Batoh zhruba 20l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 9:14

Ano, a Quido se směje tak svojí blbosti :rolleyes:
Koukám na Deutery v obchodech dlouhou dobu a poslední dobou je ta kvalita zpracování dalekood toho co byla a ani ten materiál už není, co býval. Proto jsem tuhle značku z hledání vyřadil.

Quido píše:O co ti jde? Přece jsi tvrdil, že mne máš "přečteného", a já tě ani neoslovil... takže co to je?

O tohle.
Quido píše:...
Ze bych se zase vratil k dojtrum, ale k tem bez sitky (to zase bude mit Etheric radost, jaka jsem to echt konzerva) :mrgreen:

Úplně nesmyslný rejpnutí bez jakýkoliv souvislosti ohledně batohu 20l, navíc ve vlákně, kde spolu debatu nevedeme.. A takových případů je více. Pak se nediv, že bych ti nejraději obstiskl trailovku na tvář ;)

A už se na to fakt vyser :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát úno 17, 2023 9:27

Etheric píše:Úplně nesmyslný rejpnutí bez jakýkoliv souvislosti ohledně batohu 20l, navíc ve vlákně, kde spolu debatu nevedeme.. A takových případů je více. Pak se nediv, že bych ti nejraději obstiskl trailovku na tvář ;)

A už se na to fakt vyser :evil:

Zameť si nejprve pred svym prahem... tohle bylo co (na muj obycejny dotaz na rozmery batohu)? :roll:
Etheric píše:
A Quido by musel buď oželet sedání na batoh, nebo používat bez výztuhy. Ta má být tvarovaná ta tvar zad, nikoliv prdele :)

Takze se koukni do zrcadla a bez do haje!
btw: a na ten otisk nemas - to bys musel byt jinej kanon :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 9:53

Ty ses ptal na batoh. Ty jsi znám tím, že sedáš na batohy, tak jsem to zmínil. Nesrovnávej to se situací z tohoto vlákna, kde jsi mě zmínil bezdůvodně, aniž bych se tu jakkoliv angažoval [-X
Navíc proč sem taháš diskuzi z jinýho vlákna? Proč tak rád dáváš slovům své významy a "mezi řádky" dosazuješ něco, co tam není..? Žeby tě to bavilo? Ty se raději ani do zrcadla nedívej, je to zbytečný, tvá inteligence není taková, aby ti to došlo..
Končím diskuzi s tebou, můj čas je moc drahej na to, abych ho plýtval s takto omezenou existencí.

Quido píše:na ten otisk nemas - to bys musel byt jinej kanon :mrgreen:

Podcenit soupeře je jedině výhoda pro něj.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát úno 17, 2023 11:46

Ty mne bavíš... :mrgreen: a to tě přeceňuju :wink:
Naposledy upravil Quido dne pát úno 17, 2023 12:34, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 12:04

To ty mě nebavíš ani trochu. V 60+ méně rozumu, než moje předškolní neteř #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2023 16:31

Ach jo. Mohli byste se na to uz vysr*t? Oba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 16:57

Já mu psak kolikrát, ať se na to vysere, že nemám zájem se hádat. Ale to je jak mluvit do zdi... Hádat se může jít na Novinky, tam najde mnoho dalších s podobným komunikačním stylem.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2023 16:58

Ano, viz to, co jsem ted psal v druhem vlakne. Tim by se to mohlo ukoncit, jo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 17:17

mike píše:Ano, viz to, co jsem ted psal v druhem vlakne. Tim by se to mohlo ukoncit, jo?

Byl bych velice rád, pokud bude ochotná i druhá strana.. Jsem si vědom, že to nikam nevede a jen to plevelí fórum (je si toho vědom i Quido?), ale rejt do sebe nenechám. Nikdy, od nikoho [-(
Rád bych to ukončil, bude - li Quido chtít. Nebude - li chtít, bude to tu jak na novinkách :roll
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2023 17:22

Nebude. Kdyz to neukoncite sami, ukonci to moderatori a to by se vam nemuselo libit. A ted uz prosim dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát úno 17, 2023 17:47

Hm, já mám zájem ukončit hádku, ale když ho nebude mít ten druhej :-k
Já navrhuju, abysme my dva na sebe vůbec nereagovali za podmínky, že si oba dva opustíme rejpance a narážky, ať už ty zcela evidentní, nebo ty skrytý. Jsem ochoten se takto rozumně domluvit. Ovšem jak říkám, i druhá strana se musí chtít domluvit. Jinak je to těžký.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2023 17:49

