jak máme rozděleny batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » čtv říj 16, 2014 10:09

Omlouvám se předem, pokud podobné téma už je tady někde rozvedené, a v tom případě prosím moderátory, aby můj příspěvek přesunuly; pokud není, myslím, že by to mohlo některým "outdoorákům" pomoci v orientaci...
Jde mi o to sdělit zde, jaký máme každý z nás pohled na batohy, jak je máme rozdělené, či odstupňované, případně další praktické zkušenosti, které by přispěly k orientaci při výběru batohu. Nechci zde rozebírat zádové systémy a další technické podrobnosti, ani konkretizovat značky a modely, jen spíše nějak přispět k pohledu na věc z hlediska účelu.
Byla doba, kdy já osobně jsem se těžko orientoval a s otevřením se trhu po roce 89 jsem začal pořizovat batohy každý k danému účelu: jeden na kolo, potažmo na běžky, pak jeden na krátké jednodenní výlety, pak jeden na delší výlety a víkendy, jeden na skiapl, pak jeden na delší treky a přechody, pak jeden na cestování v civilizaci, pak jeden do práce atd. Nakonec jsem měl doma 6 i 7 kousků a začal jsem si připadat jako uchylák :rolleyes:
Dnes mám pohled na batohy trochu jiný - víceméně je dělím podle velikosti. Nutno podotknout, že nelezu a skialp už také nedělám, čili i v tom se mi to zjednodušilo, a vystačím si se třemi batohy.

Dnes mám tedy batohy děleny takto:
60+ l na delší treky či přechody a zimní akce
cca 45 l (úplně čerstvý 42+8) na jedno až několikadenní akce, či pobyty v přírodě
cca 30 l na 1, max. 2denní akce, víkendy s přespáním v civilizaci, lyžovačky, výpravy atp.
...a ještě 20 l - to mi spíše mi zůstal starší batoh na kolo, používám málo, na nějaké pochůzky městem či delší procházky se psem atp.
...a do práce mám brašnu přes rameno - ta se mi osvědčila lépe, než batoh, případně se dá upnout k pasu a dá se s ní celkem pohodlně a úspěšně jít i v terénu (občas s ní chodím cca 2-3 km lesem).

Pochopitelně, každý to bude mít jinak, a proto si myslím, že další postřehy by mohly mnohým napovědět, jak problematiku výběru batohu uchopit.
8)
Naposledy upravil Quido dne pát led 9, 2015 8:49, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod pickard » čtv říj 16, 2014 10:47

Hm... já bych řek, že čím menší bágl, tím složitější to je :)

1) Velkej festovní batoh na dlouhý výlety. Dle vkusu každýho soudruha 55 a víc litrů. Mám 75l Deutera, protože jsem velkej, takže všecky moje kusy oblečení a spacák jsou větší + mám rád všecko v batohu vevnitř, ne styl vánoční stromek.
2) Batoh na jednodenní výlety, kam se už ale něco vejde, typicky třeba lezecký krámy, objemnější oblečení apod. Black Diamond Axis 33. Pro mě ideálně štíhlej vysokej batoh, aby se s tím slušně lezlo a lyžovalo.
3) Fotobatoh - Lowepro Rover II. Foto, sváča, větrovka.
4) Obyčejnej malej sportovní batoh na lítání po městě, na stěnu, do gymu... může bejt cokoliv.

Co mi docela pocitově chybí je něco o fous většího než to BD. Obidvuju lidi, co se sbalí do malýho batohu, ale já to BD prostě nenabalím na přenocování. Jak mám spacák a stan, tak jsem v kelu, se mi tam vejdou dva Camaloty a jedna ponožka. Tzn. kdybych si dneska kupoval další batoh, měl by cca. 45 - 50 litrů, byl by jednoduchej bez hejblat kvůli lezení a používal bych ho na krátký výlety, kde nesu spaní, teplý hadry a lezecký krámy.

Asi mi někdo řekne, že svůj spacák, stan, dvě 60m půlky, mačky, pikl, deset kámošů, žrádlo a hadry narve do 21l báglu, ale to já prostě neumim.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod scinkk » čtv říj 16, 2014 11:06

Tak klidne to sem taky hodim, ale je to imho dost individulani, takze nevim zda to nekomu pomuze.

