste nez jsem to docetl, takze to tak asi bude :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » čtv črc 9, 2020 6:43

Jsem úplně zmatený z toho měření délky zad. Uvažuji o Lowe Alpine airzone trail 35, který se dělá v M (46cm) a L (51cm). Když jsem obepsal pár eshopu, jakou velikost nejlépe na 184cm výšky tak mi všichni odepsali že M. Schválně jsem si měřil délku zad od toho vystouplého obratle po vršek pánevní kosti a naměřili jsme po několika opakováních 54cm. Měřím to správně? :((
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod apuka » čtv črc 9, 2020 9:35

Jestli meris spravne, TI neporadim, protoze ja zasadne vybiram batoh na zaklade zkouseni a ne nejakych cisel.
Jen chci reagovat na toto:
Rainier Wolfcastle píše:Když jsem obepsal pár eshopu, jakou velikost nejlépe na 184cm výšky tak mi všichni odepsali že M.
Delka zad nema zadnou primou korelaci s vyskou postavy.... Jsem to v jinem vlaknu prave nedavno spominal...
Jeste nezapomen ani na to, ze ne vsichni vyrobci maji uplne stejny "postup" mereni delky zad, takze nejaky ten centimetrik se muze lisit.
Navic to ma byt stejne jen orientacni cislo, v tom druhem vlaknu mas priklad mawenzi, ktera ma velikost na hranici a sedi ji lip ten vetsi ruksak. A mozna z jineho typu i od stejneho vyrobce ji bude lip sedet mensi. Bo do toho vstupuji i dalsi veci - bederak, ramenni popruhy, ...

Pokud Ti mohu neco poradit a muzes si to dovolit, tak si nech poslat (nebo nekdo v obchode vyzkousej, ale prvni moznost je lepsi) obe velikosti, doma naloz jeden i druhy cca stejne a zkousej... Vysledek uvidis sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 9, 2020 11:03

rainier wolfcastle
k tomu jen berlicka mam 168cm a zada 52, takze zasadne kupuju u osprey panske m/l velikosti, s/m mi jsou kratke a damske varianty jeste kratsi.

to kolik meris je orientacni a podle tohontreglfos 80% zakazniku. moje 175cm vysoka kamoska ma Skovy zada a damsky verze ospreyu ji dokonale pasuji

takze zkus na prodejne idealne nebo poslat oba. zalezi i na konstrukci zad a dalsich aspektech jako delka a rozestup ramennich popruhu, bederak atd...to ze ti bude pasovat delka zad neznamena.ze ti bude pasovat celej batoh
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 15:44

apuka píše:Delka zad nema zadnou primou korelaci s vyskou postavy....

Korelace tam samozrejme je. To, co myslis, je prima umera, tedy korelace s koeficientem 1 :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod apuka » čtv črc 9, 2020 16:05

mike píše:prima umera, tedy korelace s koeficientem 1
:shock: Ach boze... Zkus si obcerstvit sve matematicke znalostii. Za tuto vetu bys dostal peknou petku... Z definice je prima umera y=k.x, kde k je konstanta - ale libovolna...

Korelace znamena, ze kdyz se jedna hodnota meni, meni se i druha a ze ta zmena se da popsat. Dokonce ve statistickem vyznamu slova (jak to vetsina lidi chape) to znamena vztak y=k.x, akurat k je z intervalu -1 az 1, coz je primo omezenejsi prima umera :wink:

Ale tady jde o to, ze neexistuje vyjadritelny vztah mezi vyskou postavy a delkou zad. Ze ty dve veci nejsou na sobe nijak primo zavisle. Vzdyt se podive na to, co napsal mawenzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 16:10

No a pak je taky statisticka korelace, ktera se pouziva v podobnych pripadech a kterou ma vetsina lidi na mysli, kdyz to slovo pouzije :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Etheric » čtv črc 9, 2020 16:28

Tvl vyprdněte se na nějaký měření a počítání délky zad, prostě je nejlepší /jak už bylo zmíněno/ objednat dvě velikosti, naložit svou výbavou, chodit s tím několik hodin po pokoji, sídlišti, zahradě... A řídit se pocitem sedí X nesedí ....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy