Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod blue » čtv čer 4, 2015 21:03

ahoj,
vybírám mezi těma dvěma batohama, primárně na kolo na dvoudenní výlety s lehkým spacákem, ale nejsem schopnej se rozhodnout

osprey je mi trochu sympatičtější, protože už jeden menší mám, ale např. se mi zdá, že na ten deuter je jednodušší přidělat karimatku, u escapistu bych to musel řešit nějakým samostatným popruhem, což se mi zase u batohu za takový peníze zdá nedomyšlený

mohli by mi uživatelé zmíněných dvou batohů napsat nějaký svoje postřehy, co jim na tom batohu vadí, chybí apod. a naopak?

díky za každej postřeh
blue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát srp 23, 2013 16:07

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod Michal82 » úte čer 9, 2015 14:58

Ti to zkomplikuji chceš? :mrgreen: Na kolo je nejlepší EVOC \:D/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod blue » úte čer 9, 2015 15:10

neboj, nezkomplikuješ, Evoc určitě ne... vybírám jen z těch dvou zmíněnejch :-)
blue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát srp 23, 2013 16:07

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod S4TYR » čtv říj 29, 2015 10:18

Za sebe muzu doporucit TransAlpine.. je to hodne dobre vyreseny batoh jak na vikendovky na chate, tak na kolo. Ale dnes bych asi sel do mensi litraze. Deuter to ma asi pocitane na litry v hlavni komore a TransAlpine 30 je dvoukomorovy.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod apuka » pát říj 30, 2015 9:10

S predchozi pripominkou litraze souhlasim - doma mame dva Transalpin 25, jeden starsi model Escapist 25 a jeden novejsi (ale ne ten uplne nejnovejsi model) 30 a do Transalpine se toho rozhodne vejde vice jak do vetsiho Escapistu. A to dost zretelne, i kdyz pocitam u Deutera jen ty dve komory s rozepnutym zipem a u Escapistu vsechny kapsy. Normalne na Deutera nic nepripinam zvenku, ale rekl bych, ze ma mnohem lepsi moznosti neco dopredu pripnout. Ale co se tyce ruksaku, tak zavisi, jestli se Ti slozeny vejde do drzaku helmy (vepredu), jinak bys musel stejne resit externim popruhem.
Escapist ma vyhodu v moznosti nastaveni zadoveho systemu a jedne "nepromokave" kapsy na vlhke veci.
Ani jeden jsem nenosil na kole, takze o pohodli na sedle nemohu nic soudit.
Jo a jeste jedna zkusenost - synum Deuter a manzelcin mensi Osprey jsou cca stejne stare. Po necelych trech letech noseni do prace si manzelka koupila vetsi batoh i kvuli tomu, ze na modre latce Ospreye uz bylo znatelne videt, jak se uspinila a zasla. Syn svuj hnedy batoh nosil napraskany vecmi kazdy den do skoly, od te doby dalsi rok a trictvrte nosi dal dennodenne a krome par sramu typu smuh od cerstve barvy na lavicce a malinko osouchane latce ramenniho popruhu (ale je kosmeticky, prodreni jeste dlouho nehrozi) vypada jako chvilku noseny batoh.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16670
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod S4TYR » pát říj 30, 2015 9:24

Muj Deuter si se mnou zil vlaceni ne prilis foremnych ani lehkych predmetu behem Brutalu a vypada jako novy =D az me to zarazi. Pred nedavnem jsem promoceny na kost objel na kole Ikeu a kolem reky jel po cyklostezce do mesta a byl potom jako vyprany. Jako plusy beru, ze ma na celnim panelu nastavitelne prichyceni helmy, i kdyz ja tam mivam celtu, integrovanou plastenku, integrovanych ahfo reflexnich prvku, klip na blikacku.. jsou to vetsinou vychytavky pro ciklisty, ale hodit se muzou i pri noseni.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Osprey Escapist 30 vs. Deuter Transalpine 30

Příspěvekod GreyMouse » sob říj 31, 2015 0:05

@blue: Když ti nevadí, že ti to někdo komplikuje, tak se taky zeptám. Nebylo by jednodušší a příjemnější dát třeba spacák a karimatku na nosič a na zbytek si vzít ten starej menší batoh?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09


Zpět na Batohy