22l Montane Ultra tour - jednodennak - vetsinou poloprazdny (poloplny) - mam ho uz druhym rokem - spokojenost

33l Osprey Talon - vicedenni akce

45+10 l OMM Villain -vicedenni 3 a vice akce kdyz se nevejdu do Talona - treba do Alp kdy s s sebou tahnu vice jidla pripadne pokud bych musel brat stan misto tarpu.

Vetsi batoh jsme zatim nastseti za posledni roky uz nepotreboval :) S temi vlastnenymi jsme az na nejake drobnosti spokojen.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod fps » čtv říj 16, 2014 19:14

já jsem dospěl k této kombinaci
- 34l Osprey Quantum, bez bederáku, do města, do práce, na nákup
- 33l Osprey Kode, na jednodenní tůry, celoročně
- 58l Osprey Kestrel, na vícedenní tůry, celoročně (vše dávám do vnitř, kromě sněžnic, nebo PET láhvi)
58l je pro mě sice hodně i třeba na týden v zimě, natož v létě, kdy my stačí 44l Osprey Talon, nebo 48l Osprey Kestrel, ale menší batohy mají měkký, méně pohodlný bederák, a taky menší víko, takže raději používám o 10l větší batoh, který ale má lepší bederák, a větší víko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod pavproch » čtv říj 16, 2014 19:57

do práce: Dicota asi 15lt

na sběr lesních výplodů a jiného bovdela: 15lt ultralight vaude a/nebo 45lt karrimor hot earth (vaude asi 8 a karimor asi 20 let.....)

do hor: 30lt vaude bias a 35+10lt karrimor light cosyk

na skialpo: 30lt pieps
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » čtv říj 16, 2014 20:19

fps píše: ... ale menší batohy mají měkký, méně pohodlný bederák, a taky menší víko, takže raději používám o 10l větší batoh, který ale má lepší bederák, a větší víko


vyborny postreh ze zkusenosti - mam to podobne, kdyz je situace, kdy se dostavam vyrazneji nad 10kg nakladu, volim radeji batoh 60+ prave kvuli bederaku, prestoze treba neni zcela naplneny... 42 muze byt plny, ale lehkych veci

8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod oodoow » čtv říj 16, 2014 20:20

dobré téma

do práce, do města, do obchodu: nějakej asi tak 20L husky

na běh,kolo, jednodenní akce: UD SJ Ultra Vest 7L, GoLite Rush 16L

na skialp a kratší akce: Mammut Nirvana Pro 35L

na delší akce a přenášení věcí: GoLite Odyssey 95L

ještě hodlám časem přikoupit Ultimate Direction - Fastpack, protože ta Nirvana je zbytečně těžká
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod mitau » čtv říj 16, 2014 22:34

do města, do školy, na jednodenní výlety: Boll Dire Force - 20l batoh se spoustou kapsiček uvnitř

na kratší akce s přespáním: Osprey Talon 44 - lehký batoh, 44l je dost, klidně by mohl být trochu menší (D futura 38 leží doma nevyužitá, protože mi nesedla)

dlouhé akce / akce, kam je potřeba jen věci přinést a odnést: Karrimor Cougar 60-70 - dnes bych pořídil něco jiného, ale velikost cca. 65l mi na největší batoh vyhovuje
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dudy » pát říj 17, 2014 9:33

Tak pár jich mám :D , ale nedělím je nijak striktně. Prostě si vemu ten co odpovídá užití, popř. kombinace.

Lowe Alpine Cerro Torre 75:95
Treksport Patagonia 70
Treksport Patagonia 60
Berghaus Extreme Alpintrek 55
Osprey Talon 44
Gregory Z 40
Karrimor HotRock 35
Lowe Alpine Mountain Attack 35
Osprey Stratos 34
Deuter Futura 32
Millet Messner 30
Mammut Nirvana 28
Osprey Quasar 28
Osprey Pixel
Deuter Speed Lite 10
Camelbag cca 10l
Osprey Talon 8
LowePro Fotobatoh
Hama Fotobrašna
Hama pistolové pouzdro