Ach jo. Cos presne nepochopil na A ted uz prosim dost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » sob úno 18, 2023 14:39

eště jsem koukal na Thule AllTrail X 15 L... nemá ho někdo?
Výpočtem by se měl blížit objemu 20 l, má 1/2 kg, ale nejsem si úplně jistý tím vstupem...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » stř bře 15, 2023 15:14

anebo tento (?):
BATOH GREGORY MIWOK 18 4.0 - má někdo zkušenost?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod oodoow » stř bře 15, 2023 17:16

Já mám tenhle na jednodenky, chození po městě, na nákupy a tak. Jsem z něj docela nadšený, skoro plnohodnotná náhrada za rozpadlý Golite Rush.
Zadní kapsa je nafukovací, dokonce se tam vlezl i 14" notebook s kterým jsem takhle jel na kole Olomouc - Praha a ani jednou nevypadl. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vexo » stř bře 15, 2023 21:34

Quido píše:eště jsem koukal na Thule AllTrail X 15 L... nemá ho někdo?
Výpočtem by se měl blížit objemu 20 l, má 1/2 kg, ale nejsem si úplně jistý tím vstupem...

Mam tento. Objem nevim jak overit, ale ma jednu komoru, spodni pulka ma zhruba polovicni sirku nez horni. Kdyz das lahve z obou stran, tak z ni moc nezbyde, ale jinak spokojenost - kvalita provedeni vyborna.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » stř bře 15, 2023 21:52

@Vexo:
dík, a jak je to se zády - drží tvar, nebo se dost mění podle naplnění batohgu? to mne zajímá taky hodně - štvou mě ty měkké batohy, kdy se záda vyboulí, když je plný (typicky to dělají ty malé od La nebo Rabu)
Naposledy upravil Quido dne pon dub 3, 2023 7:50, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 23:42

Quido píše:...od La nebo Rabu
Technicka... "Byvaly" Lowe Alpine je ted vlastneny Rabem a proto na mnoha vyrobcich se meni logo z LA na Rab. Tj. ta citovana veta v soucasnosti uz neni spravna, pouze na stare (nekolik let zpet) batohy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 16, 2023 6:59

A já si podle nabídky batohů říkal, jestli ti dva nezačali nějako spolupracovat. A hle, oni to nejsou dva, ale jeden. Díky, tohle jsem nevěděl
Thule Alltrail jsem měl, ohledně zad - je to tvrdá fošna. Ať tam narveš co chceš, jak chceš, je to rovný, tvrdý prkno, právě proto mi nevyhovoval - v týhle velikosti chcu batoh, co se dokonale přizpůsobí postavě a nebude tvrdej jak prkno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 16, 2023 15:55

apuka píše:Technicka... "Byvaly" Lowe Alpine je ted vlastneny Rabem a proto na mnoha vyrobcich se meni logo z LA na Rab. Tj. ta citovana veta v soucasnosti uz neni spravna, pouze na stare (nekolik let zpet) batohy.

Co ja vim, tak fuzovali, prave proto to pisu - porad se prodavaji modely, ktere jsou se stejnym oznacenim, ale mirne starsi LA, novejsi Rab... male rozdily se na nich najdou... to byly prvni batohy, ktere jsem si sel "ohmatat", kdyz jsem zacal hledat ten maly batoh, se zdesenim jsem zjistil, jak jsou odflinknute - ty starsi, jeste pod oznacenim LA, uplny des... a ty novejsi pod oznacenim Rab jsou o malinko lepsi, ale ta snaha o UL je nekdy kontraproduktivni... proste mi svou filosofii nevyhovuje, trebaze na prvni pohled a zejmena v katalogu vypadaji...
(jak se tu nekdo zminoval a zhorsene kvalite dojtru, tak to bych presne naopak, ze ve srovnanim s LA/Rab rekl, ze se spise zlepsuji)
Naposledy upravil Quido dne pon dub 3, 2023 7:52, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » čtv bře 16, 2023 15:59

Etheric píše:A já si podle nabídky batohů říkal, jestli ti dva nezačali nějako spolupracovat. A hle, oni to nejsou dva, ale jeden. Díky, tohle jsem nevěděl

uz jsme to tu nekde probirali, minimalne padla zminka, ale tos nemusel zachytit - predevsim sla u LA kvalita vyrazne dolu a Rab to moc neposunul - pred vanoci jsem mel dva kousky doma :-/

