Nedržící pláštěnka na batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nedržící pláštěnka na batohu

Příspěvekod pavelkriz » ned črc 5, 2015 20:28

Ahoj,

mám trochu problém s pláštěnkou na malém batohu TNF. Když nasadím pláštěnku a dám si batoh na záda, tak pláštěnka prostě nedrží a sjíždí dolů. Je mi jasné, že je to kvůli tomu, že popruhy jsou našity přesně na švu a chybí tam jakýkoliv rantl o který by se dala gumička stáhnout. Nejmarkantnější je to ve chvíli, kdy batoh není plně naložen. Má někdo podobný problém?
Jedná se o originální pláštěnku, která byla u batohu.
Napadlo mě, že by šlo našít na pláštěnku pro každý popruh očko, na jedné straně napevno a na druhé na patentku, ale přijde mi divné, že vůbec mohla vzniknout takováto konstrukční bota.

Obrázek
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Re: Nedržící pláštěnka na batohu

Příspěvekod booze » ned črc 5, 2015 20:58

Jaky je to konkretne model batohu?
Tu plastenku mas asi obracene. Stahovani ma byt dole.
Dal bych pod plastenku i to nosne ucho, popripade uvazal gumu okolo.
Je ta plastenka na tento batoh?
Plastenky jsou zbytecne
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nedržící pláštěnka na batohu

Příspěvekod pavelkriz » ned črc 5, 2015 21:25

jedná se o batoh TNF ANGSTROM 20
pláštěnka je originál dodávaná přímo s batohem, není dokupovaná vzlášť
podle loga, poutek na provlečení bederáku a odtokové dírky je takto správně, tedy stahování nahoře
Přes očko to sice jde dát, ale ve chvíli, kdy si batoh dám na záda, tak ty popruhy ji jakoby sundaj a očko zase kouká. Uvázat ji na očko jsem zkoušel, ale po stranách stejně sjede.
pavelkriz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 7, 2014 20:36

Re: Nedržící pláštěnka na batohu

Příspěvekod booze » pon črc 6, 2015 7:12

Dival jsem se na nejake fotky a myslim, ze batoh neni moc konstrukcne vhodny pri pouziti plastenky a jeho minimalnim naplnenim.
Pri plnem naplneni se ma plastenka stahnout o ram batohu (vyztuha uvnitr) a dotahnout na max gumou, ktera je v tunylku plastenky.
Jedina moznost upravy je prisiti gumicek na dosponovani latky plastenky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nedržící pláštěnka na batohu

Příspěvekod šíp » pon črc 6, 2015 14:27

Přesně to stejné, co popisuješ, se děje i u mého fotografického batohu Lowepro. I u něj jsou popruhy přesně našity svrchu a pláštěnka se vždy sveze trochu dozadu. Naštěstí to až tak nevadí díky tomu, že batoh používám jen na kolo, kdy zaujímám předkloněnou polohu, tudíž se mírně změní propozice a nahoru se dostane ta část batohu, která je běžně více vzadu, tudíž krytá pláštěnkou. Mimochodem, u tohoto fotobatohu se mi voda dostala dovnitř přes zádový systém - jak mi po zádech stékaly kapky deště, promáčely zádový systém batohu, což je jev, který se děje i u turistických batohů. Prostě chce to mít věci vevnitř v nepromokavých vacích či zip-loc sáčcích, což u fotobatohu jaksi postrádá smysl.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Batohy