Asi budu muset něco prodat :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » pát říj 17, 2014 10:02

mitau píše:...dlouhé akce / akce, kam je potřeba jen věci přinést a odnést: Karrimor Cougar 60-70 - dnes bych pořídil něco jiného, ale velikost cca. 65l mi na největší batoh vyhovuje



vidíš, a mně právě tento velmi vyhovuje :wink:

@dudy.
a já si myslel, že jsem ujetý, když jsem měl 7 datohů.... :ú :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod pickard » pát říj 17, 2014 10:11

Moc nechápu, jak to dudy řeší, když má náklad 37 litrů...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dudy » pát říj 17, 2014 11:04

@ pickard
Jak by to řešil?
Dokoupí sedmatřicítku, ne?
:twisted:

Quido píše:...a já si myslel, že jsem ujetý, když jsem měl 7 datohů....

Tak to zaplaťPánBůh nemusím řešit.
Datoh nemám ani jeden.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dudy » pát říj 17, 2014 11:14

@fps
Hezkej počet příspěvků, takovej jubilejní.
:D
Přílohy
fps 3333.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » pát říj 17, 2014 11:44

čeho ty si nevšímáš...!?! :ú :lol:
neuniká ti mezi batohy, písmenky a čísly něco...?

:twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod [b2e] » pát říj 17, 2014 12:54

Gregory Miwok 18 litrů
Maličký batoh na jednodenní výlety až na víkendové akce bez spacáku či nutnosti dalšího vybavení, typicky "sváča, pití, plášťenka, drobnosti"

Osprey Talon 33 litrů
Velmi lehký batoh s minimalistickým zádovým systémem na víkendové akce se spacákem nebo vícedenní akce bez spacáku a bez nutnosti dalšího vybavení či zimní výstroje; není určen na těžší váhy - balím orientačně do 7-8 kg.

Osprey Kestrel 48 litrů
Menší lehčí krosna na akce, kam táhnu letní spacák, případně stan či jeho část; prodloužené víkendy se vším jídlem až po dvoutýdenní akce, na které jídlo netáhnu, případně netáhnu ani další těžkou nebo objemnou výbavu. Také na kratší akce se zimní výstrojí, balím cca do 12-14 kg.

Gregoy Baltoro 65 litrů
Velký pevný batoh typu "těžká váha" s bytelnými zády na vícetýdenní a zimní akce se vším všudy, kde táhnu spacák, stan, všechno jídlo, případně specifickou výstroj na zimní terén. Nebo také prostě objemný batoh, se kterým se přesunu s velkým množstvím věcí na nějaké výchozí místo, odkud pak již balím na jednodenní aktivity s nějakým báglem výše popsaným. Balím cca od 15 kg do 30 kg.

Kromě toho mám formálnější cestovní batoh na akce, kde s sebou tahám notebook. Nějaký noname.

Co mi z výše popsaných chybí a po čem akutně pošilhávám na plánovaný zimní Vysoký Atlas, je menší ale pevný alpinistický batoh s lepším zádovým systémem na jedno až dvoudenní zimní výstupy s výbavou (mačky, cepín, lavinové vybavení, lano a drobná jistící výbava, příp. základní bivak), a to na tohle by se mi líbil třeba Gregory Alpinisto 35 litrů (nemáte někdo k prodej? :-)).

Celá tahle moje kategorizace batohů je založená na tom, že mám většinu výbavy odlehčenou, přizpůsobenou a celkem kompaktní, takže moje nejpoužívanější krosna na většinu i delších a zimních akcí má jen 48 litrů a přitom mívám rezervu a to ještě táhnu větší lékárnu. Obvykle stejně sbalení lidé potřebují o trošku větší batoh než já. Větší batoh než 65 litrů také nepotřebuji.
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dudy » pát říj 17, 2014 14:21

Quido píše:neuniká ti mezi batohy, písmenky a čísly něco...?
:twisted:


Asi jo, jenom nevim co.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » pát říj 17, 2014 18:18

:wink: :D

:partyman:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Wolfi » pát říj 17, 2014 18:56

Deuter aircontact 55+10L -> na dlouhý treky s plnou polní
Deuter futura 32L ->výlety
Wolfgang Newton II 17L -> na kolo

nic víc zatím netřeba
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod pavproch » pát říj 17, 2014 19:31

@wolfi: tebe na bajku bágl na zádech neprudí? já to už zkoušel nekolkrát, ale prostě s jakýmkoli báglem na zádech mám zkažený výlet.... ne a ne a ne.... takže cokoli potřebuju odvézt s sebou na bajku, tak jakkoli * jen ne na zádech...

