Batoh pro postavu nad 195 cm

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod Sanchos » úte črc 7, 2015 13:11

Zdravím vespolek a prosím o radu. Mám se svojí výškou relativně veliký problém sehnat batoh s dostatečně "dlouhým" zádovým systémem. Všechny batohy tahám jen rameny a bederák mám přes pupek jen na parádu.
Existuje nějaký další výrobce, který dělá batohy pro podobné dlouhány? Zatím jsem narazil jen na Deuter. Mám ACT Trail 38 EL a pohodlí je špičkové. Chtěl bych ale ještě nějaký další batoh, někde mezi 40 a 50 litry.
Za případné rady a doporučení díky!
Sanchos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv dub 10, 2014 20:32

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod chroust2 » úte črc 7, 2015 13:18

Sám mám podobný problém. Snad to nezapadne a přijde někdo s nějakými tipy kromě Deuteru. Taktéž mam verzi EL 32 Transalpine. A sháním něco v podobné litrazi... :((
chroust2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 12, 2015 15:15

Příspěvekod pickard » úte črc 7, 2015 13:30

195cm zde. Deuter na vetsi litraze, Black Diamond v long verzi na stredni a mensi.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod slash1111 » úte črc 7, 2015 13:49

Osprey Mutant 38 vo velkosti M/L je dost dlhy (urcite je vacsi ako 38L).

Alebo pohladaj Lowe Alpine, starsie verzie XL maju chrbat tusim o 5cm dlhsi ako je standard...
Napr. Lowe Alpine AirZone Pro 45:55 a ma nastavitelny chrbat
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod aksam » úte črc 7, 2015 16:32

podívej se v alpsportu po batozích gregory, ve velikosti L, sám mám 195cm a je u nich ještě nějaká rezerva díky nastavení popruhů
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod fps » úte črc 7, 2015 18:20

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod asio » úte bře 1, 2016 10:48

Neměl by prosím někdo typ na "dlouhý" batoh do 20L (13-20L) ?
Ideálně se síťkou na zádech pro dobré odvětrání.
asio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 28, 2016 10:44

Příspěvekod pickard » úte bře 1, 2016 12:02

To je tak maly objem, ze když to bude napadne dlouhé, bude to petflaska :)
Napadne dlouhé jsou třeba Axis a Speed od Black Diamondu. Docela stihle a male je nove (letošní) Cierzo od arcteryxu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod mitau » úte bře 1, 2016 16:48

Souhlas s Pickardem - taky mě napadl Black Diamond. Pak dost dlouhý je LA Eclipse 25, ale to už na tebe bude moc velké.

Nevím, na co batoh chceš, ale já se třeba u podobně velkého batohu naopak rozhodl, že ho chci na běžné poměry moc krátký, aby mi končil ještě na zádech a při občasném popoběhnutí seděl jako běžecká vesta jen na hrudníku a ne až na pánevní kosti. Obecně u tak malého objemu je bederák nepoužitelný, nic moc těžkého v tom stejně nepotáhneš, takže není podle mě ta délka batohu tak důležitá jako u větších batohů.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod asio » stř bře 2, 2016 11:45

Velice děkuji za přínosné typy. Black Diamond i Cierzo vypadají dobře.
Batoh dlouhý proto aby se jeho objem rosprostřel do délky a ne do prostoru (hloubky).
(a lépe do délky jak do šířky kůli pohyblivosti).
To jak píše mitau ...jako vesta... tzn. "hrb" na lopatkách je pro mne špatně.
asio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 28, 2016 10:44

Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod Kjuba » stř bře 2, 2016 18:15

Mám 200cm a po nelehkém vybírání jsem zvolil výše zmiňovaný Osprey Atmos AG v největší velikosti L. Mám ho teda nastavenej na doraz, ale sedí velmi dobře... Asi nejlépe z toho, co jsem zkoušel....

A ten zádovej systém je prostě úžasnej. Nic lepšího jsem nikde neviděl.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod fps » stř bře 2, 2016 19:24

když tak za čas napiš jak se ti Osprey Atmos AG po delším používání jeví, docela o něm uvažuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod lukasjelinek » sob kvě 14, 2016 22:21

Trošku oživím dlouhé vlákno :)
Měřím 197 cm a velký problém sehnat odpovídající batoh,délka problém,hlavně skoro vždy bederní popruh nad bedry,většinou pod prsy...
Nakonec jsem skončil v litráži kolem 40L u Salomon Sky 38,který mi sedí.
Jezdím docela dost na kole vozím batoh s camelbakem,bohužel v menší litráži kolem 20L je už opravdu velký problém koupit batoh s odpovídající délkou zad pro vysokou postavu.Dnes se mi to povedlo,zašel jsem náhodou do Intersportu a tam po vyzkoušení koupil batoh Jack Wolfskin ACS Hike 24,který mi naprosto perfektně sedl,dokonce i s rezervou.Měli tam i 20L verzi,ale ta už mi tak dobře neseděla.
Našel jsem si technické specifikace a opravdu,batoh měří 55 cm,což je srovnatelné s Deuterem TA 32 EL.
Takže pro vysokou postavu batoh kolem 20-25 litrů parádní volba.
Uživatelský avatar
lukasjelinek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 9, 2012 22:01

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod Sanchos » stř kvě 25, 2016 14:54

Zdravím dlouhány! Tak po dlouhém hloubání, dumání a bádání jsem vybral Batoh Gregory Baltoro 75. Tímto mockrát díky Aksamovi za doporučení, o značce jsem do té doby v podstatě nevěděl.
Musím říct že jsem tu investici zvažoval hodně dlouho, jednalo se o nějakých šest a půl tisíce. Na druhou stranu srovnatelný batoh vyjde u dalších předních výrobců na v podstatě stejnou cenu. Abych to zkrátil, z batohu jsem naprosto unešený. Vyzkoušel jsem dobře 8 batohů jiných značek v podobné litráži a vždy to byl prostě jen batoh. Něco co musím nést, co na ty záda nepatří a nefunguje to tam. Baltoro mi padl jak se říká jako prdel na hrnec. Všechno skvěle sedí, popruhy měkké a přitom pevné, bederák taky, délka popruhů je ještě s rezervou. První dojmy i s naloženými 15 kilogramy jsou skvělé. Další dojmy napíšu až ho někde pořádně provětrám. :t:t
Sanchos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv dub 10, 2014 20:32

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod Cornero » pon srp 1, 2016 23:40

Prave taky vybiram na svou vysokou postavu neco kolem 40l a zkousel jsem snad vsechno od Osprey i Deuteru a s 10kg zatizenim mi sedel nejlip nejocesanejsi spartansky batoh Osprey Exos. Zkousel jsem i Atmos a Kestrel a myslim ze ty se delaji v nejvetsi velikosti M/L ktera je mensi nez nejvetsi velikost L u Exosu. Hrozne se mi libi Deuter Futura ktera ma hodne kapes a je uzka a pevna ale ten Exos nechapu jak mi je mnohem prijemnejsi. Prestoze ma papirovej bederak i popruhy tak ten bederak sedi tam kde ma a dela co ma lip nez u cehokoliv jineho.
Cornero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 31, 2016 13:46

Re: Batoh pro postavu nad 195 cm

Příspěvekod fps » úte srp 2, 2016 9:38

tady jsem něco napsal o Osprey Exos viewtopic.php?p=456026#p456026
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Batohy

cron