Vrzající Osprey Talon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod ametis » stř kvě 27, 2015 16:09

Hledal jsem na OF i jinde ale nic jsem nenašel, tak snad žádný duplikát.

Asi tak od poloviny práznin minulého roku mám batoh Osprey Talon 44 (druhou generaci, v odkazu je třetí). Od té doby jsem ho měl na cca 10 akcích o délce 3-6 dní. Poslední dobou mi na něm ovšem začala vaďit jedna věc - vrže! :evil: Nejsem si jistý, ale mám pocit, že to od začátku nedělal, ten zvuk to vydává hlavně při tvrdších došlapech, tedy na asfaltu když pospíchám, po kamenech z kopce, atd. Možná se to taky trochu zhoršilo s tvrdšími pohorkami. :-k

Tohle je tedy dotaz hlavně na vlastníky tohodle batůžku: Vrže vám, nebo je to špatným kusem a mám jim to vrátit?

Nejsem si stopro jistý, ale myslím, že vím, co konkrétně v něm vrže. Zádový systém je tvořen takovým tříčtvrtinovým obdélníkem, horní strana je z hliníku a ty boční jsou ze sklolaminátu, ty laminátové tyčky jsou na koncích zašité do takových textilních pouzder, která při tahání za bederák nebo kroucení zády batohu vržou o tu plochou výstuhu co je za celými zády, ta pouzdra jsou přišitá jenom k textílii batohu a ne k té ploché výstuze...

Jsem z toho trochu špatný, protože ten batoh je jinak naprosto úžasnej a tohle mi z něj úplně kazí radost :cry:

ame
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2015 17:32

Trochu pochybuju, ze by ti uznali reklamaci vrzajiciho batohu, zvlast jestli se to nesnadno predvadi, ale treba se pletu.

Vrzaly mi dva batohy a jedny boty, vzdycky az po delsim pouzivani. Ve vsech pripadech se mi to povedlo vyresit. Podstatne je misto najit a neco s tim udelat. Dotahnout, povolit, promazat... podle situace. Nekdy staci opravdu malo, treba o milimetr dotahnout popruh. V tomhle pripade bych ten zadovy system prohmatal, ruzne s tim zahybal, posunul, co pujde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod ametis » stř kvě 27, 2015 19:58

S tou reklamací si taky nejsem moc jistej, ale rozvrzat ten batoh neni žádnej problém, stačí o pár cm zkroutit ta záda.

Zkoumal jsem čím by to mohlo být, myslím, že chyba je v tom, že ta pouzdra na výztuhy nejsou přišitá k té ploché výstuze. Přišívat to sám se mi ale zdá dost drastické. Bohužel, žádné popruhy co by s tím měly něco společného tam nejsou. Promazávání batohu teda fakt nevim, na to mám asi příliš malou představivost :D
Uživatelský avatar
ametis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 5, 2014 11:53

Re: Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2015 20:02

Tak to je zkrut jeste pred vstupem do prodejny ;-)

Promazaval jsem vrzajici boty, konkretne jazyk ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod fps » stř kvě 27, 2015 20:27

taky si myslím že z reklamací neuspěješ, kdysi jsem měl batoh ve kterém vrzal drát který držel tvar batohu, byl ve tvaru U, jsem ho přelepil kobercovkou, a byl klid
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vrzající Osprey Talon

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 30, 2015 23:18

Vrzala mi i stará gemma - mezi bederák a tělo batohu jsem dal kus z tvrdší klouzavé igelitky.
Na dalším batohu jsem udělal návlek ze šusťáku na hlavní popruh, který "piloval" bederák.
Ohnutý prut na Ferrinu jsem podkládal zase fólií z klouzavé igelitky.

NEMAZAT. Oleje a krémy poškozují plasty.
Ale nějaká možnost mazání je - mastek nebo mýdlo. Je to jen na chvíli, pokud vůbec.
Mýdlo se trochu osvědčilo na mazání zipů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba


Zpět na Batohy