* na řídítkách, kolem pasu, kolem sedlovky, ve druhém košíku.... jen probůch ne na zádech
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Lipon » sob říj 18, 2014 17:05

Tak me zas baglik na zadech nevadi, jezdim skoro furt s kejmlem
Ja zas nemam rad kdejaky tasticky pridelany na bajku, co se tam klepaj jak ratlik
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Wolfi » ned říj 19, 2014 18:38

pavproch píše:@wolfi: tebe na bajku bágl na zádech neprudí? ....


Většinou crossím bez báglu, ale když sebou potřebuj brát foťák, nemám jinou volbu. Zrcadlovku jinak vozit nemůžu. Ale jinak souhlasím, že bez báglu je to prostě lepší.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Vachon » ned říj 19, 2014 21:35

Ad foťák a jiné drobnosti na kolo: Co brašna na řidítka?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod šíp » pon říj 20, 2014 4:29

Přesně tak, zrcadlovku vozím v řídítkové brašně, je rozhodně lépe přístupná k focení, než by byla z baťohu na zádech.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » pon říj 20, 2014 9:30

taky jsem to tak vozil, vpředu na řídítkách, ale už to nadělám... zrcadlovka s objektivem má přes kilo a přední kolo se tak stává poněkud nestabilním, navíc je tam mnohem zranitelnější, než na zádech... no co, ideální není ani jedno, ale neznám jiné praktické možnosti :((

obecně nemám rád na kole ani jedno, ani batoh na zádech, ani ověšené kolo jako velbloud v karavaně, ale když není zbytí, tak menší zlo je pro mne bágl... pochopitelně, na dlouhé treky na kole, je potřeba kolo ověšet, ale to už je jiná kapitola (kamarád jel nedávno na kole celý Izrael odshora dolů a to měl prý ověšené nějakými 23 kily) :shock:

tak, a už jsme trošku OT :-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dranel91 » pát led 2, 2015 13:57

Já mám v současnosti ALP TL 30 jako malý batoh, Deuter Guide 35+ jako střední a ALP TL 98 jako velký a ani jeden mi úplně nevyhovuje. :-D Stále se nemůžu rozhodnout, jestli chci batohy 20/40/60 l nebo 30/60 l. Oboje má něco do sebe. Jediné, k čemu jsem zatím došel, je to, že chci, aby můj malý batoh měl zapínání na zip a nikoliv víko.
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Vachon » pát led 2, 2015 14:28

Těžko posoudit, když člověk neví co s nimi děláš, ale tak intuitivně ti chybí něco kolem 45-48l.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dranel91 » pát led 2, 2015 14:34

Škola, kolo, jednodenní výlety v létě i v zimě, lyže... Těch 45 l mi zatím nějak nechybí, protože když už beru spaní, tak mi to dá většinou akorát na těch 60 l.
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod tocak » pát led 2, 2015 17:37

Husky guide 70l - muj první batoh, od doby co mám osprey ho nepoužívám, zažil toho hodně a kupodivu pořád drží
Osprey talon 44l - beru ho na všechny akce pešky
Adidas 35l - do města, na nákupy a tak
Kalenji 5l - na běhání a na kolo, nebo na malou vycházku s vodou a svačinkou
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Quido » úte led 6, 2015 9:09

dranel91 píše:... Jediné, k čemu jsem zatím došel, je to, že chci, aby můj malý batoh měl zapínání na zip a nikoliv víko.


...tak to já mám přesně opačně - mám jen nejmenší batoh na zip a strašně mne to štve - chci mít všude jen víko, případně víko a čelní vstup (!)
:D :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod chufu » úte led 6, 2015 12:04

na jednodenní cajdání se svačinou Tatonka Zefir 25 - absolutní spokojenost
na 2-3 dny, já Osprey Kestrel 28, moja Tatonka Zefir 25
na těžko Millet Odyssee 60+10
na mnoho dní auto
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Další

Zpět na Batohy

cron