Etheric píše:Thule Alltrail jsem měl, ohledně zad - je to tvrdá fošna. Ať tam narveš co chceš, jak chceš, je to rovný, tvrdý prkno, právě proto mi nevyhovoval - v týhle velikosti chcu batoh, co se dokonale přizpůsobí postavě a nebude tvrdej jak prkno

dik za info, to jsem chtel vedet... a ta fosna se asi vyndavat neda, ze?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 17, 2023 5:13

Nedalo se to vyndat, byl to pevně všitej rám.
Tohle jsem zas nechápal já - batůžek ani ne 20l a záda jako plnotučnej batoh 50l+. Ale tady je opět krásně vidět, že co jednomu přijde jako nesmysl, může druhému pro jeho použití absolutně vyhovovat. Jestli chceš tvrdý záda, budeš s Thule spokojen /za předpokladu, že bude vyhovovat i dalšími parametry/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 17, 2023 10:59

Je to tak, třeba tohle:
Taky nesmyslná cena i váha, ale přitom IMO šikovná koncepce...

https://www.youtube.com/watch?v=pzGbM5_IdL8&t=400s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » pát bře 17, 2023 11:12

Ale tak jestli by seděl a vyhovoval, proč ne ...
Otázka je, jestli se ponese plnej líp, než tvůj současnej, poloprázdnej batoh. Opět záleží, co, jak, na jak daleko v něm neseš... Tohle je holt těžký... Taky nejsou pevná záda a pevná záda...
Záleží na mnoha dalších parametrech výběru. Některá "pevná" záda se dají i nastavit, jiná ne,..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 17, 2023 12:56

no právě...
..pohledově a cenově se mi libí Thule AT X 15, ale vadí mi absence kapsy čí pavouka na uchycení bundy atp., to dost používám - kdyby měla patnáctka stejnou konstrukci s víkem, jako AT X 25, pak mám jasno, ale takhle mi jako praktičtější vychází ten Gregory Miwok 18, třebaže je výrazně dražší...

a jestli myslíš LAPPLAND HIKE 15, tak ten ne - nejen kvůli zádům, ale kilový batoh objemu 15 l s touhle cenovkou, to opravdu ne... možná, kdybych šel fotit do tundry, ale to se nechystám
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Vexo » pát bře 17, 2023 19:08

Mam thule AT35 (stary) a AT15 X. At35 ma docela pevny zada, nastavitelne popruhy dle delky zad na suche zipy. AT15X je neco uplne jineho, zada jsou vyztuzena, ale daji ohybat. Jako prkno bych to rozhodne nenazval,AT35 spis jo. Pokud clovek chce ty plandajici snurky do kterych nacpe bundu, at si koupi jiny batoh. Tenhle vynika v tom, ze se vsechno plandajici da bud stahnout nebo uplne schovat, na bundu je urcen prostor v horni polovine batohu, ktera je rozsirena a zip neni klasicky rovny, ale do kulata, takze batoh se da docela dobre napechovat. Nekomu ale ta nesymetricnost horni a dolni pulky nemusi vyhovovat.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » pát bře 17, 2023 22:03

@Vexo:
diky za popis... a nemyslel jsem nic plandajiciho...
:wink:
a podle tebe je ta 15-ka fajn?

uz jsem si objednal AT X 15 i 25, uvidime, 15 bud vezmu nebo ne ... uz ted vim, ze 25 je duplicita meho BD, ale aspon si to osaham a uvidim, jak je to delane... neni nad osobni "dotek" s realitou
Naposledy upravil Quido dne sob bře 18, 2023 9:58, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » sob bře 18, 2023 8:27

Ceny některých batohů jsou nepochopitelný. Nejen Fjallraven, ale i některý UL a i mezi taktickými se najdou malý batohy za šílený peníze. Já koupil tu Monturu za 2 tisícovky, to mi přijde ok.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Quido » ned bře 19, 2023 11:02

na Gregory Miwok 18 jsem se byl "fyzicky" podívat - vypadl ze hry, sice krásně udělaný, ale záda ani kompresáky mi nevyhovovaly...
..ale zato jsem do výběru zahrnul batoh TATONKA CIMA DI BASSO 22 - mnou oblíbená klasická koncepce s víkem, to by mohlo splňovat mé požadavky...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh zhruba 20l

Příspěvekod Etheric » ned bře 19, 2023 11:23

Ta Tatonka nevypadá vůbec špatně, mně by koncepcí nevyhovovala, ale to je fuk. Jestli ju vyzkoušíš, dej prosím vědět víc. Btw tady ti absence přední kapsy nevadí?
Ty záda asi taky nebudou moc větrat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy