jak máme rozděleny batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dranel91 » ned čer 19, 2016 21:45

dranel91 píše:Stále se nemůžu rozhodnout, jestli chci batohy 20/40/60 l nebo 30/60 l.

Tak jsem po letech fungování s ALP TL 30, Deuter Trans Alpine 30, Deuter Guide 35+ a ALP TL 60 došel k závěru, že sestava 30/60 l mi nestačí a nevyhovuje. Trans Alpine 30 je na jednodenní výlety zbytečně velký, Guide 35+ na třídenní túry zase malý. Jediné, co mi vyhovuje velikostně, je TL 60, ale to bude příští rok konstrukčně 20 let starý batoh. Takže budu muset všechno prodat a koupit něco menšího na kolo a denní nošení (20 l), něco středního na víkendové akce se žďárákem (40 l) a něco většího na týdenní pochody (60 l). :D
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod mike » ned čer 19, 2016 23:00

Jsem si dneska presne na tohle vzpomnel :D Na lidi, co porad resi, aby nemeli moc velky batoh na jednodenni turu. Vzal jsem si Deuter 50+10, jelikoz jsem tu jiny nemel. Batoh jsem stahnul, spodni komoru nechal prazdnou a uplne v pohode. Veci by se to nejake 30 asi vesly, mozna i do narvane dvacitky. Taky mam normalne dva batohy, druhy (45, realne spis 35) se mi nechtelo vozit. Ale naprosto nechapu, proc nekdo, kdo ma 30, ji chce menit za 20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod dranel91 » pon čer 20, 2016 5:28

Protože to vypadá blbě, když není plný. :twisted:
Uživatelský avatar
dranel91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát pro 30, 2011 16:54

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Paleccc » pon čer 20, 2016 13:34

Ja som doteraz fungoval s Deuterom Aircontact 65+10, ktory som nosil na vsetky akcie "na tazko" a Lowe Alpine Cloud Peak 35, ktory mam prevazne na jednodnovky a sem tam aj na bike alebo do obchodu...

Casom mi ale zacal chybat batoh, do ktoreho by som sa napr. zbalil na 2-3 dni s prespavanim na chatach alebo na podobne akcie - cize objemovo nieco medzi. Na to je LA moc maly (resp. nema moc komfortny chrbat pokial je batoh narvany) a Deuter zase zbytocne velky...

Preto som to vyriesil s Vaude Asymmetric 42+8. Myslim, ze od vyberania batohov mam na urcity cas pokoj :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod fps » pon čer 20, 2016 13:43

dle mně jde o to, aby se dal velký batoh dobře stáhnout tak, aby se v něm věci nehýbali, pak není problém používat i velký batoh na jednodenní výlety
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2016 15:11

@dranel91: pravda, mohla by te zatknout modni policie :twisted:

@Paleccc: jo, kdyz mas tak velky a tezky Deuter, tak ma treti batoh jeste pouziti. Osobne nemam pouziti na tak velky batoh, 60 mi staci a zvlast u Deuteru.

@fps: no jasne, ale ktery batoh se tak stahnout neda?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod Paleccc » úte čer 21, 2016 11:19

fps píše:dle mně jde o to, aby se dal velký batoh dobře stáhnout tak, aby se v něm věci nehýbali, pak není problém používat i velký batoh na jednodenní výlety


Doteraz som tak pouzival Deuter 65+10... Nie na jednodnovky, ale vikendove akcie... Ked sa vsetko stiahne, tak je to OK, ale postupom casu mi zacala prekazat samotna vaha batohu, kde mozem usetrit min. 1kg pouzitim mensieho batohu.

Preto budem Deuter pouzivat uz iba na akcie, kde si beriem vsetko so sebou (stan, spacak, varenie a pod.)...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod fps » úte čer 21, 2016 12:45

jasně že jak jde o váhu, tak to chce jednodenní batoh, i když tedy já na jednodenním výletě moc váhu neřeším, jestli mam mít na zádech 3 a nebo 4 kg mi je celkem jednou, něco jiného to je samozřejmě když jsem na těžko, tam honím každých 100g

mike píše:@fps: no jasne, ale ktery batoh se tak stahnout neda?

stáhnout se dá skoro každý, ale některý jde lépe, a některý jde hůř, třeba Osprey Kestrel 58 jde skvěle stáhnou na jednodenní batoh, ale kdysi jsem měl batoh Pinguin, a u něj to moc nešlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jak máme rozděleny batohy

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 21, 2016 14:20

Sám jsem po pár letech dospěl k závěru, že pro sebe jakožto turistu potřebuju 3 batohy.

1) menší +-20-30l, na jedno-dvoudenní akce + do práce, do města...
2) +-40-45l - na vícedenní akce včetně jídla, na přechody hor (ty 3-4 dny...), na putování od chaty k chatě, jídlo s sebou (bez legrace, jídlo a pití pro dva lidi na 3-4 dny mi zabere klidně 15-20l obsahu, když táhnu věci i polovičce tak 2/3 batohu je jídlo/pití + věci mé drahé...)
3) velký 60l + -klasická turistika natěžko, když jedeme stanovat na více dní + všechno táhneme s sebou...

Takže sám mám Deuter Act Trail 32l, pak Lowe Alpine 45:55l /asi by mi stačila ta 45l, ale stáhnout se dá vždycky/a pak Osprey Kestrel 68l a nestěžuju si. Až doslouží Deuter, další bude o pár litrů menší, protože jsem zjistil, že ho v 80% akcí tahám poloprázdný, takže se budu koukat po nečem o velikosti tak +-25l.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Předchozí

Zpět na Batohy